Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Sie 2017 11:07 

Rejestracja: 16 Sie 2013
Posty: 12
Zbanowany
My nie korzystaliśmy, byliśmy własnym autem. Jeśli chodzi o wskazówki - nie zaczynajcie od wejścia T1, tylko T2 - wtedy więcej chodzicie z góry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 24 Cze 2018 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Był ktoś w ostatnim czasie autem? Jak z dostępnością parkingów i ceną za nie. Planuję być tam pod koniec sierpnia na jednodniową wycieczkę z Omisa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Lip 2018 19:45 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Z Omiś chcesz do Plitvic specjalnie jechać? Wg mnie to bez sensu, lepiej w trakcie drogi do lub z PL i nocleg na miejscu. Parkingi są przy każdym wejściu, cena chyba 7kn/h. Najlepiej być z rana ok. 8/9 rano, bo potem problem z parkowaniem i kolejkami do kas i statku. Najciekawsza trasa to H - zarezerwuj 6-7h.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dworkam uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 20 Lip 2018 19:59 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
My byliśmy w maju tego roku. Parking faktycznie płatny. Wjechać się tam dało, ale znalezienie miejsca to była masakra. Wjeżdżało się w las i szukało czegoś między drzewami, gdzie nie było akurat zbyt wielu dziur. A same Plitvice faktycznie rewelacyjne. Nam nawet pogoda nie przeszkadzała, trochę padało, ale i tak były tłumy. Boję się myśleć co tam jest w szczycie sezonu :).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
dworkam lubi ten post.
dworkam uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 20 Lip 2018 21:50 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
W szczycie sezonu jak nie jesteś z rana lub końcem dnia to jak na Krupówkach idziesz gęsiego...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dworkam uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 03 Wrz 2019 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Byłem w parku kilka dni temu. Parking płatny coś koło 10 HRK na godzinę, można płacić gotówką lub kartą. Przyjechałem koło południa - miejsc mało, ale dało się znaleźć. Kolejki do kas monstrualne, kilkadziesiąt osób minimum i o 12:10 najbliższe wolne bilety były na wejście od 13. Ja ominąłem kolejki dzięki zakupie biletów wcześniej przez internet.
Same jeziora oczywiście piękne tak samo jak 10 lat temu jak byłem ostatnio. Warto wybrać trasę 8km (4-6h). W cenie wliczony jest transport statkiem po jeziorze oraz transport busem z końca trasy na parking. Sama trasa nie jest jakoś wielce wymagająca fizycznie. Sporo było osób w wieku 65+ jak i dzieci. Niektórzy nawet ambitnie pchali wózki, ale nie jest to idealne rozwiązanie na każdą z dostępnych tras. Wg mnie w ogóle nie jest to najlepszy pomysł.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Wrz 2020 12:46 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
Fajne miejsce. Zdecydowanie godne polecenia. Wybraliśmy trasę C. Dużo zdjęć i ogólny czas wyszedł nam niecałe 5h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Lip 2021 21:56 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Ja byłem w PN Jezior Plitwickich w tym (postcovidowym) roku. Dojechaliśmy na ok. 9.00 rano do Wejścia nr 2 i wybraliśmy trasę H, którą zrobiliśmy w 4 godziny. Moment chyba optymalny, rano jeszcze ludzi nie było za bardzo, a jak wychodziliśmy o 13.00, to było ich wprawdzie sporo, ale dało się jeszcze przejść (i przeżyć).

Trasa H, wydaje mi się, była optymalna. Zaczyna się przy Wejściu nr 2, dzięki czemu najpierw autobus zawozi nas "na górę" do Górnych Jezior, a potem głównie schodzimy (i przepływamy) do Jezior Dolnych. Przy analogicznej trasie z Wejścia nr 1 byśmy z kolei musieli głównie wchodzić.

Górne Jeziora są moim zdaniem bardziej dzikie i mniej spektakularne, przypominają jeziora w polskich lasach. Z kolei Dolne Jeziora są ładniejsze, trochę bardziej pocztówkowe, ale też przez to dużo bardziej oblegane przez turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 15 Lip 2021 01:28 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Jeżeli planuje się nocleg w okolicy, to warto wybrać miejscowość Mukinje, z której do wejścia nr 2 jest ok. 15 minut przyjemnego spaceru przez las. Dzięki temu można sobie zostawić auto pod kwaterą i nie trzeba płacić za parking.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Wrz 2021 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 23
Jak wygląda kwestia zwiedzania jezior na początku października? Jak nie zamkną granic to się wybieram i myślę czy jest sens jechać czy poczekać na sezon wakacyjny tam;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Wrz 2021 12:05 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Byłem w drugiej połowie października. Polecam. Relatywnie mało ludzi i piękne jesienne kolory. Wszystko czynne (czasy przedcovidowe).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yahoomlody uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 14 Wrz 2021 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 23
Dzięki! :D

To teraz tylko pytanie czy z Zadaru lepiej tam jakąś wycieczką/busem czy auto wynająć na jeden dzień dla spokoju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Paź 2021 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@yahoomlody
Zorganizowanej wycieczki nie brałbym w ogóle pod uwagę, jeśli auto się nie kalkuluje to z dworca autobusowego w Zadarze jeździ Knežević.
Przewoźnik jest również podwykonawcą Flixbus'a, na którego stronie cena w złotówkach była minimalnie niższa, niż cena w kunach na stronie Knežević'a + można ją dodatkowo obniżyć jakimś kuponem Flix'a.

Bilety można też kupić przed odjazdem, ale jak jechałem tydzień temu to był komplet pasażerów, dodatkowo po trasie spotyka się z autokarem ze Splitu i "przejmuje" pasażerów jadących do jezior.

Wjazd z Zadaru o 8:30, na miejscu jest o 10:25 (zatrzymuje się przy obu wejściach do jezior).
Powrót do Zadaru o 15:15 lub o 17:00.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 04 Maj 2022 05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Będę tu w niedzielę.
Czy strategicznie ma znaczenie, które wejście wybrać? Jadę o północy więc wybiorę pewnie wejście 1...
Ile godzin powinienem spędzić?
Na stronie mają gotowe szlaki - warto ich się trzymać?
Chcąc obejrzeć najciekawsze miejsca, jak je ustalić by nie krążyć za wiele, nie przeoczyć czegoś ale też nie siedzieć dłużej jak 4-5 godzin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 04 Maj 2022 08:17 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
poza tymi gotowymi szlakami, to tam za dużo dowolności nie ma i one kierują w najciekawsze miejsca
optymalnie wygląda program C - niby 8 km (2 x tyle co program B), ale sporo z tego to będzie przejażdżka łodzią i kolejką
a jeśli nie, to program B, ale wg mnie warto dołożyć spacer P2-St3 (trasę można ew. nieco skrócić - wyprostować - wobec tego na planie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 04 Maj 2022 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Byłem przedwczoraj, startowałem z 2, trasa H, i taką polecam, początek busem na małe jeziora, potem zejście do dużego, przejazd statkiem i zejście do kaskady utworzonej ze spływającej rzeki z dużego jeziora, całość bo było zimno zabrała 3,5 h ale ogląda się wszystko co najważniejsze, krótsze trasy omijają część ciekawych terenów, z 1 trasa taka sama tylko w odwrotnym kierunku, czyli początek zejście a potem cały czas pod górę,
P.S. potrzebna ciepła odzież, w Zadarze było 20 stopni, a tam 10 !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 05 Maj 2022 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
kostek966 napisał(a):
Byłem przedwczoraj, startowałem z 2, trasa H, i

A gdzie sprawdzali ci bilety? Bo ja chcę w weekend jechać i zrobić dokładnie tę samą trasę H z wejścia 2, niestety jest szansa, że będzie straszna pogoda (burze) więc na razie zwlekam z kupnem biletów. I tak się zastanawiam czy wówczas da radę bez biletów chociaż na 10 minut podejść gdzieś pod te jeziora by mieć wyobrażenie, jakby mnie pogoda miała pokonać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Maj 2022 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Z kupnem biletów na razie nie ma problemów bo jeszcze nie sezon. Ja kupowałem w kasie przy wejściu nr 1 bo blisko miałem kwaterę. Dzień wcześniej wieczorem sprawdzałem i było 280 dostępnych biletów i taka ilość była zbliżona na każdą godzinę wejścia. Miałem dużo czasu więc zrobiłem pętle K i wyszło mi 19,5 km bo w parę miejsc się wracałem. Byłem w niedzielę 1 maja.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Maj 2022 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Bilety sprawdzali przed wejściem do busa i stateczku
Załącznik:
IMG_20220505_084931_copy_600x270.jpg
IMG_20220505_084931_copy_600x270.jpg [ 115.46 KiB | Obejrzany 2500 razy ]

Linią czerwoną zaznaczyłem trasę busa z 2 w górę w lewo na zdjęciu, potem zielonym trasę H czyli zejście z małych jezior,na środkowym dużym jeziorze statek i zejście wzdłuż kaskad na rzece z wielkim wodospadem, i powrót busa z dołu do wejścia 2, trasa z wejścia nr 1 zaczyna się na dole po prawej i biegnie pod górę odwrotnie do nr 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Maj 2022 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 22
Loty: 39
Kilometry: 42 630
Byłem 2go maja. I wbrew temu co pisze na jednej z tabliczek przy porcie P2, można płynąć na jednym bilecie w obie strony. Płynęłiśmy P3->P2, a potem wracaliśmy P2->P3.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mewho uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group