Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#21 PostWysłany: 01 Sie 2018 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 13
Loty: 85
Kilometry: 150 125
Correos, Hand Some dziekuje za typy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#22 PostWysłany: 06 Sie 2018 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@agnes78 od siebie dorzucam miejscowość Lefkara, jedna z niewielu atrakcji na Cyprze, która mi się w miarę podobała
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#23 PostWysłany: 06 Sie 2018 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Wracając z Greco możesz schłodzić się na pobliskiej plaży. Nad nią jest restauracja (nie pamiętam nazwy) ze smacznym jedzeniem za rozsądne pieniądze.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#24 PostWysłany: 06 Sie 2018 20:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
cypel napisał(a):
@agnes78 od siebie dorzucam miejscowość Lefkara, jedna z niewielu atrakcji na Cyprze, która mi się w miarę podobała

To podbijam. Byłem na Cyprze milion razy, w tym ostatnim razem z rodziną. I bratowa wynalazła Lefkarę w przewodniku, a ja w ogóle o niej nie słyszałem. No naprawdę robi wrażenie. Przede wszystkim jak na Cypr to niecodziennie zadbane, ale najwięsze wrażenie zrobiły na mnie te ciasne uliczki, gdzie czuliśmy się, jakbyśmy komuś chodzili po prywatnym ogródku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#25 PostWysłany: 09 Sie 2018 10:42 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Ciasne uliczki są spoko, faktycznie klimatyczna mieścina, ale właściciele okolicznych sklepików z rękodziełem kierujący na "free parking" żeby pokazać swoje cuda mnie osobiście zirytowały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#26 PostWysłany: 22 Sie 2018 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 13
Loty: 85
Kilometry: 150 125
ja już wróciłam :)
Larnaka bardzo mi się podobała, plaża troszkę mniej ale mieliśmy bardzo blisko.
Kościół Św. Łazarza, promeda, zamek i Souvlaki.gr zaliczone.
Polecam niepozorną knajpę Kritiki Gonia, była na ulicy, gdzie mieszkaliśmy. Przepyszne jedzenie.
Wyprawa na Salt Lake troszkę hardkorowa biorąc pod uwagę pogodę, sam meczet Hala Sultan nie zrobił na nas wrażenia.
Najbardziej podobały mi się plaże na wschód od Agia Napa, klify i Love Bridge. Niestety warunki pogodowe i zmęczenie dzieciaków nie pozwoliło nic więcej zobaczyć.
Myślę, że jeszcze kiedyś tam wrócę!
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#27 PostWysłany: 14 Wrz 2018 08:36 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Macie pomysł co poza standardowymi must see można zobaczyć w okolicy? Cap Greco na pewno ponownie odwiedzimy.... Wypożyczamy samochód, więc dojazd nie jest problemem.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#28 PostWysłany: 14 Wrz 2018 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Np.
White Stones

https://www.google.com/maps/place/White ... b24?hl=pl#
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez macio106, 18 Lip 2021 16:50, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#29 PostWysłany: 19 Wrz 2018 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Ktoś ogarniał Larnakę rowerem i może polecić jakąś wypozyczanię? :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#30 PostWysłany: 04 Lis 2018 20:41 

Rejestracja: 22 Sie 2018
Posty: 6
-- 04 Lis 2018 20:08 --

juggler5 napisał(a):
Ktoś ogarniał Larnakę rowerem i może polecić jakąś wypozyczanię? :)


-- 04 Lis 2018 20:41 --

Nie wiem dlaczego ale nie ukazała się moja odpowiedź. Ale po kilku baryłkach winka w Suvlakach.gr może coś źle nacisnąłem. :D Obok San Remo jest wypożyczalnia rowerów. 6 euro za dobę. Nie korzystałem bo taniej wychodzi wypożyczyć samochód. Za 10 dni niecałe 60 euro. Z innych wiadomości z Larnaki dzisiaj trochę lało i teraz też pada ale za to przy lotnisku pojawiły się flamingi. Nie na słonym jeziorze tylko po drugiej stronie drogi przy samym lotnisku. Mam trochę zdjęć ale przypłaciłem to błotem na butach bo musiałem przedzierać się przez zaorane pole. Wczoraj była piękna pogoda ok.27 stopni i był plażing na Nisii Beach. Poza tym Souvlaki.gr wymiatają. Nie idzie tego przejeść.
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
juggler5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#31 PostWysłany: 10 Gru 2018 12:12 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Flamingi na słonym jeziorze pojawiły się po burzy 24/25.października....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#32 PostWysłany: 18 Lip 2021 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Niedługo będę miał 10 godzin w Larnace, chciał bym je wykorzystać jak najbardziej intensywnie. Kto Mnie zna ten wie, że nie lubię knajp, restauracji itp. Jak trzeba to i przejdę 20-30 km pieszo. Więc przejdźmy do konkretów. Mój plan wygląda następująco. Ląduje o godz. 10 i od razu autobusem do Larnaki. Tam chciałbym zobaczyć: akwedukt, zamek, cerkiew łazarza, przejść promenadą do portu i odwiedzić dzielnicę Skala. Na to wszystko chciałbym przeznaczyć 3-3.5 godziny. Potem autobusem 36 do Ajia Napa, a konkretnie do Cape Greco. Czeka Mnie tam pewnie spory spacer, więc wraz z dojazdem przeznaczył bym na to z 5-6 godzin. Wracając już na lotnisko, jeżeli starczy czasu to słone jezioro i Hala Sultan Tekke. Pytanie do was, czy coś byście tutaj dodali, zmienili? Oraz czy w cerkwi i meczecie jest szansa wypożyczenia, długich spodni, aby wejść do środka?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.


Ostatnio edytowany przez macio106, 19 Lip 2021 08:57, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#33 PostWysłany: 18 Lip 2021 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Hala Sultan Tekke - odpuść , szkoda czasu.
Przy wejściu do Łazarza i Tekke są chusty dla kobiet , ale mężczyźni używali do odziania krótkich spodenek.

Załącznik:
2222.jpg
2222.jpg [ 162.82 KiB | Obejrzany 3359 razy ]


Załącznik:
tekke.jpg
tekke.jpg [ 115.42 KiB | Obejrzany 3345 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 7 dni w Larnace
#34 PostWysłany: 18 Lip 2021 18:35 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Akwedukt w Larnace masz w przeciwna stronę niż centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Larnaca Słone Jezioro
#35 PostWysłany: 15 Paź 2022 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2016
Posty: 77
niebieski
Podróżni przybywając na Cypr, zaraz po wylądowaniu na lotnisku w Larnace, zwykle myślą o tym by jak najszybciej przemieścić się do hotelu. Pokonując drogę do miasta autobusem lub wypożyczonym samochodem często nie zwracają uwagi na otoczenie.
Tymczasem w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska znajduje się coś, co powinno co najmniej przykuć uwagę a może nawet wzbudzić zachwyt. To coś to Słone Jezioro. W miesiącach letnich i jesiennych jezioro niemal w całości wysycha i staje się płaską równiną pokrytą grubą warstwą soli w różnych odcieniach bieli. W słoneczne dni, których na Cyprze nie brakuje, biel jest porażająca. Zimą na skutek opadów jezioro wypełnia się wodą. Stanowi miejsce odpoczynku dla migrujących ptaków. Pojawiają się różne gatunki ptaków brodzących m.in. flamingów oraz dzikich kaczek i gęsi. Źródłem ich pożywienia są słone krewetki.
W rzeczywistości Słone Jezioro jest kompleksem kilku mokradeł będących w dawnych czasach laguną połączoną z Morzem Śródziemnym. Intuicyjnie można wnioskować, że sól pochodzi z wody morskiej. Tymczasem badania geologiczne jako źródło pochodzenia soli wskazują ogromne zasoby podziemne przenikające na powierzchnię w czasie opadów.

Przy brzegu jeziora znajduje się meczet Umm Haram. W tradycji muzułmańskiej jest to miejsce w którym z muła spadła i umarła przybrana matka proroka Mohammeda.
Wśród chrześcijan istnieje opowieść o świętym Łazarzu, który w tym miejscu w trakcie swojej wędrówki prosił o posiłek. Został poinformowany, że jest to niewykonalne ponieważ winnice wyschły. Kiedy się zorientował, że to nieprawda obłożył niegościnną ziemię klątwą i odtąd stała się słoną pustynią.

Uwagi praktyczne
    Droga z lotniska w Larnace do miasta na odcinku ok. 3 km wzdłuż brzegu Słonego Jeziora.
    Po zachodniej stronie grobli widoczna jest jego większa część, po wschodniej jedynie jedna z zatok.
    Dotrzeć do jeziora od strony lotniska można
  • samochodem – najlepiej zatrzymać się przed jeziorem na zadrzewionym parkingu przy drodze Tekke Road do meczetu
  • autobusem linii 425 - przystanek Old Airport. Koszt biletu jednorazowego 2 EUR.
  • pieszo lub rowerem z lotniska - nie należy szukać skrótów, tylko podążać chodnikiem tą samą drogą, którą jeździ autobus. Do przejścia jest ok. 2-3 km. Wzdłuż jeziora znajdują się ścieżki piesze. Chodzenie a tym bardziej jeżdżenie wewnątrz niecki jeziora jest zabronione.
  • jeśli przez zapomnienie nie zobaczyliśmy Słonego Jeziora, to ostatnia szansa nadarzy się podczas kołowania samolotu do drogi startowej lub nawet podczas startu.

Załącznik:
SaltLake01.jpg
SaltLake01.jpg [ 262.04 KiB | Obejrzany 2468 razy ]


Załącznik:
SaltLake02.jpg
SaltLake02.jpg [ 154.45 KiB | Obejrzany 2468 razy ]


Załącznik:
SaltLake03.jpg
SaltLake03.jpg [ 210.48 KiB | Obejrzany 2468 razy ]


Załącznik:
SaltLake04.jpg
SaltLake04.jpg [ 214.35 KiB | Obejrzany 2468 razy ]


Załącznik:
SaltLake05.jpg
SaltLake05.jpg [ 214.6 KiB | Obejrzany 2468 razy ]
_________________
Żelazna kurtyna w czasach PRLhttps://www.fly4free.pl/forum/zelazna-kurtyna-w-czasach-prl,18,168890
Podróże zagraniczne w czasach PRLhttps://www.fly4free.pl/forum/podroze-zagraniczne-w-czasach-prl,18,168701
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr w Marcu 2023
#36 PostWysłany: 19 Sty 2023 16:13 

Rejestracja: 09 Kwi 2020
Posty: 24
Ja się skupię na punkcie 3 :)
W Larnace największą atrakcją jest zamek, zwany także fortem i Muzeum Archeologiczne.
Poza tym jest małe Muzeum Pieridesa, ładna Cerkiew Świętego Łazarza i kilka pomników.
Całość do zwiedzenia na luzie w 2 dni.
Blisko Larnaki znajduje się Camel Park Mazotos, gdzie można karmić wielbłądy i na nich jeździć. Jest tam też sporo atrakcji dla dzieci jak place zabaw, gdy czy gabinet krzywych luster.
_________________
Recenzje muzeów i relacje ze zwiedzania Polski i Europy
Zapraszam na blog: https://kierunekzwiedzania.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Lut 2023 21:47 

Rejestracja: 15 Gru 2022
Posty: 17
Kiedy są największe szanse zobaczenia flamingów nad słonym jeziorem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Lut 2023 22:31 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@nunek zimą i wiosną, potem jezioro wysycha. Ja widziałem je w marcu, ale z dość daleka bo stały, skubańce, na środku jeziora ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 03 Lut 2023 22:37 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Teraz, głównie listopad do lutego/marca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Lut 2023 17:58 

Rejestracja: 15 Gru 2022
Posty: 17
lecę 12 marca to może uda się je spotkać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group