Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Kwi 2017 17:27 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
Co warto zobaczyć w Pafos i okolicy,wyjazd z dziećmi tak żeby można dojechać komunikacją miejską. Może ktoś korzystał z komunikacji i podpowie numery lini i miejsca wyjazdu.Ciekawe miejsca do zobaczenia ale też żeby nie zanudzić i wymęczyć dzieci Pobyt tygodniowy. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 21 Kwi 2017 17:42 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Nie podpowiem co warto zobaczyć w Pafos, ponieważ dzień po wylądowaniu uciekłem z tego odludzia(początek kwietnia) do Larnaki, ale odnośnie transportu, tutaj link do rozkładu:
http://www.cyprusbybus.com/routes.aspx?sid=4

"Dworzec", czyli miejsce, do którego zjeżdżają się chyba wszystkie busy miejskie i intercity znajdziesz googlując "PAFOS PERVOLA".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Kwi 2017 17:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Są dwa dworce autobusowe - w starej części (Pano Pafos) i w dolnej (Kato Pafos), przy porcie. Między nimi kursuje co pół godziny linia 618, choć jak podjedziesz częściejszym 610 do rynku, to dworzec w starej części jest bardzo blisko.
I teraz tak: z dworca przy porcie dojedziesz 631 do skał Afrodyty (Petra tou Romiou), 615 do zatoki Koralowej (Kolpos Korallion) i do grobów królewskich, a 611 do parku wodnego. Co jeszcze? Gdyby chcieć do łaźni Afrodyty, to trzeba pojechać z górnego dworca 645 do Poli Chrysochous i stamtąd 622, a jeśli do zoo, to 615 do końca i stamtąd 616, choć 616 rzadko jeździ, a do nich chyba jest bezpłatny autobus.
Trasy, mapki i rozkłady na stronie przewoźnika: http://www.pafosbuses.com.
Mogę też podrzucić na priva mapkę tras własnej roboty.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Kwi 2017 18:05 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
Dzięki za info chętnie poproszę o mapki każdy materiał się przyda. ;)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 21 Kwi 2017 18:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Wrz 2018 08:35 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Macie pomysł co poza standardowymi must see można zobaczyć w okolicy? Wypożyczamy samochód, więc dojazd nie jest problemem.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Wrz 2018 20:20 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 41
Z takich bardziej oczywistych, acz cudownych miejsc - wąwóz Avakas (dla zainteresowanych: https://dyrdymala.blogspot.com/2018/09/ ... ieszy.html ), polecam też jakiś trekking na półwyspie Akamas i koniecznie wioska Omodos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Wrz 2018 01:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
A dlaczego akurat Omodos?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Wrz 2018 09:32 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 41
Hmm, oczywiście to rzecz gustu - mnie urzekła swoim klimatem. Generalnie, trzy najczęściej wymieniane "atrybuty" tego miejsca to: wino Commandaria, z którego słynie cały region; koronki i Klasztor Św. Krzyża. Dla mnie Omodos to jednak przede wszystkim cudowna, leniwa atmosfera i klimatyczne, wąskie uliczki.


-- 23 Wrz 2018 09:32 --

piekara114 napisał(a):
Macie pomysł co poza standardowymi must see można zobaczyć w okolicy? Wypożyczamy samochód, więc dojazd nie jest problemem.....


O, jak jedziecie samochodem to warto zahaczyć też o wodospady. My widzieliśmy jeden - Myllomeris (jakieś 10 km od Omodos). Można podjechać praktycznie pod samo miejsce docelowe, ale jest też opcja drobnego spaceru/trekkingu (polecam ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2018 16:41 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Z Pafos warto na jeden dzień wyskoczyć do Nikozji, co prawda to nie okolice Pafos, ale też nie jakoś strasznie daleko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Wrz 2018 17:24 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
W górach Troodos byliśmy (choć nie pod wodospadami, w lutym bez odpowiednich butów nie ryzykowaliśmy) i teraz nie planujemy wycieczki w tym kierunku. W Nikozji także byliśmy... Najważniejsze miejsca odwiedzone, teraz szukam czegoś nieprzewodnikowego....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2018 00:59 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
@Dyrdymała: Co do koronek, to bardziej mi się koharzy z Lefkarą. Co do ciasnych uliczek też, bo w Omodos nie kojarzę. To znaczy przez Omodos przejeżdżałem dziesiątki razy i jeśli się zatrzymywałem, to w winiarniach, ale tylko przy głównej drodze. I teraz się okazuje, że trzeba było wjechać do środka.
Natomiast pytałem, bo kiedyś utknąłem w poprzedniej miejscowości - Basa. Uliczki tak ciasne, że prawie darliśmy lusterka, nawierzchnia tak śliska, że samochód prawie staczał się bokiem, biesiadnicy (siakieś wesela czy coś) przyglądają się zaciekawieni) ale najlepsze że nikt nie potrafił nam wskazać drogi do Omodos. Mówili, że to w tę stronę, ale nie wiedzą, którędy. Znaczy mieszkają tam i nie wiedzą, jak dotrzeć do sąsiedniej wsi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lis 2018 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Przylatuję do Paphos 9 stycznia o 20:00. Na miejscu pełne 3,5 dnia (wylot 13 stycznia) + samochód. Nastawiamy się bardziej na naturę, trekking, itp.

Czy warto zostawać w Paphos na noc czy może lepiej od razu jechać gdzieś indziej, np. w okolice Polis, następnie Trodoos?

Odległości na Cyprze niby nie się duże, więc może lepiej jako bazę wypadową wybrać jakieś jedno miejsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Lis 2018 19:15 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Niby odległości nie wielkie, ale kierunek Toodos to zakręty i jazda nawet 30 km/h. W Troodos będzie śnieg, więc ciepłe ubranie wskazane, a przy dojściu do wodospadów pożądane buty

W Pafos warto odwiedzić Pak Archeologiczny z pięknymi mozaikami - odwiedzałam rok temu w lutym.
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Lis 2018 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Mniej spektakularne, ale również warte zobaczenia mozaiki są w Kourion. A dodatkowo jest tam fajny amfiteatr, w którym można posiedzieć i pogapić się na morze.
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 28 Lis 2018 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
No tak, śnieg nie taki zły. Waszym zdaniem warto odwiedzić Troodos zimą? Może lepiej jechać w kierunku Akamas?

A może w ogóle w drugą strone, np. w kierunku Nikozji? Tyle, że te 3,5 dnia to chyba trochę za mało?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Lis 2018 22:56 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Z tym śniegiem bym nie szalał. NIektórzy pisali wcześniej, że jest na bank. Pojechałem w góry w czerwcu ubiegłego roku i pytam gospodarza, kiedy śnieg. On na to, że połowa stycznia murowana. No to przylatujemy. Na dole ciepło - ludzie kąpią się w morzu. Zajeżdżamy na miejsce i mówię do typa "Obiecałeś mi śnieg". On na to "Sorry maj frend, ale ten rok jest bardzo ciepły". No i w nocy była burza. Budzimy się, a on mówi przy śniadaniu "Chciałeś śnieg, to masz". Zdziwienie. "Jaki śnieg?". I odpowiedź "Jak tu padał deszcz, to w górach śnieg". A jesteśmy w Lemithou, dwie wioski dalej. No to odpalamy i ciśniemy. Za Prodromos wjeżdżamy na ostatni odcinek i... biało na drodze. A auto z wypożyczalni opony ma nie tylko letnie, ale gładkie jak pupka niemowlaka. Już mieliśmy się poddać, gdy z naprzeciwka przejechał... pług. Jak w bajce, akurat w tym momencie. No i sprzedawali łańcuchy, ale na górze, już po dojeździe. I grzane wino, niczym w Wiedniu na jarmarkach. Sporo ludzi się pojawiło i lepili bałwany, ale po paru godzinach droga była czarna.
30 km/h? No na kilku zakrętach w górach tak, ale żeby tam dojechać, ciśnie się całkiem normalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 29 Lis 2018 10:07 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Tak było 8 lutego 2017
Image

Image

Image
Auto na letnich gładziutkich oponach....
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 29 Lis 2018 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
blak napisał(a):
Przylatuję do Paphos 9 stycznia o 20:00. Na miejscu pełne 3,5 dnia (wylot 13 stycznia) + samochód. Nastawiamy się bardziej na naturę, trekking, itp.

Czy warto zostawać w Paphos na noc czy może lepiej od razu jechać gdzieś indziej, np. w okolice Polis, następnie Trodoos?

Odległości na Cyprze niby nie się duże, więc może lepiej jako bazę wypadową wybrać jakieś jedno miejsce?

Byłem w tym roku w styczniu na Cyprze i mieszkałem przez kilka dni w Pafos. Dziura zabita dechami, wszędzie daleko mimo posiadanego auta. Kompletnie mi się nie podobało i bardzo zła miejscówka do zwiedzania wyspy moim zdaniem.
Miałem auto i natłukłem sporo kilometrów, odwiedziłem m.in. St John Lampadistis w Kalopanayiotis to akurat fajna wioska, ładnie położona, w ogóle te wioski w górach to chyba jedne z lepszych atrakcji na beznadziejnym Cyprze. Byłem w górach Troodos, widoki taki se, śniegu było sporo, cedar valley (tutaj opisałem cedar-valley,1263,123281,) Kykkos Monastery, Słone Jezioro Limassol z różowymi flamingami i obok Holy Monastery of St Nicholas of the Cats, Chirokitia (dla fanów gruzu), Nikozję jedną i drugą, Lefkarę i kilka monastyrów w górach Troodos wpisanych na listę UNESCO, do tego kilka jakichś plaż i gównozatoczek.
Lefkara fajna pipidówa i cedar valley też. Generalnie wszystkie te "atrakcje" jak dla mnie mało atrakcyjne.
Cypr najgorsza wyspa na jakiej byłem, nie polecam :lol:
Ale żeby nie było, ze wszystko źle, to pogodę miałem świetną i jedzenie ok.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 29 Lis 2018 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Dzięki @cypel
Koszty póki co minimalne i teraz to na poważnie zastanawiam się na razygnacją z tego wyjazdu. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Lis 2018 12:03 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
cypel jak zawsze pokazuje same skrajności :lol: Dla samego dobrego wina i jedzenia warto tam wyskoczyć . Pogoda także wazna. Po powrocie będziesz miał możliwość potwierdzenia lub zaprzeczenia tego co kolega napisał :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group