Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Lut 2017 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
paranoix napisał(a):
Jednym z ciekawszych miejsc jest katedra, sprawiająca wrażenie przerobionej na świątynię muzułmańską - jak na moje niefachowe oko.

To Meczet Lala Mustafa Paszy, dawniej Katedra świętego Mikołaja, bardzo malowniczy -z zewnątrz romańska katedra z minaretem, wewnątrz już typowy meczet. Co ciekawe dla turystów opisywana na pierwszym miejscu jako katedra.

Załączniki:
IMGP9790A.jpg
IMGP9790A.jpg [ 119.65 KiB | Obejrzany 7380 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Cypr 7 dni - na luzie.
#42 PostWysłany: 19 Mar 2017 09:54 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 15
Właśnie układamy plan na 7 dniowy pobyt na Cyprze południowym.
Chcemy je spędzić na chilloucie, bardziej relaksując się i delektując się urokami tamtejszego klimatu i kultury, aniżeli spędzać cały dzień w podróży zwiedzając ruiny wraz z tłumami turystów.

Myślimy o noclegach w maksymalnie 3-4 miejscach. Idealny dzień to 1-2 atrakcje do zobaczenia o poranku a popołudnie na luzie na plaży albo w jakimś innym osobliwym miejscu.

Pobyt:26kwietnia-3 maja. Lądowanie w Pafos w godzinach południowych.
Wypożyczamy auto i co dalej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 19 Mar 2017 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ponad tydzień temu wróciłem z Larnaki, więc dopiszę - Must See "Girne / Kyrenia" oraz zamek Hilarion Calesi.

Byłem w Limassol, plaża, promenada, nowy ładny port jachtowy, nic poza tym, więc to tak z braku laku.
Góra
 Profil Relacje PM off
OneMinute uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 19 Mar 2017 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Dalej czytamy forum, zwłaszcza aż trzy tematy, które w nazwie mają słowo "tydzień".
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 19 Mar 2017 11:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Doszły mnie nawet słuchy, że to nie boli.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 23 Mar 2017 17:20 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 15
Sporo poczytałem i taki wstępny plan, zastanawiam się czy jest sens jechać do Nikozji.

Dzień 1 - środa, Kraków-Limassol: Wylot do Paphos, odbiór auta, przejazd do Limassol
Dzień 2 - czwartek, Limassol: Zwiedzanie okolic + plażowanie + nocleg
Dzień 3 - piątek, Limassol-Nikozja: Przejazd do Nikozji+zwiedzanie miasta + nocleg
Dzień 4 - sobota, Nikozja- Troodos- Paphos: Wyjazd w góry Troodos, powrót do Paphos + noclegi w Paphos
Dzień 5 - niedziela, Paphos: Zwiedzanie okolic Paphos
Dzień 6 - poniedziałek, Paphos: Cypel Akamasu
Dzień 7 - wtorek, Paphos: Zwiedzanie Paphos + plażowanie
Dzień 8 - środa, Paphos: Wylot do Krakowa

Czyli 4 noclegi w Paphos, 2 noclegi w Limassol, jeden w Nikozji.

Co byście dodali lub zmienili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Mar 2017 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Są tu eksperci od Cypru, ale ja który pojeździłem po nim raz trochę porządniej i raz na szybko, widzę w tym sens i zamysł. Nie wiem tylko po co po przylocie jechać jeszcze do Limassol. To miasto chyba wiele nie oferuje, a poza tym są ciekawe miejsca między Pafos a Limassol, więc przy noclegu w Limassol kolejnego dnia będziesz się cofał w stronę Pafos, a potem znowu jechał do Limassol na nocleg.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
OneMinute uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 23 Mar 2017 18:24 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 15
Tom K napisał(a):
Są tu eksperci od Cypru, ale ja który pojeździłem po nim raz trochę porządniej i raz na szybko, widzę w tym sens i zamysł. Nie wiem tylko po co po przylocie jechać jeszcze do Limassol. To miasto chyba wiele nie oferuje, a poza tym są ciekawe miejsca między Pafos a Limassol, więc przy noclegu w Limassol kolejnego dnia będziesz się cofał w stronę Pafos, a potem znowu jechał do Limassol na nocleg.


dzięki za info. W takim razie pierwsza noc będzie w miejscowości Pissouri. Zrobiłem rezerwację Yialos Apartments.

jakieś pomysły na kolejne noclegi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Mar 2017 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Są tematy o noclegach na Cyprze. Czytaj, potem szukaj, porównuj ceny. Poczytaj o Limassol i zastanów się czy nie zamienić tego na Larnakę.

Przy tygodniu na Cyprze, myslę, że ten jeden dzień (kilkanaście godzin) wygospodarować na Nikozję. Jeśli Ci się nie spodoba, to chociaż kupisz taniej pamiątki:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Mar 2017 22:03 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
joael napisał(a):
Ponad tydzień temu wróciłem z Larnaki, więc dopiszę - Must See "Girne / Kyrenia" oraz zamek Hilarion Calesi.

Ale to Cypr Północny


Co macie w planie robić w górach Troodos? Pochodzić po górach czy odwiedzić malowane kościółki?

Jeśli chcecie odpocząć to polecam Agia Napa - to wakacyjny kurort, plaże piaszczyste (myślę, że w tym okresie jeszcze nie mega zatłoczone) i spokojnie na pół dnia (a nawet więcej) można poświęcić na zwiedzenie Przylądka Greko... Warto.... Mimo podjeżdżania do najważniejszych punktów na przylądku to był dla nas mega odpoczynek i relaks.

Załączniki:
DSCF6579.JPG
DSCF6579.JPG [ 223.07 KiB | Obejrzany 9288 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Kwi 2017 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Limassol jak najbardziej warte jest zwiedzenia, jest piękne stare miasto, ładny port, sporo uliczek, po których można się pokręcić. Warto pojechać też na Akrotiri, zobaczyć słone jezioro, a jeśli chcecie poplażować, to zatrzymać się przy Lady's mile beach, tuż pzy nim.
Nikozja jak najbardziej - zostawcie auto po stronie greckiej, zwiedzcie stronę grecką stolicy i przejdźcie przejściem pieszym na Ledra na stronę turecką.

Nie doczytałam kiedy się wybieracie, ale jeśli w miesiącach lipiec-sierpień, to spanie w Nikozji jest ciężkie, klimatyzacja jest wtedy niezbędna.

Akamas jak najbardziej, polecam przejść wąwóz Avakas, Trodos tak samo, warto zajrzeć - poza Omodos, do Lofou.

pozdrawiam,
Iwona





OneMinute napisał(a):
Sporo poczytałem i taki wstępny plan, zastanawiam się czy jest sens jechać do Nikozji.

Dzień 1 - środa, Kraków-Limassol: Wylot do Paphos, odbiór auta, przejazd do Limassol
Dzień 2 - czwartek, Limassol: Zwiedzanie okolic + plażowanie + nocleg
Dzień 3 - piątek, Limassol-Nikozja: Przejazd do Nikozji+zwiedzanie miasta + nocleg
Dzień 4 - sobota, Nikozja- Troodos- Paphos: Wyjazd w góry Troodos, powrót do Paphos + noclegi w Paphos
Dzień 5 - niedziela, Paphos: Zwiedzanie okolic Paphos
Dzień 6 - poniedziałek, Paphos: Cypel Akamasu
Dzień 7 - wtorek, Paphos: Zwiedzanie Paphos + plażowanie
Dzień 8 - środa, Paphos: Wylot do Krakowa

Czyli 4 noclegi w Paphos, 2 noclegi w Limassol, jeden w Nikozji.

Co byście dodali lub zmienili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 19 Kwi 2017 10:27 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
wiem_gdzie_jade napisał(a):
Limassol jak najbardziej warte jest zwiedzenia, jest piękne stare miasto, ładny port, sporo uliczek, po których można się pokręcić.

Odwiedziłam Limassol z ciekawości, ale mi się tam nie podobało, byłam, pospacerowałam i nic mnie tam nie zainteresowało, nie mówiąc już o uczuciu zachwytu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Kwi 2017 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Jak ze wszystkim jest to kwestia gustu :) Jednym bardziej spodoba się Limassol, innym Agia Napa, a jeszcze innym Nikozja.
Powiem tak, że jak tylko kogoś zabierałam do Limassol mieszkając na Cyprze, to te osoby wydawały się być zadowolone. Osobiście wolę je np. od wspomnianej wcześniej Agia Napy, chociażby z tego względu, że nie jest tak turystyczne. Oczywiście, są w nim turyści i jest ich całkiem sporo, zwłaszcza w sezonie, jednak można się przejśc po starych ulicach z pięknymi domami, które nie powstały w ciągu ostatnich 30 lat, a wcześniej, a przede wszystkim poczuć klimat, taki trochę bardziej grecki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Kwi 2017 12:03 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Aiya Napa ma dla mnie zdecydowanie większy plus niż Limassol - bliskość Cape Greco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Kwi 2017 12:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
wiem_gdzie_jade napisał(a):
Oczywiście, są w nim turyści i jest ich całkiem sporo, zwłaszcza w sezonie, jednak można się przejśc po starych ulicach z pięknymi domami, które nie powstały w ciągu ostatnich 30 lat, a wcześniej, a przede wszystkim poczuć klimat, taki trochę bardziej grecki.

W Lemesos to chyba bardziej sowiecki... Ale na pewno warto tu przyjechać na festiwal wina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Kwi 2017 12:05 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 15
No to zaczynamy podróż z takim planem.
Dzień 0 - wtorek Wrocław - Kraków
Przejazd do Krakowa, nocleg
Dzień 1 - środa Kraków-Paphos-Pissouri
Wylot do Paphos, odbiór auta, przejazd do Pissouri, po drodze zakupy, Aphrodite rock, zwiedzanie okolicy, chillout
Dzień 2 - czwartek Limassol
Kurion, Kollosi, Akrotiri, Lady Mile’s Beach, Limassol, przejazd do Governors Beach
Dzień 3 - piątek Nikozja
Przejazd do Nikozji+zwiedzanie miasta
Dzień 4 - sobota Nikozja- Torodos- Paphos
Wyjazd w góry Troodos-treking, Klasztor Kykkos, najwyższy wodospad Mylomeri, Olimbos, powrót do Paphos,
Dzień 5 - niedziela Paphos
Zwiedzanie okolic Paphos + plażowanie
Dzień 6 - poniedziałek Paphos
Cypel Akamasu, Wąwóz Avakas, Blue Lagoon
Dzień 7 - wtorek Paphos
Zwiedzanie Paphos + plażowanie
Dzień 8 - środa Paphos
Wylot do Krakowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 25 Kwi 2017 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Na moje oko brzmi fajnie.
Uwagi ode mnie - Kollosi jest malutkie, więc tam dużo czasu Wam nie zejdzie. Na sam Olimp wejść niestety też się nie da, bo na jego szczycie jest teren wojskowy.
Część miejsc opisałam w przewodniku na stronie, która pokazuje się w zdjęciu profilowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 13 Sty 2018 17:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
emilkaaa napisał(a):
Myślę,że nie potrzebujesz brać 4x4 jak planujesz wypad na Akamas, w tym roku z chłopakiem daliśmy radę mając Chevrolet Spark. Dojechaliśmy jakieś 15 km dalej na północ za Larę, później już odpuściliśmy bo jednak były zbyt hardkorowe momenty na trasie.


To ja doprecyzuję - Akamas to duży region, niektóre drogi spokojnie da się samochodem osobowym, ale do Blue Lagoon NIE da się bez terenówki. Czytałem o tym wcześniej w necie, ale z reguły nie dowierzam tym opiniom więc próbowałem ;) Co zakończyło się porzuceniem auta gdzieś przy klifie we w miarę szerokim miejscu już po kilkuset metrach/kilometrze za łaźnią Afrodyty. Kwestia zawieszenia - bez dobrego po prostu zawiśnie się na podwoziu. Poszliśmy więc dalej pieszo, a wracając zdołaliśmy jakoś wykręcić i zawrócić autem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: 8 dni na Cyprze...
#59 PostWysłany: 17 Mar 2018 18:26 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 76
witam wszystkich!
Planujemy w czwórkę spędzić 8 dni na Cyprze. Lądujemy w Larnace, chcemy wypożyczyć auto i trochę pojeździć. Martwi nas trochę fakt, że jest tam ruch lewostronny, ale cóż... Podpowiedzcie jak najlepiej spędzić te 8 dni. Połowę dni chcemy spędzić w Larnace, a resztę przeznaczyć na inne atrakcje wyspy - co polecacie?
_________________
Insta @marco_pollon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 8 dni na Cyprze...
#60 PostWysłany: 17 Mar 2018 18:59 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Generalnie to samo, co w poprzednich kilkunastu podobnych wątkach na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group