Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lara beach
#1 PostWysłany: 31 Sie 2017 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Mam pytanie do osób które odwiedzily Lara beach kolo Pafos. Czy da sie dojechac do tej plazy samochodem osobowym typu Ford fiesta. Gdzieś czytałem kiedyś że w grę wchodzą tylko samochody z napędem na cztery koła. Czy ktoś z was jechał na tą plażę? Czy drogą jest aż tak kamienista? Ewentualnie jakieś podpowiedzi odnośnie dojazdu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Lara beach
#2 PostWysłany: 31 Sie 2017 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Da się. Zaraz może uda mi się odkopać dokładniejszy post z innego tematu. Przeglądałeś może tematy pt "X dni na Cyprze"? Chyba tam to było.
Dlatego jestem właśnie przeciwny bałaganowi w stylu "Tydzień/3/5/6,5 dni na Cyprze". Nic potem nie można znaleźć. Jak się nie uda to Ci opiszę tutaj.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#3 PostWysłany: 31 Sie 2017 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Bez problemu się da.
My byliśmy Kia Picanto w lipcu, droga szutrowa, trochę kamienista, ale bez przesady.

Właściwy "parking" jest zgodnie z zaznaczeniem na mapach googla w tym miejscu: Link do mapy

Wyznaczasz trasę na googlu i jedziesz - nie ma filozofii - tylko nie daj się zwieść reklamom baru, który jest wcześniej i wprowadza w błąd, że to już tu, trzeba jechać dalej na północ.

Po drodze polecam wąwóz Avakas Gorge (ale to już pewnie też namierzyłeś) - najdalej da się dojechać do tego parkingu: Link


Ostatnio edytowany przez pablo79, 31 Sie 2017 21:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#4 PostWysłany: 31 Sie 2017 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Znalazłem:

Ja do "Lary" dojechałem najtańszym autem z wypożyczalni, co prawda dostałem Nissana Note, a nie np. Picanto, ale Picanto też dałoby radę. Oczywiście jedzie się dość wolno i zygzakiem omijając kamienie, ale spokojnie można dojechać. Tutaj uwaga, pisałem już o tym kiedyś. Jak zerkniesz na mapę (najlepiej podgląd satelity) to zauważysz, że nieco wcześniej niż Lara, jest podobna plaża. I na jej wysokości, przy drodze, cwaniaki poustawiały spore drogowskazy z napisem Lara Beach (i dopiero później malutkimi literami dopisek Cafe:). Jechać trzeba cały czas prosto, przejeżdżając pod taką bramą z szyldem i koło jakiejś knajpki.
Parkingu brak, parkuje się "po krzakach" i schodzi na dół ścieżką i drewnianą kładką.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
almal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#5 PostWysłany: 01 Wrz 2017 07:20 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@almal Ja byłem na Lara Beach Fordem Fiestą. Droga jest wyboista, ale nie było żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#6 PostWysłany: 01 Wrz 2017 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
No to jade za 2 tyg i bardzo dziekuje za pomoc :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#7 PostWysłany: 08 Wrz 2017 09:47 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
My byliśmy H.i10 - spokojnie daliśmy radę. Ale nas ten drogowskaz zmylił i do Cafe dotarliśmy - plus taki, że mocno wiało a między skałami można było się schować i spokojnie opalać - luty 2017.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#8 PostWysłany: 08 Wrz 2017 10:13 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 2
Da się, ale może sporo kosztować jak w naszym przypadku :P Albo w drodze na Lara Beach albo w drodze do Adonis Waterfall chwila nieuwagi i pęknięta miska olejowa, wypożyczalnia ściągnęła z nas kwotę 250 euro za szkodę (pomimo pełnego ubezpieczenia jest zapis, że ubezpieczenie nie działa na drogach kamienistych).
Autem dojechałem do hotelu i dopiero tam sie zorientowałem, że wycieka olej. Przyjechał mechanik i gdybym przez przypadek się nie wygadał (miałem powiedzieć Coral Beach, a powiedziałem Lara Beach) to może sprawę udałoby się załatwić polubownie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#9 PostWysłany: 08 Wrz 2017 12:54 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Miskę olejową można uszkodzić np. o wysoki krawężnik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#10 PostWysłany: 28 Wrz 2017 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Dodam tylko, że na Lara Beach najlepiej zatrzymać się na parkingu 34.958108, 32.312741.
Dojechałem na Lare i do wawazu Avakas Nissanem nv2000 czyli samochod 7 osobowy.
Jezeli jezdzi sie ostroznie to nie ma zadnego zagrozenia uszkodzenia auta nawet tak duzego.
Żółwie będą wypuszczane do wody pod koniec wrzesnia moze ktos sie zalapie :) - przynajmniej tak bylo napisane
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Undertone lubi ten post.
Undertone uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#11 PostWysłany: 27 Lis 2017 14:13 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 25
My również dotarliśmy na Lara Beach osobówką, generalnie droga ok, chociaż miejscami droga faktycznie może być problematyczna, generalnie trzeba całą trasę w miarę ostrożnie jechać. Pomimo lektury forum, w pierwszej chwili zjechaliśmy do Cafe, bardzo nachalnie to oznaczają. Minęliśmy pierwszy drogowskaz do cafe, myśleliśmy, że kolejny to już faktyczna plaża, ale okazało się, że nie (chociaż ta plaża koło cafe też bardzo urokliwa). Jako, że byliśmy w listopadzie, na plaży strasznie wiało, ale z plusów to byliśmy na niej zupełnie sami. Dodatkową atrakcją były leżące wszędzie puste skorupy po jajach żłówich.
Góra
 Profil Relacje PM off
alecrim lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#12 PostWysłany: 24 Paź 2023 10:28 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Doczytałem już, że najlepiej zatrzymać się tutaj: 34.958108, 32.312741.
I teraz pytanie: która droga lepsza (bezpieczniejsza dla osobówki): 1 czy 2?

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 70.18 KiB | Obejrzany 1165 razy ]
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#13 PostWysłany: 04 Sty 2024 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
I która droga okazała się lepsza 1 czy 2?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lara beach
#14 PostWysłany: 05 Sty 2024 13:17 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Odpuścilićmy wizytę...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group