Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Maj 2015 09:11 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Znalazłam w sieci opis wycieczki łodzią podwodną w okolicach Larnaki. Zaczyna się od około 15 minutowej podróży statkiem w głąb morza, gdzie następuje przesiadka na pokład łodzi podwodnej. Przygoda na głębokości przekraczającej 40 metrów trwa godzinę, można podziwiać podwodny świat, a także zobaczyć zatopiony wrak statku Zenobia i pokazy nurków. Koszt około 80E.
Czy ktoś może korzystał ? Czy warto ?

Niestety osobiście nie skorzystam ponieważ będziemy stacjonować w okolicy Paphos więc po drugiej stronie wyspy, ale wycieczka wydaje się być interesująca. Może w okolicach zachodniego Cypru też są podobne atrakcje ?
A może ktoś poleci jakieś inne wycieczki ?

Znalazłam w sieci jeszcze takie opisy wycieczek:
"Zatoka Koralowa”, rejs na zatokę koralową dla tych, którzy chcą spędzić kilka godzin na statku. Wypłynięcie z portu Paphos, rejs do zatoki koralowej, gdzie jest czas wolny na pływanie w błękitnym morzu, w cenie wycieczki (nie znam ceny :? ) także piknikowe przekąski z winem, ouzo i sokami.

"Rejs na Akamas" wycieczka statkiem z portu w Paphos na półwysep Akamas, w zatoce koralowej przystanek na poranną kąpiel i kawę. Po przerwie płyniemy na Akamas, gdzie zatrzymujemy się w pięknych zakątkach: ST.Georges, jaskiniach morskich, zatoce Lara i Geronysos. Po południu obiad z dobrym cypryjskim winem a na deser owoce.

"Safari - Akamas" - najpiękniejsza przyrodnicza wycieczka na wyspie, dla osób lubiących dobrą zabawę i przygodę. Zwiedza się obszary dziewicze półwyspu, ulubione miejsca Afrodyty i poznaje gościnność Cypryjczyków. Pierwszy postój to miejsce legendarnych narodzin Afrodyty. Przerwa na zdjęcia w jednym z najpiękniejszych miejsc widokowych, gdzie spragnieni miłości lub nieszczęśliwi wiążą chusteczki na drzewku miłości prosząc o wsparcie bogini. Dalej samochodami terenowymi jedziemy na obszar parku narodowego, gdzie powita nas księżycowy krajobraz i jaskinie morskie w zatoce koralowej. Trochę dalej słynną zatokę Lare, gdzie zielone żółwie zakładają swoje lęgowe stanowiska. Podążając w głąb półwyspu w wąwóz Avakas, gdzie czasami spotkać można muflony. Po krótkim spacerze w kanionie jedziemy do źródełek Afrodyty, gdzie nasza bogini spotykała się z Adonisem. Na zakończenie obiad z lokalnym winem w tawernie i czas wolny na kąpiel lub spacer.

Niestety nie znam cen za powyższe wycieczki, nie wiem czy w II połowie maja będą już dostępne, a przede wszystkim czy warto :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 05 Maj 2015 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Rejs na zatokę koralową z tego co napisałeś to zwykła wycieczka statkiem z piknikiem.

Do Coral Bay (ach jaka szumna nazwa) dojedziesz autobusem miejskim 615 (1,5 EUR) z Kato Pafos w 30-35 minut :D

Autobus staje 10 metrów od schodów na plażę.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Maj 2015 22:30 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
A coś ciekawego da się znaleźć w południowo-wschodniej części?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sty 2016 19:34 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Polecam wycieczkę Żółtą Łodzią Podwodną w porcie Agia Napa. Cena 10 euro, płynie się w małej grupie z kapitanem Yorgossem (czy jakoś tak, zapomniałem już, ale mega sympatyczny), łódź ma przeszklone dno, standardowo kapitan schodzi pod pokład i karmi rybki chlebem, a następnie podpływa do jaskiń i tam osoby chętne wchodzą do wody i pływamy z gościem po jaskiniach.

Plus jest taki, że w przeciwieństwie do tych innych wycieczek oferujących takie nurkowanie tutaj cały rejs trwa krótko, bo płynie się blisko do jaskiń, całość chyba do machnięcia chyba w godzinę, a samego nurkowania na pewno jest co najmniej pół godziny. Do tego grupa jest mała, więc cały czas jest się w centrum uwagi, a zabawne żarty kapitana tworzą świetną atmosferę.

Zdecydowanie wolę taki szybki wypad i pływanie w skałach niż 3-4 godzinny rejs dookoła wszystkich plaż.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Wrz 2017 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Ktoś był ostatnio a może i jest i może polecić jakaś wycieczkę z Paphos, Coral Bay? Większość rejsów opiera się na pływaniu na Coral Bay w którym mamy hotel. Możecie coś polecić? Robiłem rekonesans w porcie w Paphos i na Coral Bay Ave. Inna sprawa że zapomniałem z domu prawo jazdy (przypomniałem sobie po 50 km przed Balicami). Sprawdzają prawo jazdy przy quadach, buggach czy tylko w razie kontroli?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group