Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 05 Lut 2023 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
ciachu25 napisał(a):
Teraz, głównie listopad do lutego/marca.


Z tym listopadem to różnie - w weekend listopadowy (11 lis 2022) ani śladu ptaszysk nad/na/w jeziorze ..... niestety
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 06 Lut 2023 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ja jeszcze chciałem dodać, że jest drugie słone jezioro (w Larnace) gdzie bywają flamingi.
Należy pojechać w stronę Aiya Napa i na wysokości remizy straży pożarnej skręcić w drogę na Oroklini.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 06 Lut 2023 10:42 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
na takie kompendium wiedzy na temat flamingów na Cyprze kiedyś natrafiłem
https://belsole.pl/flamingi-na-cyprze-k ... -zobaczyc/
z mapką występowania
Załącznik:
flamingi mapa.png
flamingi mapa.png [ 141.47 KiB | Obejrzany 1811 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 06 Lut 2023 13:03 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
-- 06 Lut 2023 12:03 --

Zibid napisał(a):
ciachu25 napisał(a):
Teraz, głównie listopad do lutego/marca.


Z tym listopadem to różnie - w weekend listopadowy (11 lis 2022) ani śladu ptaszysk nad/na/w jeziorze ..... niestety


Ja miałem to szczęście, że mieszkałem 5 lat nie aż tak daleko - w Limassol, gdzie blisko było do jeziora przy terenie bazy brytyjskiej Akrotiri, więc te listopadowe wypady na Lady`s Mile były co tydzień, a co za tym idzie - większa skuteczność polowań na flamingosy, a i sam listopad ma 4 weekendy zazwyczaj, więc te późniejsze są pewniejsze;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Lut 2023 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
nunek napisał(a):
lecę 12 marca to może uda się je spotkać


powinno, ja w ubieglym roku bylem 13.03 i flamingow bylo pelno ;) najwiecej chyba za meczetem (patrzac od strony drogi z lotniska). Ale z samej grobli na drodze z lotniska tez bylo je calkiem niezle widac.

Btw jesli ktos ma czas, sile i warunki, to polecam sie przespacerowac z lotniska do meczetu i potem do miasta (lotnisko-meczet Hala Sultan-plaza Mackenzie-zamek w Larnace: taka wycieczka to jakies 14 km* w jedna strone)

* edit: 14 km odnosi sie do trasy w ktorej idziemy jeszcze kawalek za meczet i dochodzimy do ogrodzenia lotniska na plazy Mackenzie. Trasa tylko z odbiciem do meczetu bez dodatkowych wydluzen to nieco ponad 8km
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej


Ostatnio edytowany przez Szymon2020, 08 Lut 2023 21:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Larnaca Słone Jezioro
#46 PostWysłany: 08 Lut 2023 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Jakie 14 km ?
Z lotniska do zamku jest 5 km.
Do meczetu nadkłada się trochę ponad kilometr, czyli w 2 strony 2km.

Google Maps pokazuje tą trasę 8 km.

To lotnisko to tylko Korfu przebija w bliskości do miasta.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."


Ostatnio edytowany przez Tomo14, 08 Lut 2023 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Lut 2023 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ja byłam w połowie kwietnia i flamingi nadal były, ale daleko, gołym okiem trudne do zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 08 Lut 2023 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
Tomo14 napisał(a):
Jakie 14 km ?
Z lotniska do zamku jest 5 km.
Do meczetu nadkłada się trochę ponad kilometr, czyli w 2 strony 2km.


tak ale to juz wersja z uwzglednieniem pojscia jeszcze za meczet jak najdalej sie dalo (tzn wtedy - droga ma dalszy ciag, tyle ze jak tam bylem to byla kompletnie zalana i niemozliwa do przekroczenia):

https://maps.app.goo.gl/Ax4suMCwQ6C9pmsi6 (to jest 12km ale z blizej nieokreslonych przyczyn nie pozwala wytyczyc przez rondo w Dromolaxii przez ktore szedlem i tez sie robi jakies +500m co najmniej). Zostaje rozbieznosc 12.5 vs 14 km - ta ostatnia wartosc wzialem ze stravy ktora mi tyle pokazala. Still - w mojej wersji to jest wiecej niz te podstawowe 8 km

(i po drodze jeszcze plaza Mackenzie z podejsciem na sam jej koniec)

Podstawowo (tzn sam meczet bez zachodzenia droga za meczet i bez zbaczania do Mackenzie) jest nieco ponad 8 km: https://maps.app.goo.gl/B4uWm8ghZTEsqWE29. Wyedytowalem oryginalnego posta, zeby nikt przypadkiem nie byl wprowadzony w blad
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaca i okolice
#49 PostWysłany: 09 Sie 2023 07:35 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Na końcu plaży jest punkt gdzie samoloty podchodzą do ładowania. Najlepiej chyba wybrać się po południu, bo słońce będzie za nami.

Chciałem iść jak będzie lądował jakiś większy samolot. Jak można sprawdzić który to będzie? Trzeba sprawdzać symbol każdego lotu? Przyloty są tutaj: https://www.hermesairports.com/flight-i ... rtures-lca

Ten samolot Emirates EK0110 to chyba Boeing 777-300ER, czyli duży? Mogą być większe?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaca i okolice
#50 PostWysłany: 09 Sie 2023 09:56 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 28
-- 09 Sie 2023 09:49 --

Na przykład strona/apka Flightradar24 ładnie Ci to pojaśni.
Włącz sobie filtr w wyszukiwaniach tylko na Larnakę i będziesz widział co i za ile będzie siadać

-- 09 Sie 2023 09:56 --

Emirates rzeczywiście są na siódemkach. Potem robi kurs na Maltę i to samo w przeciwnym kierunku.
Co do większych samolotów - czasami zdarza się jakieś cargo na 747, ale tego na tablicy przylotów nigdy nie znajdziesz - dlatego apka sprawdza się najlepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrkr uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaca i okolice
#51 PostWysłany: 24 Wrz 2023 12:16 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
piotrkr napisał(a):
Na końcu plaży jest punkt gdzie samoloty podchodzą do ładowania. Najlepiej chyba wybrać się po południu, bo słońce będzie za nami.


Byłem, całkiem blisko lądują, chociaż nie jakoś niesamowicie blisko. Ale raz można pójść.

Robione komórką:

Załącznik:
samolot 2 (Custom).jpg
samolot 2 (Custom).jpg [ 99.57 KiB | Obejrzany 614 razy ]


Załącznik:
samolot 3 (Custom).jpg
samolot 3 (Custom).jpg [ 97.25 KiB | Obejrzany 610 razy ]
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group