Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 13 Lut 2019 08:54 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
W dzień można chodzić w t-shirt. Nad samym morzem lekka bluza. Wieczorem polar. Jak ktoś przyleciał z północnej Europy to wydaje się być ciepło. Widziałem naszych rodaków w krótkich spodenkach i podkoszulkach. Widziałem również niektórych Cypryjczyków w grubych kurtkach, rękawiczkach i czapkach. W hotelu natomiast przed śniadaniem dwie panie opalały się w strojach kąpielowych na balkonie. Trudno jednoznacznie napisać czy jest ciepło czy zimno.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 13 Lut 2019 10:22 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
ImageImage

Taka rozbieżność. Rano zdecydowanie jest ciepło.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 13 Lut 2019 13:06 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Będzie. :)
Słońce będzie w południe ponad 15 stopni wyżej nad horyzontem niż na przełomie stycznia i lutego, a dłuższa długość dnia też zrobi swoje. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 18 Lut 2019 02:27 

Rejestracja: 24 Gru 2018
Posty: 19
Zbanowany
Byłem od 31.01.2019 do 06.02.2019 i przyznaję, że było 25 stopni 5 lutego i nie odpuściłem kąpieli w morzu na Lara Bay :D .

Wybraliśmy się do kanionu AVAKAS ale oczywiście droga po 100 metrach była zalana i trzeba było wrócić. Nie kłamiąc do auta wróciliśmy spoceni jakby było z 30 stopni. Inni ludzie którzy przybyli również chowali się pod drzewami przed słońcem i nikogo nie spotkałem w długich spodniach lub bluzie. Co do pobytu tylko 1.02.2019 nie chodziłem w krótkich spodenkach. Pogoda w tych dnia trafiła się idealna. Cały czas było około 18-22 stopnie w cieniu i słońce na niebie.

Największym błędem jaki zrobiłem to był nocleg w Pafos.

Jeśli ktoś ląduje w Pafos i zamierza zwiedzić wyspę proponuję nocleg np w Limassol. Osobiście gdybym jeszcze raz leciał to wybrałbym to miejsce ze względu, że tam poczuliśmy dopiero prawdziwy klimat Cypru. Pafos przynajmniej w sezonie zimowym to taka mała dziura zabita dechami.
Nikozja - stolica jak stolica. Tylko i wyłącznie strona Turecka mnie interesowała. Niech nikt się nie martwi, że po stronie Tureckiej coś może grozić. Owszem jak wszędzie ale jest bezpieczniej niż w Niemczech wieczorami. Po stronie Tureckiej polecam zakupić tureckie słodycze w sklepikach między uliczkami. Kosztują grosze a jedne z najlepszych w Europie. Cena pełnej reklamówi 25.5 ... TL po przeliczeniu na euro poprosił Turas 4 euro z kawałkiem. Warto przejść wzdłuż granic i zobaczyć jak wygląda podzielona jedyna w Europie granica. Beczki poukładane jedna na drugiej i to jest granica :D
Ayia Napa - pustki, pustki i jeszcze raz pustki ale ... Byłem w 23 krajach łącznie iiii stwierdzam, że NISSI BEACH jest najpiękniejszą plażą jaką widzieliśmy do tej pory. Ogólnie jest bardzo bardzo ładnie, Zastanawiałem się czy zarys gór które było widać na Capo Greko to już ... LIBAN ?
Larnaka - flamingi były ... na środku jeziora . Polecam do Orlokoni podjechać tam można je zobaczyć a nie same kropki w Larnace. Mckenzie beach samoloty nad głowami. Akurat w tym dniu nie lądowały a startowały nad głowami. Wyjątkowo dużo turystów.
Troodos - trafiliśmy na masę autokarów z dziećmi, ponieważ było bardzo dużo śniegu i dzieci miały radochę... ogólnie bardzo ładnie


Dla wszystkich którzy chcieli by np dojechać do Blue Lagoon lub Lara Bay na żółwie których oczywiście nie spotkaliśmy. Polecam wynająć kłada lub buggy (buggy lepsze) i przejechać wzdłuż wybrzeża. Nie ma najmniejszych szans aby dojechać w miejsca Blue Lagoon autem lub na Lara Bay. Ewentualnie pickup ale ... ryzykowne są niektóre miejsca.

Ceny w sklepach ? Według mnie bardzo drogo w porównaniu np. z Niemcami, Holandia czy nawet Francją. Uważam, że ceny wyższe średnio o 0.55-0.95 euro centów niż w Niemczech .
Paliwo - Diesel i benzyna średnio 1.10 euro za litr.
Restauracje - dania są ogromne i bardzo dobre np. słynne meze kosztowało nas 28 euro na dwie osoby ale ... meze nie jest dla dwóch osób tylko przynajmniej czterech. 70% tego co podali zostało zwrócone gdyż oczy by zjadły ale .... nie przyjmie :D Jeśli ktoś lubi smakować to jak najbardziej, lecz jeśli chce zjeść coś bardzo dobrego ze smakiem to średnio. Osobiście spróbowałem, ale następnego razu by nie było. Inne dania mają bardzo dobre i ceny około +/- 10 euro.



Ogólnie na Cyprze wygląda, że jest bezpiecznie. Przez cały pobyt nie mieliśmy żadnego incydentu. W każdym sklepie znali j. angielski i bez problemu można się dogadać. Drogi na Cyprze lepsze i gorsze, autostrady bardzo dobre.
Góra
 Profil Relacje PM off
zimny lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 10 Mar 2019 20:39 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Pod koniec marca będę na Cyprze 5 dni, że względu na posiadając legitymacji studenckiej zniżka 50% będziemy poruszać autobusem.

Mam taki wstępny plan i będziemy nastawić pół na pół zwiedzanie+odpoczynek i prosiłbym o uwagę/sugestię jak coś :)
Pierwszy dzień - wieczorem po 21 lądowanie na Larnace i nocleg
Drugi dzień - rano będziemy jechać z Larnaki do Ayia Napa i tam będziemy nocować na trzy nocy z racji że skorzystam 150 zł zwrotu na bookingu , pospacerowanie plaż i okolice
Trzeci dzień - może do Protaras?
Czwarty dzień- zastanawiam się żeby jechać do Nikozji, z względu na śniadanie w hotelu , będzie nam pasować autobus o 10:30 z Ayia , a ostatni autobus z Nikozji o 18:30, czyli realnie zwiedzanie na miejscu mniej więcej 6 h, nie wiem czy opłaca się?
Piąty dzień - Mamy lot wieczorem, więc jedziemy do Larnaki z Ayia Napa jakoś rano i tam zwiedzamy przed lotem

Chodzi o autobus bilet "one day" czyli rozumiem że poproszę do kierowcy o taki bilet i powrót nie będę musiał kupić ponownie ?

P.S. Może jakiś namiar na polecane miejsce w Ayia Napa lub okolice na sesji fotograficznej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 10 Mar 2019 20:54 

Co do tej zniżki 50% dla studentów w autobusach dalekobieżnych czyli tych zielonych zapewne negatywnie się zdziwisz jak kierowca zażąda pełnej opłaty
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 10 Mar 2019 21:28 

Rejestracja: 25 Lip 2015
Posty: 45
Potwierdzam, tylko cypryjskie legitymacje dają ulg, natomiast w miejskich niekoniecznie sprawdzają czy taką posiadasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 10 Mar 2019 21:38 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
A także posiadam legitymacja o niepełnosprawności po angielsku nie da się? według regulaminu "OLDERS OF THE EUROPEAN DISABILITY CARD" a na mailu wogole nie odpisują
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 11 Mar 2019 00:59 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Z Cypru wróciłem w połowie lutego. Aya Napa przepiękne widoki i zachody słońca z pobliskich plaż i atrakcji widokowych. Na dzisiaj jednak jest bardzo pusta. Brak ludzi. Takiej imprezowni w sezonie to jeszcze nie widziałem. Hektary barów i knajp. Trzy dni to za dużo. Mile wspominam Nikozję i jej część Turecką. W nomenklaturze Cypryjskiej - część okupowaną. Znacznie taniej i shoping był udany. Pojedz do Nikozji i odwiedź koniecznie Girne i Kyrenia Castle. Bilet z Nikozji na busa 8 lirów (dolar 5,9 lira). Bilet wstępu na zamek 12 lirów ale chyba nikt tego nie sprawdza. My bilety kupiliśmy. Bardzo klimatyczne miejsce wraz z zatoką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 01 Kwi 2019 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
ja bylem w Aya Napa w połowie marca,
klimat jak super pogoda w czerwcu nad Bałtykiem,
potwierdzam, ze 20 C stopni na Cyprze to 25 C w rzeczywistości bo nie ma za bardzo cienia:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 01 Wrz 2019 11:06 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Czy ktoś kojarzy w Pafos, najlepiej w okolicy parku archeologicznego, jakąś przechowalni bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 27 Lut 2020 00:10 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
Loty: 10
Kilometry: 19 860
Wybieramy się na Cypr w marcu. Nastawieni jesteśmy na aktywne zwiedzanie wyspy - przylatujemy do Pafos. I teraz pytanie czy lepiej jest zostać w Pafos, żeby zwiedzić wyspę? Czy przetransportować się do Larnaki/Limassol lub innego miasta? Wchodzi też w grę 2 dni Pafos + 2 dni Larnaka/okolice.
Na pewno pojedziemy (raczej samochodem) do Farhan Forest, do klasztoru Kykkos oraz do wąwozu Avakas i kilku atrakcji, które tutaj wymieniłeś. Ale chcielibyśmy pojeździć też na rowerze - trasy do polecenia?

Z góry dzięki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Lut 2020 01:01 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Na Pafos wystarczy pół dnia lub cały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 28 Lut 2020 21:42 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Nie wiemy o której masz przylot i odlot, ale (plan jak masz samochód:
1.Pafos: 3 h w Parku archeologicznym (bardzo mi się podobało) + 1 h w Grobowcach Królewskich (choć można odpuścić) + kościół z pręgierzem św. Pawła (dopasuj albo po przylocie albo przed odlotem)
2. Farhan Forest + klasztor Kykkos (polecam) i coś jeszcze po drodze i cały dzień Wam zejdzie.
3. Larnaka: w drodze Skała Afrodyty i Kournion (super miejsce na Cyprze), ewentualnie świątynia Afrodyty, Larnaka z Cerkwią.
4. Capo Greko, powinno być pięknie zielono i piękne kwitnące kwiaty

Co do rowerów: Pafos jest na górce, trochę stromo. Całe nabrzeże spokojnie na rowerach. Koleżanka z Pafos na rowerach pojechała na Coral Bay na plażowanie, ale część jazdy po ulicy. Na rowerach widziałam sporo osób jeżdżących po Capo Greko.
Góra
 Profil Relacje PM off
ibalance lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Lajtowy Cypr na 7 dni
#95 PostWysłany: 21 Cze 2021 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 23
Cześć,

Chciałbym wypoczynkowo-zwiedzająco odwiedzić Cypr w lipcu z dziewczyną na 7 dni. Myślę jak rozplanować noclegi najlepiej. Lądujemy w Pafos, bierzemy furę i myślę tak

1. Z Pafos do Limassol. Tutaj zostać na 2 noce, stąd na skałę Afrodyty, może zobaczenie tej bazy wojskowej brytyjskiej, do tego stąd baza wypadowa w góry, na Troodos i te okolice (dzień chyba wystarczy?)
2. Z Limassol do Aya Napy na typowy januszowy wypoczynek. Hotel, plaża i tu głównie odpoczywać wylegując się. Z atrakcji turystycznych to wypad do Nikozji, na Cape Greco i tamte okolice. Może wybiorę się stąd do okupowanego Cypru, zobaczę czy nie będzie mi baba marudzić. Liczę zostać tutaj 3 noce.
3. Powrót do Pafos na 2 noce. Stąd udać się do parku narodowego i pozwiedzać same miasto. Wylot mam o 6 rano

Czy są jakieś takie mega mustsee, które pominąłem? Albo inaczej byście rozplanowali noclegi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 27 Cze 2021 12:54 

Rejestracja: 17 Mar 2019
Posty: 9
Pominąłeś Larnakę - fajne miasto, sporo do obejrzenia - warto zajrzeć - właśnie wróciłem z Cypru i planuję tam wrócić jeszcze by obejrzeć coś więcej bo poleciałem odpocząć głównie i zajrzałem tylko do Larnaki bo mialem (swoją drogą świetny) hotel 30km od miasta.

Plusem Cypru jest to, że atrakcje są skumulowane i nie trzeba latać po całym mieście żeby wszystko ogarnąć.

Co do gór to wiele osób odradza - strata czasu, zieleń jak zieleń czym tu się jarać (nawet lokalsi), jedynie warto do wioski Lefkara pojechać żeby poznać Cypr.

Szczerze mówiąc to ja bym Cypr północny odpuścił - testy potrzebne na wjazd, z tego co pamietam noszenie opaski GPS itd. Lepiej poczekać aż się uspokoi COVID szał. Na Cyprze południowym jest tyle do oglądania że może północ poczekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 01 Lip 2021 11:30 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Lipiec i Cypr - podziwiam, bo końcem października było gorąco...

Skałę Afrodyty zwiedzasz jadąc do Limassol (zjazd z głównej, 5 min) .
W bazie wojskowej nic nie zobaczysz, nie wolno robić zdjęć i się zatrzymywać, ewentualnie możesz w kilku miejscach nad jeziorem się zatrzymać.
Troodos warto odwiedzić wraz z monastyrami, jak będziesz mieć stabilne buty to możesz pod wodospad podejść.
Agia Napa - koniecznie Capo Greco, zejdzie z pół dnia.
Cypr Północny - nie wiem czy już na stałe otwarli przejścia graniczne i w razie czego czy nie ma kwarantanny na powrocie.... Upewnij się....
Larnaka - bardzo fajna na wieczór, przyjemna promenada (w AN tego nie ma)
Pafos - tu jest co robić: koniecznie Park Archeologiczny, min. 2 h., obok Kurion (można zwiedzić przejeżdżając z zachodu na wschód, po co dobijać km)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Lip 2021 15:07, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 02 Lip 2021 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 23
Dzięki :). Byłem w sierpniu na Malcie, nic mi nie straszne xD

Ostatecznie postanowiłem od razu jechać do Ayia Napy na 5 nocek i stamtąd Nikozja, Cabo de Greco, Larnaka. Potem 2 nocki na Pafos i wracając tam zrobić roadtrip przez góry, lefkarę, skałę afrodyty zobaczę jak starczy czasu

Tak jak mówicie z covidem lipa, bo Turcy u siebie mają jakieś dziwne warunki i pewnie sami Grecy utrudniają przekraczanie granic z powrotem, więc sobie odpuszczam

Zabookowałem autko na tydzień, nie mam karty kredytowej, mam nadzieję, że przejdzie:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 02 Lip 2021 22:33 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
yahoomlody napisał(a):

Tak jak mówicie z covidem lipa, bo Turcy u siebie mają jakieś dziwne warunki i pewnie sami Grecy utrudniają przekraczanie granic z powrotem, więc sobie odpuszczam


Takie tam znalezione w sieci odnosnie niepewnego wyjazdu do Cypru Pn.

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/jak ... ji/gbpwt27


W jakiej wypozyczalni brałeś auto??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 06 Lip 2021 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 23
https://www.lowpricecypruseconomycarrentals.com/

Widziałem, że gość był polecany w internecie. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Tak, też słyszałem o tych zadymach, dlatego odpuszczam sobie północ, a szkoda, zjadłbym tam kebsa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group