Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#181 PostWysłany: 27 Wrz 2022 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
@Raphael

Nie używaj tego chińskiego szpiega Maps.me nafaszerowanego reklamami.

Jak ci się podoba ten styl apki i map to przerzuć się na Organic Maps: https://organicmaps.app/
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#182 PostWysłany: 28 Wrz 2022 21:47 

Rejestracja: 26 Maj 2021
Posty: 82
to_ja napisał(a):
Na miejscu masz naganiaczy więc nie trzeba nic wcześniej rezerwować.


jaszon napisał(a):
Cześć,
w Czarnogórze byliśmy w zeszłym roku we wrześniu. Wycieczkę po jeziorze kupowaliśmy na miejscu. Nie było problemu. Jak tylko tam się pojawisz od razu zajmą się tobą naganiacze.


Są w określonych godzinach czy np. o 13:00 też kupię rejs na ten sam dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#183 PostWysłany: 29 Wrz 2022 00:32 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
W lipcu przejeżdżałem przez Virpazar około 12.30, było pełno naganiaczy i równie pełno turystów
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
adamshimself uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#184 PostWysłany: 29 Wrz 2022 09:41 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Nie pamiętam, o której dokładnie byliśmy na miejscu, to było około południa. Myślę, że o 13 g. nie powinno być problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
adamshimself uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#185 PostWysłany: 29 Wrz 2022 13:46 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Koło 16-17 bez problemu tego samego dnia ogarniałem bilety więc nie ma się co denerwować zbytnio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adamshimself uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#186 PostWysłany: 03 Paź 2022 00:14 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
@adamshimself tak jak pisali poprzednicy. Spokojnie na miejscu kupisz wycieczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#187 PostWysłany: 15 Paź 2022 17:49 

Rejestracja: 26 Maj 2021
Posty: 82
Bez problemu 6 października około 13:00 kupiliśmy rejs po jeziorze. Co prawda widać, że jest już po sezonie, ale było kilka budek ze sprzedawcami. Zaakceptowaliśmy pierwszą kwotę, która padła czyli 15€/os. Z resztą wszystko okazało się na miejscu tańsze, niż podaje internet.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#188 PostWysłany: 24 Gru 2022 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 845
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Wrzucam Wam nasz plan na podróż po Czarnogórze. Były to bardzo fajne trzy dni. Robiliśmy tkai plan (Spaliśmy w Budvie):
1. Budva
2. Kotor, Góra Lovcen, Jaskinia Lipsa, Punkt widokowy Pavlova Strana Viewpoint
3. Most na Tarze, przejazd tyrolką
4. Crno Jezero, trasa z Zabljaka do Pluzine przez przełęcz Sedlo, Monaster Ostrog
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#189 PostWysłany: 11 Sty 2023 08:25 

Rejestracja: 11 Sty 2023
Posty: 6
Cześć, w czerwcu planujemy wyjazd do Czarnogóry. Jako że będzie to pierwszy nasz wyjazd gdzieś dalej na własną rękę przygotowałem sobie następujący plan.

1. Przylot na lotnisko Podgorica
2. Pociągiem z Aerodrom Podgorica do Sutomore
(w Sutomore 2 dni, trzeciego wymeldowanie)
3. Z Sutomore do Budvy (2 dni, trzeciego wymeldowanie)
4. Z Budvy do Herceg Novi (2 dni, trzeciego wymeldowanie)
5. Z Herceg Novi do Kotor (2 dni, trzeciego wymeldowanie)
6. Ostatni dzień z Kotor na lotnisko Podgorica

Nie chcemy wynajmować auta na cały pobyt, raczej będziemy jeździć busami. Może wynajmiemy auto na 1-2 dni.

Ktoś ma jakieś propozycje? Sugestie? Czy to nie za dużo na 8-9 dni? Czy nie będzie problemu z komunikacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#190 PostWysłany: 11 Sty 2023 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
@DominoNR, kiedyś robiłem taki wypad bez samochodu:

Z Lotniska do Podgoricy i dalej busem do Herceg Novi - Lot, dostanie się na autobus (pieszo na pociąg, pociąg do stolicy) i podróż autobusem zajęła prawie cały dzień.

W Herceg Novi byliśmy łącznie 3 dni (nie licząc przyjadu i odjazdu) i w tym:
1 dzień chillout i zwiedzanie miasta.
2 dzień KOTOR - wycieczka statkiem kupiona na miejscu z portu - plusy: rejs statkiem, fajne widoki, odhaczona cała zatoka kotorska. minusy: stosunkowo mało czasu na Kotor.
3 dzień mieliśmy mieć wycieczkę z getyourguide na DURMITOR ale niestety odwołali i pojechaliśmy busem na 1 dzień do Budvy i tam zobaczyliśmy stare miasto oraz plażowaliśmy na wyspie Sveti Nikola - moim zdaniem 1 dzień w Budvie wystarczy i ja bym pominął wynajmowanie tam noclegu.
4 dzień wyjazd busem do Sutomore - tutaj uwaga, na wybrzerzu duże korki i autobus jechał wieczność.

Herceg Novi bardzo ładne klimatyczne miasteczko, polecam nocleg: Garni Hotel Bokeška Noć, prowdzony przez przemiłe małżeństwo ze świetnymi śniadaniami.

W Sutomore byliśmy 2 pełne dni plus dzień przyjadu i wyjazdu. Bardzo nas ta miejscowosć rozczarowała (uwaga to był lipiec). Jeżeli byłeś w Mielnie w sezonie to tam to było razy 5, jedna wielka imprezownia lokalsów, plaże zawalone tak, że nie dało się wejść, pierwszy raz coś takiego widziałem ale tak jak napisałem to był lipiec.
Z Sutomore korzystaliśmy z bliskości pociagu:
1 dzień pojechaliśmy w trasę pociągiem do Mojkovac - bardzo ładna polecana trasa pociagiem i dalej taksówką do Biodgarska Gora - jezioro w środku parku narodowego, śliczne. Na powrót zrobiliśmy sobie trekking przez park, las i małe wioseczki i pociagiem powrót do Sutomore ( rozładował nam się telefon z mapą i zgubiiśmy się :lol: )
2 dzień Virpazar i rejs łódką po jeziorze Szkoderskim (UWAGA na oszustów na począku miasteczka, którzy proponują rejs za 25 euro/osoba podczas gdy kawałek dalej inne firmy proponują 10 euro)

Powrót na lotnisko pociągiem. Plus Sutomore za bliskość pociągu.

Moje porady:
Ominąć spanie w Budvie i przeznaczyć tam tylko 1 dzień a spać w Kotorze lub Herceg Novi.
W Sutomore pojechać na jezioro Szkoderskie albo również tak jak ja w trasę pociągu z ładnymi widokami. Jedziesz w czerwcu więc może nie będzie tak tragicznie z iloscią lokalnych turystów (dzieciaki mają jeszcze szkołe?)
Pomyśleć o odwróceniu trasy i skończyć w Sutomore w zależności o której macie loty. Autobusy trochę się wleką przez Czarnogóre a jeszcze trzeba ze stolicy dostać się na lotnisko (taxi lub pociąg i 10-15 minu pieszo)
Po naszej wycieczce stwierdziliśmy z dziewczyną, że jednak zabrakło nam dodatkowo jednego lub dwóch dni na totalny odpoczynek bo skupiliśmy się na tym, żeby zobaczyć jak najwięcej dlatego polecam odpocząć i jechać bez spiny :D, zawsze można tam kiedyś wrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#191 PostWysłany: 11 Sty 2023 12:24 

Rejestracja: 11 Sty 2023
Posty: 6
@raffonzo :
Super, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.
Obawiam się właśnie trochę powrotu i chyba opcja z Sutomore jest lepsza tak jak napisałeś (czy zdarza się że pociągi nie przyjeżdżają? gdzie kupuje się bilety?).
Czy opłaca się brać nocleg w Virpazar?
Chcielibyśmy podzielić nasz wyjazd na części: plażowanie, zwiedzanie miasta, mała imprezka, odpoczynek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#192 PostWysłany: 11 Sty 2023 13:26 

Rejestracja: 11 Sty 2023
Posty: 6
Mam jeszcze taką wersję zgodnie z Twoimi wskazówkami:
1/ Lotnisko Podgorica - KOTOR
(3 noce, czwarty dzień wyjazd)
2/ Herceg Novi
(2 noce, trzeci dzień wyjazd)
3/ Sutomore i wycieczka nad Vizpar
(2 noce, trzeci dzień wyjazd do Pogoricy na lotnisko).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#193 PostWysłany: 11 Sty 2023 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
DominoNR napisał(a):
@raffonzo :
(czy zdarza się że pociągi nie przyjeżdżają? gdzie kupuje się bilety?).
Czy opłaca się brać nocleg w Virpazar?


Nie miałem sytuacji, żeby pociąg nie przyjechał i a co do spóźnień to może były kilku minutowe ale nic nie gwarantuje, opisuje tylko mój przypadek. Swoją drogą stacje w Czarnogórze to jak cofnięcie się w Polsce do PRL.
W Sutomore jest dworzec i tam jest kasa biletowa ale bilety można też kupić u konduktora. Jak jechaliśmy jeden przystanek z lotniska do Podgoricy to nawet nie wziął całej sumy bo mieliśmy za mało drobnych, machnął ręką i poszedł.

Moim zdaniem nie opłaca sie spać w Virpazar bo jest on bardzo blisko Sutomore i poza jeziorem nie ma tam nic ciekawego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#194 PostWysłany: 11 Sty 2023 16:52 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
W Sutomore polecam plażę, jeśli ktoś lubi ścieki w wodzie, to będzie zachwycony ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#195 PostWysłany: 11 Sty 2023 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Wizyta na głównej plaży miejskiej w Sutomore godna jest polecenia - na jakieś 5 minut - jako obserwacja, powiedzmy, socjologiczna. Im większy sezon, tym więcej ludzi, że aż nie da się przejść.
Do poplażowania bardziej nadaje się któraś z plaż na płn. od miasta - od plaży Devachen po Maljevik. Opcją jest też rejs do plaży Kraljičina.

Poza tym też polecam - jeśli jest się bez auta - zacząć od północy kraju, a na lotnisko wrócić z Sutomore.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#196 PostWysłany: 12 Sty 2023 08:46 

Rejestracja: 11 Sty 2023
Posty: 6
A co polecacie jako ostatni strzał zamiast Sutomore?
Może przedłużyć dodatkowy dzień w Herceg Novi, a w Sutomore przyjechać na 1 noc (o ile ktoś nam wynajmie na tyle pokój).
Przyznam, że Sutomore mnie zachęca późniejszym powrotem na lotnisko w Podgoricy (pociąg). Jak mam się denerować czy zdąże autobusem na lotnisko to wolę jednak tą opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#197 PostWysłany: 09 Kwi 2023 19:23 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 41
Ja polecam wykupienie jednodniowej wycieczki po kanionach i parku narodowym w lokalnym biurze podróży

https://www.montenegrohostel.com/index. ... -park-tour

Wyjazdy z Kotoru, Budvy i Podgoricy od maja w każdy czwartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#198 PostWysłany: 09 Kwi 2023 21:39 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
@michelaelj napisz proszę czemu polecasz. Co Ci się tak podobało?
Innym ludziom może się podobać zwiedzanie w zupełnie innym stylu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#199 PostWysłany: 10 Kwi 2023 08:48 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Chyba nie ma sensu cytować treści linka. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#200 PostWysłany: 10 Kwi 2023 10:55 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 41
Otóż to - wszystko jest w opisie oferty. Ze swojej strony dodam, że widoki na trasie są bajeczne, szczególnie te z kanionów. Trip to połączenie intensywnego zwiedzania i wypoczynku w parku narodowym. Można przejechać się kolejką linową nad kanionem, z czego ja osobiście nie korzystałem (dodatkowe 20e).W wyższych partiach we wrześniu był śnieg, co stanowiło dodatkową atrakcję. Firma jest pewna, wszystko odbyło się zgodnie z opisem.

Dla zainteresowanych, pod linkiem jest promo code na -10%
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili lubi ten post.
piwili uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group