Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#161 PostWysłany: 12 Lis 2021 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Arek Klos napisał(a):
Cześć,
Termin 7-10.11.2021

Byłem w tym samym terminie

Arek Klos napisał(a):
Jest 1 bankomat ATM (uwaga, pobiera prowizje od wypłaty Revolutem- 5 E, nie radze korzystać)

Nie jest to prawdą. Po lewej stronie od wyjścia na halę przylotów (praktycznie w samym rogu) jest bankomat Addiko (taki czerwony), który nie pobiera prowizji (przynajmniej w przypadku Revoluta). Informacja o tym bankomacie była już umieszczana na forum.

Arek Klos napisał(a):
PS; W tym terminie miało padać, a 3 dni było słońce.

Przecież padało w poniedziałek :P (w Kotorze i Budvie).

E: Warto jeszcze dodać, że na lotnisku można przenieść przez kontrolę bezpieczeństwa dużą butelkę z wodą. Obsługa pytała mnie czy mam piwo / wino, ale nie miałem, więc nie wiem czy alkohol też przejdzie. Może ktoś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#162 PostWysłany: 13 Lis 2021 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
Tak, tam alkohol przechodzi. Można kupić do kilku litrów, nie pamiętam szczegółów ale było na forum wiele razy poruszane. Ja w tym roku przywiozłem 3 dobre winka zamiast kupować za bramkami. (więcej się nie zmieściło do bagażu :oops: )
Góra
 Profil Relacje PM off
Kadet uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#163 PostWysłany: 21 Lis 2021 18:36 

Rejestracja: 13 Cze 2019
Posty: 1
Cześć wszystkim. Wybieram się na początku grudnia z dziewczyną do Czarnogóry i w planach mamy zwiedzania zatoki kotorskiej. Zastanawiamy sie nad 2 noclegami w Kotorze i 2 w Herceg novi albo 4 w Kotorze. W planach i tak mamy odwiedzenie tych najbardziej popularnych miast - kotor, herceg novi, Perast, Tivat. Chcialem Was poprosic o porade, mianowicie lepiej jest wziac wszystkie noclegi w Kotorze czy część w Kotorze i cześć w Herceg Novi? Chodzi mi też o bardziej romantyczne miasto, bo w planach są również zaręczyny. :) Co jest jeszcze wartego zobaczenia w okolicy poza tymi miastami co wymieniłem, coś jeszcze polecacie wartego odwiedzenia? Z góry dzięki. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#164 PostWysłany: 28 Lis 2021 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
Ja ze swojej strony poleciłbym Herceg Novi z uwagi na mniejszą liczbę turystów, miasteczko jest niezwykle urokliwe. Owszem można je zwiedzić w jeden dzień a nawet pół dnia ale ja zdecydowanie wolałem noclegi w Herceg Novi - tym bardziej, że mieliśmy świetne lokum. Polecam Garni Hotel Bokeška Noć - bardzo mili i pomocni właściciele, super śniadania - codziennie coś innego robione przez starszą parę, która prowadzi hotel. Hotel z widokiem na morze 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#165 PostWysłany: 22 Lut 2022 17:59 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Pewnie będę za miesiąc w Czarnogórze z wypożyczonym samochodem i chętnie bym zrobił podobne kółko po kraju z Durmitorem na jeden dzień, tylko mam obawy, że np. P14 to może być w śniegu. W najbliższych dniach różnica temperatur pomiędzy Podgoricą i Żabljakiem to kilkanaście stopni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#166 PostWysłany: 22 Kwi 2022 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Cześć.

Czytam sobie o rejsie po jeziorze Szkoderskim.

I takie nasuwa mi się pytanie czy lepiej wybrać się na niego z Virpazaru czy ze Szkodry? Czy ktoś ma porównanie?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#167 PostWysłany: 22 Maj 2022 15:46 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
Szkodra nie leży w Czarnogórze.


:mrgreen:
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#168 PostWysłany: 06 Sie 2022 10:17 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Krupier napisał(a):
Przede wszystkim ważna i zarazem świetna sprawa, o której info nie znalazłem nigdzie, a dowiedziałem się przypadkiem - podróżujący samolotem z Podgoricy mający tylko bagaż podręczny mogą zabrać ze sobą DO 2l płynów w tym pojemniki powyżej 100ml! Baaaardzo fajna sprawa i bardzo ważna informacja bo można sobie bez nadawania bagażu rejestrowanego przywieźć trochę więcej oliwy czy rakiji. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Nie, nie jest, ale ważne info - jeśli chcecie jechać z Lovcen do Kotoru serpentynami właśnie to trasa z Lovcen do połączenia z drogą P1 jest w remoncie. Da się przejechać, ale wszędzie leży tuczeń i prędkości jakie osiągniecie to max 10-20km/h jeśli nie macie terenówki.

Czy to info jest aktualne? Zarówno jeśli chodzi o samolot jak i tą drogę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#169 PostWysłany: 06 Sie 2022 10:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
lotnisko-podgorica-informacje,1307,131796&p=1540131#p1529153
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#170 PostWysłany: 06 Sie 2022 11:41 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
kubus571 napisał(a):
Cześć.

Czytam sobie o rejsie po jeziorze Szkoderskim.

I takie nasuwa mi się pytanie czy lepiej wybrać się na niego z Virpazaru czy ze Szkodry? Czy ktoś ma porównanie?


Podobno jezioro po stronie albańskiej jest znacznie bardziej zanieczyszczone. Nie wiem, może to być prawda z uwagi na to, że po stronie czarnogórskiej nie ma tak dużego miasta jak Szkodra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#171 PostWysłany: 06 Sie 2022 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
W miejscowości Virpazaru trzeba uważać na pierwszy lokal i naganiaczy którzy oszukują co do ceny resju, wyłapują turystów i mówią, że inni serwujący rejsy robią to nielegalnie i tylko oni są jedyną opcją wyboru więc uwaga!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#172 PostWysłany: 06 Sie 2022 12:02 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
No nie do końca się zgodzę. Jak byłem w październiku w zeszłym roku, to rzeczywiście wyłapał mnie jakiś dres 50+, ale nie twierdził wcale, że inni robią to nielegalnie. Połaziłem po Virpazarze i nikt nie chciał nas zabrać, bo nie byliśmy w dużej grupie. Wróciliśmy do dresika 50+ i wynegocjowaliśmy właściwą cenę. Na koniec poprosił nas, żebyśmy nie chwalili się innym pasażerom ile zapłaciliśmy. Ot taki urok Bałkanów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#173 PostWysłany: 06 Sie 2022 13:23 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
LaMancha napisał(a):
kubus571 napisał(a):
Cześć.

Czytam sobie o rejsie po jeziorze Szkoderskim.

I takie nasuwa mi się pytanie czy lepiej wybrać się na niego z Virpazaru czy ze Szkodry? Czy ktoś ma porównanie?


Podobno jezioro po stronie albańskiej jest znacznie bardziej zanieczyszczone. Nie wiem, może to być prawda z uwagi na to, że po stronie czarnogórskiej nie ma tak dużego miasta jak Szkodra.

i zanieczyszczenia w magiczny sposób zatrzymują się na granicy...

Trzy razy spędzałem kilka dni nad albańskim brzegiem (również w tym roku), woda czyściutka, do dwóch metrów wszystko widać na dnie, żadnych dziwnych zapachów. Jedyny minus, że miejscowi myli w nim samochody...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#174 PostWysłany: 24 Wrz 2022 22:35 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Cześć,

W tym tygodniu skorzystałem z rejsu łódką po jeziorze szkoderskim.
Do Virpazaru jechałem pociągiem.
Po wyjściu ze stacji kilka osób miało problem z dojściem do miasteczka.

Google maps sugeruje marsz ponad połowy drogi poboczem obok dosyć ruchliwej drogi.
Drogę można sobie skrócić i pójść "alternatywną drogą"(zaznaczyłem drogę poglądowo czerwoną linią na mapie).
Załącznik:
drogaa.jpg
drogaa.jpg [ 71.84 KiB | Obejrzany 1695 razy ]


Może komuś się przyda ta krótka rozpiska jak dojść ze stacji kolejowej Virpazar do miasteczka. (Jest to wersja alternatywna, a dlaczego dowiecie się poniżej).

1.Po wyjściu z pociągu kierujemy się na mało ruchliwą uliczkę(za stacją) i skręcamy w prawo (w stronie miasteczka).
Po około 400m-450m marszu dojdziemy do skrzyżowania, które łączy się z drogą główną.
Załącznik:
d1.jpeg
d1.jpeg [ 621.3 KiB | Obejrzany 1695 razy ]


W momencie dojścia do głównej drogi, kierujemy się prosto krótki kawałek poboczem (mijamy przystanek autobusowy). Odległość około 50metrów.
Załącznik:
d2.jpeg
d2.jpeg [ 348.64 KiB | Obejrzany 1695 razy ]

W tym momencie przechodzimy przez tory kolejowe (oczywiście zachowajcie ostrożność).
Załącznik:
d3.jpeg
d3.jpeg [ 364.68 KiB | Obejrzany 1695 razy ]

Po przejściu przez tory, zauważymy wydeptaną dróżkę -> kierujemy się nią.

I teraz największy minus tego wariantu alternatywnego:
Załącznik:
d4.jpeg
d4.jpeg [ 553.02 KiB | Obejrzany 1695 razy ]

Załącznik:
d5.jpeg
d5.jpeg [ 884.97 KiB | Obejrzany 1695 razy ]

W tym tygodniu cały pozostały odcinek drogi był rozkopany (mam nadzieję, że to się zmieni - jakieś prace były przeprowadzane).
Pozostały odcinek drogi, od przejścia przez tory zajmuje jakieś 6-7 minut spaceru.

Oczywiście da się przejść bez problemu w bezchmurny dzień.
Lecz w dzień deszczowy należy wziąć pod uwagę te kamienie, ponieważ momentami po nich chodzimy.

Reasumując.
Jest to wariant alternatywny dojścia do miasteczka, bez konieczności chodzenia poboczem ruchliwej drogi.
Należy jednak zachować ostrożność (kamienie, przejście przez tory - jakoś dużo pociągów nie jeździ, ale zawsze jest jakieś ale...)
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#175 PostWysłany: 25 Wrz 2022 08:11 

Rejestracja: 02 Wrz 2022
Posty: 1
Czesc, czy tripa po jeziorze wykupiłeś wcześniej? Czy wszystko na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#176 PostWysłany: 25 Wrz 2022 09:23 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Na miejscu masz naganiaczy więc nie trzeba nic wcześniej rezerwować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
aleks.ch94 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#177 PostWysłany: 25 Wrz 2022 09:26 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Cześć,
w Czarnogórze byliśmy w zeszłym roku we wrześniu. Wycieczkę po jeziorze kupowaliśmy na miejscu. Nie było problemu. Jak tylko tam się pojawisz od razu zajmą się tobą naganiacze.
Góra
 Profil Relacje PM off
aleks.ch94 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#178 PostWysłany: 25 Wrz 2022 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
Latambochce napisał(a):
Google maps sugeruje marsz ponad połowy drogi poboczem obok dosyć ruchliwej drogi.
Drogę można sobie skrócić i pójść "alternatywną drogą"(zaznaczyłem drogę poglądowo czerwoną linią na mapie).


A wystarczy używać OSM zamiast gugli, które kompletnie nie nadają się do nawigacji pieszej i od razu by było widać, że jest tam jakaś dróżka. :P

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
to_ja lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#179 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:42 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Super, dzięki za sugestie. Ale i tak większość osób korzysta z tego "gugla" i nie przyszło by im namyśl instalowanie innych map ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#180 PostWysłany: 25 Wrz 2022 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
mapy.cz i maps.me zdają się być najlepsze w tego rodzaju ścieżkach (widzę, że @Krupier z mapy.cz zaskrinował), ale dokumentacja wizualna od @Latambochce też swój wkład wnosi
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
Latambochce lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group