Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#161 PostWysłany: 12 Lis 2021 12:20 
Awatar użytkownika

Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Arek Klos napisał(a):
Cześć,
Termin 7-10.11.2021

Byłem w tym samym terminie

Arek Klos napisał(a):
Jest 1 bankomat ATM (uwaga, pobiera prowizje od wypłaty Revolutem- 5 E, nie radze korzystać)

Nie jest to prawdą. Po lewej stronie od wyjścia na halę przylotów (praktycznie w samym rogu) jest bankomat Addiko (taki czerwony), który nie pobiera prowizji (przynajmniej w przypadku Revoluta). Informacja o tym bankomacie była już umieszczana na forum.

Arek Klos napisał(a):
PS; W tym terminie miało padać, a 3 dni było słońce.

Przecież padało w poniedziałek :P (w Kotorze i Budvie).

E: Warto jeszcze dodać, że na lotnisku można przenieść przez kontrolę bezpieczeństwa dużą butelkę z wodą. Obsługa pytała mnie czy mam piwo / wino, ale nie miałem, więc nie wiem czy alkohol też przejdzie. Może ktoś wie?
 Relacje PM off  

#162 PostWysłany: 13 Lis 2021 10:53 
Awatar użytkownika

Tak, tam alkohol przechodzi. Można kupić do kilku litrów, nie pamiętam szczegółów ale było na forum wiele razy poruszane. Ja w tym roku przywiozłem 3 dobre winka zamiast kupować za bramkami. (więcej się nie zmieściło do bagażu :oops: )
Kadet uważa post za pomocny.

#163 PostWysłany: 21 Lis 2021 18:36 

Cześć wszystkim. Wybieram się na początku grudnia z dziewczyną do Czarnogóry i w planach mamy zwiedzania zatoki kotorskiej. Zastanawiamy sie nad 2 noclegami w Kotorze i 2 w Herceg novi albo 4 w Kotorze. W planach i tak mamy odwiedzenie tych najbardziej popularnych miast - kotor, herceg novi, Perast, Tivat. Chcialem Was poprosic o porade, mianowicie lepiej jest wziac wszystkie noclegi w Kotorze czy część w Kotorze i cześć w Herceg Novi? Chodzi mi też o bardziej romantyczne miasto, bo w planach są również zaręczyny. :) Co jest jeszcze wartego zobaczenia w okolicy poza tymi miastami co wymieniłem, coś jeszcze polecacie wartego odwiedzenia? Z góry dzięki. :)
 Relacje PM off  

#164 PostWysłany: 28 Lis 2021 10:37 
Awatar użytkownika

Ja ze swojej strony poleciłbym Herceg Novi z uwagi na mniejszą liczbę turystów, miasteczko jest niezwykle urokliwe. Owszem można je zwiedzić w jeden dzień a nawet pół dnia ale ja zdecydowanie wolałem noclegi w Herceg Novi - tym bardziej, że mieliśmy świetne lokum. Polecam Garni Hotel Bokeška Noć - bardzo mili i pomocni właściciele, super śniadania - codziennie coś innego robione przez starszą parę, która prowadzi hotel. Hotel z widokiem na morze 8-)

#165 PostWysłany: 22 Lut 2022 17:59 

niebieski
Pewnie będę za miesiąc w Czarnogórze z wypożyczonym samochodem i chętnie bym zrobił podobne kółko po kraju z Durmitorem na jeden dzień, tylko mam obawy, że np. P14 to może być w śniegu. W najbliższych dniach różnica temperatur pomiędzy Podgoricą i Żabljakiem to kilkanaście stopni.
 Relacje PM off  

#166 PostWysłany: 22 Kwi 2022 22:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Cześć.

Czytam sobie o rejsie po jeziorze Szkoderskim.

I takie nasuwa mi się pytanie czy lepiej wybrać się na niego z Virpazaru czy ze Szkodry? Czy ktoś ma porównanie?

Image
 Relacje PM off  

#167 PostWysłany: 22 Maj 2022 15:46 

Szkodra nie leży w Czarnogórze.

:mrgreen:

#168 PostWysłany: 06 Sie 2022 10:17 

Loty: 197
Kilometry: 329 681
niebieski
Krupier napisał(a):
Przede wszystkim ważna i zarazem świetna sprawa, o której info nie znalazłem nigdzie, a dowiedziałem się przypadkiem - podróżujący samolotem z Podgoricy mający tylko bagaż podręczny mogą zabrać ze sobą DO 2l płynów w tym pojemniki powyżej 100ml! Baaaardzo fajna sprawa i bardzo ważna informacja bo można sobie bez nadawania bagażu rejestrowanego przywieźć trochę więcej oliwy czy rakiji. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Nie, nie jest, ale ważne info - jeśli chcecie jechać z Lovcen do Kotoru serpentynami właśnie to trasa z Lovcen do połączenia z drogą P1 jest w remoncie. Da się przejechać, ale wszędzie leży tuczeń i prędkości jakie osiągniecie to max 10-20km/h jeśli nie macie terenówki.

Czy to info jest aktualne? Zarówno jeśli chodzi o samolot jak i tą drogę?

#169 PostWysłany: 06 Sie 2022 10:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

lotnisko-podgorica-informacje,1307,131796&p=1540131#p1529153
 Relacje PM off  

#170 PostWysłany: 06 Sie 2022 11:41 

Loty: 32
Kilometry: 63 212
niebieski
kubus571 napisał(a):
Cześć.

I takie nasuwa mi się pytanie czy lepiej wybrać się na niego z Virpazaru czy ze Szkodry? Czy ktoś ma porównanie?

Podobno jezioro po stronie albańskiej jest znacznie bardziej zanieczyszczone. Nie wiem, może to być prawda z uwagi na to, że po stronie czarnogórskiej nie ma tak dużego miasta jak Szkodra.
 Relacje PM off  

#171 PostWysłany: 06 Sie 2022 11:52 
Awatar użytkownika

W miejscowości Virpazaru trzeba uważać na pierwszy lokal i naganiaczy którzy oszukują co do ceny resju, wyłapują turystów i mówią, że inni serwujący rejsy robią to nielegalnie i tylko oni są jedyną opcją wyboru więc uwaga!

#172 PostWysłany: 06 Sie 2022 12:02 

Loty: 32
Kilometry: 63 212
niebieski
No nie do końca się zgodzę. Jak byłem w październiku w zeszłym roku, to rzeczywiście wyłapał mnie jakiś dres 50+, ale nie twierdził wcale, że inni robią to nielegalnie. Połaziłem po Virpazarze i nikt nie chciał nas zabrać, bo nie byliśmy w dużej grupie. Wróciliśmy do dresika 50+ i wynegocjowaliśmy właściwą cenę. Na koniec poprosił nas, żebyśmy nie chwalili się innym pasażerom ile zapłaciliśmy. Ot taki urok Bałkanów.
 Relacje PM off  

#173 PostWysłany: 06 Sie 2022 13:23 

niebieski
LaMancha napisał(a):
kubus571 napisał(a):
Cześć.

Podobno jezioro po stronie albańskiej jest znacznie bardziej zanieczyszczone. Nie wiem, może to być prawda z uwagi na to, że po stronie czarnogórskiej nie ma tak dużego miasta jak Szkodra.

i zanieczyszczenia w magiczny sposób zatrzymują się na granicy...

Trzy razy spędzałem kilka dni nad albańskim brzegiem (również w tym roku), woda czyściutka, do dwóch metrów wszystko widać na dnie, żadnych dziwnych zapachów. Jedyny minus, że miejscowi myli w nim samochody...

[ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości