Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#141 PostWysłany: 25 Maj 2020 18:10 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Zamiast Ulcine Hercen Nowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#142 PostWysłany: 25 Maj 2020 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
kain napisał(a):
1 dzień - czwartek. Przylot do Podgoricy (rano), jak najszybsze opuszczenie Podgoricy koleją w stronę Baru żeby przejechać się jedną z najładniejszych tras kolejowych. Na chwilę obecną jako pierwszą lokalizacje wybrałem Sutomore, po przyjeździe relaks na plaży i wieczorem zwiedzanie Sutomore lub wieczorny wypad do Baru.
2 dzień - piątek. Sutomore plażowanie, popołudniu Petrovac na Moru / Sveti Stefan.
3 dzień - sobota. Przejazd rano z Sutomore do Kotoru. (...)
5 dzień - poniedziałek. Przejazd rano z Kotoru do Ulcinj
6 dzień - (...) 8 Ulcinj odpoczynek/plażowanie

Najpierw rzucił mi się w oczy ten "ruch powrotny" wzdłuż wybrzeża. Może pokombinuj coś, żeby nie wracać po tej samej trasie, np. zmień kolejność i najpierw zrób część plażową.
Poza tym:
ad. 1 - wydaje mi się, że plażę w Sutomotre można odpuścić - tłoczno i nieklimatycznie - zamiast tego w 1. dniu proponuję przejść przez tunel na plażę Devachen
ad. 2 - w Sv Stefan nie byłem, "ale gdzieś czytałem, że" (czyli nie wiem czy jestem obiektywny) główną o ile nie jedyną atrakcją jest przerobiony na hiper-super-apartamentowce półwysep, na który wstęp dla osób postronnych jest koszmarnie drogi - dla samej jego fotki z góry nie pokusiłbym się o jazdę autobusem, co najwyżej gdybym był własnym autem to po drodze jakieś 5 minut na foto - zamiast tego lepiej z Sutomore podjechać do Petrovaca n.M., przejść się do twierdzy przy plaży, po drodze zahaczyć o rzymska mozaikę, a potem z buta zrobić sobie spacerek przez górki do Buljaricy, gdzie na długiej plaży (przydadzą się buty do wody) spędzić popołudnie na rekonwalescencję po upalnym taszczeniu wina/kefiru/wody przez góry - jeśli starczy czasu i chęci można wdrapać się jeszcze do monasteru Gradište, który jest chyba bardziej klimatyczny w środku niż b. ładny widok z jego mur(k)ów

kain napisał(a):
- czy Sutomore będzie dobrym miejscem wypadowym w okoliczne miejscowości żeby i poplażować i drugą połowę dnia przeznaczyć na odwiedzenie ciekawych miejscowości obok?

Tak. Może nawet dołożyłbym z jedną noc w Sutomore żeby wybrać się statkiem na Kraljičiną plażę (Queen's beach :lol: ) - plaża b. ładna i nie tak tłoczna, do tego super widoki z wody na wybrzeże (w 2019 r. 5€ RT)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
kain uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#143 PostWysłany: 17 Lip 2020 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Cześć, niedługo wybieram się do Czarnogóry i przedstawię wam mój plan. Jeśli macie jakieś uwagi, lub pominąłem coś ważnego proszę poinformujcie. Nie interesuje mnie plażowanie czy jedzenie, bardziej przyroda i widoki.

1 dzień wypożyczyć samochód i od razu pojechać do Sutomore. Po drodze zahaczyć o Park Narodowy Jeziora Szkoderskiego, zameldować się w hotelu i ruszyć na miejscowości: Bar, Dobra Voda, Ulcinj.
2 dzień pojechać w stronę Tivat czy Risan i tam kosztować widoków. Zahaczyć o Lovćen
3 dzień wymeldować się z hotelu i pojechać do Zabljak i tam Durmitor oraz spacer po górach.
4 dzień nie mam pomysłu może Pljevlja ? Trzeba go zakończyć wcześnie gdyż 5 dnia szybki wyjazd.
5 dzień wyjazd o 5 rano na lotnisko w Podgoricy, droga górską R18 i kosztowanie widoków. Zdać samochód wylot do WAW.

I pytanko na koniec jak wygląda kultura jazdy w Czarnogórze? Jest klasa czy raczej dziki zachód?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#144 PostWysłany: 17 Lip 2020 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
jakbyś brał auto z NAVA to za dodatkowe kilka € masz zielona kartę i po drodze robisz wycieczkę do Szkodry w Albanii
wypożyczalnia nie blokuje środków na KK a auto zwracasz zamykając w nim kluczyki :lol:

warto też zobaczyć "fiordy" w Kotorze
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#145 PostWysłany: 17 Lip 2020 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Samochód brałem z polecanej tutaj na forum wypożyczalni "ProAuto". Bez zielonej karty.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#146 PostWysłany: 17 Lip 2020 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
macio106 napisał(a):
2 dzień pojechać w stronę Tivat czy Risan i tam kosztować widoków.

Zamiast Risan wybrałbym stare miasto w Kotorze albo Budvie. Ewentualnie Perast. Zwłaszcza teraz - w Czarnogórze bez turystów.
Jedzenie Cię nie interesuje, ale gdybyś jednak nie zamierzał pościć to serdecznie polecam BBQ Tanjga w Kotorze. Będzie pan zadowolony :)
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#147 PostWysłany: 17 Lip 2020 20:29 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Zdecydowanie Tanjga, świetne jedzenie i ceny :D warto z Kotoru pojechać do Mauzoleum Piotra Niegosza, jazda po serpentynach niezapomniana ;) stamtąd można do Cetynii, tyle że przez 15 km jest droga w budowie i jedzie się po kamieniach. Z Zabljaka warto podskoczyć by zobaczyć Most Durdevica na Tarze.
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#148 PostWysłany: 17 Lip 2020 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 117
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Ja ze swojej strony na pewno radzę nie pomijać Kotoru. Jeśli interesują Cię widoki to wydaje mi się, że warto jest przejechać się całą zatoką aż do Herceg Novi, jadąc tą drogą są naprawdę ładne widoki z różnych stron na zatokę i otaczające góry. Po drodze jest wyżej wspomniany Perast, który jest dosłownie malutką mieściną, którą na pieszo można przejść w jakieś 10-15min. W Kotorze bardzo ładny widok jest z okolic Twierdzy św. Jana na całe miasto i wpływające morze do miasta. Odnośnie jedzenia to zgadzam się z kolegami powyżej w 100% co do Tanjgi, niskie ceny, bardzo duże porcje i do tego smaczne świeże jedzonko.

Byłem 4 dni w Ulcinj i według mnie jeśli chodzi o same widoki to Ulcinj nie umywa się nawet do Kotoru, po prostu wakacyjna mieścina w której masz dużą piaszczystą plaże jakieś 4km od centrum miasta. Sama Velika Plaza zdecydowanie nie jest jakaś porywająca jeśli chodzi o widoki, no ale jest bardzo długa i piaszczysta dlatego jest znana.
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#149 PostWysłany: 17 Lip 2020 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
W Kotorze na pewno warto wybrać się na słynne schody, szczególnie że w tym "sezonie" wstęp jest darmowy. I nie dajcie sobie wmówić, że wejście zajmuje 1,5 godziny - wszedłem w 40 minut po drodze robiąc fotki i to z całym dobytkiem na plecach, bo nie chciało mi się zaglądać do hotelu i zostawiać.
Herceg Novi ma bardzo ładne stare miasto (moim zdaniem ładniejsze niż Kotor, ale różnice nie są duże).
Mój plan na Czarnogórę zacząłem układać do Żabljaku, ale jak zorientowałem się że na wybrzeżu nie ma ludzi, to zostałem nad morzem. Dobrze, że nie rezerwuję noclegów z wyprzedzeniem :)
Cetynia bardzo interesująca, w końcu to ich dawna stolica. Niedaleko jest Park Narodowy Lovcen.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#150 PostWysłany: 17 Lip 2020 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@macio106
Obok Baru jest osada Stary Bar z bardzo fajną widokowo twierdzą zniszczoną i opuszczoną po trzęsieniu ziemi. Wejście na teren ruin jest płatne, ale niewiele. Można też zobaczyć samą twierdzę na tle otaczających ją gór, jednak polecam przejść się po ruinach i poczuć ich klimat.
Bardzo polecam też przejażdżkę widokową wokół Boki Kotorskiej od Kotoru przez Perast i Risan do Herceg Novi. Dwie części zatoki mają inny charakter. Wracać można skrótem czyli promem z Kamenari do Lepetani.
Niesamowicie położony i ciekawy jest też Monastyr Ostrog:
https://www.google.pl/maps/place/Monast ... 19.0301657
Świetne widoki oferuje też droga wzdłuż Tary od Mostu Durdevica do miejscowości Mojkowac.
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#151 PostWysłany: 19 Lip 2020 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
macio106 napisał(a):
Cześć, niedługo wybieram się do Czarnogóry i przedstawię wam mój plan. Jeśli macie jakieś uwagi, lub pominąłem coś ważnego proszę poinformujcie. Nie interesuje mnie plażowanie czy jedzenie, bardziej przyroda i widoki.

1 dzień wypożyczyć samochód i od razu pojechać do Sutomore. Po drodze zahaczyć o Park Narodowy Jeziora Szkoderskiego, zameldować się w hotelu i ruszyć na miejscowości: Bar, Dobra Voda, Ulcinj.
2 dzień pojechać w stronę Tivat czy Risan i tam kosztować widoków. Zachaczyć o Lovćen
3 dzień wymeldować się z hotelu i pojechać do Zabljak i tam Durmitor oraz spacer po górach.
4 dzień nie mam pomysłu może Pljevlja ? Trzeba go zakończyć wcześnie gdyż 5 dnia szybki wyjazd.
5 dzień wyjazd o 5 rano na lotnisko w Podgoricy, droga górską R18 i kosztowanie widoków. Zdać samochód wylot do WAW.

I pytanko na koniec jak wygląda kultura jazdy w Czarnogórze? Jest klasa czy raczej dziki zachód?


Robiłem swego czasu Czarnogórę samochodem, tez w 5 dni jakoś i zjechałem praktycznie wszystko co najważniejsze.

Trasa: https://www.google.com/maps/@42.5913761 ... 8MQ7gt2xZv
Miejsca: https://www.google.com/maps/@42.5711575 ... r4xLIvSXz0

Trasę robiłem najpierw jadąc na południe, a potem w góry.

A tak to wyglądało w praktyce:

:D Intensywnie, ale wspominam bardzo dobrze. Trasa P14 przez Durmitor to must see!

Generalnie to bez sensu spać w jednym miejscu i traktować je jako bazę wypadową, lepiej jechać z punktu A do punktu B z pojedynczymi noclegami.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#152 PostWysłany: 15 Paź 2020 14:42 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Jeżeli ktoś zainteresowany jest warunkami panującymi w Podgoricy i Budvie to wczoraj wróciłem i służę informacjami..Poleciałem Austrian Airlines w przesiadką w Wiedniu.Miałem wykupione wczasy z dojazdem własnym w TUI.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#153 PostWysłany: 10 Maj 2021 12:55 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 28
Podgorica - jak wrażenia? Wszedzie wspominają, że nic ciekawego i 2h na zwiedzenie wystarczy.
Ktoś ma jakieś cieplejsze opinie dot. tego miasta? 😁
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#154 PostWysłany: 10 Maj 2021 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@zbix
Najciekawszym miejscem w Podgoricy są okolice PKP bo Obok masz PKSy którymi dojedziesz w każde godne uwagi miejsce w Czarnogórze.
Góra
 Profil Relacje PM off
LPojez lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#155 PostWysłany: 10 Maj 2021 13:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Do tego most, rzeka, kościół i pierwsza/ostatnia plijeskavica wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#156 PostWysłany: 10 Maj 2021 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
panprofesor82 napisał(a):
@zbix
Najciekawszym miejscem w Podgoricy są okolice PKP bo Obok masz PKSy którymi dojedziesz w każde godne uwagi miejsce w Czarnogórze.

Doprecyzuję: najciekawszym miejscem w Podgoricy są okolice PKP bo Obok masz PKSy którymi wyjedziesz z Podgoricy ;)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#157 PostWysłany: 10 Maj 2021 23:41 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
zbix napisał(a):
Podgorica - jak wrażenia? Wszedzie wspominają, że nic ciekawego i 2h na zwiedzenie wystarczy.
Ktoś ma jakieś cieplejsze opinie dot. tego miasta? 😁

Bliskie okolice, czyli ruiny antycznego miasta Duklja oraz pobliska górka z pomnikiem poległych z widokiem na miasto i góry. Moim zdaniem bardzo ładna panorama. Do centrum jest stamtąd w linii prostej niecałe 4 kilometry, więc raczej tylko samochodem.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#158 PostWysłany: 18 Paź 2021 15:35 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Moim zdaniem (i UNESCO również :D) najciekawsze miejsca w Czarnogórze to Boka Kotorska i Park Narodowy Durmitor. No i dodałbym jeszcze niesamowity monaster Ostrog.

Stare miasto w Budvie ładnie wygląda z lotu ptaka, ale "wewnątrz" nic specjalnego. Kotor jest zdecydowanie fajniejszy, bardzo klimatyczny. Perast również przepiękny. Natomiast mnie osobiście, nawet bardziej od Kotoru urzekły Prcanj i Stoliv położone na półwyspie Vrmac. Stare wioski, które w czasach panowania weneckiego słynęły ze znakomitych żeglarzy. Obłędnie piękne kamienne domy, część z nich opuszczona. Wspaniały barokowy kościół Bogurodzicy w Prcanj to mój numer 1 całej Czarnogóry. Magiczne miejsca, podobne odczucia miałem chyba tylko w Rzymie i Kadyksie.

Nie polecam natomiast Starego Baru. Zaniedbana kupa kamieni, nic więcej. Popularną atrakcją są też rejsy po jeziorze Szkoderskim - moim zdaniem warto się przepłynąć, ale jak się nie ma szczęścia do obecności ptaków, to szybko się nudzi.

A Podgorica słusznie jest nazywana najbrzydszą stolicą Europy. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#159 PostWysłany: 18 Paź 2021 20:36 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
A ja akurat polecam Stary Bar, który zrobił na mnie znacznie większe wrażenie niż chociażby monastyr Ostrog - świetnie położony, ale architektonicznie nic ciekawego. Jeśli kogoś interesuje historia to dodałbym jeszcze Cetynię.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#160 PostWysłany: 12 Lis 2021 11:29 

Rejestracja: 12 Lis 2021
Posty: 7
Cześć,
Bardzo skorzystałem na wpisach tu zmieszczonych, więc sam opisze swoje doświadczenia.
Termin 7-10.11.2021
Do Podgoricy dotarliśmy liniami Rayner ( loty po 19 pln). Lot krótki (ok 1,5h).
1. Lotnisko- Odprawa graniczna bez problemowa, na lotnisku w Podgoricy sprawdzali certyfikaty potwierdzające szczepienie lub wyniki testów.
Lotnisko samo w sobie bardzo małe. Jest 1 bankomat ATM (uwaga, pobiera prowizje od wypłaty Revolutem- 5 E, nie radze korzystać) 3,4 stoiska sklepowe ( tam wyposażyliśmy się w kartę sim -uwaga- sprzedawcy wciskają karę 400 GB za 10 E, dopiero po odmowie zakupu pokazują mniejsza 10 GB za 5 E, która jest wystarczająca na krótki pobyt, operator m;tel, wystarczy włożyć do telefonu i wpisać podany pin) Reszta powierzchni lotniska to wypożyczalnie samochodów.
2. Samochód- Myśmy korzystali z wcześniej polecanej wypożyczalni ProAuto (rezerwacja online), bezproblemowy odbiór z lotniska i późniejsze zdanie, bez depozytu, płatność na miejscu (78 E- 20 E za każdy dzień + 3x 6 E dodatkowego ubezpieczenia). Wyjeżdżają z parkingu lotniskowego trzeba się przygotować na opłatę 2 E, a zmierzając w stronę Budvy, Kotoru - opłatę za tunel 2,5E.
3. Poruszanie się po Czarnogórze- dość ciężka sprawa. Dla kierowcy niedoświadczonego, ilość podjazdów, krętych dróg może okazać się problemem. Ważne żeby zachować spokój i jeździć głównymi drogami. Kultura kierowania w Czarnogórze podobna jak w Polsce. Poza jedna sytuacją bez większych przygód. Policja stoi głownie przy wjeździe go głównych miejscowości.
4. Nocleg- polecam korzystać z popularnych wyszukiwarek. Mając wypożyczony samochód, postaraj się znaleźć z bezpłatnym parkingiem.
5. Czas spędzony w Kotorze- Krótki urlop wykorzystaliśmy na pobyt nad zatoką (dojazd od lotniska ok, 1,5h). Warto wejść na wzgórze twierdzy św. Jana (8 E) i zejść druga strona zaliczając pyszne sery, domowe winko czy piwko w Cheese Shop. ( gps google dobrze prowadzi- jeżeli idziesz od strony ruin twierdzy św. Jana, musisz przejść przez okno i zejść niewysoką drabiną)
Kolejnego dnia objechaliśmy zatokę na rowerach. Wypożyczyliśmy rowery za 8 E/ szt ( w dobrym stanie, bez depozytu, żadnych spisywania danych itp.) Trasa ok 40 km. Po za Kotorem, głownie prowadzi drogami głównymi. Trasa pagórkowata, 2 większe na trasie podjazdy nie powinny sprawić problemu. Myśmy wybrali przejazd trasą Kotor-> Dobrota->Perast-> Risan-> Strp-> port Kamenari (przeprawa promowa- 1 E , rower) port Lepetani -> i nadbrzeżem aż do Kotoru (najbardziej urokliwa część trasy) Po za sezonem restauracje na trasie nieczynne.
6. Wylot - Tutaj ważna informacja. Klienci linii Rayner muszą pojawi się na stanowisku odprawy po odbiór karty pokładowej. Wystarczy pokazać wygenerowana mobilna kartę pokładową, odbiór jest bezpłatny. Po przejściu "przez bramki" jest możliwość zakupu w sklepie bezcłowym. Nie ma palarni.
PS; W tym terminie miało padać, a 3 dni było słońce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
Kadet uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group