Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#101 PostWysłany: 10 Lut 2019 20:04 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
Przejrzałem wątek o moim ukochanym kraju i choć przyznam większości z Was rację o tym, że wybrzeże jest piękne to jednak moje serce bije w głębi kraju i jego górach, które są tam po prostu cudowne. Uwielbiam ten klimat, ludzi którzy są bezinteresowni, uwielbiam ich jedzenie. Poniżej kilka zdjęć na zachętę, które może kogoś zdopingują do zejścia z utartych szlaków, których szczególnie w górach czasem można ze świeczką szukać ;)

Image
Durmitor.

Image
Durmitor.

Image
Prokletije.

Image
Prokletije.

Image
Komovi.

Image
Komovi.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#102 PostWysłany: 23 Lut 2019 20:15 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 43
@rmk W którym miesiącu tam byłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#103 PostWysłany: 23 Lut 2019 22:37 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
Czerwiec, lipiec, sierpień.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#104 PostWysłany: 07 Kwi 2019 18:14 

Rejestracja: 01 Sie 2013
Posty: 99
Czy ktoś może doradzić bazę wypadową(przylot do Podgoricy) na wypad 12 dni z czego 4-5 zwiedzanie autem, reszta plażowanie, chciałbym jak najwięcej zobaczyć Czarnogóry, ale jednodniowe wycieczki do Max 50km ze względu na podróż z dzieckiem 2 letnim. Dzięki za pomoc


Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#105 PostWysłany: 07 Kwi 2019 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Sutomore, całe wybrzeże w zasięgu ręki, a do tego ceny bardzo atrakcyjne, np. noclegi o połowę tańsze niż w Budwie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Davepl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#106 PostWysłany: 10 Kwi 2019 15:10 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
Davepl napisał(a):
Czy ktoś może doradzić bazę wypadową(przylot do Podgoricy) na wypad 12 dni z czego 4-5 zwiedzanie autem, reszta plażowanie, chciałbym jak najwięcej zobaczyć Czarnogóry, ale jednodniowe wycieczki do Max 50km ze względu na podróż z dzieckiem 2 letnim. Dzięki za pomoc


Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka


Wybrzeże, Zatoka Kotorska, Jezioro Szkoderskie, ew. Lovcen. Z moich doświadczeń tyle zobaczysz Czarnogóry przy założeniach tych, które napisałeś. Na nic więcej się nie szykuj, zamęczysz dziecko i tak naprawdę będzie to oglądanie tego wspaniałego kraju przez szybę auta. Tam jeździ się zupełnie inaczej, kilometry nie mają znaczenia.
Jeśli chodzi o bazę to zdecydowanie polecam Zatokę Kotorską - Perast, Risan.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Davepl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#107 PostWysłany: 29 Cze 2019 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Próbuję stworzyć plan na 6 dni w Czarnogórze, poruszając się za pomocą transportu publicznego. Mógłby ktoś doradzić jak go doprecyzować, wskazać że warto coś dodać/usunąć? Sam wiem, że zawsze łatwiej plan wycieczki ustalić po powrocie 8-)

1 dzień: przylot o 13 do Podgoricy, popołudniowe zwiedzanie stolicy. Wieczorem przejazd do Baru lub jeszcze spędzenie w stolicy nocy.
2: Bar, Stary Bar.
3: Jezioro Szkoderskie i rejs po nim, wieczorem przejazd w rejon Zatoki Kotorskiej.
4: Kotor(starówka, forteca, Góra Lovcen) i okolice.
5: Perast, pozostała część Zatoki. Wieczorem lub kolejnego dnia rano przejazd w okolicę Parku Durmitor(Zabljak?)
6: Rafting Tarą, słynny most na Tarze, spacer po górach.

Mogę jeszcze dodać dzień na Czarnogórę, zmniejszając tym samym czas spędzony w Bośni, ale może tak wystarczy?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#108 PostWysłany: 29 Cze 2019 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
-- 29 Cze 2019 23:42 --

Masz taki plan jakby tu były autostrady, dzisiaj jechałem z Ulcinj do św Stefana, potem Cetine dawniej stolicy kraju, potem do Neguszi, panorama kotorskiej boki, zjazd tyrolką i powrót, ok 100 km w jedną stronę i zajęło to nam cały dzień do wieczora, zrezygnowaliśmy z Budwy i Baru z braku czasu, średnia na drodze to 40 km/h i jeszcze ten upał 35 stopni

-- 29 Cze 2019 23:46 --

Sensowny plan to ze stolicy do kanionu Tary, potem Kotor i dopiero brzegiem na południe i powrót do stolicy, albo na odwrót, ale pierwszy wariant lepszy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#109 PostWysłany: 29 Cze 2019 23:08 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Pabloo napisał(a):
Próbuję stworzyć plan na 6 dni w Czarnogórze, poruszając się za pomocą transportu publicznego. Mógłby ktoś doradzić jak go doprecyzować, wskazać że warto coś dodać/usunąć? Sam wiem, że zawsze łatwiej plan wycieczki ustalić po powrocie 8-)

1 dzień: przylot o 13 do Podgoricy, popołudniowe zwiedzanie stolicy. Wieczorem przejazd do Baru lub jeszcze spędzenie w stolicy nocy.
2: Bar, Stary Bar.
3: Jezioro Szkoderskie i rejs po nim, wieczorem przejazd w rejon Zatoki Kotorskiej.
4: Kotor(starówka, forteca, Góra Lovcen) i okolice.
5: Perast, pozostała część Zatoki. Wieczorem lub kolejnego dnia rano przejazd w okolicę Parku Durmitor(Zabljak?)
6: Rafting Tarą, słynny most na Tarze, spacer po górach.

Mogę jeszcze dodać dzień na Czarnogórę, zmniejszając tym samym czas spędzony w Bośni, ale może tak wystarczy?


Nie wiem jak dwa ostatnie dni, ale wcześniej moim zdaniem do zrobienia. Tylko kolejność powinna być nieco inna, bo z Podgoricy pojedziesz przez jezioro Szkoderskie do Baru, więc nie ma sensu się wracać. Lepiej najpierw pierwszego dnia wieczorem po zwiedzaniu stolicy (bagaż można zostawić w przechowalni na dworcu) wysiąść w Virpazarze. Drugiego dnia rejs itd., a potem wieczorem podjechać do Baru i tam trzeci dzień. Wieczorem (nawet późnym) możesz złapać busa do Kotoru, ale musiałbyś się wymeldować wcześnie z noclegu w Barze i targać bagaż ze sobą, więc może lepiej do Kotoru podjechać czwartego dnia rano. A potem to nie wiem, w tamtej okolicy jeszcze nie byłem, ale planuję :)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#110 PostWysłany: 01 Lip 2019 19:05 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 43
Hej, to i ja poproszę o opinię na temat planu zwiedzenia Czarnogóry (7 dni) :

Kod:
1. Kanion Taty , Most Durdevica , Crno Jezero Nocleg w Zabljak
2. Jezioro Szkoderskie (4e) Rijeka Crnojevića (nocleg) ,
3. Zatoka Kotorska , Fort Gorazda Lovcen (noclegi w Kotorze),
4. Kotor i Perast
5. Budva i Wysepka Świętego Stefana
6. Bar i Stary Bar
7. Czas wolny (plażowanie w Ulcinj albo Dobra Voda)


Planuje wynajac na 3 pierwsze dni samochod, pozniej spanie w okolicach Kotoru i komunikacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#111 PostWysłany: 01 Lip 2019 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Tak jak już pisałem po Żabljaku lepiej jechać do Kotoru i dopiero potem wybrzeżem na południe, jezioro szkoderskie jest bliżej Baru, a Kotor na północy, a średnia prędkość to 40 na h autem.
Gdybym miał jechać jeszcze raz to Żabljak i okolice 2 noclegi i rafting, potem Kotor 2 noclegi i rejs po zatoce, Budva przejazdem, stary Bar i noclegi na południu, na koniec jezioro szkoderskie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#112 PostWysłany: 05 Lip 2019 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Qba85 napisał(a):
Nie wiem jak dwa ostatnie dni, ale wcześniej moim zdaniem do zrobienia. Tylko kolejność powinna być nieco inna, bo z Podgoricy pojedziesz przez jezioro Szkoderskie do Baru, więc nie ma sensu się wracać. Lepiej najpierw pierwszego dnia wieczorem po zwiedzaniu stolicy (bagaż można zostawić w przechowalni na dworcu) wysiąść w Virpazarze. Drugiego dnia rejs itd., a potem wieczorem podjechać do Baru i tam trzeci dzień. Wieczorem (nawet późnym) możesz złapać busa do Kotoru, ale musiałbyś się wymeldować wcześnie z noclegu w Barze i targać bagaż ze sobą, więc może lepiej do Kotoru podjechać czwartego dnia rano. A potem to nie wiem, w tamtej okolicy jeszcze nie byłem, ale planuję :)


Rzeczywiście lepiej może być lepiej najpierw pojechać do Virpazaru, zrobię to drugiego dnia rano noc spędzając w Podgoricy, bo są tam tańsze noclegi, a sam przejazd nie trwa długo. Dzięki za radę.
Bagaż i tak zawsze mam cały czas przy sobie, bo to tylko nie za duży plecak ;)

kostek966 napisał(a):
-- 29 Cze 2019 23:42 --
Masz taki plan jakby tu były autostrady, dzisiaj jechałem z Ulcinj do św Stefana, potem Cetine dawniej stolicy kraju, potem do Neguszi, panorama kotorskiej boki, zjazd tyrolką i powrót, ok 100 km w jedną stronę i zajęło to nam cały dzień do wieczora, zrezygnowaliśmy z Budwy i Baru z braku czasu, średnia na drodze to 40 km/h i jeszcze ten upał 35 stopni

Sensowny plan to ze stolicy do kanionu Tary, potem Kotor i dopiero brzegiem na południe i powrót do stolicy, albo na odwrót, ale pierwszy wariant lepszy

No ale jechałeś w kilka miejsc zwiedzając po drodze, a ja dopiero po przyjeździe będę stacjonował i zwiedzał. W którym dniu mogę nie zdążyć dojechać maks. 100 km? I czemu odwrócenie kolejności miałoby tylko mieć sens? Ja potem wjeżdżam do Bośni, stąd innego wariantu nie rozważam.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#113 PostWysłany: 05 Lip 2019 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Byłem w Ulcinj, do Kotoru autem jechałem 2,5 h, max prędkość 80 na krótkim odcinku, do Żabljaka ok, 200 km, czas jazdy 4h, oczywiście kółko można zrobić z lotniska do Baru przez jezioro szkoderskie, potem przez Budvę do Tivatu i Kotoru, z Kotoru serpentynką do Nieguszi, po drodze fajna tyrolka, i dalej w stronę Żabljaka.
Pisząc o odwróconej pętli miałem na myśli wylot powrotny z Podgoricy
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#114 PostWysłany: 17 Lip 2019 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Jadę na 9 dni we wrześniu z 2 letnią córką. Bierzemy auto. Aby nie jeździć za dużo (myślę że maks 3h dziennie) najrozsądniejszą opcją wydaje mi się podzielenie wyjazdu na trzy części po trzy noce:
1.Żabljak i okolice - część przyrodnicza, pewnie dla córki najbardziej wymagające
2.Kotor i okolice - część historyczna
3.Ulcinj i okolice - relaks
Zbyt ambitne, za mało ambitne czy bez problemu do zrobienia? Córka nie pierwszy raz leci, do tej pory wdzięczny towarzysz podróży.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#115 PostWysłany: 17 Lip 2019 16:29 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
Zmieniłabym punkt 3 i nie pchała się na południe, a z Kotoru w okolice Petrovac i tam relaks.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#116 PostWysłany: 17 Lip 2019 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
2 tygodnie temu byłem w Ulcinj i mogę je polecić z czystym sumieniem, mała ale sympatyczna mieścina, jak dla mnie plan bardzo dobry, ew. jakby córce się nie chciało chodzić, albo pogoda była nie najlepsza, to skróciłbym Żabljak do 2 nocy i dłużej został w Kotorze, bo jest tam co oglądać, Tivat i jego marina, rejs do Herceg Novi i sam Kotor wieczorem !, żonie bardziej się podobała starówka w Kotorze niż w Dubrowniku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#117 PostWysłany: 07 Sie 2019 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Jezioro Szkoderskie - ma ktoś może niar na godna polecenie wycieczkę po jeziorze 2-3h? Po drodze z Podgoricy do Ulcinj
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#118 PostWysłany: 09 Sie 2019 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Zajedź po drodze do Virpazaru i coś znajdziesz. Startuje stamtąd wiele łódek. Brałem stamtąd ostatnio dwugodzinny rejs, który płynął w północną część Jeziora(bardziej urozmaiconą).
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#119 PostWysłany: 09 Sie 2019 08:30 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Byle nie z hotelu Pelikan, który jest pierwszym obiektem tutaj.
Polecam opinie o nich na Google i Tripadvisor.
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#120 PostWysłany: 11 Sie 2019 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Za późno, skorzystałem z Pelikan, nie wiem co straciłem ale chyba jestem zadowolony, mogłem płynąć tylko godzinę wcześnie rano bo miałem 8 miesięczne dziecko na pokładzie i było ok,
wlasna łódka, ciekawy przewodnik, kilka minut za sterami sama 4 letnia córka no i na końcu dostała naszyjnik z Lili upleciony przez kapitana, fajne przeżycie polecam w Czarnogorze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group