Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Kwi 2019 20:34 

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 27
Same Brno (centrum/starówka + zamek) w jeden dzień można spokojnie obskoczyc i jeszcze na knajpy jest czas (osobiście odwiedziłem cztery + relax w dwóch parkach). Byłem w zeszłym roku. Przyjazd ok 7 rano wyjazd około 21:30 - LeoExpress. W tym roku planuje Wiedeń, powrót wieczorem do Brna, nocleg. Cały dzień w mieście i powrót do PL.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 18 Maj 2019 22:28 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Był ktoś z was w muzeach- browarach w Pilźnie i Wielkich Popowicach? Warto ? W Pradze znajdę jakieś muzeum Staropramena?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 21 Wrz 2019 20:38 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Podbijam, był ktoś w Pilźnie? Jest coś wartego zobaczenia oprócz muzeum piwa?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 21 Wrz 2019 21:17 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Mnie Pilzno jakoś nie powaliło. Nie byłem jednak w muzeum piwa, a znajomi, którzy pili tam piwo z drewnianych beczek mówili, ze to najlepsze piwo jakie pili.
30km od Pilzna jest niesamowity klasztor w Kladrubech: https://www.klaster-kladruby.cz/en
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 21 Wrz 2019 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Piwo z Pilzna piłem, dobre było, ale nie uważam go za wyjątkowe, czy rewelacyjne. Za to najlepsze piwo jakie dotąd piłem (zaznaczam, że nie jestem wyrocznią w temacie ;)) i w Czechach, i w ogóle wszędzie, robią we wsi Velké Losiny (Pivovar Zlosin).

Coby nie robić offtopu piwnego, dodam jeszcze, że korzystając z auta można na płn-wsch. Republiki zrobić krótki wypad obejmujący:
Frydek-Mistek (zamek i rynek - coś niesamowitego to to nie jest, wymieniłem tylko dlatego, bo po drodze)
Hukvaldy (zamek)
Kopřivnice (muzeum Tatry)
Štramberk (zamek, starówka, spacer po okolicznych górach)
Nový Jičín (starówka - najmniej ciekawe miejsce z wymienionych tu, ale jest po drodze)
Starý Jičín (malowniczo położone ruiny zamku).
Na upartego, da radę to zrobić w jeden dzień, ale po japońsku, czyli bardzo szybko. Samo muzeum Tatry potrafi nieźle wciągnąć, a uważam, że będąc w malowniczych okolicach warto też udać się na chwilę na łono przyrody, a nie tylko gonić za atrakcjami.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 21 Maj 2020 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
W Pilznie względnie ciekawa jest możliwość zobaczenia podziemi. Wielopoziomowe korytarze wokół rynku mają łącznie ok. 20 km długości: normalnie można przejść nimi tylko kilkaset metrów, ale czasem otwiera się do zwiedzania większą liczbę przejść zwykle niedostępnych. Organizacją zajmuje się muzeum piwa i stamtąd jest też do nich wejście (strona). Samo muzeum piwa to (niestety) nic specjalnego i można je sobie spokojnie darować. W starej części miasta warto jeszcze wejść na wieżę katedry. Dobrym upominkiem jest banknot 0 € sprzedawany w informacji turystycznej przy rynku.

Jeśli ktoś ma ochotę na muzea to najciekawsze jest chyba centrum nauki Techmania, z którego duża część to eksperymentarium. Jest tam też kontrowersyjna rzeźba "Entropa" ilustrująca stereotypy o różnych krajach UE, wystawiona w Brukseli podczas czeskiej prezydencji w 2009 r. (artykuł z Wikipedii).

Jako alternatywa wobec Asahi Urquell, na obrzeżach miasta działa też mikrobrowar Purkmistr, z całkiem przyzwoitym piwem. Jako ciekawostka, wielbłąd w logo browaru i przede wszystkim w herbie miasta to zwierzę, które trafiło do Pilzna jako podarunek dla Czechów od Władysława Jagiełły za udział w bitwie pod Grundwaldem (sam Jagiełło wielbłądy dostał od Tatarów).

Pilzno nie jest nieprzyjemne, ale też nie ma tam nic specjalnego na więcej niż 1-2 dni, więc jeśli ktoś znajdzie się tam na dłużej, lepiej niż szwendać się po mieście jest odwiedzić atrakcje w okolicy: wspomniane wyżej Kladruby (klasztor) i Švihov (zamek) - po ok. 30 min jazdy (w różnych kierunkach), Loket (miasteczko z zamkiem) i Velhartice (zamek z okoliczną wsią) - po ok. 1h. W pobliżu jest też mniej znane uzdrowisko Mariánské Lázně (1h). Z tych wszystkich miejsc najciekawszy jest Loket (Łokieć), chociaż to właściwie już bliżej Karlovych Varów (ok. 15 min jazdy stamtąd).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 06 Paź 2020 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Polecam Usti nad Labem przynajmniej na 1 dzień. Piękne miasteczko otoczone wieloma wzgórzami, a z pobliskiego zamku Větrusě jest piękny widok na miasto, Łabę i okolice ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 18 Paź 2020 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Kutna Hora i Ołomuc rynek miasta.
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 19 Paź 2020 07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Moja mała rundka po Czechach - dwa lata wstecz
Hrad Bitov - Zamek Vranov nad Dyji - Znojmo - Mikulov - Valtice - Ledice - Kromieryz – Olomoluc
morawy-poludniowe-intensywna-jednodniowka,1508,128485
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Kwi 2023 12:25 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 42
W wątku nie pojawił się ani razu Hradec Kralove. Warto na pół dnia? Na pierwszy rzut oka wygląda przyjemnie i klimatycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 24 Kwi 2023 14:27 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Oprócz miast polecam w przypadkowej chronologii:

https://goo.gl/maps/XB7i6y8r28xteB7x6

Liberec

https://goo.gl/maps/Hy4nt4ebxwA1w7bc6

https://goo.gl/maps/3KnPGasTTUABXMCP9

https://goo.gl/maps/K1BFgXgg3fBs3CJo7

I szereg innych mieścinek, górek, pagórków, atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 24 Kwi 2023 15:04 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
maciej.gol napisał(a):
W wątku nie pojawił się ani razu Hradec Kralove. Warto na pół dnia? Na pierwszy rzut oka wygląda przyjemnie i klimatycznie.
Tak warto tam pojechać. Turystycznie interesujące są dwa rejony:
- barokowo-renesansowe stare miasto "na podwyższeniu" względem reszty centrum otoczone murami miejskimi.
- dzielnica modernistyczna od dworca kolejowego do mostu na Łabie.

@FUX Jak dajesz linki to opisywałbyś czego one dotyczą. Typy masz dobre czyli:
- Góry Izerskie,
- Czeska Szwajcaria.

W tym kraju prościej jest wypisać miejsca nieciekawe niż na odwrót. Tutaj statystycznie prawie w każdej wsi i miasteczku jest jakiś pałac, zamek albo dwór warty tego żeby go obejść dookoła i zrobić zdjęcie. Do tego ukształtowanie naturalne terenu bardzo korzystnie wpływa na walory widokowe przy zwiedzaniu,
Góra
 Profil Relacje PM off
maciej.gol lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group