Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Wrz 2017 19:55 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Tak jak przedmówca napisał, Štramberk warto odwiedzić przy okazji, jadąc tylko tam chyba nie warto.
Dodam, że moim zdaniem najładniejszy na miasteczko widok nie jest z wieży (Trúby), ale ze wzgórza naprzeciwko.
Wygląda on mniej więcej tak:
http://www.stramberk.info/galerie/obraz ... =800&y=600

Muzeum Tatry warto jak najbardziej odwiedzić, a jak ktoś już będzie w okolicy może też pojechać również do Příbora, miasta Sigmunda Freuda lub odwiedzić Frenštát pod Radhoštěm i przy dobrej pogodzie wyjść na sam Radhošť (Radogoszcz) lub chociaż na wieżę widokową Cyrilka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#42 PostWysłany: 03 Wrz 2017 20:34 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Taką okazją może być np. 06 grudnia. Wtedy można w Štramberku można spotkać popularne na terenach dawnego Śląska Cieszyńskiego grupy kolędnicze tzw. Mikołaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 04 Wrz 2017 19:18 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
a orientujecie się może czy są jakieś bezpośrednie pociągi do Stanberk z Czeskiego Cieszyna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 04 Wrz 2017 20:02 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Bezpośrednich na pewno nie ma. Trzeba się przesiadać w Ostrave Svinov i/lub Studence.
Poza tym stacja kolejowa jest dość daleko od centrum i wieży, jakieś 2 km.
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 04 Wrz 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Dwie godziny w pociągu w jedną stronę, chyba nie warto.

https://www.cd.cz/spojeni-a-jizdenka/sp ... 16619803e8
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 04 Wrz 2017 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Pilzno - za najlepsze piwo na świecie, Pilsner prosto z beczki jest lepszy niż miss nastolatek.

A jak się komuś nie chce tak daleko to niedaleko Cieszyna w miejscowości Karvina w supermarkecie Albert mają fajne promocje na piwo :)

Załączniki:
mercedes pilsner.JPG
mercedes pilsner.JPG [ 144.91 KiB | Obejrzany 7218 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 04 Wrz 2017 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Najlepszego Pilsnera mozna sprobowac pod koniec wycieczki po browarze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 13 Gru 2018 14:25 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 2
Ostatni weekend spędziłem z narzeczoną w miasteczku Kutna Hora 65km od Pragi. Polecam na niezobowiazujacy wypad w miejsce inne niż zatloczona Praga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 09 Mar 2019 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Jeżeli ktoś faktycznie będzie jeszcze jechać w okolice Pragi ,a bardziej Karlovych Var to polecam wybrać się do bardzo małego miasteczka jakim jest Lukova Tam znajduje się kościół św. Jerzego bardzo godny uwagi. Warto się wybrać i zostawić "daninę" na utrzymanie tego pięknego kościoła.

Kilka moich zdjęć:
Image

Image

Image

Więc myślę ,że nie trzeba przekonywać nikogo 8-) :twisted:
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 13 Mar 2019 22:31 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 24
Które miasto bardziej polecalibyście na 4dniowy wypad w marcu, Brno czy Ołomuniec?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Mar 2019 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Będziesz miał samochód? Bo jako baza do zwiedzania okolicy oba miasta mogą być, ale żeby spędzić aż cztery dni w jednym, to moim zdaniem jednak trochę za długo. Tak gdzieś o trzy dni ;) .
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Mar 2019 23:17 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 24
Raczej planowałem FlixBusem, mam opory przed udawaniem się w takie zagraniczne wojaże samochodem :)
Mówisz że to takie miasta na 1 dzień? Nastawiam się na spokojny, relaksujący wypad. Np w Toruniu, przyjemnie spędziłem 3-4 dni chociaż teoretycznie też można obejść wszystko w ciągu pół dnia. Jakbyś porównał te miasta do takiego Torunia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 13 Mar 2019 23:37 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
Oba są ładne i doskonale nadają się na bazy wypadowe, ponieważ atrakcji w okolicach nie brakuje. Tak na szybko.
1) Brno w pierwszy dzień ponieważ to spore miasto, dalej Mikulov, Lednice, Znojmo i Třebíč. Zobaczysz multum zamków, pałaców i zabytkowych starówek. Ten wariant osobiście bardziej polecam.
2) Ołomuniec jest o wiele mniejszy i da się go obejść w pół dnia. Na drugą połowę dnia Svatý Kopeček. Dalej Kroměříž i Šternberk i góry Jesioniki.
Czechy to nie Polska i spokojnie da się to ogarnąć również transportem zbiorowym. Tam prawie do każdej wioski da się dojechać i wrócić pociągiem i autobusem niezależnie od pory dnia i tygodnia.
Tutaj także polecam okolice Brna. Można zakupić np. bilet sieciowy 3 dniowy na całe województwo w aplikacji https://www.idsjmk.cz/turisticka.aspx za około 380 koron (około 63 zł) i jeździć do upadłego autobusami miejskimi i ichniejszymi pks-ami, tramwajami i pociągami.

BTW: Jeśli Brno porównać do Torunia, to Ołomuniec będzie Grudziądzem.


Ostatnio edytowany przez KL_user, 13 Mar 2019 23:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 13 Mar 2019 23:49 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
W ubiegłym roku odkryłem Zlin. Polecam.
Biurowiec Bata był w momencie postawienia (1938) drugim najwyższym budynkiem w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 14 Mar 2019 00:49 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
@rabauken spokojnie możesz to rozbić na 2 dni w Brnie i 2 dni w Ołomuńcu. Transport pomiędzy miastami zapewni RegioJet (dawne Student Agency).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 14 Mar 2019 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Popieram ten pomysł :) , a jakby tak jeszcze zrobić skok w bok i zobaczyć Kroměříž... :D
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 25 Kwi 2019 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Wybieram się na weekend majowy (03.05-05.05) do Czech. Na początku chciałem odwiedzić Pragę ze względu na ilość atrakcji w centrum. Jednak ceny hoteli oraz znacznie ograniczona ilość miejsc stanowczo mnie odstraszyły. Jako, że na miejscu nie będę miał do dyspozycji auta jakie miasto moglibyście mi polecić. Z ciekawszych i bliższych z mojego miejsca zamieszania (Katowice) znalazłem Brno i Ołomuniec. Wydaje mi się, że w Brnie będzie więcej ciekawych miejsc do odwiedzenia, jednak Ołomuniec kusi mnie starówką ale z tego co czytam nocą może być tam nudno. Chciałbym trochę pozwiedzać, posiedzieć w parku, a wieczorami skoczyć na jakieś piwko na rynek. Chyba, że możecie polecić jeszcze jakieś ciekawe miasteczka w niedalekiej odległości. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 25 Kwi 2019 15:59 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Z Katowic do Brna i Ołomuńca rewelacyjnie się jeździ koleją, więc wybór jest dobry. Byłem w Brnie dwa dni, miasto jest ładne i nudzić się tam nie można, zawsze można sobie wycieczkę urozmaicić wyprawą do zamku w Lednice czy też do Znojma.

Równie dobrze możesz też zaliczyć oba - pojedź pociągiem do Brna, ostatniego dnia rano pojedź do Ołomuńca, ostatnie połączenie do Katowic masz o 19:45:


Załączniki:
Zrzut ekranu 2019-04-25 o 15.58.21.png
Zrzut ekranu 2019-04-25 o 15.58.21.png [ 112.63 KiB | Obejrzany 4976 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Kwi 2019 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Jechałem niedawno bardzo ciekawą drogą (czeska droga 457) która biegnie tak, że tuż za prawą krawędzią jest Polska. Są jeszcze resztki betonowych słupów od drutu kolczastego sprzed lat, ostrzeżenia o granicy państwa i polskie słupki graniczne:

Image

Drogą tą możemy dojechać do miasteczka Javornik,

Image

Image

które ma dwie atrakcje. Pierwsza to hotel Wellness Rychleby. za 117zł miałem bardzo duży pokój i dostęp do sauny, jacuzzi itp. bajerów (w cenie) oraz masaży i zabiegów (odpłatnie, ceny przyzwoite). Mają niewielki, prywatny, zamykany parking na tyłach hotelu.

Image

Image

Drugą atrakcją jest restauracja dosłownie naprzeciwko hotelu:

Image

Image

Image

Podobno jest jakiś tam zamek jeszcze ale nie chciało mi się wchodzić. Takiej ciszy i spokoju jak w tym miasteczku dawno nie doświadczyłem. Idealne na romantyczny wypad. Polecam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 26 Kwi 2019 22:51 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
w Javorniku jest jeszcze jedna atrakcja w centrum miasta - bardzo dobrze zaopatrzony sklep zielarski ;)
chociaż nie wiem, czy nadal istnieje...
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group