Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Praga
#161 PostWysłany: 07 Sie 2018 17:17 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
nie ma dzieci na wieży telewizyjnej :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Praga
#162 PostWysłany: 07 Sie 2018 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Remont:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#163 PostWysłany: 15 Sie 2018 22:32 

Rejestracja: 15 Sie 2018
Posty: 5
Tak samo, jak zegara astronomicznego..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#164 PostWysłany: 19 Wrz 2018 09:39 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 201
niebieski
Wygląda na to, że Krzyżykowa fontanna już nie działa:
http://www.krizikovafontana.cz/en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#165 PostWysłany: 12 Paź 2018 15:00 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Od kiedy w Pradze żeby wejść na złotą uliczkę trzeba za 250kc zakupić bilet łączony z innymi atrakcjami? Strasznie mnie to zdziwiło, że nie ma opcji wejścia na samą uliczkę i nie żebym lubił takie komercyjne miejsca , ale słabo to wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#166 PostWysłany: 12 Paź 2018 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Od lat. Jeśli nie lubisz to co ci to przeszkadza? Kołowrotek nieestetyczny?

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#167 PostWysłany: 12 Paź 2018 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
ind_globtroter napisał(a):
Od kiedy w Pradze żeby wejść na złotą uliczkę trzeba za 250kc zakupić bilet łączony z innymi atrakcjami? Strasznie mnie to zdziwiło, że nie ma opcji wejścia na samą uliczkę i nie żebym lubił takie komercyjne miejsca , ale słabo to wygląda.


Po 17 można było wejść na złotą uliczkę za darmo, przynajmniej 2 lata temu tak było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#168 PostWysłany: 12 Paź 2018 15:37 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Ja wiem , że od lat jest wejście płatne, ale rękę dam sobie uciąć , że można było dużo taniej kupować bilet uprawniający jedynie do wejścia na sama złotą uliczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#169 PostWysłany: 12 Paź 2018 15:52 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak byłem tam ze 12 lat temu także było płatne...więc zrezygnowałem :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#170 PostWysłany: 13 Paź 2018 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Bezpłatny wstęp jest pomiędzy 1.11. - 31.3. od 16 godzin i 1.4. - 31.10. od 18 godzin.
http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/z ... rad-12576/

Pozdrowienia z Czech
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#171 PostWysłany: 24 Paź 2018 18:03 

Rejestracja: 15 Maj 2011
Posty: 67
To nie prawda! Byłem z przewodnikiem i pierwsze o tym słyszał, oczywiście po 17.00 bramki były już nieczynne..

Jedzie ktoś z Was do Czech teraz, albo wraca? Zapomniałem jedną rzecz z hostelu..
_________________
Tajlandia - Indie - Nepal - Wietnam - Chiny - Kambodża & Wenezuela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#172 PostWysłany: 24 Paź 2018 18:37 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Może dlatego, że bezpłatny wstęp jest dopiero po 18tej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#173 PostWysłany: 27 Lut 2019 17:33 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
Pomysł na 3 dni / 2 noce w Pradze

Dzień 1 – Przyjazd do Pragi, zakwaterowanie, wjazd kolejką na wzgórze Petřín, z którego rozpościera się piękna miejska panorama. Następnie zejście w stronę dzielnicy Malá Strana i dojście do ulicy Karlovej, w okolicy której można zakończyć dzień w jednej z restauracji.

Dzień 2 – Wczesna pobudka, przejście Mostem Karola o wschodzie słońca, a następnie wizyta na Zamku na Hradczanach. Po wizycie na zamku, krótki odpoczynek na lunch i spacer ulicami Pragi prowadzony przez darmowych przewodników (Rynek Starego Miasta, zegar Orloj, dzielnica Żydowska). Wieczorem nocne życie Pragi w dzielnicy Žižkov.

Dzień 3 – Wymeldowanie i wizyta na wzgórzu Wyszehradzkim, a następnie powrót do Polski

Mapa z wyżej wymienionymi atrakcjami: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... c6elRZI7Bu

Cały plan wyjazdu do Pragi plusz kosztorys: https://lovetravelwork.com/plan-podrozy-do-pragi/
Góra
 Profil Relacje PM off
carmine lubi ten post.
Wankej uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#174 PostWysłany: 27 Lut 2019 18:10 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@zwierzak
Nie żebym krytykował, ale mocno poszedłeś na łatwiznę z tym planem ograniczając się do najbardziej oklepanych miejsc.
Chociażby w tym wątku znajdziesz wiele niebalnych pomysłów na zwiedzanie i zobaczenie trochę mniej turystycznej, ale równie urokliwej, Pragi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
flus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#175 PostWysłany: 27 Lut 2019 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
A czy pomiędzy poszczególnymi atrakcjami jest przewidziany czas na modlitwę?
Nie wiem jak długo myślałeś nad tym planem ale wygląda na profesjonalną ofertę wycieczki z kościoła. Tylko właśnie tej modlitwy mi brakuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#176 PostWysłany: 27 Lut 2019 19:09 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
zwierzak napisał(a):
Pomysł na 3 dni / 2 noce w Pradze

Dzień 1 – Przyjazd do Pragi, zakwaterowanie, wjazd kolejką na wzgórze Petřín, z którego rozpościera się piękna miejska panorama. Następnie zejście w stronę dzielnicy Malá Strana i dojście do ulicy Karlovej, w okolicy której można zakończyć dzień w jednej z restauracji.

Dzień 2 – Wczesna pobudka, przejście Mostem Karola o wschodzie słońca, a następnie wizyta na Zamku na Hradczanach. Po wizycie na zamku, krótki odpoczynek na lunch i spacer ulicami Pragi prowadzony przez darmowych przewodników (Rynek Starego Miasta, zegar Orloj, dzielnica Żydowska). Wieczorem nocne życie Pragi w dzielnicy Žižkov.

Dzień 3 – Wymeldowanie i wizyta na wzgórzu Wyszehradzkim, a następnie powrót do Polski

Mapa z wyżej wymienionymi atrakcjami: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... c6elRZI7Bu

Cały plan wyjazdu do Pragi plusz kosztorys: https://lovetravelwork.com/plan-podrozy-do-pragi/

ale ty się chwalisz tym planem, żalisz czy pytasz o akceptację?
Bo wiele biur podróży ma dokładnie to samo, no może poza wschodem słońca
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#177 PostWysłany: 27 Lut 2019 20:07 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Z tym, że to wykonalne tylko w zimie, żeby obejrzeć wschód słońca na Moście Karola, a potem zwiedzać zamek. Chyba, że się chce godzinę czy dłużej czekać na otwarcie :mrgreen:

Poza tym - do tej pory myślałem, że ja nie lubię się przemęczać, ale ten plan - łał. Pierwszy dzień - zwiedzanie godzina i już kończymy dzień w knajpie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#178 PostWysłany: 27 Lut 2019 21:20 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
To jest pomysł, który zrealizowałem dwa lata temu, jak byłem pierwszy raz w Pradze. Wiadomo, jedni lubią spać w hostelu, inni na couchserfingu, a są tacy, co poniżej 4 gwiazdek nie zaglądają. Tak samo jest ze zwiedzaniem. Jedni lubią dużo chodzić, inni mniej (szczególnie po kilku godzinach w busie). Pomysł, jednym się przyda, inni uznają za bezsensowny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#179 PostWysłany: 23 Kwi 2019 20:59 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 4
zwierzak napisał(a):
Pomysł na 3 dni / 2 noce w Pradze

Dzień 1 – Przyjazd do Pragi, zakwaterowanie, wjazd kolejką na wzgórze Petřín, z którego rozpościera się piękna miejska panorama. Następnie zejście w stronę dzielnicy Malá Strana i dojście do ulicy Karlovej, w okolicy której można zakończyć dzień w jednej z restauracji.

Dzień 2 – Wczesna pobudka, przejście Mostem Karola o wschodzie słońca, a następnie wizyta na Zamku na Hradczanach. Po wizycie na zamku, krótki odpoczynek na lunch i spacer ulicami Pragi prowadzony przez darmowych przewodników (Rynek Starego Miasta, zegar Orloj, dzielnica Żydowska). Wieczorem nocne życie Pragi w dzielnicy Žižkov.

Dzień 3 – Wymeldowanie i wizyta na wzgórzu Wyszehradzkim, a następnie powrót do Polski

Mapa z wyżej wymienionymi atrakcjami: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... c6elRZI7Bu

Cały plan wyjazdu do Pragi plusz kosztorys: https://lovetravelwork.com/plan-podrozy-do-pragi/



kradne pomysł na zwiedzanie :)) a skąd wytrzasnąć tych darmowych przewodników?? Ciekawa sprawa, nie wiedziałam, że ktoś takie usługi za darmo świadczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#180 PostWysłany: 11 Cze 2019 13:37 

Rejestracja: 01 Kwi 2018
Posty: 8
Loty: 32
Kilometry: 62 979
carmine napisał(a):

Cały plan wyjazdu do Pragi plusz kosztorys: https://lovetravelwork.com/plan-podrozy-do-pragi/



kradne pomysł na zwiedzanie :)) a skąd wytrzasnąć tych darmowych przewodników?? Ciekawa sprawa, nie wiedziałam, że ktoś takie usługi za darmo świadczy[/quote]showaround.com ma takich przewodnikow. Strona czesciowo darmowa - tzn. zeby kontaktowac sie bezposrednio z przewodnikami trzeba subskrybowac (drogo!) ale jesli oglosisz swojego tripa to ktos moze sie zaoferowac (zarowno platny jak i darmowi guide)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group