Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 06 Sty 2018 13:41 
Awatar użytkownika

niebieski
Mam pytanie o ten statek 992 w cenie biletu dobowego. On wypływa z przystanku Nyhavn i rejs trwa około 1h tak? A czy można z niego wcześniej wysiąść np. w okolicy Syrenki czy też on nie dobija do brzegu?

#82 PostWysłany: 06 Sty 2018 19:27 

Loty: 92
Kilometry: 136 927
niebieski
Tak z Nyhavn. Dobija, jest kilka przystanków po drodze i między innymi przy Syrence.
http://www.welcome-to-my-copenhagen.com ... rbour.html
ranek uważa post za pomocny.

#83 PostWysłany: 26 Wrz 2018 21:41 

Loty: 36
Kilometry: 58 119
Jeśli ktoś jest fanem serii o Gangu Olsena to polecam odwiedzić specjalną wystawę w wytwórni Nordisk Film.
Wytwórnia znajduje się w dzielnicy Valby, w pobliżu Carlsberga.
Jest tam wiele ciekawych gadżetów związanych z filmem, np. słynny sejf Franza Jagera.
Bilet kosztuje 100 DKK.
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 12 Lis 2019 13:28 

Loty: 56
Kilometry: 76 524
Właśnie wróciłam z Kopenhagi i uzupełnię o nowe informacje odnośnie muzeów od 2015 roku sporo się zmieniło o czym niestety się z rozczarowaniem przekonałam. Poniżej kilka z moich obserwacji i ustaleń.

Na początek muzea które nie są już darmowe
- Muzeum Narodowe bilet 95 koron.
- Galeria Narodowa bilet 110 koron.

Muzeum które już nie istniej to Spejdermuseet, byłam pod budynkiem zamknięty na cztery spusty a w internecie figuruje jako zamknięty na stałe.

Orlogsmuseet tj. Królewskie Duńskie Muzeum Morskie zostało połączone z Duńskim Muzeum Wojny, które jest przy pałacu Christianborg wejście płatne. Byłam pod dawnym budynkiem Orlogsmuseet gdzie trwa remont po zakupie przez prywatną osobę a informacje o połączeniu mam z internetu.

Wciąż darmowe:
- wieża widokowa w pałacu Christianborg;
- Muzeum Dawida;
- we wtorki muzeum Carlsberga, zasłyszane od przewodnika.

Moja rada przed wyjazdem dokładnie sprawdzajcie czy dana placówka jest wciąż darmowa, czy bilety nie zdrożały i czy w ogóle dana atrakcja wciąż istnieje, zwłaszcza jak bazuje się na informacjach sprzed 4 lat. Mam nauczkę na przyszłość.
 Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.

#85 PostWysłany: 13 Cze 2022 21:44 
Awatar użytkownika

z tego wszystkiego co tutaj już inni napisali, ja dodam że wg mnie najlepiej jednak zwiedzać Cop na bilecie 24h, transport miejski jest bardzo dobry, a co najlepsze wg mnie jest nieograniczona ilość na przemieszczanie się tramwajami wodnymi które pływają od 10 do 22 (w Sztokholmie tylko 2 rejsy L O L), kupić sześciopaczek i popływać sobie do 22, zaliczyć kąpiel na Kyssetrappen i przejechać się na Amager Strand, i skoczyć z pomostu do czystego, przejrzystego Bałtyku
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 04 Wrz 2022 10:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 253 935
Parę słów ode mnie po powrocie. Kopenhaga wydała mi się miastem ładnym, nudnym do zwiedzania a przez to paradoksalnie, super do życia :) Dużo zieleni, dużo ścieżek rowerowych i skandynawski porządek. Dla mnie to podróż idealna na jedną noc.

Symbol miasta tj. Mała Syrenka to chyba najbardziej rozczarowująca atrakcja jaką widziałem w życiu :D

Przy krótkich wypadach, poniżej lista atrakcji którą sobie wypisałem do zwiedzenia w jeden dzień, mi się udało w pół. Oczywiście bez wchodzenia do środka.
- Nyhavn - port
- Christiansborg - zamek - darmowa wieża Tårnet (11-21)
- Rosenborg - zamek
- Storget - deptak
- Rundetaarn - wieża
- Magstrade - najstarsza ulica w Kopenhadze
- Kościół Fryderyka
- Amalienborg - pałac (możliwa zmiana warty)
- Wolne Miasto Christiania
- Mała Syrenka
- Nyboder - jedno z najstarszych osiedli na świecie
- Krusemyntegade - zielona uliczka
- Børsen - GPW
- Det Kgl. Bibliotek - biblioteka
- Copenhagen Opera House - opera
- Państwowe Muzeum Sztuki w Kopenhadze
- Kastellet - cytadela
- Amager - plaża
- Copenhagen City Hall - ratusz
- Botanical Garden

Moim zdaniem nie ma sensu brać biletu całodniowego na komunikacje miejska. Centrum jest stosunkowo małe i wszystko jest do obejścia. Krótkie info o dwóch atrakcjach. Warto zobaczyć Christianie choć moim zdaniem to nieudany eksperyment. Spotkałem się z info że jest tam zakaz fotografowania i owszem taki funkcjonuje, ale tylko w okolicach Mælkevejen gdzie kwitnie handel różnymi dziwnymi substancjami. Tam rzeczywiście słyszałem krzyki jak robiłem zdjęcia. Natomiast w okolicy już z tym problemu nie ma.

Do tego polecam oczywiście wjazd na wieże Christiansborg, zwłaszcza że wejściówka na szczyt jest darmowa. Wejście na wieże jest od strony Christiansborg Slotsplads. Jak byłem koło 18 w dzień roboczy to czekania było około 5 minut. Wjazd na szczyt dwoma windami. Świetny widok z góry, widać nie tylko Kopenhage ale i Most nad Sundem oraz Turning Torso w Malmo :)
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.

#87 PostWysłany: 29 Wrz 2022 18:59 

Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
To co kolega opisuje wyzej, to taka mocno japonskia wycieczka po centrum historycznym i wtedy faktycznie jeden dzien. Wybierajac sie na zwiedzanie ze swojej strony polecam dolozyc:
- Dragør,
- Nørrebro park z Red Square (dla bardziej zajaranych mozna zobaczyc w Nørrebrohallen, jak Dunczycy zagospodarowali stary hangar tramwajowy na hale sportowa; zazwyczaj w srodku, przy wejsciu do biblioteki, jest jakas mala wystawa),
- Roskilde,
- wyspa Saltholm,
- Fredriksbor w Hillerød (kawalek od miasta),
- most Knippelsbro, ktory jest widoczny na banknocie 200 DKK (dla odwaznych skok ze szczytu :D ),
- Kosciol w Bispebjerg (glownie chodzi o surowe wnetrze),
- Cmentarze w formie parkowej: Nørrebro - Assistens Kirkegård (groby H. C. Andersena, Niels Bohra, Sørena Kierkegaarda) oraz Bispebjerg (szczegolnie warto sie wybrac na wiosne, kiedy kwitna wisnie),
- Reffsen (jesli bedziemy miec farta albo ladnie sie usmiechniemy, mozemy zwiedzic jeden z browarow slawnego Mikkelera),
- Copenhill (dla bardziej aktywnych mozna wypozyczyc sprzet sportowy i zjechac, dla mniej aktywnych obczajka z daleka),
- Amastrand (mozemy za darmo wypozyczyc zielony kajakm https://www.greenkayak.org/ - miejscowek jest wiecej),
- Jægersborg Dyrehave - dom letni krolowej z rezerwatem jelonkow,
- budynki Carsberga (niekoniecznie muzeum, chociaz mi sie podobalo),
- Amager Naturpark z moim ulubionym pomnikiem Drzewa Zycia (Llvetstræ), ktory wzial udzial w filme van Triera - Egzorcystat,
- Islands Brygge (szczegolnie latem) ze swoimi basenami,
- Tivoli,
- Glyptoteka (darmowa w czwartki) z barem na szczycie budynku,
- stary stadion z pomnikami dookola murawy (Østerbro Stadium),
- troche dalej, ale jeszcze zamek w Helsingør (pierwowzor zamku Makbeta),
- dla pilkarskich swirow - Klovemarken z 17 boiskami pikarskimi w jednym miejscu (dawne lotnisko),
- przed pandemia, warto bylo zajrzec do Intytutu Grenlandzkiego, gdzie byly ciekawe wystawy i eventy, ale to juz trzeba sprawdzac za kazdym razem.

No i przede wszystkim warto wejsc na jakies dobre piwo (browary Nørrebro, Sveneke, Mikkeler, To Øl, Garage, Herslev, Amager), pojezdzic na rowerze i w takim polaczeniu poogladac architekture, bo tymi trzema rzeczami Dania stoi.

Na Christianii jak najbardziej zdjecia mozna robic. Nie wolno fotografowac na pusher street.

Jesli ktos ma ochote przygotowac sie do wyjazdu, to warto obejrzec trylogie Pusher, Forbydelsen, Broen, Borgen, no i oczywiscie Gang Olsena.
mordek lubi ten post.
mordek uważa post za pomocny.

[ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości