Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 06 Sty 2018 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Mam pytanie o ten statek 992 w cenie biletu dobowego. On wypływa z przystanku Nyhavn i rejs trwa około 1h tak? A czy można z niego wcześniej wysiąść np. w okolicy Syrenki czy też on nie dobija do brzegu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWysłany: 06 Sty 2018 19:27 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Tak z Nyhavn. Dobija, jest kilka przystanków po drodze i między innymi przy Syrence.
http://www.welcome-to-my-copenhagen.com ... rbour.html
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
ranek uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 26 Wrz 2018 21:41 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 126
Loty: 37
Kilometry: 58 451
Jeśli ktoś jest fanem serii o Gangu Olsena to polecam odwiedzić specjalną wystawę w wytwórni Nordisk Film.
Wytwórnia znajduje się w dzielnicy Valby, w pobliżu Carlsberga.
Jest tam wiele ciekawych gadżetów związanych z filmem, np. słynny sejf Franza Jagera.
Bilet kosztuje 100 DKK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 12 Lis 2019 13:28 

Rejestracja: 04 Wrz 2019
Posty: 24
Loty: 68
Kilometry: 90 916
Właśnie wróciłam z Kopenhagi i uzupełnię o nowe informacje odnośnie muzeów od 2015 roku sporo się zmieniło o czym niestety się z rozczarowaniem przekonałam. Poniżej kilka z moich obserwacji i ustaleń.

Na początek muzea które nie są już darmowe
- Muzeum Narodowe bilet 95 koron.
- Galeria Narodowa bilet 110 koron.

Muzeum które już nie istniej to Spejdermuseet, byłam pod budynkiem zamknięty na cztery spusty a w internecie figuruje jako zamknięty na stałe.

Orlogsmuseet tj. Królewskie Duńskie Muzeum Morskie zostało połączone z Duńskim Muzeum Wojny, które jest przy pałacu Christianborg wejście płatne. Byłam pod dawnym budynkiem Orlogsmuseet gdzie trwa remont po zakupie przez prywatną osobę a informacje o połączeniu mam z internetu.

Wciąż darmowe:
- wieża widokowa w pałacu Christianborg;
- Muzeum Dawida;
- we wtorki muzeum Carlsberga, zasłyszane od przewodnika.

Moja rada przed wyjazdem dokładnie sprawdzajcie czy dana placówka jest wciąż darmowa, czy bilety nie zdrożały i czy w ogóle dana atrakcja wciąż istnieje, zwłaszcza jak bazuje się na informacjach sprzed 4 lat. Mam nauczkę na przyszłość.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 13 Cze 2022 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
z tego wszystkiego co tutaj już inni napisali, ja dodam że wg mnie najlepiej jednak zwiedzać Cop na bilecie 24h, transport miejski jest bardzo dobry, a co najlepsze wg mnie jest nieograniczona ilość na przemieszczanie się tramwajami wodnymi które pływają od 10 do 22 (w Sztokholmie tylko 2 rejsy L O L), kupić sześciopaczek i popływać sobie do 22, zaliczyć kąpiel na Kyssetrappen i przejechać się na Amager Strand, i skoczyć z pomostu do czystego, przejrzystego Bałtyku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 04 Wrz 2022 10:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Parę słów ode mnie po powrocie. Kopenhaga wydała mi się miastem ładnym, nudnym do zwiedzania a przez to paradoksalnie, super do życia :) Dużo zieleni, dużo ścieżek rowerowych i skandynawski porządek. Dla mnie to podróż idealna na jedną noc.

Symbol miasta tj. Mała Syrenka to chyba najbardziej rozczarowująca atrakcja jaką widziałem w życiu :D

Przy krótkich wypadach, poniżej lista atrakcji którą sobie wypisałem do zwiedzenia w jeden dzień, mi się udało w pół. Oczywiście bez wchodzenia do środka.
- Nyhavn - port
- Christiansborg - zamek - darmowa wieża Tårnet (11-21)
- Rosenborg - zamek
- Storget - deptak
- Rundetaarn - wieża
- Magstrade - najstarsza ulica w Kopenhadze
- Kościół Fryderyka
- Amalienborg - pałac (możliwa zmiana warty)
- Wolne Miasto Christiania
- Mała Syrenka
- Nyboder - jedno z najstarszych osiedli na świecie
- Krusemyntegade - zielona uliczka
- Børsen - GPW
- Det Kgl. Bibliotek - biblioteka
- Copenhagen Opera House - opera
- Państwowe Muzeum Sztuki w Kopenhadze
- Kastellet - cytadela
- Amager - plaża
- Copenhagen City Hall - ratusz
- Botanical Garden


Moim zdaniem nie ma sensu brać biletu całodniowego na komunikacje miejska. Centrum jest stosunkowo małe i wszystko jest do obejścia. Krótkie info o dwóch atrakcjach. Warto zobaczyć Christianie choć moim zdaniem to nieudany eksperyment. Spotkałem się z info że jest tam zakaz fotografowania i owszem taki funkcjonuje, ale tylko w okolicach Mælkevejen gdzie kwitnie handel różnymi dziwnymi substancjami. Tam rzeczywiście słyszałem krzyki jak robiłem zdjęcia. Natomiast w okolicy już z tym problemu nie ma.

Do tego polecam oczywiście wjazd na wieże Christiansborg, zwłaszcza że wejściówka na szczyt jest darmowa. Wejście na wieże jest od strony Christiansborg Slotsplads. Jak byłem koło 18 w dzień roboczy to czekania było około 5 minut. Wjazd na szczyt dwoma windami. Świetny widok z góry, widać nie tylko Kopenhage ale i Most nad Sundem oraz Turning Torso w Malmo :)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 29 Wrz 2022 18:59 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
To co kolega opisuje wyzej, to taka mocno japonskia wycieczka po centrum historycznym i wtedy faktycznie jeden dzien. Wybierajac sie na zwiedzanie ze swojej strony polecam dolozyc:
- Dragør,
- Nørrebro park z Red Square (dla bardziej zajaranych mozna zobaczyc w Nørrebrohallen, jak Dunczycy zagospodarowali stary hangar tramwajowy na hale sportowa; zazwyczaj w srodku, przy wejsciu do biblioteki, jest jakas mala wystawa),
- Roskilde,
- wyspa Saltholm,
- Fredriksbor w Hillerød (kawalek od miasta),
- most Knippelsbro, ktory jest widoczny na banknocie 200 DKK (dla odwaznych skok ze szczytu :D ),
- Kosciol w Bispebjerg (glownie chodzi o surowe wnetrze),
- Cmentarze w formie parkowej: Nørrebro - Assistens Kirkegård (groby H. C. Andersena, Niels Bohra, Sørena Kierkegaarda) oraz Bispebjerg (szczegolnie warto sie wybrac na wiosne, kiedy kwitna wisnie),
- Reffsen (jesli bedziemy miec farta albo ladnie sie usmiechniemy, mozemy zwiedzic jeden z browarow slawnego Mikkelera),
- Copenhill (dla bardziej aktywnych mozna wypozyczyc sprzet sportowy i zjechac, dla mniej aktywnych obczajka z daleka),
- Amastrand (mozemy za darmo wypozyczyc zielony kajakm https://www.greenkayak.org/ - miejscowek jest wiecej),
- Jægersborg Dyrehave - dom letni krolowej z rezerwatem jelonkow,
- budynki Carsberga (niekoniecznie muzeum, chociaz mi sie podobalo),
- Amager Naturpark z moim ulubionym pomnikiem Drzewa Zycia (Llvetstræ), ktory wzial udzial w filme van Triera - Egzorcystat,
- Islands Brygge (szczegolnie latem) ze swoimi basenami,
- Tivoli,
- Glyptoteka (darmowa w czwartki) z barem na szczycie budynku,
- stary stadion z pomnikami dookola murawy (Østerbro Stadium),
- troche dalej, ale jeszcze zamek w Helsingør (pierwowzor zamku Makbeta),
- dla pilkarskich swirow - Klovemarken z 17 boiskami pikarskimi w jednym miejscu (dawne lotnisko),
- przed pandemia, warto bylo zajrzec do Intytutu Grenlandzkiego, gdzie byly ciekawe wystawy i eventy, ale to juz trzeba sprawdzac za kazdym razem.
- pomnik TROLL THAT SMELLS CHRISTIAN BLOOD
- Genetycznie zmodyfikowana Mala Syrenka (tez pomnik, niedaleko klasycznej syreny)
- darmowe zwiedzanie parlamentu (https://www.thedanishparliament.dk/en/v ... ided-tours)
- wyscigi konne w Klampenborgu (tor jest mega duzy i mocno dziki)

No i przede wszystkim warto wejsc na jakies dobre piwo (browary Nørrebro, Sveneke, Mikkeler, To Øl, Garage, Herslev, Amager), pojezdzic na rowerze i w takim polaczeniu poogladac architekture, bo tymi trzema rzeczami Dania stoi.

Na Christianii jak najbardziej zdjecia mozna robic. Nie wolno fotografowac na pusher street.

Jesli ktos ma ochote przygotowac sie do wyjazdu, to warto obejrzec trylogie Pusher, Forbydelsen, Broen, Borgen, no i oczywiscie Gang Olsena.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
mordek uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 04 Sty 2023 14:11 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 26
Korzystając z sylwestrowego pobytu schodziliśmy miasto dodałbym do tych cennych uwag możliwość korzystania 48 godz z autobusu hop on hop off z polskim lektorem oraz ...morsowanie np za hotelem Marriot specjalne miejsce gdzie od rana wiele osób zostawiając ciuchy skakało do wody lub wchodziło do zrobionego morskiego oczka ...polecam 😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 09 Lip 2023 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Załącznik:
IMG_20230709_163101.jpg
IMG_20230709_163101.jpg [ 325.53 KiB | Obejrzany 1395 razy ]

W końcu, po wielu latach planowania – ale zawsze było coś ciekawszego - udało mi się dotrzeć na Copenhill. Czyli do spalarni śmieci ze stokiem narciarskim, ścianką wspinaczkową oraz barem na górze. Miejscówka raczej dla rowerzystów\samochodziarzy, można też połączyć z wizyta na Refshaloen, z przystanku linii jadącej tamże (2A, przedostatni przystanek) jest około kilometra. Do 17 wzgórze opanowane jest przez narciarzy, potem można iść do baru. Mi się trafił dodatkowo koncert jazzowy (wstęp był płatny, więc lepiej sprawdzić przed przyjazdem czy nie ma czegoś w danym dniu).
Załącznik:
Komentarz do pliku: Widok z windy do środka spalarni
IMG_20230709_145900.jpg
IMG_20230709_145900.jpg [ 410.39 KiB | Obejrzany 1395 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Tutaj czuć co jest przerabiane
IMG_20230709_150615.jpg
IMG_20230709_150615.jpg [ 680.85 KiB | Obejrzany 1395 razy ]

Miejscówka sympatyczna, ceny jak to w Kopenhadze, czuć śmieci tylko przy wyjściu z windy oraz przy wentylatorni. Na górę można się dostać windą, schodami lub betonową ścieżką. Myślę, że latem, przy dobrej pogodzie – miło można spędzić trochę czasu.

Załączniki:
IMG_20230709_162531.jpg
IMG_20230709_162531.jpg [ 506.11 KiB | Obejrzany 1395 razy ]
IMG_20230709_151743.jpg
IMG_20230709_151743.jpg [ 446.13 KiB | Obejrzany 1395 razy ]
IMG_20230709_150249.jpg
IMG_20230709_150249.jpg [ 627.65 KiB | Obejrzany 1395 razy ]
IMG_20230709_150638.jpg
IMG_20230709_150638.jpg [ 500.7 KiB | Obejrzany 1395 razy ]
IMG_20230709_150100.jpg
IMG_20230709_150100.jpg [ 498.74 KiB | Obejrzany 1395 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 28 Lip 2023 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
RadekZamulacz napisał(a):
- pomnik TROLL THAT SMELLS CHRISTIAN BLOOD

Jeśli ktoś lubi trole - i ma więcej czasu, to można też ich poszukać w okolicy Kopenhagi:
https://trollmap.com/#/@55.6669x12.6112z9.85

RadekZamulacz napisał(a):
- wyscigi konne w Klampenborgu (tor jest mega duzy i mocno dziki)

Tuż obok jest wspominane wcześniej w tym wątku Bakken i Dyrehavn.
Ale, jeśli ktoś lubi wyścigi, to można się wybrać do nieodległego Charlottenlund (właściwie jest to po drodze z CPH do Klampenborga, S-Togiem, pociąg się tam nie zatrzymuje), gdzie też są wyścigi. Miejsce polecane dla wielbicieli książek Joanny Chmielewskiej - a w szczególności "Krododyla z kraju Karoliny", gdzie akcja odbywa się w Kopenhadze i odwiedzamy również tenże tor. Aczkolwiek od lat 60-tych sporo się zmieniło...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 05 Lis 2023 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Leci ktoś we wtorek z Katowic do Kopenhagi na mecz? można się razem zabrać i pozwiedzać.
Którym środkiem transportu najlepiej poruszać się po mieście? Mam jeden dzień na zwiedzanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 06 Lis 2023 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Ciekawszy mecz będzie w niedzielne południe :D
MagicDubs napisał(a):
Którym środkiem transportu najlepiej poruszać się po mieście? Mam jeden dzień na zwiedzanie.

Nie wiem, co chcesz zwiedzać, ale w kolejności "najlepszości": własne nogi na piechotę/własne nogi na rowerze/metro lub s-cug.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 11 Lut 2024 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
RadekZamulacz napisał(a):
- Kosciol w Bispebjerg (glownie chodzi o surowe wnetrze),

W końcu udało mi się tam dotrzeć pozwiedzać - raz na miesiąc jest taka możliwość. Kosztuje to 35 koron i składa się z 20-25 minutowego wykładu o historii powstania i ciekawostkach, a potem można wejść na wieżę oraz odwiedzić kryptę. Kościół poświęcony jest N. F. S. Grundtvigowi - pastorowi, politykowi i osobie, którą uważa się za "ojca" współczenego państwa duńskiego.
Pod względem architektonicznym jest to ciekawe miejsce, bardzo odległe od katolickiego, barokowego (w duchu, nie metryce), podejścia. Dodatkowo można obejrzeć powstałe w tym samym czasie osiedle, doskonale komponujące się z kościołem. Tutejsze organy posiadają największe "piszczałki" w Skandynawii.
Kalendarz: https://www.grundtvigskirke.dk/kirken/rundvisning-og-ture-i-tarnet
Załącznik:
IMG_20240210_152905.jpg
IMG_20240210_152905.jpg [ 289.04 KiB | Obejrzany 469 razy ]

[Janusz deal]
Zamiast siedzieć na tureckimduńskim kazaniu, można przyjść 20 minut po godzinie rozpoczęcia i wejść na wieżę oraz do krypty - nikt nie sprawdza biletów.
[/Janusz deal]
Załącznik:
IMG_20240210_150734.jpg
IMG_20240210_150734.jpg [ 263.31 KiB | Obejrzany 469 razy ]

Załącznik:
IMG_20240210_150141.jpg
IMG_20240210_150141.jpg [ 250.17 KiB | Obejrzany 469 razy ]

RadekZamulacz napisał(a):
- Cmentarze w formie parkowej: Nørrebro - Assistens Kirkegård (groby H. C. Andersena, Niels Bohra, Sørena Kierkegaarda) oraz Bispebjerg (szczegolnie warto sie wybrac na wiosne, kiedy kwitna wisnie),

Cmentarz Bispebierg znajduje się jakieś 200 metrów od kościoła. I tak, wiśnie tam są bardzo urokliwe - zdjęcie nie moje, public domain https://unsplash.com/photos/grayscale-photo-of-trees-on-park-I-Cm4U0WiKM
Załącznik:
140534.png
140534.png [ 702.97 KiB | Obejrzany 469 razy ]

Krypta:
Załącznik:
IMG_20240210_151431.jpg
IMG_20240210_151431.jpg [ 363.84 KiB | Obejrzany 469 razy ]

Jak widać, nie jest to coś, co przychodzi do głowy, gdy się słyszy "krypta" :D
Tutaj wszystko przygotowane jest do dzisiejszego święta - Fastelavn. Czyli połączenia halloween (a raczej prekursora tegoż święta), tłustego czwartku i pogaństwa.
Halloween, bowiem przebrane dzieci chodzą po mieście by dostać cukierki (tutaj ilustracja sprzed ponad wieku)
Załącznik:
Zrzut ekranu 2024-02-11 141013.png
Zrzut ekranu 2024-02-11 141013.png [ 400.67 KiB | Obejrzany 469 razy ]

Tłustego czwartku - bowiem tubylcy objadają się słodkimi wypiekami - fastelavnboller
Załącznik:
signal-2024-02-11-130049_002.jpeg
signal-2024-02-11-130049_002.jpeg [ 240.96 KiB | Obejrzany 469 razy ]

i pogaństwa. Bowiem jednym z obowiązkowych punktów programu było obijanie kijami beczki z czarnym kotem w środku - by wygnać zło. W dzisiejszych czasach na szczęście na beczce jest tylko wizerunek kota, a w środku słodycze...
https://en.wikipedia.org/wiki/Fastelavn#/media/File:Boern_og_fastelavnstoende_1937_kgl_bib_billedsamling.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 29 Lut 2024 09:24 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Wejscie do kosciola jest za free. To chyba tour jest dodatkowo platny..

Z ostatnich odkrywek dodalbym:
- Shellhus - glownie ze wzgledu na historie tego miejca; na dachu znajduje sie maszt z flaga postawiona przez weteranow (https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Carthage)
- Muzeum Miasta Kopenhagi - w czwartkie za darmo; dopeiro co je odnowili,
- nalezaloby rowniez wejsc do jakiejs dunskiej bodegi; to bary gdzie pije sie od otwarcie do zamkniecia i mozna palic w srodku, ale maja swoj klimat,
- Kongens Lyngby jest calkiem klimatyczne,idealne na kawke i spacer.

Prosba o edycje mojego poprzedniego postu przez moderatiora i dodanie tej linijek.


RadekZamulacz napisał(a):
To co kolega opisuje wyzej, to taka mocno japonskia wycieczka po centrum historycznym i wtedy faktycznie jeden dzien. Wybierajac sie na zwiedzanie ze swojej strony polecam dolozyc:
- Dragør,
- Nørrebro park z Red Square (dla bardziej zajaranych mozna zobaczyc w Nørrebrohallen, jak Dunczycy zagospodarowali stary hangar tramwajowy na hale sportowa; zazwyczaj w srodku, przy wejsciu do biblioteki, jest jakas mala wystawa),
- Roskilde,
- wyspa Saltholm,
- Fredriksbor w Hillerød (kawalek od miasta),
- most Knippelsbro, ktory jest widoczny na banknocie 200 DKK (dla odwaznych skok ze szczytu :D ),
- Kosciol w Bispebjerg (glownie chodzi o surowe wnetrze),
- Cmentarze w formie parkowej: Nørrebro - Assistens Kirkegård (groby H. C. Andersena, Niels Bohra, Sørena Kierkegaarda) oraz Bispebjerg (szczegolnie warto sie wybrac na wiosne, kiedy kwitna wisnie),
- Reffsen (jesli bedziemy miec farta albo ladnie sie usmiechniemy, mozemy zwiedzic jeden z browarow slawnego Mikkelera),
- Copenhill (dla bardziej aktywnych mozna wypozyczyc sprzet sportowy i zjechac, dla mniej aktywnych obczajka z daleka),
- Amastrand (mozemy za darmo wypozyczyc zielony kajakm https://www.greenkayak.org/ - miejscowek jest wiecej),
- Jægersborg Dyrehave - dom letni krolowej z rezerwatem jelonkow,
- budynki Carsberga (niekoniecznie muzeum, chociaz mi sie podobalo),
- Amager Naturpark z moim ulubionym pomnikiem Drzewa Zycia (Llvetstræ), ktory wzial udzial w filme van Triera - Egzorcystat,
- Islands Brygge (szczegolnie latem) ze swoimi basenami,
- Tivoli,
- Glyptoteka (darmowa w czwartki) z barem na szczycie budynku,
- stary stadion z pomnikami dookola murawy (Østerbro Stadium),
- troche dalej, ale jeszcze zamek w Helsingør (pierwowzor zamku Makbeta),
- dla pilkarskich swirow - Klovemarken z 17 boiskami pikarskimi w jednym miejscu (dawne lotnisko),
- przed pandemia, warto bylo zajrzec do Intytutu Grenlandzkiego, gdzie byly ciekawe wystawy i eventy, ale to juz trzeba sprawdzac za kazdym razem.
- pomnik TROLL THAT SMELLS CHRISTIAN BLOOD
- Genetycznie zmodyfikowana Mala Syrenka (tez pomnik, niedaleko klasycznej syreny)
- darmowe zwiedzanie parlamentu (https://www.thedanishparliament.dk/en/v ... ided-tours)
- wyscigi konne w Klampenborgu (tor jest mega duzy i mocno dziki)

No i przede wszystkim warto wejsc na jakies dobre piwo (browary Nørrebro, Sveneke, Mikkeler, To Øl, Garage, Herslev, Amager), pojezdzic na rowerze i w takim polaczeniu poogladac architekture, bo tymi trzema rzeczami Dania stoi.

Na Christianii jak najbardziej zdjecia mozna robic. Nie wolno fotografowac na pusher street.

Jesli ktos ma ochote przygotowac sie do wyjazdu, to warto obejrzec trylogie Pusher, Forbydelsen, Broen, Borgen, no i oczywiscie Gang Olsena.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 29 Lut 2024 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
RadekZamulacz napisał(a):
Wejscie do kosciola jest za free. To chyba tour jest dodatkowo platny..

Krypta, wieża i tour są płatne.
Góra
 Profil Relacje PM off
RadekZamulacz uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group