Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 3 dni w Estonii
#1 PostWysłany: 04 Lut 2020 16:11 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Jakie miejsca polecacie zobaczyć podczas takiej krótkiej wyprawy? Cel: poznanie klasycznych estońskich miejsc. W stolicy już byłem, więc tylko tam ląduję i chcę od razu ruszyć dalej. Będę tam prawdopodobnie w lutym lub marcu/kwietniu - plażowania odpadają. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: 3 dni w Estonii
#2 PostWysłany: 17 Lut 2020 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
[Na wstępie zaznaczę, że nie byłem, a tylko robiłem research przed tripem, który nie doszedł do skutku]
Chyba skupiłbym się na Haapsalu, Kuressaare lub Narwie. A jeśli byłbyś bardziej mobilny (samochód?) to wodospady (Jägala, Valaste), ruiny zamku w Toolse.

No i luty, a kwiecień może robić pewną różnicę w ilości śniegu w butach ;)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni w Estonii
#3 PostWysłany: 21 Lip 2020 14:13 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Gdyby ktoś chciał/musiał poruszać się komunikacją publiczną, to jest ciekawa trasa z Tallinna do Narwy. Jeden dosyć napięty dzień. Transport publiczny w Estonii jest punktualny, choć nie najtańszy, zresztą jak cały kraj. Poza ostatnim odcinkiem bilety kupujemy u kierowcy; w niektórych można płacić tylko gotówką; ceny od: przejazdów za darmo (tak, to nie żart) do kilku euro. Na odcinkach drogi krajowej Tallinn-Narwa można stopować i oszczędzić czas, polecam. Trasa dla dni powszednich, nie sprawdzałem czy w weekend wszystkie autobusy kursują tak samo.

Główne atrakcje: wodospady Jagala, Valaste, miasta Rakvere (zamek), Narwa.

Jagala juga:
9:49-10:17, Bus 151 - Tallinn (Kivisilla)-Joelahtme/Koogi; dalej 3,5 km piechotą/autostopem. Koogi to droga przez las, jest ścieżka. Z Joelahtme za to łatwiej złapać stopa.

Rakvere:
12:13-13:13, Bus 226 - Joelahtme-Rakvere

Valaste juga:
14:50-15:40, Bus 791 - Rakvere-Virumaa kolledz
16:12-16:40, Bus 105 - Virumaa kolledz-Valaste juga

Narva:
18:55-19:17, Bus 105A - Valaste juga-Virumaa kolledz
19:32-19:50, Bus 43 - Lydia Koidula-Johvi
np. 20:20-21:03, Lix Express lub inne autokary rejsowe - Johvi-Narva
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni w Estonii
#4 PostWysłany: 15 Wrz 2020 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Trochę z opóźnieniem, ale może komuś się przyda.

Polecam dość słabo znane dwumiasto estońsko - łotewskie Valga-Valka. Z Tallinna pociąg 3 i pół godziny jedzie, na 1 dzień warto wpaść i poznać 2 różne światy po obu stronach granicy ;) nieco bardziej zacofany na Łotwie (Valka) i bardziej nowoczesny w Estonii (Valga) ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group