Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Sie 2014 09:04 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Ostatni weekend lipca :)

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 08 Sie 2014 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Finowie to twardzi ludzie, przecież oni cały rok saunują i zażywają kąpieli w przeręblach
teraz tam mają bardzo ciepłą wodę
wykres z powierzchniową temp wody z Helsinek Harmaja z ostatnich 2 dni
dzisiaj 21,8*C

w Ustce tydzień temu było 12*C, gnaty wykręca :mrgreen:

Załączniki:
observations-100996-4-en.png
observations-100996-4-en.png [ 6.76 KiB | Obejrzany 9833 razy ]
sst.ba.1.png
sst.ba.1.png [ 14.32 KiB | Obejrzany 9833 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Sty 2015 23:30 

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 1
Ja zakochałam się w Helsinkach...

http://pl.blastingnews.com/podroze/2015 ... 24761.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Sty 2015 01:08 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 16
Aleksanderinkatu (jedna z głównych ulic w centrum Helsinek; podgrzewana w czasie zimy), Katedre na Placu Senackim, niepozorny kościół wykuty w skale Temppeliaukio, pomnik – Sibeliusa i stadion olimpijski z 72-metrową wieżą widokową to chyba najważniejsze miejsca.
_________________
Podróże kształcą :) Kolejny cel - Japonia <3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Cze 2015 21:45 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
jak wyżej plus parki, warto się przespacerować w ciepły, niezbyt wietrzny dzień (o ile takie w ogóle są).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 21 Lip 2015 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Jesli chodzi o Helsinki to warto sie jeszcze wybrac na Seurasaari, na wyspie jest skansen (moze niekoniecznie imponujacy w porownaniu do tych, ktore mamy w PL, ale warto dla porownania zobaczyc:). Wstep na wyspe bezplatny (duzo wiewiorek, ladne widoki, cisza i spokoj-jak to w Finlandii), a jesli chcemy wchodzic do domkow nalezy zakupic bilet (cos kolo 8 euro).

Co do jedzenia to polecam http://www.kolumbus.fi/konstanmolja/ , nie w scislym centrum,ale spokojnie mozna podejsc,albo podjechac tramwajem. Restauracje prowadzi polsko-finskie malzenstwo i serwuja finska domowa kuchnie (renifer, czasem jakis los, ryby, zupy, etc), bufet 19 e (jak na Helsinki to zupelnie niewygorowana cena), mozna zjesc ile sie chce. Czasem widac 'polski fusion' w potrawach:)

W miare 'tanio', ok. 8-12 e mozna zjesc w VaPiano (zaraz kolo Rautatientori), maja tez pizze z miesem renifera ;)

Ponadto polecam pulle (bule z cynamonem) w cafe Regatta, niedaleko pomnika Sibeliusa.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Sie 2015 16:48 

Rejestracja: 12 Kwi 2015
Posty: 34
Na wstępie napiszę, że jeśli ktoś Wam powie, że nie warto odwiedzić Helsinki to nie słuchajcie go. Ja akurat będąc w Tallinnie podskoczyłem promem.

Polecam wysepkę (chyba to wysepka) Tervasaari. Wygooglujecie to zobaczycie co to za przyjemna miejscówka na spacer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Lis 2015 12:04 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
6. stycznia o 9 rano jestem w Tallinie, 8. stycznia popołudniu wyjeżdżam w dalszą drogę. Mam więc 2,5 dnia na liźnięcie Helsinek i stolicy Estonii. Jak byście spędzili te 2 dni w opcji budżetojwe, ale tak żeby zobaczyć jak najwięcej? Czy możliwe jest czasowo zobaczenie jednego dnia Helsinek i prom na wysepkę Suomenlinna?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Lis 2015 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Arekkk napisał(a):
6. stycznia o 9 rano jestem w Tallinie, 8. stycznia popołudniu wyjeżdżam w dalszą drogę. Mam więc 2,5 dnia na liźnięcie Helsinek i stolicy Estonii. Jak byście spędzili te 2 dni w opcji budżetojwe, ale tak żeby zobaczyć jak najwięcej? Czy możliwe jest czasowo zobaczenie jednego dnia Helsinek i prom na wysepkę Suomenlinna?


We wrześniu byłem sobota-poniedziałek w Tallinie (przylot w sobotę o 17-tej, wylot w poniedziałek o 18-tej).
Spokojnie wystarczy ci czasu i na zwiedzenie Tallina i na całodniową wycieczkę do Helsinek.

Prom do Helsinek - proponuję prom o 7:30 (w Helsinkach o 9:30) i powrót 18:30 lub 21:30 (z racji pory roku skłaniałbym się ku wcześniejszemu - to będzie już 3 godziny po zachodzie słońca, nocne zdjęcia zdążysz zrobić, a łażenie do nocy po pustych i zimnych styczniowych Helsinkach to trochę bez sensu). Koszt 34 EUR.

Prom na Suomenlinnę płynie ok. 20 minut, kosztuje 5 EUR za RT. Startuje koło targu rybnego.

Zarówno po Tallinie i Helsinkach łaziłem wyłącznie nogami, no ale ja lubię chodzić.

W Tallinie z lotniska do centrum/na starówkę idzie się pieszo niecałą godzinkę.
W Helsinkach od promu do centrum nawet mniej - ze 45 minut.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 13 Gru 2016 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
pytanie do tych którzy juz byli: zastanawiam sie nad kupnem sb/nd Gdansk Turku. warto jechać do Helsinek na pół dnia? czy lepiej zrobic 2 dni: pół w Turku i jeden w Helsinkach? raczej tylko po to zeby sie poszwędać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Gru 2016 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2015
Posty: 35
Loty: 44
Kilometry: 113 409
Dołączam się do pytania... a może pojechać do muminków ( Naantali) :D ? Czy ktoś wie czy jest otwarty dom muminka w Styczniu? Napisałem e-mail do informacji, lecz nie uzyskałem jeszcze odpowiedzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Gru 2016 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Muminki tylko latem! ;) (chyba, ze cos się zmieniło) Turku ładne, ale nie urzeklo mnie tak jak Helsinki. Myślę, ze dzień na Helsinki i chwila na Turku będzie w sam raz.

Załącznik:
finland-helsinki-badass-sign-1024-x-493-1024x493.jpg
finland-helsinki-badass-sign-1024-x-493-1024x493.jpg [ 101.5 KiB | Obejrzany 6508 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
Grzesiek269 uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 13 Gru 2016 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
tunczaj napisał(a):
pytanie do tych którzy juz byli: zastanawiam sie nad kupnem sb/nd Gdansk Turku. warto jechać do Helsinek na pół dnia? czy lepiej zrobic 2 dni: pół w Turku i jeden w Helsinkach? raczej tylko po to zeby sie poszwędać

Wyginać z Turku jak najszybciej, tam nic nie ma, jak w większości fińskich miast. Zdecydowanie lepsze Helsinki, tam przynajmniej jakieś życie ;) Polecam pojechać do Raumy, urokliwe miasto, ale to też max. kilka godzin viewtopic.php?p=651946#p651946

-Co jest najlepsze w Turku ?
-Autostrada do Helsinek
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 13 Gru 2016 14:00 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Hehe...
A co jest najlepsze w Helsinkach?
Prom do Tallinna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 13 Gru 2016 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Muminy w Naantali czynne tylko w lecie, natomiast dla pocieszenia mozna odwiedzic muminowy sklep i niedawno otwarta MuminKaffe w Helsinkach;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 13 Gru 2016 14:29 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Ale Naantali to nie tylko Muminy.
Same miasteczko zimą jest niesamowicie urokliwe jak tylko je zasypie śniegiem, są kwartały kolorowych drewnianych domków - taka Fińska architektura w pigułce. Na 2-3h jak znalazł.

Zrobił się jednak z tego straszny offtop, odpowiadając jednak na pytanie autora - do Helsinek warto raczej na cały dzień, tam jest sporo miejsc do efektywnego szwędania się i nie ma sensu gonić czasem. W Turku większość atrakcji jest poza Turku, samo miasto jest po prostu monotonne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 13 Gru 2016 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
@‌Aclan‌

offtop? oby wszędzie był taki offtop jak tutaj... :D dzięki za rady, ostatecznie stanęło na pół dnia w Turku I Raumie I cały dzień w Helsinkach. Teraz tylko czekać na tanie loty w kwietniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 08 Kwi 2017 14:27 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Cerkiew Zaśnięcia, Plac Senacki, Kościół w Skale, Muzeum Narodowe, ten stary kościół drewniany, spacer po mieście - to zobaczyłem w mieście. Większość czasu spędziłem na Suomenlinna, szczególnie te widoki z bunkrów na ostatniej, mieszkalnej wysepce były niesamowite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 14 Wrz 2017 20:33 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Mam w Helsinkach 10 godzinną przesiadkę, w Finlandii jeszcze nie byłem, więc chciałbym coś zobaczyć, ale problemem jest to, że będzie to połowa listopada, a my raczej polecimy bez kurtek, jedynie jakiś ciepły sweter. Czy warto mimo to, ubrać się w kilka koszulek i ruszyć w miasto w swetrach czy raczej o tej porze roku to głupi pomysł?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 14 Wrz 2017 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kleyo napisał(a):
będzie to połowa listopada, a my raczej polecimy bez kurtek, jedynie jakiś ciepły sweter. Czy warto mimo to, ubrać się w kilka koszulek i ruszyć w miasto w swetrach czy raczej o tej porze roku to głupi pomysł?

Polecam zabrac jakies kurtki, z ktorymi nie bedzie ciezko sie rozstac, a na koniec podarowac Biedakom z ulicy, czy zostawic gdzies na lawce, a sami znajda i beda b. wdzieczni. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
kleyo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group