Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Wrz 2017 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@kleyo
Bez kurtki bym sie nie wydobywala. Listopad przewaznie jest ciemny, deszczowy i paskudny, a w tamtym roku na samym poczatku byly wielkie sniezyce. Same swetry to raczej nie jest opcja, chociaz cos przeciwdeszczowego jest mocno wskazane.
Juz teraz jest pogoda typowo kurtkowa.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
kleyo uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#62 PostWysłany: 17 Wrz 2017 08:29 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Opcja z zostawieniem kurtki jakieś takiej gorszej byłaby dobra, ale tą przesiadkę mam na powrocie, więc musiałbym tą kurtkę gdzieś przechomikować. Hmm chyba, że jakaś przechowalnia bagażu na lotnisku w Helsinkach i tam kurteczki czekają 2 tygodnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 17 Wrz 2017 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Przechowalnia z tego znalazłam jest tylko do 7 dni i wychodzi raczej kosztownie
https://www.finavia.fi/en/helsinki-airp ... s/lockers/

Niemniej jednak szkoda 10 godzin koczować na lotnisku, może warto jakąś kurtkę zajmującą mało miejsca zabrać.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 17 Wrz 2017 18:11 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
W BKK można trzymać dłużej i taniej, ale chyba po prostu zostawimy kurtki w pierwszym hotelu w Tajlandii, a odbierzemy przed wylotem powrotnym.

Dzięki za informacje, bo ja bym pewnie stwierdził, że wytrzymamy i potem byśmy marzli w Helsinkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Wrz 2017 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@kleyo w razie co to strona z najbardziej akuratna prognoza
http://en.ilmatieteenlaitos.fi/weather/helsinki
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Niedzwiedzik lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 15 Cze 2018 17:26 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 21
Loty: 107
Kilometry: 107 830
Ciekawostka - darmowa sauna z bezpośrednim zejściem do morza. Interesująca postindustrialna okolica zawładnięta obecnie przez deweloperów. Po drodze można się natknąć na stare statki stojące na lądzie, a przy samej saunie na ciekawe instalacje. Miejsce bardzo popularne, dlatego chyba lepiej udac się tam rano/w ciągu dnia niż wieczorem

http://www.sompasauna.fi/?page_id=263
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 12 Wrz 2020 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Wiele osób polecało wyspę Suomenlinna. Jak ją z promu z Tallinna zobaczyłem to wydawała się dość zatłoczona. Czy taka była to nie miałem okazji się przekonać. Ja natomiast polecam wyspę Lauttasaari, a szczególnie park Kokkokallio. Mimo, że tam byłem w czerwcu i było gorąco to i tak było dość pusto i można było cieszyć się otoczeniem jak i widokami na przypływające promy oraz setki porozrzucanych wysepek dookoła, wzdłuż i wszerz :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 12 Paź 2021 22:35 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 236
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
W cały wątku widziałem jedną saunę - czy to jest aż tak proste znaleźć w helsinkach fajną saunę, czy forumowcy do saun nie zaglądali? 🤔
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 12 Paź 2021 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
jakub.m napisał(a):
czy forumowcy do saun nie zaglądali? 🤔

W Helsinkach niekoniecznie, ale na polnocy chetnie zamawiam pokoje hotelowe z prywatna sauna. :D Moze jestem bardziej wymagajacy, ale wole prywatne sauny.

Btw w Helsinkach z prywatna sauna:

https://www.hotelarthur.fi/en/rooms/del ... ith-sauna/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 13 Paź 2021 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
W kraju w którym mieszka ponad 5 milionów ludzi jest ponad 3 miliony saun więc nie ma żadnego problemu ze znalezieniem publicznej sauny, również w Helsinkach.
Praktycznie w każdym lepszym hotelu jest sauna, ze swojej strony mogę polecić w scandicu na Katajanokka i holiday inn ale najlepsze są na łonie przyrody, poukrywane w szkierach, wśród lasu nad brzegiem morza albo jeziora.
Oj, dawno w Helsinkach nie byłem a bywały czasy, że klika razy w roku. :cry:

Wpisz w google maps - helsinki public sauna i będziesz miał do wyboru do koloru, inna sprawa, że przez covida mogą być jakieś ograniczenia.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez klapio, 01 Lis 2021 23:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 01 Lis 2021 22:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Byłem w weekend w Helsinkach i musze przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony miastem. Na pewno nie nazwałbym Helsinek najbrzydszą stolicą Europy a z takimi opiniami się spotkałem, mnie np. bardziej podobały się od Rygi nie mówiąc już o np. Podgoricy bo to zupełnie inna kategoria.

Miasto fajnie zaplanowane, zielone, z dobrą komunikacją i sporą ilością ścieżek rowerowych :) Myślę że bardzo fajnie musi się tam mieszkać. Żałuję tylko że nie dotarłem do Suomenlinna ale może następnym razem, w drodze do Rovaniemi czy Ivalo. Jak ktoś się waha - polecam Helsinki na weekendowy wypad :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 28 Sty 2022 20:44 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Jestem w Helsinkach drugi raz w ciągu dwóch tygodni, już za pierwszym razem mi się podobało, chociaż była ślizgawica i odwilż, obszedłem całe miasto. Tym razem postanowiłem pojechać do Lahti, to tylko godzina pociągiem z Helsinek. Wiadomo, do zobaczenia w Lahti przede wszystkim skocznie, ale okolica ma swój klimat, mnóstwo ludzi biega na nartach, a i spacerowiczów nad zatoką sporo. Same miasto cóż, nie powala, zimowy anturaż jednak pozytywnie wpływa na wrażenia.
ImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 29 Sty 2022 16:16 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Suomenlinnę również udało mi się zobaczyć. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, a można go zobaczyć płacąc jedynie za prom, czyli za 5,60 euro (cena biletu w dwie strony, nawiasem mówiąc warto rozważyć zakup biletu 24 godzinnego na strefy Się B za 8 euro, obejmuje on poza promem także metro, autobusy i tramwaje). Na terenie twierdzy znajduje się również muzeum, więc można poszerzyć swoją wiedzę, za dodatkową opłatą.
W Helsinkach Kaplica Ciszy(Kappi Chapel) do kontemplacji. Za to bardzo ciekawa jest dzielnica Kruununhaka, sporo reprezentacyjnych dziewiętnastowiecznych budynków. Reasumując, spokojnie można wypełnić weekend maksymalnie szwedajac się po fińskiej stolicy i okolicy.
Wyczerpałem miesięczny limit transferu zdjęć w tapatalku.ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group