Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sty 2019 14:19 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Z tego co widzę temat nie był poruszany, Czy ktoś może był w Bastia i ogólnie na Korsyce? Czy warto tam pojechać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 06 Sty 2019 14:31 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Warto :) Jak najbardziej! Co prawda byłam daawno, bo w 2000r, ale mimo wielu późniejszych podróży zachowałam w pamięci niesamowite krajobrazy, szczególnie środek wyspy, dzikie góry. Wspaniałe jest Bonifacio-rejs wokół skalistych brzegów, grota. Do Bastii tylko przypłynęłam promem, więc nie odpowiem. Właściwie czemu by nie odwiedzić tej wyspy po latach? :) Tylko,że zmienia się miejsce i zmienia się nasz odbiór...
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Lut 2019 16:34 

Rejestracja: 10 Lis 2018
Posty: 6
Taaaak! Cała wyspa jest świetna :) Tyle tylko, że troche drogo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lut 2019 17:28 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 795
niebieski
Było spoko. Jakiś klimatyczny porcik, stare miasto w otoczeniu murów jakby wysokiej twierdzy jak dobrze pamiętam, na kilka godzin w zupełności w porządku.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lut 2019 21:00 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 1
jak organizowaliście swoją podróż? jakie linie / jakie lotniska? Widzę, że często polecacie Kraków - Berlin - Bastia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lut 2019 21:42 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 85
To zależy ile masz czasu na podróż. Ja kilka lat temu wybrałam taką trasę - projekt 3 wyspy - Ryanairem do Trapani na Sycylii, następnie Ryanairem z Trapani do Cagliari +zwiedzanie wschodniego wybrzeża Sardynii, później promem z Santa Teresa Gallura do na Korsykę do Bonifaccio (PRZEPIĘKNE!!!), z Bonifaccio do Bastii a z Bastii propmem do Livorno i powrót z Pisy do Polski. Wiele fajnych miejsc po drodze. Bastia zdecydowanie warta zobaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lut 2019 22:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@fredbb
gosiagosia napisał(a):
Dawno, dawno temu….. ;)
@gosiagosia napisała relację,która w części dotyczy Korsyki .Polecam zainteresowanym tą piękną wyspą sardynia-i-korsyka-czyli-rzecz-o-supremacji,1512,78274
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Lut 2019 22:20 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
ja lecę Berlin-Bastia :) easyjet
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Mar 2019 19:41 

Rejestracja: 03 Mar 2019
Posty: 8
Polecam Korsykę! Piękna i niezwykle zróżnicowana wyspa, w Polsce niestety jeszcze mało znana, a szkoda, bo ma mnóstwo wspaniałych miejsc do zaoferowania.



Pozdrawiam,
Magda


Ostatnio edytowany przez marcino123, 03 Mar 2019 21:11, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Mar 2019 23:20 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
-- 08 Mar 2019 23:19 --

Ja do Bastii, chcę dostać się promem. Z Livorno do Bastia. Ktoś kupował bilety promowe przez neta w aferry lub direcferries?

-- 08 Mar 2019 23:20 --

physioontheroad.pl napisał(a):
Polecam Korsykę! Piękna i niezwykle zróżnicowana wyspa, w Polsce niestety jeszcze mało znana, a szkoda, bo ma mnóstwo wspaniałych miejsc do zaoferowania.



Pozdrawiam,
Magda



Jakie miejsca polecasz? Zwłaszcza jeżeli chodzi o przyrodę i miasteczka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Mar 2019 23:40 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Na Korsyce byłem w 2002r motocyklem i płynąłem promem z Livorno do Bastii (mówią o niej - najbardziej włoskie miasto we Francji). Pamiętam, że dzienny prom płynie 4 godz., ale my wzięliśmy nocny, który płynie 7 godz i jest wczesnym rankiem na wyspie.Przejechaliśmy ją w koło i szczególnie zachodnia strona i środek wyspy są bardzo atrakcyjne. Byliśmy w końcówce maja i ceny były znośne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Mar 2019 19:24 

Rejestracja: 03 Mar 2019
Posty: 8
Ja płynęłam promem z Nicei do Basti a wracałam z Ajaccio do Tulonu z Corsica Ferries. Bilety kupowałam bezpośrednio na ich stronie, nie wiem niestety jak to wygląda na innych portalach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Kwi 2019 22:04 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
A czy ktoś z was korzystał z komunikacji publicznej? Próbuję się orientować, i szczerze to jakaś masakra jest. Aż się odechciewa jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Kwi 2019 22:16 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
ja zamierzam się tak poruszać :lol: ale jeszcze nie wiem co i jak - widziałam, że sa jakies autobusy ;P
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Sie 2019 18:47 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Nie wiem czy to realne (sprawdzę): lądowanie w Olbii lub Alghero (Sardynia), wypożyczenie auta i promem na Korsykę?
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Sie 2019 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
Korsyka jest naprawdę bardzo ładna i nie musi być droga
jeśli chodzi o prom Sardynia - Korsyka to sprawdź do kiedy pływa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 31 Lip 2021 14:10 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Właśnie wróciłem z Korsyki, a właściwie z Włoch i Korsyki.
Rozpocząłem podróż w Katowicach (odwołali mi lot w Warszawy, a rok wcześniej lot przez Bazyleę) do Bolonii. Potem zahaczyliśmy o kilka miast we Włoszech i dotarliśmy do Livorno, gdzie wypożyczyliśmy auto (Hertz, 7 dni, fiat panda, 581 PLN - rezerwacja cztery miesiące wcześniej) i promem (za 136 euro w dwie strony z autem) dotarliśmy do Bastii. Tu dwa dni i podróż do Porte Vecchio i Bonifacio, dalej na dwa dni do Ajaccio i powrót do Włoch.
Korsyka jest wspaniała. Wspaniała przyroda, góry, morze, plaże i cudne miasteczka nad morzem i w górach. Wyjątkowe widoki. A samo Bonifacio i rejs łodzią wzdłuż klifów to zapiera dech w piersiach. Całość oceniam na 10 w skali do 10.
Ceny - tak , jest drożej niż we Włoszech, ale bez dramatu. Można zjeść pizzę za 10-13 euro, makarony za 13 + euro, steki, grillowane mięsa za 18 + euro, benzyna podobna cena jak we Włoszech, ale warto.
Na Korsyce znajdziecie to co na Sardynii (piękne plaże i turkusowe morze, piękne formacje skalne, jak na Capo Testa), piękną naturę (jak na Maderze) i wspaniałe miasteczka (jak we Włoszech). Ja gorąco polecam.
Minusy:
- długa podróż promowa (4,5 godziny plus dodatkowy czas na załadunek i rozładunek promu, w sumie około 7 godzin);
- kłopot komunikacyjny - nie chcą rozmawiać po angielsku i po polsku.
Plusy:
wszystko pozostałe.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Wrz 2021 12:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Lip 2023 13:08 

Rejestracja: 19 Lip 2023
Posty: 1
Korsyka absolutnie warto, widoki zachwycające, a co równie ważne brak tłumów turystów i komercji.
Zwiedziliśmy południowy wschód, południe i zachód wyspy
pobyt czerwiec 2023.
Wyspa tak piękna, że planujemy ponowny pobyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Lip 2023 14:19 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Byliśmy w 2020 roku w lipcu. Lot do Bolonii, pociąg do Florencji i Livorno. W Livorno wynajęliśmy auto i promem do Bastii (4,5 godz.).
Na Korsyce byliśmy 6 dni i stwierdzam, że jest to jedna z najpiękniejszych wysp w Europie. Wspaniała przyroda, fantastyczne widoki, cudowne formacje skalne, super plaże, mało turystów. Bonifacio i rejs łodzią wspaniałe. Ponad 20 szczytów górskich przekraczających 2000 m.n.p.m., fantastyczne parki narodowe i niezapomniane wrażenia z jazdy po górskich trasach.
Co mi nie pasowało:
- nijakie i niesmaczne dla mnie jedzenie. Dużo mięs grilowanych, pizza obowiązkowo z jajkiem.
- dość drogo.
Generalnie Korsyka jest cudna. Polecam.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group