Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Cze 2017 08:39 

Punkty statusowe: 0
Wątek zaniedbany, a trochę niesłusznie. Sama Tuluza jak i okolica są bardzo ciekawe. Byliśmy tam pełne 3 dni i spędziliśmy je w Tuluzie, Carcassonne i Bordeaux.
Na Tuluzę spokojnie można przeznaczyć jeden dzień żeby wszystko obejrzeć. Bez zbytniego gonienia od miejsca do miejsca, tylko spokojny spacer po mieście razem z siedzeniem po knajpach/w parkach. Miasto oryginalne ze względu na czerwoną/różową cegłę na fasadach budynków. Jedzenie w restauracjach zaczyna się od 10E (nie mówię o street foodzie, który można znaleźć taniej), piwo od 3E, wino podobnie. Za radami z F4F nie byliśmy w miasteczku kosmicznym i w Airbusie, więc o tych miejscach się nie wypowiem. Widać, że to miasto studenckie, wieczorami na ulicach masa młodych ludzi, wszystkie parki i lokale nabite ludźmi. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to w centrum i na obrzeżach sprawia wrażenie bardzo bezpiecznego, nawet w środku nocy.
Na Carcassonne (zamek + stare miasto) można przeznaczyć maks. ok 5 godz. My byliśmy 7 godz. i pod koniec zaczęliśmy się nudzić;) Przy nadmiarze wolnego czasu można przepłynąć się promem wzdłuż kanału (krótsza trasa 1,5 godz, cena bodajże 10E) lub wypożyczyć rowery- obie opcje przy dworcu kolejowym. Wejście na zewnętrzne mury i miasto w środku jest za darmo. Wejście na wewnętrzny zamek kosztuje 9E- w środku krótki film nt. historii zamku, kilka wewnętrznych sal i obejście murów i baszt zamkowych. Można bardzo łatwo wejść za darmo, ale nie będę sugerował tej metody;) Polecam dojazd z Tuluzy BlaBlaCarem (sporo kursów), których wychodzi przynajmniej połowę taniej, niż pociągi. Widziałem że jeździ tam też jakiś autobus, ale nie znam szczegółów.
Do Bordeaux pojechaliśmy autobusem (OuiBus), który znowu wyszedł dużo taniej, niż pociąg. Czas podróży ok 3 godz., my zapłaciliśmy za bilet za 1 osobę w 1 stronę 7E. Miasto o zupełnie innej architekturze, niż Tuluza- dużo bardziej zbliżona do Paryża, niż do francuskich na południu. Katedra plus kilka ciekawych kościołów (w tym punkt widokowy na wieży Bazyliki St. Michel - wejście 5E, po drodze z dworca autobusowego na stare miasto). Stare miasto domknięte ciekawymi bramami, port rzeczny z Le Miroir d'Eau (fontanna wytwarzająca mgiełkę- świetna sprawa w upalne dni), pomnik Żyrondystów. Miasto pełne zabytków, ale jednocześnie brudniejsze niż Tuluza i sprawiająca wrażenie trochę mniej bezpiecznego (szczególnie południe od starego miasta i okolice dworca). Ceny jedzenia podobne do tych w Tuluzie.
Opis trochę chaotyczny, jeżeli macie jeszcze jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem, dopóki jestem na świeżo:)
 Profil Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 16 Lis 2017 09:01 
Awatar użytkownika

Loty: 436
Kilometry: 553 520
Punkty statusowe: 66
niebieski
Ale przecież nie trzeba siedzieć cały czas w jednym miejscu.
Byłam w Tuluzie dwukrotnie, zawsze zwiedzałam przede wszystkim okolice.
Bardzo łatwo jest wszędzie dojechać tanio blablacarem.

Must see moim zdaniem to Carcassone, Narbonne (to już nad morzem - można pojeździć po rezerwacie przyrody na rowerze albo popatrzeć na surferów), Andora też koniecznie. Na północ od Tuluzy jest Albi z przepiękną katedrą, i mostami bardziej malowniczymi niż w Tuluzie, kawałek dalej średniowieczne miasteczko Cordes Sur Ciel.

O Aeroscopii już było mówione. Mimo, że jest poza miastem, to obecnie jest tam bardzo łatwy dojazd tramwajem T1. Mnie się podobało, ale to moje subiektywne odczucie ;-)

Image
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości