Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Sty 2021 16:42 

Swoje plus 5 top , z wszystkich Cyklad to stawiam na Serifos Folegandros Anafi Amorgos Koufonisi Ios. Ze wszystkich jakie odwiedziłem przez laty to Sikinos i Kimolos nie za bardzo zrobiły wrażenie na mnie. Jednak te znane jak Mykonos Santorini też mają swój urok a ich wadą jest popularność. Na Mykonosie byłem już 31 lat temu i już wtedy byli celebryci a na słynnych campingach Paradaise i Super Paradaise i Paraga były tłumy ludzi z całego świata.W porównaniu do innych Cyklad to Mykonos już był drogi cenowo a Santorini przyciągała coraz więcej turystów.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#22 PostWysłany: 16 Sty 2021 17:24 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Zeus, a Twój ranking nie cykladowych wysp, tylko ogółem greckich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Sty 2021 17:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Hm,

Dla mnie to taki Top 5 Samothraki, Ios, Kefalonia, Skopelos i Patmos

PS. Od dłuższego czasu planuję nad Kastelorizo, no ale niestety ceny lotów do najtanszych nie nalezą

Kastelorizo najdalej na wschód zamieszkana wyspa Grecji na Morzu Śródziemnym, 3 km od południowych wybrzeży Turcji.

Image

PS 2. Kretę nie traktuję jako wyspę, chociaż niebawem jest spora szansa ze dostaną autonomię albo niepodległość na wzór Cypru
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 17 Sty 2021 21:49 

Odwiedziłem Kastelorizo chyba w 2012 r Super kontrast i taka mieszanka wpływów Grecji i Turcji. Fajna kolorowa zabudowa podobnie jak na Symi. Popłynąłem BlueStarem z Rodos na niecałe 2 dni 1 nocka, bo tak rozkład pasował.Dużo nie zwiedziłem wyspy ale łajbą wycieczkową wybrałem się do fajnej groty.Można było popłynąć do jakiegoś tureckiego miasteczka, ale nie miałem paszportu wtedy, niby był wymagany a z Kos do Bodrum już nie :lol:
Natomiast moim Top, nie na Cykladach i innych wyspach, zostanie zawsze w pamięci Gawdos . Wysepka na południe od Krety. Popłynąłem tam z Paleochory, Koczowałem na dziko na jakiejś plaży chyba 3 dni. Niby prom był codziennie jednak wiatr nie pozwalał na rejs.
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 18 Sty 2021 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 145
niebieski
Zeus napisał(a):
Hm,



PS 2. Krety nie traktuję jako wyspę, jest spora szansa ze niebawem dostaną autonomię albo niepodległość na wzór Cypru


Można gdzieś o tym poczytać po polsku (tu już sprawdziłem i raczej nie) lub angielsku? Zainteresował mnie ten temat


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Sty 2021 01:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Sty 2021 22:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
https://greece.greekreporter.com/2012/0 ... om-greece/

Większość niestety po grecku jest
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 08 Maj 2021 11:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
A podpowie ktoś (@Zeus ;) ?) z wysp do których są bezpośrednie loty FR z WMI która jest najfajniejsza i dlaczego?
Rodos, Korfu czy Zakynthos? Plus oprócz samej atrakcyjności będę musiał brać pod uwagę też popularność bo wycieczka będzie w sierpniu.. (niestety zaczęły się już te czasy że planując urlop trzeba brać pod uwagę przerwy wakacyjne dzieci..)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
MeHow uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 08 Maj 2021 13:13 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 349
niebieski
@Washington nie pierwszy raz mamy zbieżne cele, narazie przymiarka do Korfu/Zakynthos z uwagi na zieleń i łagodniejszy klimat ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Maj 2021 18:39 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1072
srebrny
@Washington w sierpniu na Rodos możesz się spodziewać masakrycznych upałów. I raczej nie ma się gdzie schować przed nimi. Nie wiem czy to dobry pomysł na wakacje z małym dzieckiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 08 Maj 2021 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@Washington

Byłem w sierpniu na Krecie (2013), Kos (2014) i Korfu (2015)
Najfajniej było na Krecie i Kos, brak komarów, sucho i ciągła bryza. Na Korfu córka została prawie zjedzona ;)

Upały nie były problemem, bo mieliśmy ze sobą coś takiego:
https://www.decathlon.pl/p/parasol-paru ... mc=8586447
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 08 Maj 2021 20:47 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Byłem w sierpniu na Rodos i było bardzo fajnie. Fakt jest gorąco, ale bez przesady. Woda jest ciepła. Idealne warunki dla dzieci do pływania. Plaża w Lindos fantastyczna. Do tego zabytki na wyspie, czy sama stolica jest bardzo ładna. Moim zdaniem z tych 3 numer 1.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 08 Maj 2021 22:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Washington napisał(a):
A podpowie ktoś (@Zeus ;) ?) z wysp do których są bezpośrednie loty FR z WMI która jest najfajniejsza i dlaczego?
Rodos, Korfu czy Zakynthos? Plus oprócz samej atrakcyjności będę musiał brać pod uwagę też popularność bo wycieczka będzie w sierpniu.. (niestety zaczęły się już te czasy że planując urlop trzeba brać pod uwagę przerwy wakacyjne dzieci..)



To są 3 przeróżne wyspy, które oferują zupełnie co innego

Rodos -> Jak dla mnie numer jeden. Plaży, atrakcje, trekkingi, góry, dolina motyl oraz także dobra baza dopłynąć do pobliskiej wyspy: Tilos lub Symi
Korfu -> Dla mnie, to wyspa której brakuje mi tego greckiego klimatu jak Cyklady. Wpływy włoskie widać wszędzie (ulice, jedzenie) ale za to najpiękniejsze plaży z tych 3ch, brak molochów AI jak w Zante
Zante -> Parę lat temu, przed bumem AI i chartertów z Polski, to wyspa była piękna i mało popularna. Teraz dostać się na Navagio to granicy z cudem. Ale za to można dolecieć do Zante i popłynąć do Kefalonii.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 08 Maj 2021 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Dodam, że z Korfu można popłynąć do Albanii, a z Rodos do Turcji.
Ja tak zrobiłem jednodniowe wypady dawno temu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 08 Maj 2021 23:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Tylko nie wiadomo czy w tym roku te promy będą działać i czy Grecja pozwoli na takie promy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Maj 2021 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
A ja powiem, że w wakacje to cały basen morza śródziemnego jest beznadziejny, wysuszony, brak zieleni itd.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Gru 2021 21:38 

Rejestracja: 01 Mar 2021
Posty: 108
Loty: 55
Kilometry: 84 576
niebieski
Do wakacji daleko ale mam już loty na przełomie sierpnia i września na Santorini na 2tyg i powoli zastanawiam się jakie wyspy zobaczyć. Generalnie myślałem, że na spokojnie da się ogarnąć Santorini i 3 inne wyspy. Dwie już wybrałem: Ios i Naxos. Co do trzeciej, to mam 3 typy: Milos (argumentem na nie jest odległość od pozostałych wysp i pewnie problem z dostaniem się tam bezpośrednio z Ios albo Naxos), Paros (razem Antiparos) albo Amorgos (na obie te wyspy łatwy transport z Naxos). Może ktoś jest mi w stanie doradzić która wyspę wybrać? Lubię chodzić, lubię zwiedzać. Ale jak już lecę latem, to na plaży też poleżę kilka godzin.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Gru 2021 00:35 

Dużo razy byłem na Cykladach i jeśli miałbym już doradzać to Ios z Santorini na pewno. Z Ios możesz popłynąć na Folegandros, która jest bardzo fajną wysepką w iście greckim klimacie. Jeżeli chcesz z Ios na Naxos, to tez dobry wybór. Z niej łatwo dostaniesz się na Amorgos i na wysepki Małych Cyklad. Najlepsza z nich to Koufonisia.Sama Naxos jest dużą wyspą ,gdzie dużo Greków spedza wakacje. Komunikacja autobusowa działa na każdej wyspie ,lepiej i gorzej. Jak będziesz planował pobyt i rejsy promami zwróc uwagę na rozkład promu Express Skopelitis On kursuje od poniedziałku do soboty z Naxos przez Małe Cyklady do Katapali na Amorgos w obie strony, a tylko w niedzielę z Katapoli na Santorini i wracając do niej zawija na Ios. Powrót na Santorini najlepszy jest z Naxos.
Jeśli chcesz chodzić po wyspach i szukasz zatoczek ,plaż i klimatu jakiego NIE zastaniesz na Santorini,to wybierz Ios,Folegandros,Amorgos,Anafi,Serifos,Koufonisi,Paros
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
matek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 28 Wrz 2022 14:25 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Którą wyspę polecacie na przełomie listopada i grudnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Sty 2023 16:16 

Rejestracja: 09 Kwi 2020
Posty: 24
Moim zdaniem zdecydowanie najciekawsza jest wyspa Rodos.
Są regularne połączenia Wizzair i mnóstwo atrakcji na miejscu - ciekawe muzea, potężne średniowieczne mury, kino 7d, w którym można poznać historię kolosa Rodyjskiego.
Ja się tam przez tydzień nie nudziłem.
_________________
Recenzje muzeów i relacje ze zwiedzania Polski i Europy
Zapraszam na blog: https://kierunekzwiedzania.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Sty 2023 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
A na ilu greckich wyspach byleś ?? Bo ja na 27, a na Rodos trzy razy. Dla mnie klasuje się tak w połowie stawki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group