Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zakynthos
#61 PostWysłany: 10 Lip 2020 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
15 € ale na „dzień dobry” mówią 20 a nawet 25.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Zakynthos
#62 PostWysłany: 26 Lip 2020 19:59 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Wróćiliśmy dziś z Zakyntos, polecamy szczególnie teraz ze względu na mały ruch, bardzo mało turystów, jak już to głównie z Polski. Ruch ponoć mniejszy niż normalnie w maju, a łącznie spodziewają się nie więcej niż 1/3 turystów w tym sezonie względem poprzedniego.

Braliśmy wycieczkę z Porto Vromi z firmy Golden Star - ogólnie gościu spoko, zapłąciliśmy 15 €, na plaży godzina czasu, później dwa razy podpłynał na chwilę do małych grot na zrobienie zdjęć i na jedno miejsce gdzie na 10 minut można było wyskoczyć do wody i dopłynąć do plaży.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 15 Maj 2021 13:21 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 3
Dzień dobry,
21 maja mamy wylot na Zakynthos do miejscowości Laganas. Do zatoki wraku mamy 9 km. Wiem, że kursują tam autobusy. Zastanawiam się też nad wypożyczeniem roweru skoro to tylko 9 km. Ale nie wiem jak wygląda tam dojazd, czy jest droga w miarę prosta, czy przeważa w większości dojazd pod górę. Pytam, bo jestem trochę ograniczony ruchowo gdyż jestem po trzech zabiegach kręgosłupa w roku 2020 :/
Jeżeli wysiądzie się z autobusu już w okolicach zatoki wraku, to czy długo trwa marsz dostania się na to miejsce?

Dodatkowo mam jeszcze jedno zapytanie czy są jeszcze jakieś fajne atrakcje w okolicy Laganas prócz zatoki wraku, o którą dopytuje? Będę wdzięczny za odpowiedzi
pozdrawiam Michał


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 15 Maj 2021 18:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 15 Maj 2021 14:02 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Czy Laganas nie jest przypadkiem po drugiej stronie wyspy? 35 km od zatoki?
Góra
 Profil Relacje PM off
metia lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 15 Maj 2021 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Musiałeś patrzeć na jakąś inną zatokę z wrakiem.
Ta najsłynniejsza jest niemalże na drugim końcu wyspy.
Nie kojarzę, żeby jeździły tam jakieś autobusy rozkładowe.

Najprościej będzie wypożyczyć w Laganas samochód na 1 dzień i zrobić kółko po najciekawszych atrakcjach Zakynthos.
W ubiegłym roku robiłem jednodobówkę i lądując o 9:40 do zmroku odwiedziłem wszystkie najciekawsze plaże/urwiska/zatoki itp.
W sierpniu naprzeciwko lotniska płaciłem 35 EUR.

Przy samej zatoce wraku jest parking (jedzie się jakieś pół kilometra od głównej drogi).
Z parkingu do platformy gdzie możesz sobie zrobić fotkę jest ze 20 metrów.
Ale te najfajniejsze widoki wymagają przejścia krzakami - oficjalna ścieżka była zamknięta (stan na sierpień 2020), bo jakiś jegomość kilka dni wcześniej był uprzejmy spaść ze skały.
Stał ochroniarz i pilnował, żeby nie przechodzić - wymagało to mocnego kółka.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#66 PostWysłany: 15 Maj 2021 18:27 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 3
rzeczywiście coś źle popatrzylem, jest około 35 km, więc troche zmienia to moje plany.
Czyli z autobusem może być lipa? a orientuje się ktoś jaki jest koszt wypożyczenia skuteru ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#67 PostWysłany: 15 Maj 2021 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Od 15€ w górę z tym że trzeba mieć prawo jazdy z uprawnieniami na jednoślady.
To że w Polsce możesz jeździć skuterem na „B” ich nie obchodzi.

W lipcu rok temu za mały samochód z automatyczną skrzynią na dobę płaciłem 45€. Naprzeciwko lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#68 PostWysłany: 15 Maj 2021 20:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Od tego roku, posiadacze prawka kat B, mogą jeździć na motorku do 125 cc. Wymagania: posiadania prawka min 12 lat lub osoba ma więcej niż 30 lat.

https://www.ekathimerini.com/news/11565 ... de-easier/
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#69 PostWysłany: 10 Cze 2021 08:49 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 33
Dzień dobry, szukam informacji odnośnie hotelu Cavo Orient Beach Hotel & Suites na Zakynthos. Szukam informacji z tego roku. Ponadto pytanie które biuro lokalne: Zante Magic czy Project Holidays?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#70 PostWysłany: 22 Cze 2022 22:20 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Był ktoś na Skopos? Jakieś wskazówki co do wejścia od strony Argassi? Coś znalazłem w internecie, ale zalewu informacji to nie ma :) wygląda na to, że trafienie na otwarty klasztor to kwestia szczęścia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#71 PostWysłany: 08 Wrz 2022 11:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Trzęsienie ziemi na Zakynthos: skały spadły przy słynnej pazy w Navagio po 5.4 Richter

video https://www.facebook.com/bozenabieleszp ... 1078787430

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#72 PostWysłany: 16 Mar 2023 12:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Plaza Nawagio, zamknięte do odwołania

https://www.enikos.gr/society/zakynthos ... r/1939357/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#73 PostWysłany: 12 Kwi 2023 14:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Plaza Nawagio, będzie częściowo otwarta.

Będzie można się dostać tylko statkiem i to maks. 40 metrów od plaży, gdzie można spędzić czas wodzie. Do 31/10/23 jest całkowity zakaż wchodzenia na ląd

https://www.enikos.gr/society/zakynthos ... a/1951726/
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#74 PostWysłany: 12 Cze 2023 10:03 

Doradzicie? Pod koniec czerwca będę 2 pełne dni na Zakynthos. Niestety nie mogę wynająć skutera lub samochodu. Zostaje mi komunikacja miejska lub wycieczki zorganizowane. Wycieczek zorganizowanych nie cierpię. Komunikacja miejska ogranicza się zaś jedynie do wschodu wyspy, czyli tej mniej atrakcyjnej (a przynajmniej ja wielu ciekawych miejsc nie znajduję, mogę się mylić), tutaj rozkład z ostatniego tygodnia:
https://ktel-zakynthos.gr/images/anakin ... 11jUNE.jpg

Jaka jest szansa aby KTEL uruchomił nowe trasy? Już nawet nie chodzi o zatokę wraku (z obostrzeniami), ale może być choćby Plakaki Beach (swoją drogą trasa rowerem z Zakynthos dla amatorki będzie bardzo ciężka?).

Ewentualnie polecicie coś w okolicy Zakynthos? Ja z ciekawszych miejsc widzę zamek wenecki. W połączeniu z miastem i portem miałabym cały dzień wypełniony. I to dosyć sensownie. Zostaje drugi dzień. I tu mam problem :(
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group