Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Mar 2014 21:34 
Awatar użytkownika

srebrny
marcino123 napisał(a):
możecie polecić jakaś fajną knajpę, w której można obejrzeć mecz Barcy ? będę akurat podczas finału Pucharu Hiszpanii, czyli kolejny mecz Barca - Real Madryt :)

http://www.ovellanegrabcn.com/

bylem w dwoch lokalach:
-megataverna poble nou --- jak nazwa wskazuje jest spora : ) bardzo duzo ludzi , spore ekrany, mecz leci z projektora; troche na koncu swiata, chyba ze chce sie potem isc do RazzMatazz
-calle sitges - mniejsza, bardziej moze klimatyczna, wiecej miejscowych, blisko rambli, tez ekrany plus pare sporych tv lcd

obie miejscowki wg mnie super do ogladania meczy, dosc tanie piwo, nawet cos sensownego[jak na bar] mozna przekasic [w tym rzadko spotykane katalonskie tapasy] + polecam miejscowy specyfik - leche del tigre
niestety objawy to mocny kac, nawet jesli sie wypije tylko troche [albo ja juz jestem stary]
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 21 Kwi 2014 14:15 
Awatar użytkownika

Loty: 263
Kilometry: 362 595
złoty
Byłem podczas przegranego niestety Finały Pucharu Króla i...nie trzeba mieć szczególnego planu, tv w każdej knajpie, dosłownie co 10 metrów :)
Emocji sporo :) Lokalsi, są naprawdę zwariowani na punkcie piłki :)

btw: świetna stronka o Barcelonie: http://barcalena.pl/

Image
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 12 Maj 2014 14:43 
Awatar użytkownika

Loty: 87
Kilometry: 188 854
BuBu86 napisał(a):
Nie wiecie czy coś się zmieniło w harmonogramie pokazów Magicznej Fontanny w Barcelonie ? Czytam kilka sprzecznych informacji, iż w sezonie letnim okroili pokazy z czw-nd na pt-nd. Ktoś był ostanio może potwierdzić ?

Myślę, że już znalazłem ostateczne i poprawne info

http://w110.bcn.cat/portal/site/FontMag ... lang=ca_ES

#64 PostWysłany: 12 Maj 2014 17:07 

BuBu86 napisał(a):
Nie wiecie czy coś się zmieniło w harmonogramie pokazów Magicznej Fontanny w Barcelonie ? Czytam kilka sprzecznych informacji, iż w sezonie letnim okroili pokazy z czw-nd na pt-nd. Ktoś był ostanio może potwierdzić ?

Byłem w czwartek 1. maja, były pokazy. To wprawdzie czwartek, ale szczególny, bo dzień wolny od pracy, więc niekoniecznie może byc reprezentatywny.
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 17 Maj 2014 18:28 
Awatar użytkownika

Loty: 87
Kilometry: 188 854
Dziś wróciłem z Barcelony. Jeśli ktoś planuje kilkugodzinne zwiedzanie to może sobie od razu odpuścić Casa Mila (La Pedrera) ponieważ jest w remoncie - w całości zasłonięta rusztowaniem i plandeką :/ (nie wiem do kiedy będzie trwać remont
dopis: potrwa do grudnia, prawdopodobnie)

Ostatnio edytowany przez Abcn 18 Maj 2014 11:16, edytowano w sumie 2 razy
literowka + dopis
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 18 Maj 2014 20:54 
Awatar użytkownika

Loty: 105
Kilometry: 219 301
a czego zdecydowanie unikać :?:
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 18 Maj 2014 22:39 

niebieski
Ja zawsze staram się omijać Ramblę. Nie dość, że tłoczno, to dużo kradzieży

Wysłane z mojego LT18i

#68 PostWysłany: 18 Maj 2014 22:57 

Zbanowany
futro napisał(a):
a czego zdecydowanie unikać :?:

Niczego. Chlon atmosfere calego miasta.
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 24 Maj 2014 19:01 

Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Mlody napisał(a):
Ja zawsze staram się omijać Ramblę. Nie dość, że tłoczno, to dużo kradzieży

Wysłane z mojego LT18i

Uważaj na złodziei. Kolega miał taką przygodę - siedzi na murku z baratem; plecak ma przed sobą. Przyjeżdża dwóch rowerzystów. Jeden pyta o godzinę. Odjeżdżają i okazuje się, że plecaka nie ma.

W podobny sposób usiadłem sobie przed jednym z pomników. Podchodzi do mnie barcelończyk i mówi, żeby bagaż dać blizej siebie, bo mnóstwo złodziei w BCN.

Uważać na nich trzeba też na plaży. Nie polecam zostawiać rzeczy na ręczniku bez opieki w czasie kąpieli. Przezornie, kiedy na plażę musiałem iść sam, rozbiłem się na przeciw posterunku policji i nad samym brzegiem. Kiedy poszedłem się kąpać, przechodził jeden z plażowych sprzedawców wody, coli, piwa itp. Jakoś dziwnym trafem zrobił sobie odpoczynek, usiadł zaraz koło moich rzeczy. Będąc parę dni w BCN, szybko zauważa się, że Ci Panowie sprzedają też inne rzeczy niż wyżej wymienione napoje.
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 16 Paź 2018 11:24 

miałbym przesiadkę w Barcelonie 6h 05 min, o ile samolot się nie spóźni to zastanawiam się czy warto i wystarczy czasu na zwiedzanie w mieście powiedzmy 1,5h-2 h ?

Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Paź 2018 14:03, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę z ogolnego wątku " Co zobaczyć "
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 16 Paź 2018 12:20 
Moderator forum

@Alexis93
Przez 2 godziny mógłbyś zobaczyć jakąś cząstkę miasta
- S. Familie (+ Hospital Sant Pau/szpital Sw. Pawła) i domy projektu Gaudiego,
albo
- stare miasto (Les Rambles ? Sant Pau del Camp)
albo
- inny rejon (Barceloneta ? Gracia?) - gdybyś chciał usiąść by coś zjeść, spróbować pà amb tomaquet

Wybór i ocena czy warto należy do Ciebie :)

Jest (był?) wątek ~ Jeden dzień w Bar-nie ----
Dopis po uwadze brzemia - mam na myśli zobaczenie S F z zewnątrz , tak by mieć pojęcie ( bo czasu niewiele , tu też zależy jak bardzo chcesz i czy dojedziesz szybko i drożej czy wolniej i taniej ),
choć każdy ma swoje preferencje (i np może przedkładać Camp Nou nad S. F. / wszystko inne) :)

Aquí barcelona-co-zobaczyc-w-kilka-godzin,1255,3064

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.

Ostatnio edytowany przez Abcn 16 Paź 2018 18:07, edytowano w sumie 2 razy
Dalsze posty o Sagrada Familia w ogolnym wątku Co zobaczyć w B. https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1138239#p1138239
 Relacje PM off
Alexis93 lubi ten post.
Alexis93 uważa post za pomocny.

#72 PostWysłany: 16 Paź 2018 12:22 

srebrny
Do Sagrady bym nie jechal. Trzeba bilet na konkretna godzine kolejki moga byc.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.

#73 PostWysłany: 16 Paź 2018 13:09 

Zbanowany
niebieski
Jak już dojedzie to hospital Sant Pau to do samej Sagrady na kamasz ma tylko 10 min. Wielokrotnie szedłem tą trasą w stanach mocno nawalonych i mieściłem się w tym przedziale więc spokojnie młoda zdrowa i do tego z adrenaliną osoba zrobi to samo :lol: :lol: :lol:
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 16 Paź 2018 22:10 
Awatar użytkownika

niebieski
Barcelona to w dużej mierze Gaudí, Barri Gòtic, Las Ramblas. W 2h zrobisz spacer od Sagrady i kamienic, przez dzielnicę gotycką i Ramble do pomnika Kolumba i punktu widokowego. Tym bardziej, że z Sagrady możesz podjechać metrem do Diagonal. Tak mogłoby to wyglądać: https://goo.gl/maps/chZbEtKx61t
2 ludzi lubi ten post.
Alexis93 uważa post za pomocny.

[ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości