Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 19 Kwi 2022 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@Kasphir Ubiegłeś mnie ;), ale ale ja dopiero dziś wracam po 4-dniowym pobycie, więc dorzucę swoje „trzy grosze” i subiektywne spojrzenie.

Caldera Blanca - super, super! Trasa łatwa i niewymagająca kondycyjnie. Całe przejście z okrążeniem krateru zajmuje bez przerw 3 godziny. Jeśli chcemy okrążyć krater, to ze względu na podłoże IMO lepiej iść przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Warto również nie zapomnieć o podejściu na niższy wierzchołek. Zajmuje to kilka minut a widok na krater z tej perspektywy jest warty zachodu. Szlak nie jest oznaczony i czasem można mieć nieco wątpliwości gdzie iść. Trudno jednak stracić orientację.

Image

Image

Image

Bodega La Geria - bardzo malowniczo położone winnice.

Image

Famara - bardzo malownicza plaża. Byłem tylko chwilę o zachodzie słońca. Wiało jak cholera.

Image

Jeśli ktoś ma ochotę na nieco bardziej ekstremalny trekking po wulkanach niż Caldera Blanca, to można udać się na granicę parku Timanfaya. Jadąc z Mancha Blanca w kierunku na Uga, zaraz za Manchą zjeżdżamy na drogę szutrową i dojeżdżamy aż pod sam szczyt Montana Los Rodeos i stad do dyspozycji mamy wulkany: Santa Catalina, Senalo i Pico Partido. Ja wlazłem na Catalinę i Senalo.

Image

Image

Image

Image

Trasa ta nie jest dla każdego, a już na pewno nie dla rodzin z dziećmi. Teren jest dość ciężki i niezbyt potrafię ocenić na ile bezpieczny. Szlak oczywiście nie jest w ogóle oznaczony i bardzo łatwo jest zgubić ścieżkę. Widoki i klimat - rewelacja!. Można poczuć się jak w Mordorze.

Park Timanfaya widziany z drogi robi spektakularne wrażenie, ale świadomie odpuściłem wycieczkę autobusową ze względu na organiczną niechęć do wycieczek zorganizowanych. Z tego co czytałem nie można ani na chwilę wyjść z autokaru a w tle leci dramatyczna muzyka. ;)
Z podobnych względów nie wchodziłem do Cueva de los Verdes.

Klify Los Hervideros oraz zielone jeziorko El Lago Verde można „zaliczyć” będąc w pobliżu, ale wg mnie nic szczególnego.

Image

Image

Papagayo i okolice. Bardzo piękne plaże. Ja nie praktykuję plażingu i udałem się tam tylko z powodów krajoznawczych. Opłata za wjazd - 3 euro. Jeśli ktoś, podobnie jak ja nie ma ochoty na smażenie na piasku i chce przycebulić, to można spróbować pojechać tam po 16:00. Jak wracałem to już nikogo nie było w budach, gdzie ściągają myto.

Image

Image

Casa Museo del Campesino - bardzo, bardzo ładne i urokliwe miejsce.

Image

Image

Arrecife jest nieciekawe. Jeśli ktoś ma mało czasu to wg mnie można je nawet zupełnie odpuścić, ew. przejazd lub krótki spacer nabrzeżem.

Image

Pomiędzy Arrecife a Costa Teguise taka ciekawostka:

Image

Formacje skalne zaskakująco fajne. Dzięki @Raphael.

Image

Image

Image

Rewelacyjny punkt widokowy na Famarę - Mirador de Ermita de Las Nieves. Oczywiście wieje tak, że łeb urywa i strach zbliżyć się do urwiska na bliżej niż kilka metrów.

Image

Image

Warto wspomnieć również widok na Haria. Koło knajpy trzeba zapłacić 1 euro. Ja zatrzymuję się autem w jednym możliwym miejscu, nieco niżej.

Image

Wulkan Corona - podejście do krateru bardzo łatwe i krótkie, mniej niż 30 minut z Ye.

Image

Image

Wyspa mnie zauroczyła. Jest jedyna w swoim rodzaju. Po przylocie myślałem, że będzie jednorodnie i nudnawo, tymczasem jest tam conajmniej kilka zjawiskowych miejsc i niesamowity klimat.
Polecam!
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti, 19 Kwi 2022 20:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#222 PostWysłany: 19 Kwi 2022 20:21 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Zdjęcia cudne ! To moja ulubiona wyspa, chociaz każda z archipelagu jest świetna. Też słyszałam opinie pt. "tam nic nie ma" ;) , zawsze się oburzam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 19 Kwi 2022 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@ewaolivka Ja byłem jeszcze tylko na Teneryfie i chyba standardowo każdemu na początek ją bym polecił, ale ta Lanza… No super…

Jeszcze filmik z tych wulkanów: 😁

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#224 PostWysłany: 08 Wrz 2022 13:39 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 270
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Nie będę powielał innych osób, bo wiele tutaj już napisano, napiszę od siebie:
Bilet CACT na więcej atrakcji zdecydowanie się opłaca, można go kupić online, lub w pierwszym odwiedzanym obiekcie.
Rejs na Graciosę kosztuje obecnie 28€ od osoby od 12 roku życia, dzieci mniej, nie pamiętam już ile. W porcie Orzola kupujesz bilety od jednego z dwóch operatorów, ceny mają te same, posiadają parkingi.
Punkt widokowy, który tu chyba nie był podawany, a można podjechać do niego autem, to Mirador de El Risco de Famara - Parque El Bosquecillo
Jest jeszcze fajny wizualnie wąwóz i łatwo osiągalny z parkingu Las Grietas
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Michal Grabowski 1 uważa post za pomocny.
 
      
#225 PostWysłany: 04 Gru 2022 21:46 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
-- 04 Gru 2022 22:41 --

Za parę dni lecimy na Lanzarote na tydzień . Auto zarezerwowane już w autoreisen. Podpowiecie skąd wziąć jakąś fajną , darmową mapę wyspy , najlepiej z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi? Znajdę na lotnisku czy szukać w IT ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 04 Gru 2022 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@Smierz
najlepiej z internetu, ja najważniejsze rzeczy wrzuciłem sobie tutaj, ale każdą mapę można dowolnie rozszerzać, w zależności co kto lubi.
Zwykle mapy są też dostępne na lotnisku, jeśli nie wyłożone na jakiś stojakach to np. Cicar ma - pewnie by dali, choć po mapę szkoda stać w kolejce ;)
Zawsze też możesz przeczytać ten temat - w nim wszystkie "naj" są naprawdę wymienione - i odnotować sobie to co podpasuje, czy tam zaznaczyć w mapie na telefonie.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Smierz uważa post za pomocny.
 
      
#227 PostWysłany: 04 Gru 2022 23:47 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
@Raphael temat przewałkowany wte i wewte. Wiem już co warto zobaczyć - może nie wszystko się uda , znając ślimacze tempo mojego męża 😉 Problem w tym , że to tylko JA , jako kierownik tej wycieczki przewałkowałam temat i chciałabym mężowi jako kierowcy jak za dawnych czasów rozłożyć papierową mapę i palcem pokazać : jedziemy tu , potem tu. On nienawidzi telefonu
Dzięki za Twoją mapę z zaznaczonymi punktami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 06 Gru 2022 23:26 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 270
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Smierz napisał(a):
-- 04 Gru 2022 22:41 --

Za parę dni lecimy na Lanzarote na tydzień . Auto zarezerwowane już w autoreisen. Podpowiecie skąd wziąć jakąś fajną , darmową mapę wyspy , najlepiej z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi? Znajdę na lotnisku czy szukać w IT ?


https://www.cicar.com/html/images/lanzarote-car-hire-map.jpg

W ostateczności możesz ją wydrukować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 14 Gru 2022 01:40 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 36
Obecnie można zarezerwować dwie wycieczki z przewodnikiem po parku Timanfaya: COASTAL ROUTE FROM EL GOLFO i TREMESANA ROUTE FROM YAIZA. Czy ktoś z Was się orientuje która jest ciekawsza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 19 Lis 2023 14:14 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Podpowiedzcie gdzie parkuje się auto, żeby zobaczyć Los Hervideros? I daleko potem trzeba iść pieszo? W zeszłym roku trochę nas zmyliła nawigacja, droga tam była zamknięta i odpuściliśmy. Ale znów tam będziemy i chcielibyśmy jednak zobaczyć jak tam jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 19 Lis 2023 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@Smierz
Aby zobaczyć Los Hervideros parkuje się przy Los Hervideros:
28.953913, -13.832834
https://maps.app.goo.gl/96UCnBSSi7RKt7ec7
a iść trzeba przysłowiowe "dwa kroki". To jedna z gł. atrakcji turystycznych wyspy, dostęp bezproblemowy... chyba, że zamkną drogę z obu stron (na chwilę pisania posta widzę, że od strony Playa del Janubio jest droga zamknięta... ale od strony El Golfo otwarta)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#232 PostWysłany: 19 Lis 2023 15:02 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Dokładnie tak jak pisze @Raphael. Parkuje się na ulicy, tuż przy Los Hervideros. Dojazd tylko od El Golfo.
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#233 PostWysłany: 19 Lis 2023 23:32 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Dzięki! No to mieliśmy pecha, bo droga była zamknięta z obu stron. Może tym razem się uda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 25 Lis 2023 11:13 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
A jeszcze jedno pytanie: jest podobno fajna trasa do przejścia z Puerto del Carmen do Puerto Calero. Gdzie najlepiej zaparkować auto, żeby dostać się do tej ścieżki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 02 Gru 2023 12:46 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Może komuś się przyda oficjalna broszura ze szlakami wokół Timanfaji:

https://www.tinajo.es/sites/default/fil ... FICADO.pdf
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
#236 PostWysłany: 08 Sty 2024 23:26 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
Przeglądając zdjęcia z ostatniego pobytu na tej wyspie przypomniałem sobie o tym jak cudowne było tam nocne niebo. Chyba nigdzie nie widziałem tak wielu gwiazd, brak zanieczyszczeń świetlnych robi swoje, można się położyć i chłonąć kosmos całym sobą. A z drugiej strony to chyba najbardziej kolorowa wyspa jaką widziałem, tyle barw, faktur i całej gamy kolorów ze świeczką szukać gdzie indziej. Niesamowita różnorodność.

Image
Kosmicznie.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#237 PostWysłany: 12 Sty 2024 23:45 

Rejestracja: 05 Lut 2020
Posty: 27
Orientuje się ktoś co się stało z tymi łączonymi combo biletami na kilka głównych atrakcji na Lanzarote? Na stronie CACT nie są już dostępne. Trzeba teraz kupować wszystko osobno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 13 Sty 2024 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 302
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
Tak , zlikwidowano te combo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 15 Sty 2024 12:55 

Rejestracja: 05 Lut 2020
Posty: 27
Dzięki za odpowiedź. Jestem już na miejscu i faktycznie, nie dość, że je zlikwidowali to ceny do większości atrakcji wzrosły o ponad 50%. Park Timanfaya kosztował na przykład 12 euro, a teraz już 20 euro, co w połączeniu z brakiem combo ticketu powoduje, że zwiedzenie Lanzarote do najtańszych już niestety nie należy. Tutaj więcej informacji: https://gazettelife.com/news/tourist-ce ... m-january/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 17 Sty 2024 22:45 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
Wszystko drożeje, nieuniknione niestety. Jak zawsze trzeba tylko odpowiedzieć sobie na pytanie co warto patrząc na pryzmat cena/jakość. A na Lanzarote to raczej mocno korzystnie wypada, choć nie wiem jak będzie po tych podwyżkach.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group