Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#101 PostWysłany: 01 Wrz 2021 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Witam,
czy ktoś wie,czy na wyspie Gran Canaria jest jakaś polska agencja,która organizuje wycieczki na Fuerteventurę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#102 PostWysłany: 01 Wrz 2021 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tramin napisał(a):
czy ktoś wie


ja nie, ale szukałebym na grupach FB typu Polacy na Kanarach, Polacy na GC etc. Może nie agencja, ale może jakiś freelancer przewodnik jest.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 01 Wrz 2021 23:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#103 PostWysłany: 01 Wrz 2021 21:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Może zapytaj tu: https://www.atrakcjefuerteventura.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#104 PostWysłany: 13 Paź 2021 16:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
smarzyk napisał(a):
Czy ktos moze byl teraz niedawno i moze polecic jakas firme do ogladania delfinów (okoloce Mogan, Puerto Rico) (Najlepiej ze szklanym dnem) :)
Ja za to mogą nie polecić firmy Low Cost Tours zwanej też City Tours Gran Canaria.
Skorzystaliśmy z wycieczki pt. Super Katamaran. Pierwsza część to wypłynięcie na ocean w celu oglądania delfinów. Trwa to ok. 2 godzin, i naprawdę delfiny były - ogromne stado ponad 30 szt. skaczące obok katamaranu i robiące sztuczki. Kolejna część wycieczki, to przypłynięcie do portu i pozostawienie ludzi, którzy wykupili tylko rejs na delfiny. Druga część to ponowne wypłynięcie na ocean, pływanie na bananie, snurkowanie.
Niestety nie wiem, jak wygląda ta część wycieczki, bo z niej już zrezygnowaliśmy. Na transport z portu Puerto-Rico do hotelu w Maspalomas musielibyśmy czekać kolejne 2,5 godziny, więc zostaliśmy chwilę na plaży a potem skorzystaliśmy z komunikacji.
Ale - katamaran jest bardzo duży i na fali ma ogromne przechyły, nie tylko do przodu i tyłu, góra i dół, ale także na boki. Większość ludzi na pokładzie się pochorowała. Darmowe drinki nie miały powodzenia, gdy ludzie wymiotowali wokół. Lunchu już kompletnie nie polecam: ziemniaki z ostrym sosem, kawałkiem kurczaka i surówką.
Piękne jacuzzi na dolnym pokładzie katamaranu nie służyło rozrywce, bo w nim byli cuceni nieprzytomni ludzi i polewani zimną wodą z lodem. Jedyną rozrywką było obserwować to widowisko - jak się ktoś nie pochorował :)
tramin napisał(a):
czy ktoś wie,czy na wyspie Gran Canaria jest jakaś polska agencja,która organizuje wycieczki na Fuerteventurę?
Nie wiem nic o agencji, ale oglądając na YT trochę filmów przed swoim wyjazdem znalazłam kanał gościa "Łysy na Kanarach" który organizuje wycieczki po Gran Canarii. Do znalezienia na yt lub fb. Ja nie korzystałam, ale ponoć ludzie sobie chwalą.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#105 PostWysłany: 26 Paź 2021 22:30 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Byłem na Wyspach, ale nigdy dotąd na Gran Canarii. Tak się złożyło, że po wielu perturbacjach (odpukać, póki co) od 2 lat od kupienia biletu (pierwotnie na Fuertę i w innym terminie) i zamianach stanęło na lot Lufą akurat na przełomie lotu - miejmy nadzieję.
Poza opisywanymi tutaj atrakcjami co zobaczyć i zwiedzić - to mam pytanie: czy na Sylwestra (lub np. Nowy Rok?) są jakieś atrakcje, w których warto wziąć z rodziną udział w okresie Nowy/Stary Rok? Kwaterę mamy w Playa del Ingles, ale się nie upieram - i jeśli coś warte jest w tym specyficznym, świątecznym czasie, to zawsze możemy samochodem podjechać? Czy coś polecacie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#106 PostWysłany: 26 Paź 2021 23:32 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
W słoneczny dzień obowiązkowo Puerto de las Nives i piscina natural koło Agaete. Dodatkowo spacer na Roque Nublo. W czasie wizyty w stolicy warto zahaczyć o Castilo de La Luz - rozmiar pokazuje jakie to było zadupie. Ogólnie stolica wyspy jest bardziej klimatyczna niż Santa Cruz na Teneryfie i ma ładną plażę, warto się wybrać. Pocztówkowa plaża jest w Playa Amadores, a z sąsiedniego Puerto Rico można popłynąć stateczkiem do Puerto Mogan z kwietnymi ulicami i plażą znaną kultowego serialu podróżniczego Pamiętniki z wakacji. Zresztą Puerto Rico zrobiło na mnie lepsze wrażenie niż Playa Ingles czy Maspalomas.

Z rzeczy turystycznych dodatkowo Artenara z jaskiniowym domami - choć do zwiedzenia chyba jeden i restauracja z wejściem przez tunel. Przy wycieczce do Artenary z południa przyjemnością samą w sobie jest podróż drogą chyba GC210. Ale to klasyczna atrakcja Kanarów - kręto, ale bezpiecznie i po świetnym asfalcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#107 PostWysłany: 27 Paź 2021 06:15 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
bardzo malownicza wyspa. Szczególnie północna część. Góry i widoki :) . I stara część stolicy, klimat. Miałam tam noclegi, wolę takie miejsca od turystycznych zbiorowisk hotelowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#108 PostWysłany: 27 Paź 2021 15:34 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
No i oczywiście spacer wzdłuż wydm z Faro Maspalomas do Playa Ingles, bądź odwrotnie. Na trasie poza pięknymi wydmami dodatkowa nieoczywista atrakcja o charakterze kulturowym w postaci gejowskich plaż - zagęszczenie przystojnych, zgrabnych, opalonych i ogólnie dopracowanych męskich ciał niespotykane gdzie indziej, a na pewno nie u nas nad Bałtykiem
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#109 PostWysłany: 27 Paź 2021 16:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
sanchopan napisał(a):
są jakieś atrakcje, w których warto wziąć z rodziną udział w okresie Nowy/Stary Rok? Kwaterę mamy w Playa del Ingles, ale się nie upieram
Szczerze, to ja rodziną (jak rozumiem tez z dziećmi) nie wybrałabym bazy przy Playa del Ingles. Raczej celowałabym już w północną część wyspy, a jeśli na południu - to bardziej Puerto Rico lub San Augustin, ostatecznie południe Maspalomas.
Właśnie z racji opisanych powyżej w poście. W listopadzie w Maspalomas/Playa del Ingles organizowany jest Winter Pride, i praktycznie imprezki w tym stylu będą ciągnęły się do połowy stycznia. Gran Canaria i Maspalomas to mekka gejów, i dla osób nieobytych z tematem może to troszkę być szokujące.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#110 PostWysłany: 27 Paź 2021 18:25 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Mnie tam geje i inni tacy nie przeszkadzają - ludzie normalni jak inni. I tak uczę dzieci :)
Niemniej - kontekst jest szerszy: spróbujcie dzisiaj, obecnie znaleźć dobrą kwaterę dla 5 osób na tydzień za ~2,5 tys. zł plus auto (jakaś średnia klasa wielkościowa) za 110 EUR :D Czasy są - miejmy nadzieję, że chwilowo - dziwne pod względem finansowo-kanaryjskim. A rezerwowane początkiem roku. :shock: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ncn uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#111 PostWysłany: 27 Paź 2021 18:39 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Tak też bym do tego podchodził - jak do ciekawostki kulturowej u nas nie występującej, coś jak Santa Semana w Kordobie itp. No i masz w bonusie coś w rodzaju karnawału

No ale i tak Puerto Rico ładniejsze i plaża lepsza niż w Playa Ingles bo osłonięta portem i w zatoce i nie wieje tak bardzo. Jak masz samochód i dzieci mniejsze niż większe to sprawdź Taurito - to wprawdzie zadupie składające się z 5 wielkich hoteli i niczego więcej, ale ma przyzwoitą plażę, a może będzie tańsze niż główny kurort i na bazę wypadową się nada.

Playa de Ingles to jednak miasto na 100 O00 albo i więcej ludzi składające się tylko z hoteli.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#112 PostWysłany: 27 Paź 2021 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Japonka76 napisał(a):
sanchopan napisał(a):
dla osób nieobytych z tematem może to troszkę być szokujące.


Jeśli ktoś jest nieobyty z tematem różnorodności, to myślę, że to idealne miejsce i najwyższy czas, aby pokazać dzieciom co to słowo oznacza ;)

Na południu jest większa gwarancja pogody, ale jest wszystko to, czego nie znoszę - kolorowe, ledowy neony, naganiacze, typowo turysrtyczne knajpy i tak jak już wspomniane, hotelowe miasta, ale plaże oczywiście ładne. Dla mnie idealna opcja mieszkanie na północy i samochód :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#113 PostWysłany: 27 Paź 2021 19:02 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
sanchopan napisał(a):
Mnie tam geje i inni tacy nie przeszkadzają - ludzie normalni jak inni. I tak uczę dzieci :)

Tu nie chodzi o gejów jako takich, tylko np. o podstarzałych panów, którzy stoją (forma opalania na stojąco) co kilkadziesiąt metrów na wydmach jak ich Pan Bóg stworzył. Nie wnikając w preferencje seksualne, widok dla niektórych może być niesmaczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#114 PostWysłany: 27 Paź 2021 19:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@Mar77: Homo sum et nil humanum, a me alienum esse puto. A tak poza tym, to nikt nikomu nie nakazuje się w nikogo wpatrywać :D
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#115 PostWysłany: 27 Paź 2021 22:32 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Mar77 napisał(a):
sanchopan napisał(a):
Mnie tam geje i inni tacy nie przeszkadzają - ludzie normalni jak inni. I tak uczę dzieci :)

Tu nie chodzi o gejów jako takich, tylko np. o podstarzałych panów, którzy stoją (forma opalania na stojąco) co kilkadziesiąt metrów na wydmach jak ich Pan Bóg stworzył. Nie wnikając w preferencje seksualne, widok dla niektórych może być niesmaczny.
Mylisz chyba z niemieckimi załogami spod znaku FKK - gdzie obie płcie są reprezentowane przez osoby w wieku podeszłym i które występują na każdej wyspie archipelagu.

Chłopaki z gejowskich odcinków Diunas Maspalomas są wypracowani i bardzo estetyczni. Zawsze jak ich widzę, to cieszę się że nie jestem gejem bo nie byłbym w stanie spełnić tak wyśrubowanych standardów męskiej urody jakie tam obowiazują, a kobiety są chyba pod tym względem mniej wymagające.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#116 PostWysłany: 16 Lip 2022 22:55 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Czy wiecie może czy gdzies w Las Palmas lub okolicach Maspalomas można kupić koszulki techniczne do treningów z jakimś motywem z Gran Canarii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#117 PostWysłany: 20 Lip 2022 15:35 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Wróciłem z tygodniowych wakacji na Gran Canarii.
Parę moich uwag, rad ;)

Mogan
Parking na końcu miejscowości, na zachód od plaży, za kanałem. Płatny. Z mapy wynika że obok niego jest jeszcze jakiś parking ale nie wiem czy dla turystów czy dla mieszkańców.
Domki z kwiatkami są la zachód od tego parkingu, przy marinie. My trafiliśmy na ekipę sprzątającą, która porozstawiała na środku śmietniki i w jaskrawych strojach niespiesznie wygarniała powietrze z chodnika.

Playa de Amadores
Plaża za falochronem, zero fal, woda spokojna, można odpłynąć daleko od brzegu. Woda turkusowa. Parkingi po obu stronach plaży po zachodniej parking podziemny. Miejsce przyjemne do plażowania i kąpieli. Po zachodniej stronie budynki z żarciem i pierdołami. Także po zachodniej stronie jest Amadores Beach Club, niestety z niego cały czas naparza dudnienie, dla niepoznaki zwane muzyką.

Warto przejechać się drogą GC-500 z Mogan do Maspalomas. Między Lomo Galeon a Maspalomas sporo małych, dzikich plaż, ale raczej bez możliwości kąpania się. Zejście na plaże po skałach.

Droga GC-200 warta przejechania.
Kolorowe, zielone i czerwone skały Los Azulejos De Veneguera i kawałek dalej, Charcos Azules .
Punkt widokowy Mirador de San Nicolás.
Oczywiście Mirador del Balcón
Naturalne baseny w Agaete - Agaete Piscina Natural. Woda trochę zimna i miejscami spory nurt wody, ale miejsce fajne. Jadąc tam trzeba zwrócić uwagę na ostatnim rondzie na zjazd, który można przeoczyć. Jest on w szutrową drogę prowadzącą ostro w dół.

Z miejsc mało opisanych w internecie: Barranco de Las Vacas.
Miejsca do zaparkowania są 2 zatocze, lub kawałem poniżej i powyżej tego miejsca. To jest miejsce na 15-20 zwiedzania. Atrakcyjna część wąwozu ma ok 150-200 metrów.
Dojście: atrakcyjna część wąwozu znajduje się po północnej stronie zakrętu. Aby tam się dostać należy przejść przez barierki przy drodze, ale od strony południowej, wewnętrznej zakrętu. Zejść w dół i przejść pod tunelem pod drogą. Będąc na miejscu, podchodzą do barierek na zakręcie od strony wewnętrznej zobaczycie jak to wygląda. Zejście krótkie, ale strome i sypkie. Zalecam odpowiednie buty! Można chyba także zejść ścieżką widoczną na Google Maps która zaczyna się ok 150 metrów wyżej jadąc drogą. prowdzi ona najpierw na południe, a potem już na północ do dna wąwozu.

Playa de San Agustín plaża gdzie są fajne fale, nie było cofki.

Reszty nie opisuję bo w internecie jest sporo informacji.
Na Pico de la Nieves autem trzeba się kierować w to miejsce: parking.
Na Roque Nublo parking jest tutaj: parking. Nam wejście bardzo spokojnym krokiem zajęło ok 45 minut.

My byliśmy w środku lipca 2022 i wszędzie zaparkowaliśmy bez problemu, ale czasem może braknąć gdzieś miejsca.

Ludzi wszędzie średnio, nie było tłumów, poza plażami gdzie jednak trochę ludzi było ale nie było oczywiście problemu aby gdzieś się rozłożyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#118 PostWysłany: 20 Lip 2022 16:33 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
@xemi w Maspalomas jest gdzieś arking platny czy ot tak, na ulicach?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#119 PostWysłany: 20 Lip 2022 16:43 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
@katka256 Przy samej plaży (Calle las Dunas), jest wielki płatny parking. Na ulicach z reguły też nie ma większego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#120 PostWysłany: 20 Lip 2022 16:52 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
katka256 napisał(a):
@xemi w Maspalomas jest gdzieś arking platny czy ot tak, na ulicach?
W Maspalomas byłem tylko na wydmaxhy, parkowałem w ulicy przed hotelem, oraz na jedzenie, tam też parkowałem na ulicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group