Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 13 Paź 2021 11:48 

Wizzair otworzył fajne połączenie z Warszawy na weekend (Pt. 8.00 - Pn 13.30) pewnie wiele osób będzie korzystać, więc podzielę się praktycznym planem jak ten czas optymalnie spożytkować.

Pierwszy weekend października bilety były po ok. 300zł WDC, moje członkostwo wygasło więc płacimy po ok. 100zł drożej.

Piątek
Przylot jakoś po 13.00. Auto braliśmy z Top Car. Miał być Cicar ale akurat nie wiem czemu auta w tym czasie u nich były nie dostępne.
Do okienka przybiegam jak najszybciej i było to bardzo dobre bo po mnie nim ustawiła się spora kolejka. Koszt za te 4 dni niecałe 900zł, nie brałem żadnego ubezpieczenia. Pobrali z karty 500 euro kaucji.
Dostajemy Clio, trochę porysowane więc porobiliśmy zdjęcia usterek.
Plan był taki, że jeden nocleg na północy i dwa w jednym miejscu na południu by w poniedziałek nie było też jakoś bardzo daleko na lotnisko.
Więc najpierw zakupy w Lidlu i jedziemy na Diuny de Corralejo. Diuny to może za dużo powiedziane, ale są to malownicze niezbyt wysokie piaszczyste wzniesienia. Śliczne puste szerokie plaże. Następnie mijamy bokiem miasteczko Corralejo i kierujemy się na Popcorn beach. W sumie ładne miejsce ale bez szału. Ten "popcornowy" odcinek nie jest taki duży. Wokół fajne księżycowe krajobrazy. Potem objeżdżamy Wulkany Bayuyo i Hondo. Na ten drugi prowadzi fajny szlak pieszy ale my ze względu na godzinę odpuszczamy. Jedziemy za to na plaże w okolice miasteczka Los Lagos gdzie zostajemy do zachodu. Przyjemne miejsce, ładne plaże ale minusem są golasy pochowane po okolicznych skałkach.
Nocleg mamy zupełnie na pustyni w okolicy La Olivia.

Sobota
Ruszamy piękną trasą FV - 30, zatrzymując się przy różnych punktach widokowych. Potem zjeżdżamy do Ajuy. Naprawdę warto. Piękne klify zwiedzane z pieszej trasy zaczynającej się od punktu widokowego tuż nad zatoczką. Potem jedziemy autem w prawo jakieś 2-3km na łuk skalny Peña Horadada. Super miejsce, pojedyńczy ludzie. Dojazd nieco wyboisty ale pomalutku z zachowaniem ostrożności daje radę. Potem malowniczą drogą Fv - 605 kierujemy się w stronę Tarajalejo. Po drodze obowiązkowo punkt widokowy Astronomical. Według mnie chyba najlepsze widoki na wyspie. Dwa noclegi mieliśmy w Casa Érika Tarajalejo. Z serca mogę polecić to miejsce. Nowiutki apartament dla 4 osób, salon z kuchnią, łazienka i dwie sypialnie, taras. Dobre wyposażenie. Płaciliśmy 50zł/osoba/noc. Taniej i w lepszych warunkach chyba się nie da.
Sama miejscowość też spoko, fajny deptak. Minusem jest ciemna plaża.

Niedziela
Większość dnia przeznaczamy na Cofete. Sam dojazd też jest atrakcją. Trzeba uważać by nie pogubić kołpaków. Cofeta to chyba najładniejsze miejsce na wyspie. Plaża ogromna, dzika. Rewelacja. Można ją zajmować na kilometry... Wracając przejeżdzamy przez Morro Jable ale bez postoju. Hotele, hotele i jeszcze raz hotele. Długie plaże. Po południu chcieliśmy wejść do ogrodu botanicznego Oasis ale bilety są łączone z Zoo więc odpuszczamy. Trochę przesadzają normalny bilet ponad 40 euro.

Poniedziałek
Postanawiamy przeznaczyć na zakup pamiątek. Do lotniska stąd około 40 minut, polecam centrum handlowe Mercadone tuż przed lotniskiem w Caleta Blanca. W China Town magnesy po 1 euro i ogólnie chyba najtańsze pamiątki, t-shirty które w innych miejscach są droższe.

Na lotnisku babka tylko spojrzała na auto bez żadnego obchodzenia i oglądania, po czym stwierdziła że wszystko ok, i podpisała na dokumencie wynajmu "no damage". Następnego już dnia kaucja wróciła na konto. Także mogę polecić Top Cara.

Podsumuwując
Ogólnie wyspa pustynia. Pomarańczowe i żółte góry wypalone słońcem. Miejscami krajobrazy marsjańskie oraz księżycowe. Bardzo mało roślinności. Tu nie zwiedza się miast i zabytków których nie ma. Natura, góry, słońce i piękne plaże. Bardzo dobre drogi. Początek października do 30 stopni i malutko ludzi. Plusem jest to że większość wyspy to tereny objęte ochroną gdzie prawo zabrania rozbudowy i stawiania budynków powyżej dwóch pięter. Całkowity brak reklam, bilbordów, banerów i innych pierdół szpecących krajobraz. Także niemal zupełny brak powierzchni magazynowych oraz przemysłu.
Jak tylko znowu wjadą tanie bilety lecę na pewno.

Ostatnio edytowany przez Japonka76, 13 Paź 2021 15:20, edytowano w sumie 1 raz
tytuł
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

Temat postu: Re: Fuerteventura
#122 PostWysłany: 13 Paź 2021 12:04 

niebieski
Jak na ok 3 dni to nie polecam Kanarów. Raz sam popełniłem ten błąd. Wg mnie lot jest za długi (ok 6hx2) w stosunku do czasu który się spędza na miejscu. Więc polecam to przemyśleć przed zakupami ;)
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.

#123 PostWysłany: 13 Paź 2021 12:17 

srebrny
Do Japonii na parę godzin latają, to i na kanarach coś się w 3 dni zobaczy chyba?
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.

#124 PostWysłany: 13 Paź 2021 14:02 

złoty
Co to za różnica, 3 godziny czy 6 godzin, jeśli ma się mocny sen ;) Sam spróbuję tę trasę na 3 dni w listopadzie.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#125 PostWysłany: 13 Paź 2021 14:32 

niebieski
No 3 a 6h to różnica podwójna ;p
Oczywiście, że da się zrealizować taki trip, co widać z opisu powyżej. Też taki zrealizowałem, tylko że na Gran Canarię.
Ale co też widać zostały dwa pełne dni na zwiedzanie/ odpoczynek. Dwa dni natomiast poszły na dojazdy, sprawy organizacyjne, itp. Np.: w kolejce do okienka po auto mogło zejść 2h..., zakwaterowanie w obiekcie mogło nie przejść sprawnie...
Dlatego ja latam na Kanary na optymalny czas 7 dni i tez polecam :)
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 13 Paź 2021 14:37 

złoty
Ja też bym wolał na 7 dni. :) ale w moim przypadku na możliwość wzięcia urlopu na tydzień musiałbym czekać pewnie pół roku. A urlop na piątek i poniedziałek to inna inszość :) Taki to mogę brać co dwa tygodnie. ;)
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#127 PostWysłany: 13 Paź 2021 14:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Ludzie jadą na weekend do Zakopca z Wawy 6-7h. Ja jednak nie żałuje moich 3 dni w TFS na majówkę. Lepsze to niż siedzenie w domu.

Chociaż już temat do czy-to-juz-uzaleznienie,18,75203
@moderacja dacie rade? :)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#128 PostWysłany: 13 Paź 2021 16:56 

Pewnie, że na kanary lepiej lecieć na dłużej. Ale jeżeli ktoś tak jak ja wyjeżdża kilka razy w roku, i ze względu na pracę mogą to być wyjazdy około weekendowe to to połączenie jest idealne. A już zimą by naładować się trochę słońcem i uciec od niskich temperatur rewelacja.
Po za tym wyspa jest mała, wszędzie blisko, te 3 dni wystarczą by z grubsza ją poznać.
 Relacje PM off  

#129 PostWysłany: 13 Paź 2021 17:24 

My lecimy 17.10 na tydzień z Katowic. Bilety kupione wcześniej po 360. Ostatnio były nawet poniżej 300.Samochód wzięliśmy na tydzień. Też rezerwowany wcześniej- i tu wydaje się było to dobrą decyzją. W planie 3 dni Fuerta i 4 Lanzarote. Noclegi na Airbnb. Tanie ale nie jakoś specjalnie okazyjne. Plan zbudowany częściowo na sugestiach z forum. Plażowanie nie interesuje nas jakoś specjalnie toteż mam nadzieję że uda się wszystko ogarnąć.
 Relacje PM off  

#130 PostWysłany: 13 Paź 2021 21:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 320
Kilometry: 542 809
Wiadomo, że tydzień może się bardziej kalkulować, bo choćby wynajem samochodu wychodzi bardziej korzystnie, noclegi czasem też, ale jak się nie ma co się lubi... 8-) Sam mam w planie Fuerte w układzie pt-pn w przyszłym roku i jeśli się uda polecieć, to wycisnę ten czas jak cytrynę. :)
Zeus lubi ten post.

#131 PostWysłany: 14 Paź 2021 13:14 

Ves123 napisał(a):
My lecimy 17.10 na tydzień z Katowic. Bilety kupione wcześniej po 360. Ostatnio były nawet poniżej 300.Samochód wzięliśmy na tydzień. Też rezerwowany wcześniej- i tu wydaje się było to dobrą decyzją. W planie 3 dni Fuerta i 4 Lanzarote. Noclegi na Airbnb. Tanie ale nie jakoś specjalnie okazyjne. Plan zbudowany częściowo na sugestiach z forum. Plażowanie nie interesuje nas jakoś specjalnie toteż mam nadzieję że uda się wszystko ogarnąć.

Daj znać po powrocie. Ciekaw jestem porównania tych dwóch wysp, bo też taki wypad chodzi mi po głowie.
 Relacje PM off  

#132 PostWysłany: 14 Paź 2021 18:58 
Awatar użytkownika

Loty: 44
Kilometry: 115 262
niebieski
Moją ulubioną miejscówką na Fuercie jest Morro Jable. Miejscowość ta osłonięta jest pasmem górskim co powoduje że jest tu mniej wietrznie niż w innych częściach wyspy. Z Morro Jable jest możliwość pieszo przez góry dojść na słynną plażę Cofetę, szlak ma ok 10 km w jedną stronę jest długi ale łagodny, najwyższy punkt na przełęczy ma ok 320 mnpm. Z Morro Jable można też pieszo wejść na najwyższy szczyt Pico de la Zarza, niech nikogo nie zwiedzie fakt że to tylko 807 m bo startujemy od zera i jedną stronę potrzebujemy ok 2,5-3 godziny (na znaku 3,20), z Zarzy przy bezchmurnej pogodzie można też podziwiać Cofete, niestety szczyt jest często w chmurach. W Kolejną ciekawa wędrówkę pieszą z Morro Jable można się udać w kierunku Risco del Paso gdzie po wdrapaniu się na klif można podziwiać jedną z najpiękniejszy plaż Playa Sotevento. Ponadto Same miasteczko jest bardzo urokliwe, posiada ładną plaże, uroczy deptak i port.

Poniżej kilka zdjęć z mojego ostatniego wypadu 04 -11 pażdziernika 21r. opisy są pod zdjęciami

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Misiatek uważa post za pomocny.

#133 PostWysłany: 14 Paź 2021 19:37 

niebieski
Ciekawe, jak zupełnie różne mogą być opinie :)
Byłem niedawno na tydzien na Feurcie, zbazowalem sie w Corralejo i zjechałem wyspę wzdłuż i wszerz.
Piątego dnia pobytu przyszedł czas na całodzienną wycieczkę na słynną Coffete 8-) Po ok 1.5h drogi wjechalismy do Morro Jable i zrobiło mi niedobrze :|
Pierwszy raz na wyspie zobaczyłem taki prawdziwy 'kurort' z niezliczoną liczbą hoteli naćkanych jeden przy drugim...
Kontrast między niską (bardzo estetyczną dla mnie) zabudową Corralejo a betonową pustynią Morro Jable rzucił mi się bardzo w oczy i miałem ochote czym prędzej stamtąd uciekać :o
 Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.

#134 PostWysłany: 14 Paź 2021 19:49 

Okolice morro jable to też moje ulubione miejsce na Fuercie - olbrzymie puste plaże. W corralejo doświadczyłem dzikich tłumów - 08/2021
 Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.

#135 PostWysłany: 14 Paź 2021 19:59 
Awatar użytkownika

Loty: 44
Kilometry: 115 262
niebieski
@Jac W sumie byłem 3 razy na fuercie, zjechałem całą wyspę i oczywiście byłem w Coralejo, jest to obowiązkowy punkt na wyspie ale czy tam jest aż tak niska zabudowa to bym się spierał :lol: poniżej fota z grande playa. Pewnie następny wyjazd przeznaczę cały na północ bo dopiero jak się dobrze pozna okolicę to można wyrobić zdanie.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#136 PostWysłany: 14 Paź 2021 20:28 

niebieski
@czarny38
Hotel ze zdjęcia jest jednym z bodajże dwóch zlokalizowanym na północ od wydm i ja bym go do zespołu urbanistycznego Corralejo nie zaliczał ;)

@emceef
Dlatego nie jeżdżę do turystycznych miejscowości w sierpniu :lol:
 Relacje PM off  

#137 PostWysłany: 25 Paź 2021 14:27 

Podział tygodnia na Kanarach na 3 dni na Fuertę i 4 na Lanzarote to była dobra opcja. Przejechaliśmy 960 km. Panda dała radę. Cofetę też zaliczyliśmy. Warto było. Byliśmy ok.9tej rano. To był dobry czas. Na plaży były tylko 2 inne osoby. Spokój i tylko słońce i szum fal. Droga całkiem przyzwoita. Rano polewali ją na zakrętach tak że nie kurzyło się za bardzo. Bliżej południa było coraz więcej aut, ludzi z autobusu, wycieczek jeppami itp. Jadąc do domu Wintera dobrze jest zostawić auto trochę poniżej i dojść na miejsce. Powrót to już większy ruch tak że trzeba uważać.
 Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.

#138 PostWysłany: 25 Paź 2021 16:04 

złoty
emceef napisał(a):
Okolice morro jable to też moje ulubione miejsce na Fuercie - olbrzymie puste plaże. W corralejo doświadczyłem dzikich tłumów - 08/2021

w sierpniu sa hiszpanskie wakacje kiedy to zamyka sie pol kraju, firmy sie zamykaja i wrecz zmuszaja pracownikow do wziecia urlopu w tym terminie - w sierpniu sie do Hiszpanii poprostu z tego wzgledu nie jezdzi.
 Relacje PM off  

#139 PostWysłany: 27 Paź 2021 18:55 

Ves123 napisał(a):
Podział tygodnia na Kanarach na 3 dni na Fuertę i 4 na Lanzarote to była dobra opcja. Przejechaliśmy 960 km. Panda dała radę. Cofetę też zaliczyliśmy. Warto było. Byliśmy ok.9tej rano. To był dobry czas. Na plaży były tylko 2 inne osoby. Spokój i tylko słońce i szum fal. Droga całkiem przyzwoita. Rano polewali ją na zakrętach tak że nie kurzyło się za bardzo. Bliżej południa było coraz więcej aut, ludzi z autobusu, wycieczek jeppami itp. Jadąc do domu Wintera dobrze jest zostawić auto trochę poniżej i dojść na miejsce. Powrót to już większy ruch tak że trzeba uważać.

Jak Lanzarote wypada w porównaniu z Fuertą ? Na której z nich warto pobyć trochę dłużej ?
Jaki koszt promu ?

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 27 Paź 2021 22:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#140 PostWysłany: 27 Paź 2021 20:11 

Prom tam i z powrotem dla 2 osób+ samochód kosztuje 116E. Bilety kupowaliśmy bezpośrednio przed wjazdem na prom. Ocena, która wyspa jest fajniejsza jest trudna. To zależy kto co lubi. Jeżeli najważniejsze jest plażowanie to Fuerta wydaje się lepszą( Cofete, czarna w Ajuy, Sotavento czy wydmy i plaża w Corralejo).Na Lanzarote najlepsza to Papagajo. Tutaj chyba skromniejszy wybór. Jeżeli ktoś lubi łażenie po wulkanach to na Fuercie najlepszy to dla mnie wulkan Hondo na północy. Na Lanzarote patrząc od Playa Blanca to Montana Roja, potem Caldera Blanca powyżej Parku Timanfaya i na górze wyspy Monte Corona. Wszędzie wyjścia są łatwe ok.1,5godz. tam i z powrotem. Saliny nie są jakieś imponujące np. w porównaniu z tymi na Sycylii (Trapani). Ponieważ mieliśmy samochód na tydzień to chcieliśmy go wykorzystać maksymalnie. Przejechaliśmy 960 km też

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 27 Paź 2021 22:55, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
 Relacje PM off  

[ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości