Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:14 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Zakładam nowy wątek, ponieważ większość informacji, które znajduję na temat przemieszczania się po Andaluzji, dotyczy jednak wynajmu auta. Wybieramy się z chłopakiem do Hiszpanii na 11 dni, ale nie mamy możliwości wynajęcia samochodu. I teraz pytanie, czy plan, który stworzyłam na zwiedzanie, jest Waszym zdaniem realny, a może macie jakieś sugestie?

Lądujemy w Madrycie, wylatujemy z Sewilli. Plan obmyśliłam z grubsza taki:

1-2 – Madryt,
3-4 – Kordoba,
5-7 – Ronda + Grazalema, jakiś fajny trekking
8-9 – gdzieś (????) nad morzem - myślałam o Marbelli albo Esteponie - generalnie chodzi o to, żeby było w miarę prosto dojechać z Rondy i wyjechać do Sewilli, aczkolwiek marzy mi się, zamiast kurortu, jakieś spokojne, nadmorskie miasteczko z ładną plażą.
10-11 – Sewilla, wylot

Przejazdy do kolejnych miejsc planuję na wieczór, żeby noc spędzić już w nowym miejscu. Z Madrytu najchętniej bym zrezygnowała (choć nie wiem czy słusznie) i pojechała od razu do Kordoby, ale mojemu towarzyszowi bardzo zależy.

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Napisałaś, ze nie masz możliwości wynajmu auta, a dlaczego?
Może coś wykombinujemy?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@eskie
Może ma cofniete prawko za jakieś przewinienie. Nie wnikajmy... 8-)
Z reszta: myślę, że to ciekawa propozycja żeby stworzyc wątek "bez auta".

@lody_włoskie
:arrow: jak-tanio-podrozowac-po-hiszpanii,1435,8890?start=60#p1203050
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11320
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@lody_włoskie To proponuję najpierw posprawdzać rozkłady jazdy pociągów/autobusów, czy te wszystkie wieczorne przejazdy są możliwe w czasach Covid19. Polska branża autokarowa leży i kwiczy, nie wiem jak jest w Hiszpanii. Co do planu: Madryt może perłą nie jest, ale jest parę miejsc wartych zobaczenia. Choć Andaluzję lubię bardziej :) Skoro wracasz z Sewilli, to odpuściłbym Marbellę/Esteponę i pomyślał raczej o Kadyksie i okolicach - będzie chyba łatwiej przemieścić się do Sewilli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:32 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Nie mamy prawa jazdy - tak, są jeszcze tacy ludzie ;)
Generalnie nie chciałabym skupiać się w tym wątku na tym "dlaczego bez auta" i jak je jednak wynająć, ale co zrobić, aby najlepiej wykorzystać czas i możliwości transportu zbiorowego.

@Kashpir, o plażach wokół Kadyksu też myślałam, polecasz jakąś miejscowość?
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:38 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Każdy plan jest do wykonania no chyba , że ...nie jest :lol: A tak na poważnie. Wykonaj trochę ,,pracy domowej" i poskacz po rozkładzie RENFE czy masz ewentualnie dogodne połączenia? Przecież to jest najbardziej istotne w twoim planie. Co do miejscówek to także zapewne będzie sporo różnistych opinii gdyż każdy ( na szczęście) ma inszy gust. Najlepiej dla ciebie jak wypowie się np. 10 osób a ty tylko podepniesz się pod najbardziej ci odpowiadający :mrgreen: Cfffaniara :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
W przypadku krótszych tras raczej kierować sie na autobusy niż pociągi.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:43 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Oczywiście, sprawdzałam, połączenia są! No chyba, że ich nie ma... ;) no żartuję, są, są.
Zagwozdkę mam jedynie z tą miejscowością przy plaży.
I czy plan - Waszym zdaniem - jest przeładowany, na przykład, czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:51 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
szczerze polecam Cadiz, swietny na jednodniowke, i będąc w Cordobie warto dotrzeć również do Granady. Potem trasę Granada - Sewilla robisz ALSĄ w 4 godziny.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
lody_włoskie uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:54 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
A tak tylko BTW...czy kasa jest istotna? Czy sprawdzałaś dostepnośc i koszty noclegów w danym okresie? Marbella to np. miasteczko ,,milionerów" i tam np. noclegi w ,,ciekawych" są cenach. Madryt także do tanich nie należy nawet hostele. Zawsze najpierw powinno się zrobić wszelaką logistykę a potem ewentualnie dopasowywać się do tego. Przecież nawet poszczególne dni tygodnia są różniste w cenach noclegów danego obiektu. Może pojechałem za...daleko ale zawsze tak robię jak cuuś planuję :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:57 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
@HandSome, nie wiem czemu już w kolejnym poście zakładasz, że niczego nie przygotowałam, skoro przedstawiłam konkretny plan, nad którym siedzę intensywnie trzeci dzień. Noclegi w Marbelli jak nad polskim morzem. W Madrycie mamy pokój z łazienką w pensjonacie w samym centrum - na Bookingu ocena 9.0, cena: 106 zł za dwie osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 03 Lip 2020 10:24 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Tak tylko kolejny raz BTW...gdybyś się dobrze przygotowała to raczej byś unikała wskazówek od forum :mrgreen: Zauważ sama. Nawet nie podałas tutaj daty kiedy chcesz wyjeżdżać? Na Booking sprawdzasz ceny ale wiele może być bez możliwości odwołania rezerwacji więc płacisz z góry i jak ewentualnie masz tak rozłożone płatności to potem wszelkie zmiany już nie wchodzą w rachubę. Musisz także zakładać , że może jakies inne persony także obserwują twoje obiekty noclegowe i zarezerwują je wcześniej i dlatego twój plan wcześniejszy już będzie wymagał zmian. Piszesz poza tym o ...trekkingu. Jaka trasa? Czy jakies tam górki czy też trasa na której trzeba mieć wcześniejszą rezerwację? Sprawdzałas to? Lipiec , sierpień czy wrzesień a może...grudzień? To także ma znaczenie. hmmm
Już więcej nie piszę bo jeszcze focha strzelisz i pojedziesz bez podpowiedzi z forum :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lip 2020 10:30 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
@HandSome, mylisz pojęcia. Forum właśnie jest po to, żeby rozmawiać. Pod warunkiem, że ma się o czym, ja mam - przedstawiłam plan, do którego się nawet nie odniosłeś, pisząc mi jakieś truizmy o tym, że trzeba rezerwować noclegi. No wow. Dzięki. Nie oczekuję przewodnika jak z Lonely Planet, co od początku próbujesz mi zarzucić. Szkoda, że zrobił się taki słaby offtop, bo w moim przekonaniu to jest "temat z potencjałem" i wszystkie wskazówki co do transportu publicznego w Andaluzji są na wagę złota.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Lip 2020 10:40 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nie przebiję twojego EGO i nie zamierzam :mrgreen: Czy temat rozwojowy? :mrgreen: Podobnych lub prawie identycznych tutaj mnóstwo tylko trzeba poszperać. A co do samego transportu publicznego to zapewne sama się domyślasz , że dostaniesz wskazówki bo dostajesz już ale są one oparte o...historię czyli przed coronove :mrgreen: Najnowsze może udzielić chyba jedynie Namteh bo tam zamieszkuje. Poza tym dalej nie napisałaś jakie terminy(może dla ciebie to mało istotne) i nie znasz nawet najbliższej przyszłości bo może Gobierno z Sanchezem ponownie wprowadzi Estado de Alarma...i co wtedy? Nie napisałaś czy jesteś np. świetną lingwistką i wszędzie sobie poradzisz ze wszelakimi językami w razie wyższej potrzeby. Dalej wymieniać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lip 2020 10:45 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4787
platynowy
@HandSome no właśnie ego...

Spokojnie można planować stopy przy przejazd autobusami Alsa es

Ja bym na dzień czy dwa zahaczył o Malagę czy okolice z Caminito del Rey (pociąg z Malagii lub Sevilii)
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
lody_włoskie uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 03 Lip 2020 10:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11320
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@HandSome pytania i temat jest konkretny. Proszę się więc trzymać tematu a nie jakieś przedstawiać jakieś ogólne rozważania o cenach, nieznanej przyszłości czy znajomości języka. :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Lip 2020 10:50 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
O właśnie, dzięki, autostop to może być fajne rozwiązanie, zwłaszcza w okolicach mniejszych miejscowości, np. Rondy... chyba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lip 2020 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@lody_włoskie
Obecnie wielu Hiszpanów zdecydowało się spędzić wakacje w domu, bez dalekich podróży z obawy przed covidem i innymi problemami. Obawiam się, że oni także mogą nie chcieć zabierać ludzi z ulicy. Spróbuj blablacar.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
lody_włoskie uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 03 Lip 2020 11:02 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Autostop? :lol: :lol: :lol: Boszee. W erze corony? Rozumiem , że to jest właśnie ten...rozwojowy temat? Więcej nie dopiszę bo Kashpir mnie wywali :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Lip 2020 11:34 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
-- 10 Lip 2020 12:31 --

Słuchajcie, będę w Andaluzji prawie cały sierpień, wczoraj rozmawiałam z osobą, która tam mieszka na codzień (100km na północ od Malagi mniej więcej) i dowiedziałam się, że tam jest kiepsko z połączeniami autobusowymi teraz. Jest ich mniej i nie jeżdżą regularnie i co chwila się coś zmienia. Chociaż lepiej jest między głównymi miastami, ale musicie się przygotować na przygody.
Będę miała samochód więc za bardzo się nie interesowałam tematem, ale akurat wczoraj o tym rozmawiałyśmy z kobietą stamtąd więc piszę.

-- 10 Lip 2020 12:34 --

To będzie mój pierwszy raz w Andaluzji, ale dowiedziałam się tez, że tam bardzo kiepsko z angielskim. Nie wiem jak u Was z językami, ja będę musiała przyswoić trochę podstaw hiszpańskiego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group