Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Wrz 2019 14:54 

Rejestracja: 12 Wrz 2019
Posty: 4
Witam,
Zamierzam z żoną i dwójką dzieci wybrać się na Malagę w czasie ślaskich ferii - połowa stycznia 2020.
Obawiam się jednak, że może to być wymarłe miasto w tym czasie - restauracje przy plaży pozamykane, ogrody lub muzea nieczynne itp.
i nie będzie małp na wzgórzu Gibraltar ;)
Polecacie Costa del Sol zimą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 12 Wrz 2019 18:47 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Wszystko normalnie otwarte, ok. 20 stopni i słońce :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dandi78 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Wrz 2019 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
to słońce gwarantujesz ?,
ja bym się cieszył gdyby nie było małp na skale, ale to nieprawdopodobne,
ale ogólnie polecam, byłem w lutym, już były truskawki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Wrz 2019 19:45 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Zimą zwijają całe miasto, tak samo jak podobne wielkością Katowice. Wszystko zamknięte, sklepy zabite dechami, restauracje zamknięte, morze zamarza, a małpy z Gibraltaru migrują do Afryki.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Wrz 2019 20:22 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Byłem w tym roku na przełomie stycznia i lutego, pogoda była fantastyczna,ponad 20 C, ludzie w morzu się kąpali a na plaży opalali.Ja przez tydzień mieszkałem niedaleko Malagi , w miejscowości Benalmadena w hotelu Medplaya Balmoral na samym morzem (przez ulicę)Pobyt za dwie osoby w hotelu oraz pełne(śniadania,obiady,kolacje) bardzo dobre wyżywienie za cały tydzień zapłaciłem łącznie 1500 zł.Do tego poleciałem Ryanair za 250 zł RT od osoby czyli łącznie pobyt z przelotem na osobę 1000 zł.Do Malagi autobusem ( przystanek przed hotelem) 45 min do ostatniego przystanku na dworzec autobusowy w centrum. W przypadku zainteresowania służę informacjami dodatkowymi.
W Benalmadena na można się nudzić nawet zimą.Wiele atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Wrz 2019 08:23 

Rejestracja: 12 Wrz 2019
Posty: 4
dziękuję za informacje! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Wrz 2019 08:30 

Wpisz w Google
Relacja Malaga w styczniu
na zdjęciach zobaczysz jak to wyglada w praktyce, najważniejsze że doba świt-zmierzch i głównie słońce 8:30-18:30

Wypożycz samochód np. w Marbesol (jest tu temat) i część pobytu koniecznie podziel z Sewillą
Góra
 PM off
dandi78 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Wrz 2019 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Foto co prawda z 11.02. ale temperatury ok. 20-22 st były. Benalmadena.
Dane ze stycznia łatwo można znaleźć na timeanddate.

Załączniki:
bn2.JPG
bn2.JPG [ 108.41 KiB | Obejrzany 5986 razy ]
P1018468m.jpg
P1018468m.jpg [ 710.14 KiB | Obejrzany 5986 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
dandi78 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Wrz 2019 14:04 

Rejestracja: 12 Wrz 2019
Posty: 4
pabloz napisał(a):
Foto co prawda z 11.02. ale temperatury ok. 20-22 st były. Benalmadena.
Dane ze stycznia łatwo można znaleźć na timeanddate.

"Past weather in..." - tego mi było trzeba !
Dzieki !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Paź 2019 09:53 

Rejestracja: 19 Paź 2019
Posty: 1
Widzę, że wpadliśmy na ten sam pomysł. My też już zakupiliśmy bilety na zimowe ferie w Maladze 18-25 stycznia :)
Też mam podobne obawy do twoich ale mam nadzieję że trafimy na ten cieplejszy styczeń.
10 lat temu z naszym rocznym synem zrobiliśmy samochodem ponad 2000 km po Costa del Sol i Costa Blanca, jednak Malagi nie udało nam się zobaczyć, więc postanowilismy wrócić w tamte rejony.
Chcemy zaliczyć trochę trekkinu ( El Caminito del Rey), wypożyczyć rowery, nacieszyć się słońcem i pozwiedzać miasto i okolice.
Trzymam kciuki za piękną pogodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sty 2020 01:17 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 44
travelaga napisał(a):
Widzę, że wpadliśmy na ten sam pomysł. My też już zakupiliśmy bilety na zimowe ferie w Maladze 18-25 stycznia :)
Też mam podobne obawy do twoich ale mam nadzieję że trafimy na ten cieplejszy styczeń.
10 lat temu z naszym rocznym synem zrobiliśmy samochodem ponad 2000 km po Costa del Sol i Costa Blanca, jednak Malagi nie udało nam się zobaczyć, więc postanowilismy wrócić w tamte rejony.
Chcemy zaliczyć trochę trekkinu ( El Caminito del Rey), wypożyczyć rowery, nacieszyć się słońcem i pozwiedzać miasto i okolice.
Trzymam kciuki za piękną pogodę.

Pogoda aktualnie w Maladze piekna, codziennie słońce i około 20C ;)
Restauracje są otwarte, atrakcje też, tylko turystów mniej.
Co do wejścia zimą na Cominito to polecam na dzień wcześniej sprawdzić pogodę i informacje czy nie jest zamknięte np. z powodu wiatru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sty 2020 21:43 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Nadal tyle samo? Bo prognozy raczej wskazują na temperatury bliżej 10°.
Jednak styczeń to nie jest najlepszy termin na wizytę w Maladze, mogą się oczywiście trafić cieplejsze dni, ale to raczej loteria i lepiej nastawić się w tym okresie na temperatury ok 15°, mocny wiatr i zdarzające się opady deszczu.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Sty 2020 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Anstrahując od naszej tegorocznej zimy (będącej w istocie drugą jesienią) taki wypad w styczniu do krainy w której jest 15 stopni i zdecydowana przewaga słońca nad chmurami to czysta przyjemność, szczególnie gdy w planie mamy aktywny wypoczynek bo przecież chyba nikt nie jeździe o tej porze roku na Costa del Sol zażywać kąpieli morskich i słonecznych (czyt. klasycznego plażingu).
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Sty 2020 08:42 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@kemot pełna zgoda. Na pewno warto w czasie polskiej szarugi wybrać się do cieplejszego i bardziej słonecznego miejsca.
Ale poprzednie zdjęcia mogą rozbudzić nadzieje (także przyszłych odwiedzających za rok, czy dwa), że 20° i słońce w Maladze w styczniu to norma, a tak nie jest. To też anomalia pogodowa i choć czasem można trafić na super pogodę, to z reguły w tym miesiącu może też być niestety tak, jak obecnie - czyli wietrznie, zimno i deszczowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 22 Sty 2020 21:00 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Przedwczoraj w okolicach Malagi było około 0 stopieńków i padał śnieg. Image

Hiszpanie lekko przerażeni i zafascynowani - wysiadali z aut w podkoszulkach i trzepali sobie selfie na potęgę.
Plaży w Benidormie nie ma - morze zabrało.

Turystów generalnie mało, wiele hoteli i restauracji jest pozamykane ale za to łatwiej znaleźć miejsca parkingowe w miastach.
Generalnie warto było.


Pro
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 23 Sty 2020 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
bardzo fajny wątek, kolejny 'mythbuster'. Pamiętam jak jakieś 5 lat temu próbowałem ludzi tu na forum przekonać, że do Barcelony lepiej zimą lepiej nie jechać, bo można tafić na bardzo kiepską pogodę, ale zostałem 'zakrzyczany' przez opinie typu "a ja grałem w piłkę na plaży w krótkich spodniach w połowie stycznia" ( i że w ogóle co ja się tam znam).
No, jak mieszkałem w BCN to też grałem zimą na plaży w krótkich spodniach, i to wielokrotnie, bo grywam w siatkówkę plażową, tylko że wygląda to tak że są dni faktycznie cieplutkie, typu 15+ stopni i słońce, a sporo (zwłaszcza w okresie styczeń-luty-pocz marca, w grudniu często gęsto bywała jeszcze w miarę dobra pogoda) jest takich że temperatura wynosi 6-9 stopni w dzień, w nocy trochę mniej, przy czym tanie hotele i mieszkania są z reguły słabo zaizolowane, mają słabe bądź żadne ogrzewanie i w nocy można naprawde mocno zmarznąć. Także tak.

a przy okazji zagadka - quiz, luźno powiązana z treścią temat: na obrzeżach której z europejskich stolic wykonano w miniony weekend zdjęcie załączone poniżej? I pytanie dodatkowe: czy w związku z pogodą jak na zdjęciu polecalibyście wizytę w tym miejscu w styczniu? : )

Załączniki:
plaza_siatka.jpg
plaza_siatka.jpg [ 94.39 KiB | Obejrzany 4445 razy ]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Sty 2020 00:42 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Ale Barcelona rządzi się trochę innymi prawami co Malaga - średnia temperatura w styczniu w Barcelonie to 9,8 stopnia, w Maladze 12,3, 2,5 stopnia to jednak sporo jak na zimę :)
W Maladze i Alicante jest zimą mnóstwo kolarzy i naprawdę rzadko ktoś narzeka na temperatury, rzadko w obu regionach pada, fakt, teraz spadło parę cm śniegu, ale to jest anomalia ;) Owszem, noce potrafią być zimne i można zmarznąć, ale na to można się przygotować.
Nie ma co straszyć, mało znam miejsc w Europie z bardziej stabilną pogodą niż w tym regionie akurat ;) Sam lecę 3.02 na tydzień na rower do Calpe i wszyscy straszą, że śnieg i w w ogóle, ale idę o zakład z każdym, że będzie powyżej 15 stopni i lampa przez większość wyjazdu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Sty 2020 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Rockriderr napisał(a):
...
W Maladze i Alicante jest zimą mnóstwo kolarzy i naprawdę rzadko ktoś narzeka na temperatury, rzadko w obu regionach pada, fakt, teraz spadło parę cm śniegu, ale to jest anomalia ;) Owszem, noce potrafią być zimne i można zmarznąć, ale na to można się przygotować.
Nie ma co straszyć, mało znam miejsc w Europie z bardziej stabilną pogodą niż w tym regionie akurat ;) Sam lecę 3.02 na tydzień na rower do Calpe i wszyscy straszą, że śnieg i w w ogóle, ale idę o zakład z każdym, że będzie powyżej 15 stopni i lampa przez większość wyjazdu :)

Żeby kolarz narzekał to chyba musi być mróz, pochmurno i silny wiatr. Jak jest sucho to zawsze można jechać.
A co do Calpe: to ani śnieg, ani deszcz, ani temperatura tam nie będzie problemem. Deszcz to może być ulewa ale przelotna. No ale co Ci będę psuł pozytywne nastawienie przed wyjazdem... 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Sty 2020 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 22 Sty 2020 22:53 --

Rockriderr napisał(a):
Ale Barcelona rządzi się trochę innymi prawami co Malaga


oczywiście, ale pozwoliłem sobie podpiąć swoje wynurzenia o Maladzie pod ten wątek. 2.5 stopnia to 2.5 stopnia, dla jednych dużo dla innych mało, choć oczywiście, w Andaluzji jest (naj)cieplej, a okolice VLC / ALC powinny być gdzieś pomiędzy Malagą a Barceloną (choć mam wrażenie że zimą są bliżej Malagi niż Barcelony :P ) .

To przy okazji: spędziłem też jedną zimę w Walencji i tez okres styczeń - luty wspominam kiepsko (choć nie podam szczegółów co to dokładnie znaczy, nie pamiętam, dawno temu 2007/08), ale pamiętam też owego roku kilka dni w połowie listopada (oraz weekend na początku grudnia podczas mojej ostatniej wizyty w VLC, 2 lata temu) gdy przyszedł silny & zimny wiatr z płn. zachodu i temperatura odczuwalna wynosi wtedy ok 0 C

-- 22 Sty 2020 22:55 --

Rockriderr napisał(a):
i wszyscy straszą, że śnieg i w w ogóle


eeee takie strasznie to jakies przegięcie w drugą stronę.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Sty 2020 01:14 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
namteH napisał(a):
Rockriderr napisał(a):
...
W Maladze i Alicante jest zimą mnóstwo kolarzy i naprawdę rzadko ktoś narzeka na temperatury, rzadko w obu regionach pada, fakt, teraz spadło parę cm śniegu, ale to jest anomalia ;) Owszem, noce potrafią być zimne i można zmarznąć, ale na to można się przygotować.
Nie ma co straszyć, mało znam miejsc w Europie z bardziej stabilną pogodą niż w tym regionie akurat ;) Sam lecę 3.02 na tydzień na rower do Calpe i wszyscy straszą, że śnieg i w w ogóle, ale idę o zakład z każdym, że będzie powyżej 15 stopni i lampa przez większość wyjazdu :)

Żeby kolarz narzekał to chyba musi być mróz, pochmurno i silny wiatr. Jak jest sucho to zawsze można jechać.
A co do Calpe: to ani śnieg, ani deszcz, ani temperatura tam nie będzie problemem. Deszcz to może być ulewa ale przelotna. No ale co Ci będę psuł pozytywne nastawienie przed wyjazdem... 8-)


ale nie zepsujesz mi nastawienia, bo nie jadę tam pierwszy raz :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group