Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 456 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 28 Gru 2018 00:31 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Zobacz tutaj: https://www.webtenerife.co.uk/what-to-d ... ng/trails/ (zamiast 'Grid' kliknij w 'Map').

Nie jest to może dokładnie to czego szukasz oraz sama lista jest daleka od kompletnej, natomiast plusem są szczegółowe dane o trasach. W punktach informacji turystycznej na wyspie dostępne są mapki, ale bez czasów przejścia niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#302 PostWysłany: 28 Gru 2018 01:43 

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 5
Dzięki!


Ostatnio edytowany przez Washington, 02 Lis 2019 16:24, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 28 Gru 2018 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Nie tylko Teneryfa, ale cały świat, bardzo lubię i korzystam, można sobie nawet pobrać tracki.
https://pl.wikiloc.com/wikiloc/map.do?l ... 9&z=11&k=1
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
#304 PostWysłany: 02 Sty 2019 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Harmonogram Karnawału na Teneryfie w 2019 roku :

http://carnavaldetenerife.com/wp-content/uploads/2018/07/calendario-provisional-carnaval-2019.pdf

https://www.guidetocanaryislands.com/tenerife-carnival-2019/

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 16 Sty 2019 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
xyrxis napisał(a):
Mirador Roque De Taborno. Sciezka graniami jest bardzo malownicza i chyba sa z niej jedne z najlepszych widokow na calej Teneryfie - morze, gory, doliny - wszystko na raz.

Załączone zdjęcie przypomina mi trasę, którą przeszedłem w tym rejonie. Ten sterczący szpic widziany przez okno:

Załącznik:
Anaga.jpg
Anaga.jpg [ 257.45 KiB | Obejrzany 2544 razy ]


a garść zdjęć z trasy prawie okrężnej (powrót lewadą) można znaleźć tutaj.

Pozdrawiam
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#306 PostWysłany: 21 Sty 2019 20:35 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Karnawał na Teneryfie - czy jest bardzo głośno?
Z małym dzieckiem (w słuchawkach) da radę?:)
Dzięki
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 21 Sty 2019 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
To zależy gdzie i kiedy. W czasie niektórych parad, np. w Puerto de la Cruz, zabawa polega na tym, że wśród dużego i głośnego tłumu przejeżdżają powoli samochody z platformami, na których tancerze i tancerki pląsają w rytm bardzo głośnej muzyki. Dla małego dziecka może to być niemiłe przeżycie. Ale np. w Puerto de Santiago parada była bardziej akustyczna, a uwagę dziecka mogą przykuć kolorowe i błyszczące stroje. Poza tym, zawsze można usadowić się nieco z boku.

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 21 Sty 2019 20:42 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Spokojnie da radę. Najgłośniej będzie podczas pochodów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 23 Sie 2019 01:14 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 26
Drodzy, szykuję się do pierwszego wyjazdu na Teneryfę i prosiłbym o pomoc w trzech kwestiach:
1. Wąwóz Masca - przeczytałem 3/4 wątku i wszyscy zachwalali, a ostatnie wpisy (z 2018) mówią o zamknięciu szlaku. Wiecie, jak wygląda sytuacja teraz? Można zostawić auto, przejść, popłynąć i wrócić busem?
2. Wulkan Teide - jednej rzeczy nie zrozumiałem - oczywiście przy last minute nie ma szans na jakiekolwiek pozwolenie na wejście na sam szczyt. Co mi w takiej sytuacji pozostaje oprócz kolejki? Czy mogę zostawić auto przy Montana Blanca i wejść na szlak w stronę schroniska Altavista i punktu La Rambleta? Czy już w tym miejscu sprawdzają, czy mam pozwolenie (wydawało mi się, że dotyczy ono tylko trasy z La Ramblety na sam szczyt)? Gdyby było możliwe wejście, to ile czasu może zająć taka trasa (od auta do La Ramblety i z powrotem - 5-6h?). I ostatnia kwestia - czy mając bazę w Puerto de la Cruz warto jechać wieczorem/nocą w okolice Teleferico aby pooglądać gwiazdy? Czy spokojnie dużo bliżej Puerto już będą dobre widoki?
3. La cueva del viento - jaskinia wiatru - nie spotkałem się z wymienianiem jej jako ciekawej atrakcji - cena 20euro to dość sporo, był ktoś, warto? jaskinia ma podobno 17-18km, ale sama wycieczka to 2h?
Z góry dzięki, pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 23 Sie 2019 10:12 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
1. Wąwóz jest cały czas zamknięty
2. Jeżeli chcesz wejść na szczyt, a na pozwolenie już za późno, możesz wejść w nocy lub skorzystać z usług lokalnego biura podróży (jeżeli będzie taka możliwość). Do La Rambleta nie potrzebujesz pozwolenia. Co do czasu wejścia - oficjalna informacja mówi, że na szlak nr 7 (Montaña Blanca-Rambleta) potrzeba 5h30min (i 4h15min na zejście), więc jeżeli czujesz się na siłach zrobić tę trasę w 5-6h w dwie strony to ok ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#311 PostWysłany: 23 Sie 2019 10:43 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 26
Dzięki @Mar77 za szybką odp.

Dopytam tylko:
- w takim razie nie warto w ogóle pchać się w stronę wąwozu Masca? Rozumiem, że pewnie komunikacja (autobusy, statki do Los Gigantes) nie działają? Zostaje przejście na dziko jakąś sąsiednią ścieżką czy lepiej odpuścić temat?
- co do Teide - czyli bez problemu mogę zostawić auto poniżej stacji kolejki, zrobić pieszo szlak na La Rambletę (ok. 5,5h) i tam na górzę kupić bilet i zjechać kolejką na dół? Dobrze rozumiem, że robiąc taką trasę za tydzień (początek września) nadal powinienem się cieplej ubrać, bo na górze może być wietrznie i chłodniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 23 Sie 2019 11:12 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Do samej wioski jak najbardziej możesz jechać, tylko nie zejdziesz wąwozem. Autobusy jeżdżą normalnie, łodzie - z tego co się orientuję - już nie. Na dziko możesz się dostać tunelami z sąsiedniego wąwozu, albo od strony oceanu, jeżeli znajdziesz kogoś z łodzią, kto Cię tam podrzuci. Ale to wiesz... na własne ryzyko ;)

Bez problemu możesz wejść na górę i zjechać kolejką. Co do ubrania - weź coś cieplejszego, ale bez przesady. Idąc w dzień będziesz szedł przez sporą część trasy w pełnym słońcu, więc lepiej zaopatrzyć się w zapas wody, niż dźwigać ciuchy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 21 Wrz 2019 23:17 

polecacie jakeś konkretne firmy które oferują zwiedzanie klifów Los Gigantes z łodzi?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Wrz 2019 08:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off  
      
#314 PostWysłany: 22 Wrz 2019 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Tylko jeszcze łódź zamiast kanapy trzeba zmieścić w salonie :D

A tak na serio, to wszystkie "filmy" oferują podobne ceny i emocje. Warto się przejść po przystani i rozejrzeć.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#315 PostWysłany: 05 Paź 2019 23:37 

Witam, czy jest jakaś stronka która pokazuje wszystkie punkty widokowe na Teneryfie?
I czy są jeszcze jakieś inforemacje o Masce czy dalej zamknięta?
Pozdrawiam.
Góra
 PM off  
      
#316 PostWysłany: 06 Paź 2019 15:44 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Google Maps i szukaj miejsc z 'Mirador' w nazwie. W punktach informacji turystycznej są darmowe mapki, na których też są zaznaczone. Na mojej mapce samego Parku Narodowego Teide jest prawie 30 punktów widokowych.

Wąwóz dalej zamknięty.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#317 PostWysłany: 08 Gru 2019 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Zabieram się za planowanie pobytu na Teneryfie i zauważyłem, że zahaczymy o końcówkę karnawału.
Podobno 29.02 jest główna parada karnawału w Puerto de la Cruz (tym mniejszym od Santa Cruz).

Czy jeśli samolot ląduje tego dnia o 17:00 na TFS, warto będzie jeszcze tam jechać?
Muszę wypożyczyć samochód i dojechać. Czasowo pewnie trochę się zejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 08 Gru 2019 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Moim zdaniem parada w Puerto de la Cruz jest o tyle lepsza od tej w Santa Cruz, że odbywa się na bardziej kompaktowym terenie. Ma też bardziej "młodzieżowy" charakter - o ile ma to dla Ciebie znaczenie ;)
Mi najbardziej przypadła do gustu parada w Puerto de Santiago i jeśli masz możliwość zobaczenia właśnie jej, to polecam.
Gdybyś chciał jechać do Puerto de la Cruz, zwróć uwagę na parkowanie - może z tym być duży kłopot, jeśli miałbyś tam dotrzeć późnym popołudniem.

Edit: teraz dopiero spojrzałem, że lądujesz na TFS, a nie TFN. W takim wypadku, jechanie tego dnia do PdlC nie ma już raczej sensu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
mordek uważa post za pomocny.
 
      
#319 PostWysłany: 08 Gru 2019 20:26 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
@mordek zanim dojedziesz, to już chyba będzie po wszystkim, ale w marcu załapiesz się na imprezy karnawałowe na południu wyspy, które odbywają się po tych głównych w Santa Cruz i Puerto de la Cruz.
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek uważa post za pomocny.
 
      
#320 PostWysłany: 09 Gru 2019 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Tak się zastanawiam - to w jakich godzinach odbywają się te wydarzenia? W hiszpańskojęzycznym internecie znalazłem jakieś informację, że główna parada rozpoczyna się około 16:00 i jeszcze przed północą są jakieś wydarzenia.
Zakładając, że ok. 21:00 powinienem być na miejscu to trochę moglibyśmy się chyba jeszcze pobawić aby trochę poczuć klimatu?

@Mar77 czy wiesz może gdzie znajdę więcej informacji o tych wydarzeniach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 456 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group