Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 312 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 28 Gru 2018 00:31 

srebrny
Zobacz tutaj: https://www.webtenerife.co.uk/what-to-d ... ng/trails/ (zamiast 'Grid' kliknij w 'Map').

Nie jest to może dokładnie to czego szukasz oraz sama lista jest daleka od kompletnej, natomiast plusem są szczegółowe dane o trasach. W punktach informacji turystycznej na wyspie dostępne są mapki, ale bez czasów przejścia niestety.
 Relacje PM off  

#302 PostWysłany: 28 Gru 2018 01:43 

Mar77 napisał(a):
Zobacz tutaj: https://www.webtenerife.co.uk/what-to-d ... ng/trails/ (zamiast 'Grid' kliknij w 'Map').

Nie jest to może dokładnie to czego szukasz oraz sama lista jest daleka od kompletnej, natomiast plusem są szczegółowe dane o trasach. W punktach informacji turystycznej na wyspie dostępne są mapki, ale bez czasów przejścia niestety.

Dzięki!
 Relacje PM off  

#303 PostWysłany: 28 Gru 2018 09:38 
Awatar użytkownika

złoty
Nie tylko Teneryfa, ale cały świat, bardzo lubię i korzystam, można sobie nawet pobrać tracki.
https://pl.wikiloc.com/wikiloc/map.do?l ... 9&z=11&k=1
 Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
Ancyna uważa post za pomocny.

#304 PostWysłany: 02 Sty 2019 16:18 
Awatar użytkownika

złoty
Harmonogram Karnawału na Teneryfie w 2019 roku :

http://carnavaldetenerife.com/wp-content/uploads/2018/07/calendario-provisional-carnaval-2019.pdf

https://www.guidetocanaryislands.com/tenerife-carnival-2019/

Image

#305 PostWysłany: 16 Sty 2019 16:25 
Awatar użytkownika

xyrxis napisał(a):
Mirador Roque De Taborno. Sciezka graniami jest bardzo malownicza i chyba sa z niej jedne z najlepszych widokow na calej Teneryfie - morze, gory, doliny - wszystko na raz.

Załączone zdjęcie przypomina mi trasę, którą przeszedłem w tym rejonie. Ten sterczący szpic widziany przez okno:

Załącznik:
Anaga.jpg

a garść zdjęć z trasy prawie okrężnej (powrót lewadą) można znaleźć tutaj.

Pozdrawiam

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.

#306 PostWysłany: 21 Sty 2019 20:35 

Loty: 77
Kilometry: 194 843
Karnawał na Teneryfie - czy jest bardzo głośno?
Z małym dzieckiem (w słuchawkach) da radę?:)
Dzięki
 Relacje PM off  

#307 PostWysłany: 21 Sty 2019 20:41 
Awatar użytkownika

HON fly4free
To zależy gdzie i kiedy. W czasie niektórych parad, np. w Puerto de la Cruz, zabawa polega na tym, że wśród dużego i głośnego tłumu przejeżdżają powoli samochody z platformami, na których tancerze i tancerki pląsają w rytm bardzo głośnej muzyki. Dla małego dziecka może to być niemiłe przeżycie. Ale np. w Puerto de Santiago parada była bardziej akustyczna, a uwagę dziecka mogą przykuć kolorowe i błyszczące stroje. Poza tym, zawsze można usadowić się nieco z boku.

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#308 PostWysłany: 21 Sty 2019 20:42 

srebrny
Spokojnie da radę. Najgłośniej będzie podczas pochodów.
 Relacje PM off  

#309 PostWysłany: 23 Sie 2019 01:14 

Drodzy, szykuję się do pierwszego wyjazdu na Teneryfę i prosiłbym o pomoc w trzech kwestiach:
1. Wąwóz Masca - przeczytałem 3/4 wątku i wszyscy zachwalali, a ostatnie wpisy (z 2018) mówią o zamknięciu szlaku. Wiecie, jak wygląda sytuacja teraz? Można zostawić auto, przejść, popłynąć i wrócić busem?
2. Wulkan Teide - jednej rzeczy nie zrozumiałem - oczywiście przy last minute nie ma szans na jakiekolwiek pozwolenie na wejście na sam szczyt. Co mi w takiej sytuacji pozostaje oprócz kolejki? Czy mogę zostawić auto przy Montana Blanca i wejść na szlak w stronę schroniska Altavista i punktu La Rambleta? Czy już w tym miejscu sprawdzają, czy mam pozwolenie (wydawało mi się, że dotyczy ono tylko trasy z La Ramblety na sam szczyt)? Gdyby było możliwe wejście, to ile czasu może zająć taka trasa (od auta do La Ramblety i z powrotem - 5-6h?). I ostatnia kwestia - czy mając bazę w Puerto de la Cruz warto jechać wieczorem/nocą w okolice Teleferico aby pooglądać gwiazdy? Czy spokojnie dużo bliżej Puerto już będą dobre widoki?
3. La cueva del viento - jaskinia wiatru - nie spotkałem się z wymienianiem jej jako ciekawej atrakcji - cena 20euro to dość sporo, był ktoś, warto? jaskinia ma podobno 17-18km, ale sama wycieczka to 2h?
Z góry dzięki, pozdrawiam
 Relacje PM off  

#310 PostWysłany: 23 Sie 2019 10:12 

srebrny
1. Wąwóz jest cały czas zamknięty
2. Jeżeli chcesz wejść na szczyt, a na pozwolenie już za późno, możesz wejść w nocy lub skorzystać z usług lokalnego biura podróży (jeżeli będzie taka możliwość). Do La Rambleta nie potrzebujesz pozwolenia. Co do czasu wejścia - oficjalna informacja mówi, że na szlak nr 7 (Montaña Blanca-Rambleta) potrzeba 5h30min (i 4h15min na zejście), więc jeżeli czujesz się na siłach zrobić tę trasę w 5-6h w dwie strony to ok ;)
 Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#311 PostWysłany: 23 Sie 2019 10:43 

Dzięki @Mar77 za szybką odp.

Dopytam tylko:
- w takim razie nie warto w ogóle pchać się w stronę wąwozu Masca? Rozumiem, że pewnie komunikacja (autobusy, statki do Los Gigantes) nie działają? Zostaje przejście na dziko jakąś sąsiednią ścieżką czy lepiej odpuścić temat?
- co do Teide - czyli bez problemu mogę zostawić auto poniżej stacji kolejki, zrobić pieszo szlak na La Rambletę (ok. 5,5h) i tam na górzę kupić bilet i zjechać kolejką na dół? Dobrze rozumiem, że robiąc taką trasę za tydzień (początek września) nadal powinienem się cieplej ubrać, bo na górze może być wietrznie i chłodniej?
 Relacje PM off  

#312 PostWysłany: 23 Sie 2019 11:12 

srebrny
Do samej wioski jak najbardziej możesz jechać, tylko nie zejdziesz wąwozem. Autobusy jeżdżą normalnie, łodzie - z tego co się orientuję - już nie. Na dziko możesz się dostać tunelami z sąsiedniego wąwozu, albo od strony oceanu, jeżeli znajdziesz kogoś z łodzią, kto Cię tam podrzuci. Ale to wiesz... na własne ryzyko ;)

Bez problemu możesz wejść na górę i zjechać kolejką. Co do ubrania - weź coś cieplejszego, ale bez przesady. Idąc w dzień będziesz szedł przez sporą część trasy w pełnym słońcu, więc lepiej zaopatrzyć się w zapas wody, niż dźwigać ciuchy.
 Relacje PM off  

[ 312 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości