Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zwiedzanie Irlandii
#1 PostWysłany: 16 Lis 2012 18:33 

Rejestracja: 22 Kwi 2011
Posty: 61
Loty: 1
Kilometry: 7 461
Za dwa tygodnie razem ze znajomymi wybieramy się na 4 dni do Irlandii, a konkretnie do Cork. Dopiero teraz uświadomiliśmy sobie, że kompletnie nie mamy pomysłu co zwiedzic oprócz tego miasta. Możemy podjechac do około 200km od tego miejsca, ponieważ podróżujemy stopem. Ktoś mógłby nam coś doradzic? Co zobaczyc w tym pięknym kraju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 16 Lis 2012 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Cliffs of Moher :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lis 2012 19:19 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Autobusem do Dublina 15 euro bilet i dawaj w stolice na Temple Bar ;) fabryka Guinnesa i samodzielnie nalqny kufel iemnego piwa ;) fabryka Jamesona i historia whisky ;) zobaczyc Szpile heheh w centrum miasta muzem mimo ze darmowe mozna sobie odpuscic ;p a z nowosci zrobili taras widokowy na stadione wiec troche na temat narodowego sportu mozna sie dowiedziec i niezla panorame miasta zobaczyc.pozdr
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lis 2012 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
sejera napisał(a):
Za dwa tygodnie razem ze znajomymi wybieramy się na 4 dni do Irlandii, a konkretnie do Cork. Dopiero teraz uświadomiliśmy sobie, że kompletnie nie mamy pomysłu co zwiedzic oprócz tego miasta. Możemy podjechac do około 200km od tego miejsca, ponieważ podróżujemy stopem. Ktoś mógłby nam coś doradzic? Co zobaczyc w tym pięknym kraju?


poczytaj tutaj

viewtopic.php?f=157&t=20525&p=175281#p175281

polecam też odcinki Makłowicza z Irlandii

http://www.tvp.pl/vod/audycje/kulinaria ... rk/1583740

http://www.tvp.pl/vod/audycje/kulinaria ... ay/1487688

http://www.tvp.pl/vod/audycje/kulinaria ... in/1473064

http://www.tvp.pl/vod/audycje/kulinaria ... na/1473165

może Ci się coś przyda
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lis 2012 23:40 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
15 euro w jedna strone
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Lis 2012 14:38 

Rejestracja: 21 Paź 2011
Posty: 100
sejera napisał(a):
Za dwa tygodnie razem ze znajomymi wybieramy się na 4 dni do Irlandii, a konkretnie do Cork. Dopiero teraz uświadomiliśmy sobie, że kompletnie nie mamy pomysłu co zwiedzic oprócz tego miasta. Możemy podjechac do około 200km od tego miejsca, ponieważ podróżujemy stopem. Ktoś mógłby nam coś doradzic? Co zobaczyc w tym pięknym kraju?


Byliście już? My wczoraj wróciliśmy ;) tez podróżowaliśmy autostopem, tylko że w okolicach klifów byliśmy już samochodem ze znajomymi z Nenagh

z blisko położonych polecam miasteczko Cobh, na Cliffs of Moher byliśmy... i jakoś nie zrobił na mnie wrażenia większego :? ... a wręcz przeciwnie pobieranie opłaty za chodzenie po klifie to żenada...

już bardziej podobało mi sie takie małe miasteczko nieco dalej gdzie zjechaliśmy na zachód słońca i na obiad do knajpy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Gru 2012 20:51 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
Byłem na weekend w Irlandii . Udało mi się kupić bilet Cork-Dublin za 5E OW . Chodź nie wiem jak to zrobiłem:) bo widze że standardowa cena to 10E http://www.gobus.ie/booking.php. Polecam Cork,Dublin i Cliffs of Moher- tylko uwaga na mgłe my byliśmy bardzo wcześnie rano (8-9) i niestety z powodu mgły niewiele było widać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Sty 2013 16:09 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Poza wspomnianymi to w Dublinie jeszcze fajny Phoenix Park (m.in. łosie biegające luzem) z ZOO, Natural History Museum i 2 konkretne stadiony.

Co więcej: Clonmacnoise, Clonoly, trasa krzyży celtyckich od Moon dokądśtam:), góry Wicklow, Lea Castle obok Portarlington (ciekawe dojście do niego, kto dał radę niech się pochwali), Cashel, Cashir, Trimm (tam chyba kręcili Bravehearta), spoko jest też miasteczko Swords pod Dublinem (zamek, olbrzymi park), najlepsze ogrody japońskie, które widziałem są w Kildare a ciekawa była też "Butterfly farm" w okolicach Naas.

Ogólnie polecam objechać cały kraj, jest jednym z moich ulubionych. Tylko tych Polaków za dużo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Sty 2013 15:11 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 3
W Dublinie polecam odwiedzić Półwysep Howth, w 3-4 godziny można obejść cały półwysep, po drodze podziwiając klify i morze. Gdyby tego było komuś było mało to warto się wybrać się kolejką Dart do Bray i Greystones i mamy do wyrobu kilka ładnych tras wzdłuż wybrzeża. W centrum Dublina oczywiście ścisłe centrum i parki i zoo, jedno z największych w Europie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Cze 2014 13:46 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
Mnie się najbardziej podobała fabryka Guinessa :) Wrażenie zrobił również wyjazd w góry, gdzie spotkaliśmy porzuconego nowego Land Rovera ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Lip 2014 18:47 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
timu napisał(a):
Cliffs of Moher :)

Oczywiście + nieodległe Galway z festiwalem ostryg we wrześniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Sie 2014 20:49 

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 57
We wrześniu będę 3 tygodnie w Dublinie, jako że w tygodniu będę pracował (po pracy zwiedzał miasto), jak doradzacie zagospodarować weekendy ? (dokładnie 2 )
Skupić się na zwiedzaniu samej Irlandii ? Czy może jakieś jednodniówki ryanairem, w grę wchodzi, Liverpool, Edynburg, Manchester ewentualnie Londyn ( tu byłem 2 razy)

Dzięki za rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Sie 2014 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Sama Irlandia ma wiele do zaoferowania i nie ma sensu lecieć do Wielkiej Brytanii. A jak już musisz gdzieś polecieć to może linią Aer Arann Islands - z lotniska Connemara latają na Wyspy Aran, lot powrotny kosztuje 50 Euro.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Paź 2014 10:51 

Rejestracja: 21 Kwi 2013
Posty: 12
Byłem w Irlandii 5 dni na początku października więc postaram się udzielić kilku rad:

1. W Dublinie w terminalu T1 wypożyczałem samochód. Stanowisko do odbioru aut znajduję się dość daleko od lotniska, ale dowożą do tego miejsca busy z wypożyczalni. Tak jak w większości dużych wypożyczalni zaproponowano mi samochód o klasę wyższy. Samochód odbierałęm o ok 21:30 w piątek ale wynegocjowałem że mogę go oddać nawet o 1 w nocy w niedzielę nie płacąc za trzecią dobę (Enterprise car). Należy pamiętać o tym, że jeżeli jedziemy obwodnicą na południę Dublina musimy później zapłacić za nią w internecie albo w punktach stacjonarnych oznaczonych Payzone do 19 następnego dnia.

2. W sobotę rano udaliśmy się na zachód. Od razu uprzedzam, że robiliśmy dziennie 700km więc nie wszystkich to pasuje. Na wol niejszych drogach jechałęm w zgodzie z przepisami, jedynie na autostradzie pozwalałem sobie na jazdę 150-160km. Irlandczycy prowadzą bardzo dobrze i nie miałem żądnych problemów, mimo że dopiero drugi raz poruszałem sie po lewej stronie. Naszym pierwszym celem były Cliffs of Moher. Decydując się na jazdę do tego miejsca nie ma co patrzeć za okno zwłaszcza w Dublinie. Pogoda na klifach (byliśmy 2h) zmieniała się wielokrotnie więć trzeba być przygotowanym na wszystko. Irlandczycy są bardzo uczciwi, bilety kupowaliśmy przy wjeździe na parking pokazując z auta karty Euro26, a miły pan od razu naliczył zniżkę studencką. Potem już nikt nie sprawdzał biletów. Klify robią spore wrażenie, ale my z uwagi na napięty grafik udaliśmy się jedynie godzinę wgłąb trasy. Zdarzali sie mieszkańcy Indii, którzy siadali nad przepaścią. Nic dziwnego, że powstał pomnik poświęcony ofiarom, które zginęły na klifach.

Załącznik:
20141004_123607.jpg
20141004_123607.jpg [ 208.45 KiB | Obejrzany 12798 razy ]

Załącznik:
20141004_121441.jpg
20141004_121441.jpg [ 179.9 KiB | Obejrzany 12798 razy ]


W drodze na obiad stanęliśmy na jednym z licznych punktów widokowych nad samym brzegiem morza (klify w tle):
Załącznik:
20141004_134308.jpg
20141004_134308.jpg [ 235.68 KiB | Obejrzany 12798 razy ]


Następnie udaliśmy się na obiad. Zamówiliśmy w odległości ok 10 km. od klifów talerz owoców morza (później dodam nazwę kanjpy). Były tam krewetki, mule, ostryga (1 sztuka:)) i łosoś. Wszystko podane było na zimno z dobrym sosem majonezowym. Porcja za 20 euro starczyłaby spokojnie na 3 osoby, chociaż żal nam było wyrzucić tak dobre wiktuały więc wciągnęliśmy wszystko.

3. Później w planie było Mayo, ale czas mijał nieubłaganie, a jechać tam wieczorem nie miało sensu. Wstąpiliśmy więc do Galway, a w drodze do tego miasta zobaczyliśmy jedynie stare krzyże celtyckie, ale robiły spore wrażenie:
Załącznik:
20141004_153431.jpg
20141004_153431.jpg [ 135.13 KiB | Obejrzany 12798 razy ]


Galway chyba nie jest warte odwiedzenia. Główna ulica to typowe irlandzkie centrum miasta z wieloma pubami. Zjedliśmy jednego hamburgera na dwie osoby i wypiliśmy po kolejnym Guinessie i Bulmersie. Ponieważ zaczęło się ściemniać udaliśmy w drogę powrotną do Dublina. Złapała nas jak to w Irlandii bywa ściana wody, więc wróciliśmy do stolicy po 22. Kolejnego dnia udaliśmy się do Irlandii Północnej, ale o tym później.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 09 Maj 2017 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
@lechoo1899 Jakieś dwa słówka na temat Irlandii Północnej?
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Maj 2017 00:34 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Hej ruda, może ja podpowiem, bo pod koniec marca lądowałem w Belfaście na dwa dni
a potem polecam pożyczyć pojazd, o dziwo tanio jak na W.Brytanie bo tylko 46 zł za dzień
i od razu ruszyć na też tani nocleg Finn McCools Giants Causeway Hostel tylko 150 zł za dwójkę ze śniadaniem
a rano 2-3 godziny spaceru pod i nad klifami, jeszcze przed turystami, oczywiście potem fabrykę whisky Bushmills,
przy najmniej główny hol i sklep z pubem, ew.ruiny zamku, może Carrick-a-Rede,/ wejście 7 funtów/,
no i powrót do Belfastu wybrzeżem, polecam nocleg Belfast International Youth Hostel za 138 zł dwójka, koniecznie zobaczyć murale i bramy muru pokoju i inne, generalnie żałuje, że nie mogłem dłużej
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Sty 2019 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
Irlandię mogę polecić z całego serca. Całą.

Załącznik:
Ir1.jpg
Ir1.jpg [ 330.17 KiB | Obejrzany 6957 razy ]


Załącznik:
Ir2.jpg
Ir2.jpg [ 324.28 KiB | Obejrzany 6957 razy ]


Załącznik:
Ir3.jpg
Ir3.jpg [ 162.41 KiB | Obejrzany 6957 razy ]


Załącznik:
Ir4.jpg
Ir4.jpg [ 195.21 KiB | Obejrzany 6957 razy ]


Załącznik:
Ir5.jpg
Ir5.jpg [ 378.59 KiB | Obejrzany 6957 razy ]


Załącznik:
Ir6.jpg
Ir6.jpg [ 289.28 KiB | Obejrzany 6957 razy ]


Załącznik:
Ir7.jpg
Ir7.jpg [ 250.48 KiB | Obejrzany 6957 razy ]


Załącznik:
Ir8.jpg
Ir8.jpg [ 249.3 KiB | Obejrzany 6957 razy ]


Powyższe zdjęcia wybrałem ze skrótowej prezentacji naszego objazdu Irlandii.

Pozdrawiam,
Wojtek
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 06 Mar 2019 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 42
Cześć.
Wybieram się do Dublina z moją drugą połówkę na początku kwietnia i bardzo zależy nam żeby odwiedzić klify moheru.
Wypożyczenie samochodu odpada, więc kierujemy swoje myśli w stronę biur oferujących wycieczki jednodniowe.
Pytanie czy ktoś korzystał może z takiej oferty i czy poleca jakieś konkretne biuro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Mar 2019 22:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A czemu samochód odpada?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group