Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Mar 2022 14:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Robię nowy temat bo uważam że ten region zasługuje na swój wątek :)

W weekend byłem w Limerick. Miasto choć czwarte co do wielkości w Irlandii, ma tylko 60 tyś mieszkańców. Samo miasto ma naprawdę fajny klimat, bardzo podobał mi się z zewnątrz zamek króla Jana z XII.
Miasteczko do obejścia w 1-2 h.

Głównym celem wypadu, było jednak odwiedzenie Klifów Moheru. Wycieczkę kupiłem na paddywagontours.com.
Zwykle nie korzystam z lokalnych biur podróży bo wolę organizować na miejscu wycieczki samemu, ale dojazd komunikacją miejską na klify był delikatnie mówiąc średni, a kolejną alternatywą był wynajem auta.
A tutaj w cenie 36 €, był transport, wejściówka (chyba 7€), dwa fajne stopy na 30 minut (formacje skalne The Burren oraz zamek Bunratty) i ciekawie opowiadający kierowca-przewodnik. Miałem też sporo szczęścia bo z tego co widziałem na youtube pogoda na klifach nie zawsze jest udana.

Na samych klifach przerwa trwała 2 godziny, można po nich zrobić fajny trekking. Same klify dla mnie obłędne, bardzo polecam wycieczkę w to miejsce.
Dodaje dwa zdjęcia na zachętę :)

Załączniki:
20220327-DSC_6014.jpg
20220327-DSC_6014.jpg [ 877.68 KiB | Obejrzany 2067 razy ]
20220327-DSC_5914.jpg
20220327-DSC_5914.jpg [ 942.52 KiB | Obejrzany 2067 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 04 Mar 2024 13:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
był ktoś w parku Burren? gdzie zaparkować i ile zajmuje fajny trek? na www piszą o ok 3h i poziomie 'very diffucult'. Jakieś doświadczenia? rzeczywiście jest tak trudno?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Mar 2024 16:13 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Burren nie sa wysokie, poziom trudnosci oceniam jako latwy albo nawet bardzo latwy. Trzeba patrzec pod nogi bo teren dosyc porowaty bo to wapien. Jest kilka opcji trekingu od krotszych po dluzsze. Black Head Loop bardzo fajny, widokowy, ale dosyc dlugi, mozna go skrocic. Lough Avalla Farm loop jest tutaj bardzo popularny, Mullaghmor tez fajny. To ze pisza ze jest difficult to troche przesadzaja, no chyba ze ktos w ogole sie nie rusza...

https://www.burrengeopark.ie/discover-e ... ps-routes/
https://www.theburrencentre.ie/the-burr ... the-burren

Na All trails tez sa te szlaki pozaznaczane i opisane.

Aillwee Cave polecam, albo Doolin cave, tez fajna.
Inna opcja na pochodzenie jest Cliffs of Moher walk. Zostawic auto w Doolin, pojechac busem do Liscannor i wrocic wzdluz wybrzeza szlakiem.

Jak cos to pytaj, mieszkam niedaleko tych atrakcji a kazdy weekend jestem w gorach
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Mar 2024 16:21 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
@agnieszka.s11 a co byś poleciła na niedzielną wycieczkę, tak żeby zdążyć na samolot w SNN o 18? Myślałam zacząć dzień w okolicy Doolin i na klifach, potem latarnia w Black Head i dalej Burren. jeśli starczy czasu to zamek Bunratty. Oczywiście zależy do pogody, bo pewnie chodzenie po Burren w deszczu fajne i bezpieczne nie jest?
W deszczu ewentualnie jaskinia i może więcej czasu w Limerick

i gdzie najlepiej zaparkować w Burren?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Mar 2024 22:41 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
W okoicy latarnii na Black Head parkujesz przy drodze. Droga jest waska ale auta tam zawsze staja, przyklejone do skaly jak potrzeba. Mozesz stanac na Fanore beach, spory parking albo przy kosciele (nie za brama bo ja zamykaja) to jesli chcesz sie wybrac na Black Head/Ballyvaughan trail. Sama plaza jest fajna. Inna opcja Mullaghmore loop, niebieski, zolty czy czerwony, zalezy ile chcesz czasu poswiecic. Tam jest niewielki parking, a jak nie ma miejsc to po prostu przy drodze. To moze byc najlepsza opcja do pochodzenie bo masz szlaki roznej dlugosci i sobie wybierzesz na co ci starczy czasu.
https://www.google.com/maps/place/Gortl ... ?entry=ttu

Parking przy Cliffs of Moher jest platny od osoby a nie auta, jesli jest was wiecej w aucie to dobrze jest wysadzic pasazerow wczesniej by nie placic za wszystkich.
Bunratty jest ok, zamek w Limerick podobal mi sie, jest ladnie polozony nad rzeka Shannon.
Szanse na deszcz sa tu zawsze spore, ale da sie po Burrenach pochodzic chyba ze parzadnie leje to wtedy to raczej nie ma sensu. Mozna podziemne atrakcje zwiedzac wtedy.

Na lotnisku w Shannon kolejek nie ma, wszystko idzie sprawnie bo sa nowe skanery, wiec nie ma potrzeby byc duzo wczesniej przed lotem. Godzina powinna spokojnie wystarczyc (jesli tylko podreczny)

Klify sa fajne w kazda pogode, jak wieje porzadnie to wodospady plyna w gore zamiast w dol :-)

W Doolin jest spory wybor pubow gdzie mozna zjesc sea food.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group