Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Wrz 2017 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
BooBooZB napisał(a):
Lecisz na 3 godziny na Islandię? ;)

Ja myślę, że tego dnia nie ma już biletów na Polskiego Busa do Katowic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#22 PostWysłany: 23 Wrz 2017 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 91
Szanuję za pomysł i dowagę, powodzenia !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Wrz 2017 23:00 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 39
-- 24 Wrz 2017 22:51 --

wtak napisał(a):
BooBooZB napisał(a):
Lecisz na 3 godziny na Islandię? ;)

Ja myślę, że tego dnia nie ma już biletów na Polskiego Busa do Katowic.


Zostawię w Pyrzowicach w sobotę wieczorem samochód i wrócę do Katowic busem. W niedzielę rano jadę Neobusem do Wrocka. Jak wyląduję w poniedziałek nad ranem o 4.10 w Katowicach, to mam szansę wsiąść w auto i ok. 5:00 iść na 2,5 godziny spać :D W poniedziałek w robocie będę jak nowy ;)

-- 24 Wrz 2017 23:00 --

Relaxa napisał(a):
Szanuję za pomysł i dowagę, powodzenia !


Dzięki, w tym roku zrobiłem podobnie z Bourgas. Zapłaciłem ok. 250 zł za lot Katowice/Bourgas i spowrotem tego samego dnia. W Bułgarii byłem (czerwiec) ok 9:00 rano, a miałem odlot ok. 14:30. I nie żałuję ani złotówki. Morze jest 15 min spacerkiem od lotniska. Po drodze sklepy z tanim jedzeniem i zimnym piwem (ok. 2 zł sztuka). W 3,5 godziny leżąc na plaży było lepiej niż podczas 3 dni nad bałtykiem na początku czerwca (gdzie było zimno i deszczowo).
Na lotnisku jest pusto więc można być nawet ok. 45 min przed odlotem. W Katowicach byłem ok 15:30 i miałem jeszcze pół dnia do dyspozycji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 24 Wrz 2017 23:18 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
-- 24 Wrz 2017 23:14 --

Liu napisał(a):
Możesz spróbować poszukać na facebooku na grupie Polacy na Islandii, czy ktoś leci tym samym lotem i może Cię podwieźć. W zamiam możesz przywieźć tej osobie alkohol i papierosy które na wyspie są dosyć drogie. Generalnie nawet jak byś nie wychodził z lotniska to zawsze możesz przywieźć te używki i je sprzedać. Kasa za bilet powinna Ci się zwrócić, a nawet na tym zarobisz (cena za karton papierosów z Polski to 7500 - 8000 ISK, litr wódki czy whisky to 6000 - 7000 ISK, czyli w sumie nawet 500 PLN zarobisz nie wychodząc z lotniska :)).

o ja ale macie drogo na Islandii :)

-- 24 Wrz 2017 23:17 --

Aga_podrozniczka napisał(a):
Jak bedziesz mial wielkiego farta, to moze sie zdarzyc, ze akurat bedzie zorza i bedzie widoczna juz po zmroku (i nie bedzie chmur). Widzialam na kamerkach z Kiruny juz po 16.00, a na wlasne oczy od 19.00. Jak bedzie bardzo mocna, to i swiatla nie beda przeszkadzac.

fajnie, bylem kiedys na Islandii kilka dni zeby zobaczyc zorze i... niestety caly czas byly chmury nic z tego :(

-- 24 Wrz 2017 23:18 --

kaj0x napisał(a):
Dzięki, w tym roku zrobiłem podobnie z Bourgas. Zapłaciłem ok. 250 zł za lot Katowice/Bourgas i spowrotem tego samego dnia. W Bułgarii byłem (czerwiec) ok 9:00 rano, a miałem odlot ok. 14:30. I nie żałuję ani złotówki. Morze jest 15 min spacerkiem od lotniska. Po drodze sklepy z tanim jedzeniem i zimnym piwem (ok. 2 zł sztuka). W 3,5 godziny leżąc na plaży było lepiej niż podczas 3 dni nad bałtykiem na początku czerwca (gdzie było zimno i deszczowo).
Na lotnisku jest pusto więc można być nawet ok. 45 min przed odlotem. W Katowicach byłem ok 15:30 i miałem jeszcze pół dnia do dyspozycji ;)

ze co ? jest/byla opcja z poldniowka KTW-BOJ ??
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 25 Wrz 2017 02:31 

Rejestracja: 16 Gru 2014
Posty: 29
Loty: 135
Kilometry: 158 044
Co za świetny pomysł z tą Islandią, widzę nie tylko ja mam takie głupie pomysły szkoda tylko, że dziewczyna jak jej zapytałem czy lecimy na 3 godziny na Islandię to powiedziała, że jestem nienormalny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
KrzysiekF lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 25 Wrz 2017 18:23 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 73
Loty: 15
Kilometry: 24 586
Wow, niesamowity pomysł. Mam za sobą podróże jedno dzienne , czy kilka godzin podczas przesiadek , ale żeby 3 h na Islandii ? Podziwiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Paź 2017 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Nie chcę zakładać kolejnego tematu - lecę na Islandię na parę godzin dłużej [taki urodzinowy autoprezent :roll: :lol: ]- przylot piątek ok 20 z Katowic, odlot do Warszawy w sobotę - czyli mam teoretycznie dobę - ostatni weekend października. Wypożyczę samochód (raczej coś małego). Zakładając że nie będzie śnieżycy - czy poza Geysir, wodospadem Gullfoss i czarną plażą w Vik jestem w stanie coś jeszcze zmieścić? Nocleg planowałem przy drodze 1 w okolicy odejścia 35-ki na Gullfoss.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Paź 2017 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Ja bym nieco zmodyfikował plan i jeśli to pierwszy raz na Islandii to zostałbym przy Golden Circle (Geysir, Gulfoss, Pingvellir) i nie zapuszczał się aż do Viku mając jeden dzień pod koniec października.

Do tego dorzuć nieopodal leżący niezwykle malowniczy krater Kerið.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 09 Paź 2017 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Dzięki, tak, pierwszy raz, pierwotnie miało być na dwa dni dłużej, ale...

Kurcze, kusi mnie ta zupka przy czarnej plaży, ale faktycznie lepiej chyba na spokojniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 09 Paź 2017 19:55 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
jeśli jednak pojedziesz do Vik - a warto! - to po drodze (dosłownie przy drodze nr 1) masz wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 09 Paź 2017 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
no właśnie. Jak mi się spodoba to pewnie wrócę na dłużej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Paź 2017 20:25 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
spodoba ci się... ;)
ta twoja trasa do Vik jest jak najbardziej do zrobienia. po Islandii (poza Rejkiavikiem) jeździ się naprawdę spokojnie. jeśli zdecydujesz się tam jechać to polecam nocleg w miejscowości Hella -> Welcome Riverside Guesthouse, w twoim terminie 39€ - doskonała cena jak na ten kraj i nie sugeruj się godz. zameldowania (tam nie ma recepcji i mailem dostaje się kod do szafki z kluczem). startując z Hella masz do przejechania raptem 430 km, niecałe 6 godz jazdy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Paź 2017 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
No więc spodobało mi się...
To znaczy przeszła mi ochota na podróże w inne rejony. Udało się zaliczyć Geysir, Gulfoss, wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss, , czarną plażę z zupką z baraniny w knajpce. Pogoda trafiła się cudowna - piękne widoki na Hekle, Eyjafjallajökull... bajka ;)


odpowiadając tu na PW lot tam z Katowic kupowany w X2016 - 39 PLN, dolot z W-wy 126 PLN (można było taniej - ale trzeba było wcześniej a nie w ostatniej chwili), z Reykiawiku do W-wy kupowany w IX 2017 37Euro, nocleg na drodze do Gullfoss i Geyzir (Sel Guesthouse ) - 300 PLN (dwójka dla jednej osoby) z pysznym śniadaniem ( ciepły własny chlebek - kilka rodzajów, śledzie, wędliny, musli, owoce, sery, konfitury )
Samochód - 193 PLN 2 dni w Budget . Na miejscu zablokowane 458 za pełne ubezpieczenie i kaucja za paliwo którą mają oddać, ubezpieczenie bodajże koło 200 zł. , nic więcej nie blokowali.
Jedzenie na miejscu - z konkretnych rzeczy - zupa z baraniny Kjotsupa przy Black Sand Beach - 1850 koron. Generalnie tanio nie jest, ale warto, teraz jak WIZZ ma większy bagaż to spokojnie jakieś zapasy można wziąć.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez paweł p, 29 Paź 2017 11:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 29 Paź 2017 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
@paweł p, a coś więcej możesz napisać o wyjeździe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Paź 2017 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Pewnie, teraz jestem w robocie, spróbuję coś potem skrobnąć. 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Lis 2017 10:31 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 39
Czy na lotnisku w keflaviku muszę mieć wydrukowany bilet? Czy może wystarczy pokazanie tego w telefonie? PS - dzisiaj wreszcie realizuję ten trip na trzy godziny :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Lis 2017 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
napisz potem czy warto :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Lis 2017 11:30 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
@kaj0x
wystarczy w telefonie
po wylądowaniu obserwuj w necie gdzie na trasie jest Twój samolot powrotny, bo jeśli będzie o czasie możesz się zdziwić - trzy tygodnie temu przyszedłem do bramki Wizza 23 minuty przed odlotem - na ekranie wyświetlało się (tak jak na monitorach lotniskowych) Final Call, a przy bramce nikogo już nie było (także obsługi), samolot zaś właśnie startował (odbił się od płyty kilkanaście minut prze dozkładowym). Moja fota z gate'a ani próby rozpaczliwych negocjacji nic nie dały. Myślałem, ze takie rzeczy tylko we Włoszech ;) Wniosek - nie próbuj na styk ;)
Za to im później tym większe szanse na zorzę, weź koniecznie miejsce przy oknie na lot powrotny
,szanse na zorzę daję Ci raczej po starcie w pierwszej godzinie lotu powrotnego . Ale zobaczymy.
Wychodząc przed sam terminal nie zobaczysz jej. Ewentualnie mając zapas czasu idź na pierwszy parking na łuku drogi wychodzącej z lotniska.
Ma być śnieg wcześniej (ale zorza lubi śnieg), ma być zimno (ale zorza lubi zimno), ma być też wieczorem zachmurzenie, ale paradoksalnie jeśli nie będzie całkowite to może pomóc zasłonić księżyc (sam zajdzie dopiero kwadrans po północy). A więc jakieś szanse na zorze masz, choć dużo bym na to nie postawił. Jeśli nie musi być spektakularna i nie będzie całkiem zakrytego nieba może coś wypatrzysz o ile unikniesz "ludzkiego" światła w zasięgu wzroku. Powodzenia.

@Smrodek
kto bogatemu zabroni ;) znaczy się bogatemu w głód wrażeń albo potrzebę zaliczenia miejsca
Ja bym kumpla ani brata w życiu nie wysłał, sam też bym się szczególnie w zimie nie wybrał, bo za dobrze wiem czego można doświadczyć.
Ale kaj0x ma trochę szczęścia z pogodą, sztormu nie ma, jak mu loty nie sfiksują i kręgosłup wytrzyma oraz nie trafi na towarzystwo agresywnych biesiadowiczów w obie strony (wstyd na co drugim locie do KEF) - to fuks się uda całkiem. Dla mnie prywatnie na 3 godz. postoju nie warto, ale w młodości jeździłem nawet na 2 h do Pragi ;) i nikt nie był w stanie mnie przekonać, ze nie warto. Więc powodzenia kaj0x ;)


Ostatnio edytowany przez Artycjusz 26 Lis 2017 14:04, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 26 Lis 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wczoraj i przedwczoraj szalala niezla zorza, ale nie widzialam zadnych zdjec z Islandii. Nawet jak dzisiaj bedzie kontyunuacja burzy magnetycznej, to potrzebna jest ladna pogoda na KEF. Niestety prognoza pogody nie jest najlepsza, snieg i chmury. Ale po starcie powinno byc widac zorze ponad chmurami. Powodzenia! Jak nie, to i tak jakas przygoda.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 26 Lis 2017 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ktoś pisał ze ten lot ma tankowanie w Stavanger. Pasażerów tez dobierają?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group