Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Wrz 2018 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
jaz99 napisał(a):
asialla napisał(a):
W przypadku Kerlingarfjöll dojechać można jedynie do pewnego punktu a dalej czeka nas kilkukilometrowy spacer z tego co widzę na mapach, dobrze rozumiem?


Czas jazdy od wodospadu do Kerlinga to ok. 2h. Można zaparkować przy domkach i pójść na spacer (nie polecam, jeśli błotnisto) lub pojechać na parking prawie przy samych górach, dokładnie tutaj:

http://osm.org/go/e011iEaz0- (osm.org to jedne z lepszych map dla Islandii, używam z OsmAnd. Całkiem dobra jest też: http://www.gpsmap.is/ (starsza wersja jest darmowa).


Dojazd możliwy prawie pod samą dolinę Hveradalir, aczkolwiek przy zwiększonym ruchu mogą być pewne ograniczenia, z tego co wyczytałem na miejscu.

Załączniki:
P1014011m.jpg
P1014011m.jpg [ 126.92 KiB | Obejrzany 5582 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
sixsix lubi ten post.
sixsix uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#62 PostWysłany: 14 Lip 2020 00:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Trochę odkopię temat, żeby nie zakładać kolejnego. Jeśli Wizzair nic nie poszaleje z cięciem rozkładów, to w sierpniu polecę na tydzień na Islandię. Bierzemy campervana, więc drogi F odpadają. Do tej pory na Islandii byliśmy raz (Grindavik, Krysuvik, Golden Circle, atrakcje przy jedynce do plaży Reynisfjara). Rozważam dwie opcje: objazd Islandii jedynką lub Fiordy Zachodnie i ewentualnie okolice. No i oczywiście wątpliwości - o ile objazd wyspy jest do zrealizowania, to obawiam się, że takie zwiedzanie będzie jednak po łebkach, nawet gdybyśmy stwierdzili, że to, co widzieliśmy za pierwszym razem, to odpuszczamy i robimy na raz samochodowy skok za Vik i Myrdal.
Fiordy zachodnie kuszą, ale czy to z kolei nie za długo na ten rejon? Może połączyć z półwyspem Snæfellsnes?

Dodam, że sporo fotografuję - przyroda, ptactwo*, krajobrazy. Lustrzanka, wymienne obiektywy, statyw, czasem czekanie na odpowiednie światło - przystanki fotograficzne bywają więc długie (to też biorę pod uwagę rozważając objazd wyspy).

Jeśli ktoś miał podobny dylemat, to może się podzieli doświadczeniem. Może znawca Islandii też jakoś pomoże? @Artycjusz :)

* Maskonury mile widziane - chętnie przyjmę namiary na ptasie klify :) (choć wiem, że połowa sierpnia to raczej będą ostatki).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 14 Lip 2020 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Na 7 dni ja bym proponował właśnie Fiordy Zach. + Snaefellsnes, na którym jest trochę atrakcji (link). Noclegi również trochę tańsze, niż na trasie za Vik i Myrdal.
Fiordy: np. 2-3 noclegi i klify Latrabjarg (po drodze ładna plaża), gdzie pod koniec lipca były jeszcze maskonury + wodospad Dynjandi. W drodze powrotnej, gdy zostanie czasu, np. wodospad Glymur (warto...), ewentualnie Hraunfossar i Barnafoss.
http://atlaspowiekszony.pl/iceland/snaefellsnes
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 25 Lip 2020 10:11 

Rejestracja: 21 Gru 2019
Posty: 46
Cześć, ja również planuję pierwszą wycieczkę na Islandię w połowie sierpnia, o ile wizz będzie łaskawy utrzymać loty.
Na miejscu będę pełne 6 dni. Jadę solo i planowałem odpuścić wypożyczenie samochodu. W związku z tym poszukuję zorganizowanej wycieczki, która zabrałaby mnie w niedostępne tereny takie, gdzie sam nie dałbym rady dojechać. Najlepiej gdyby trwała jakieś 3-4 dni.
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia i mógłby coś doradzić? Sam znalazłem jak na razie firmy Myvatn Tours, sterna travel i gt gtravel. Co do kierunku nie jestem zdecydowany, chyba podchodzę do tematu zbyt emocjonalnie i każde miejsce wygląda tak samo niesamowicie. Minie kilka dni i może uda się w bardziej racjonalny sposób przyswajać informacje ;) Islandia była moim marzeniem od dawna i w końcu jest szansa je spełnić.

Wiem, wiem, na tym forum raczej nie lubimy zorganizowanych wycieczek, ale jadąc solo i mając ochotę zjechać z głównych dróg, to chyba jedyna możliwość. Z góry dzięki i proszę o wyrozumiałość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Lip 2020 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
@sixsix przede wszystkim to sprawdź czy firmy, które masz na celowniku w ogóle działają i w jakim zakresie.
W drugiej połowie czerwca na Islandii było pusto, praktycznie brak turystów. Zorganizowanych grup też nie odnotowałem jeżdżąc po wyspie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sixsix lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 25 Lip 2020 11:19 

Rejestracja: 21 Gru 2019
Posty: 46
@cypel, dzięki za wskazówkę. pierwsze maile poszły już wczoraj i właśnie dostałem odpowiedź od Sterna Travel, że byli zmuszeni odwołać wszystkie tripy na lato 2020. Jak się dowiem czy jest to spowodowane brakiem turystów czy może jakimś odgórnym zakazem, to dam znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Lip 2020 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Z mniej "dostępnych" (indywidualnie) miejsc można wykupić wycieczkę np. do Askja. Bazując w Akureyri wypożyczyłbym jednak samochód (od 90$/doba) na 1-2 dni i obskoczyłbym kilka miejsc w okolicach Myvatn + Dettifoss.
Whale watching polecam w Dalvik. 2-3 dni można zagospodarować w Akureyri, zostałoby coś jeszcze na południową lub zachodnią Islandię.
Przykładowa trasa 1-dniowa z Akureyri: http://goo.gl/maps/2AaSd7XwfdoHctKq7
Auto:
http://guidetoiceland.is/pl/choose-your ... 2020-08-19
Zdjęcia: Hverfjall i Krafla.

Załączniki:
P1011480m.jpg
P1011480m.jpg [ 474.5 KiB | Obejrzany 3315 razy ]
P1011488m.jpg
P1011488m.jpg [ 381.56 KiB | Obejrzany 3315 razy ]
P1011550m.jpg
P1011550m.jpg [ 458.39 KiB | Obejrzany 3315 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sixsix uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 25 Lip 2020 11:43 

Rejestracja: 21 Gru 2019
Posty: 46
@pabloz, dziękuję za wskazówki.
Akureyri wygląda zachęcająco, okolice również. Ale jeśli chciałbym tam bazować, chyba musiałbym kupić lot RKV-AEY żeby nie stracić zbyt wiele czasu, mam tylko 6 pełnych dni. Muszę przemyśleć czy warto uciekać na północ, czy może bazować w Reykjaviku. Rozumiem, że w okolicy Reykjaviku będzie trudniej o "niedostępne" tereny podobne do Askja?

Od Sterna Travel dostałem informację, że anulacja wycieczek wynika z braku Azjatów. Polecili przeszukać www.re.is
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 25 Lip 2020 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Askja trudniejsza ze względu na drogę. W Keflaviku Duster na 3 dni to koszt ok. 900 zł. Można dość łatwo dojechać np. do Landmannalaugar lub Kerlingarfjöll, nocując gdzieś przy drogach wylotowych do nich. Wyjazd rano-powrót wieczorem.
http://goo.gl/maps/Wxh42sNhAcuTLneA7
Góra
 Profil Relacje PM off
sixsix lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 25 Lip 2020 12:19 

Rejestracja: 21 Gru 2019
Posty: 46
Dzięki raz jeszcze. Patrząc na ceny wycieczek zorganizowanych, chyba taniej wyjdzie wynająć samochód, nawet dla jednej osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 25 Lip 2020 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
1-dniówka z biurem do Landmannalaugar obejmuje ok. 3 godz pobytu na miejscu i kosztuje ok. 1070 zł/os.
Warto tam pobyć trochę dłużej i zrobić jakąś trasę pieszą.

Droga do L. i L.

Załączniki:
P1013683m.jpg
P1013683m.jpg [ 320.13 KiB | Obejrzany 3354 razy ]
P1013844m.jpg
P1013844m.jpg [ 534.31 KiB | Obejrzany 3354 razy ]
P1013831m.jpg
P1013831m.jpg [ 609.86 KiB | Obejrzany 3354 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
sixsix uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 25 Lip 2020 15:17 

Rejestracja: 21 Gru 2019
Posty: 46
Wydaje mi się, że po jedniodniowej wycieczce do Landmannalaugar byłby niedosyt. Znalazłem busa który by mnie tam zawiózł i odebrał dzień póżniej za 67EUR, czyli cena całkiem uczciwa. Przewodnika nie potrzebuję, interesuje mnie tylko transport.
Jak wygląda sytuacja na miejscu? Jest jakieś miejsce gdzie można się przespać czy tylko namiot? Booking nic nie widzi. Muszę jeszcze ustalić gdzie mnie ten bus dokładnie wysadzi.

Zagospodarowałbym dwa dni na Landmannalaugar, jeden dzień na wycieczkę golden circle, jeden na poszukiwanie wielorybów i plan już prawie gotowy!

Edit: odpowiem sobie sam, nocleg w Landmannalaugar jest możliwy - https://www.fi.is/en/mountain-huts/landmannalaugar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 29 Lip 2020 03:27 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Byłem w Landmannalaugar dwa razy po dwa dni w ciągu ostatnich 2 tyg.
Trochę krępuje(niepokoi) mnie, ze dyskusja wyglada tak, jakby L było miejscem do którego się przyjeżdża odwiedzić punkt/konkretne współrzędne jak na Rynek w Krakowie ;)
To jest fenomenalny teren, gdzie wzdłuż samej drogi warto zatrzymać się 25 razy zanim się dojedzie, a w wielu miejscach trudno odmówić sobie choć małej przechadzki Szlakiem bez towarzystwa hord casualowych turystów stacjonujących na polanie lub w chacie w L. Szczerze przyznam, ze choć L jest urocze, to w promieniu kilkunastu kilometrów od niego jest tyle miejsc uroczych i nie aż tak zadeptanych , ze juz dobre 3 -4 lata temu L wypadlo poza moje top5. Dla zaliczenia kultowego obozowiska - OK, ale już żeby zaznać możliwości tego terenu - zdecydowanie lepiej uwolnić się od transferu busem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 29 Lip 2020 07:52 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Kashpir napisał(a):
... chętnie przyjmę namiary na ptasie klify ...


Przejrzyj moją relację z Islandii. Miałem podobne założenia jak Ty, tylko była to pierwsza wizyta, więc jeszcze więcej do zobaczenia. Ogólnie wyszło bardzo dobrze.
W relacji są mapki, dużo zdjęć i chyba najlepsze łatwo dostępne miejsce na maskonury. W razie pytań chętnie uzupełnię informacje. Miło będzie powspominać. :)
islandia-lodowe-gory-i-maskonury,1507,144735
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 29 Lip 2020 19:23 

Rejestracja: 29 Lip 2020
Posty: 2
Cześć!
Za 2 tygodnie będę miał okazję spędzić, po raz pierwszy, kilka dni na Islandii. Z dostępnych możliwości zajarała mnie możliwość pośmigania skuterem śnieżnym na lodowcu. Czy ma ktoś jakieś rady/wskazówki/info/cokolwiek jak to załatwić, by nie wyszło na przejazd 15 minutowy z prędkością kosiarki w dużej grupie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Sie 2020 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
@Kashpir, jeśli "ptactwo" to polecam ptasią wyspę Runde w Norwegii. Kiedyś miałem tam nocleg w czasie rejsu (niestety, bez wędrówek), miejsce tętni życiem. Być może są jakieś połączenia z Alesund, ale możliwy też jest dojazd lądem.
http://www.visitnorway.com/listings/run ... land/1153/

Załączniki:
P5186391rk.jpg
P5186391rk.jpg [ 191.24 KiB | Obejrzany 3135 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 15 Sie 2020 23:42 

Rejestracja: 21 Gru 2019
Posty: 46
@pabloz, wielkie dzięki za rekomendację Landmannalaugar! Wciąż zbieram szczękę po dzisiejszym kilkugodzinnym trekkingu. A na koniec dnia jeszcze gorące źródła w takich okolicznościach przyrody

Koszt - 67eur za transport z Rkv + 58 eur za nocleg w Landmannalaugar hut. Jak za dwudniową aktywność w Islandii to spoko cena.

To miejsce będzie motywacją do powrotu z zamiarem zrobienia tej słynnej 4-5 dniowej trasy.

Mam świadomość, że w czasach nie-covidowych to miejsce mogło tracić urok. Nawet teraz jest stosunkowo tłoczno.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabloz lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 27 Cze 2022 23:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kashpir napisał(a):
Trochę odkopię temat, żeby nie zakładać kolejnego. Jeśli Wizzair nic nie poszaleje z cięciem rozkładów, to w sierpniu polecę na tydzień na Islandię. Bierzemy campervana, więc drogi F odpadają. Do tej pory na Islandii byliśmy raz (Grindavik, Krysuvik, Golden Circle, atrakcje przy jedynce do plaży Reynisfjara). Rozważam dwie opcje: objazd Islandii jedynką lub Fiordy Zachodnie i ewentualnie okolice. No i oczywiście wątpliwości - o ile objazd wyspy jest do zrealizowania, to obawiam się, że takie zwiedzanie będzie jednak po łebkach, nawet gdybyśmy stwierdzili, że to, co widzieliśmy za pierwszym razem, to odpuszczamy i robimy na raz samochodowy skok za Vik i Myrdal.
Fiordy zachodnie kuszą, ale czy to z kolei nie za długo na ten rejon? Może połączyć z półwyspem Snæfellsnes?

Dodam, że sporo fotografuję - przyroda, ptactwo*, krajobrazy. Lustrzanka, wymienne obiektywy, statyw, czasem czekanie na odpowiednie światło - przystanki fotograficzne bywają więc długie (to też biorę pod uwagę rozważając objazd wyspy).

Jeśli ktoś miał podobny dylemat, to może się podzieli doświadczeniem. Może znawca Islandii też jakoś pomoże? @Artycjusz :)

* Maskonury mile widziane - chętnie przyjmę namiary na ptasie klify :) (choć wiem, że połowa sierpnia to raczej będą ostatki).

Odkurzę temat :) Ostatecznie w 2020 roku nie poleciałem na Islandię. :( Ale mam nadzieję polecieć na tydzień na początku października 2022 r. Campervana tym razem odrzucamy, weźmiemy samochód, którym da się wjechać na drogi F i jakieś domki/pokoje na noclegi. Jak już będziemy mogli wjechać na F-ki, to teraz kusi mnie droga F-35. Powiedzcie czy w takim razie poniższy plan (na miejscu 7 noclegów, przylot wieczorem, wylot podobnie) jest do zrobienia:
- pierwsza nocka w okolicach lotniska Keflavik
- Snæfellsnes
- Fiordy Zachodnie
- przejazd F-35 z zahaczeniem o Kerlingarfjöll (czy tam w szeroko rozumianej okolicy są jakieś noclegi w rozsądnej cenie?)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 27 Cze 2022 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Google zwraca jakieś noclegi. Jednak pytanie czy będą czynne. Mam w okolicy koleżankę, mogę podpytać. Chyba nawet była tam na treku ostatnio.

Co do planu to wg mnie sporo jeżdżenia mało czasu na zwiedzanie. Odpuściłbym półwysep, fiordy zachodnie o wiele bardziej warte zobaczenia.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 11 Sie 2022 14:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ostatecznie droga F35 wypadła z planu. Będą Fiordy Zachodnie i Snæfellsnes. W związku z tym pytanie czy w tych rejonach wystarczy zwykła osobówka czy jednak zalecacie coś z napędem 4x4? Ponoć żwirowe drogi do plaży Raudisandur są dość wymagające (kręte i strome), a to jeden z punktów w planie wycieczki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group