Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Kwi 2019 11:13 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
Witam,

Pod koniec czerwca wybieram się na Islandię,
Zrobiłam wstępny plan ale mam jeszcze takie pytanie.

W jakich godzinach najlepiej podróżować?
czy w standardowych godzinach jest dużo ludzi na trasie? (w ciągu dnia)
czy warto rozważyć zwiedzanie nocą a spanie w dzień?
Z tego co patrzyłam na booking.com, doba hotelowa się nie zmienia i zameldowanie jest przeważnie 15-24 a wymeldowanie 6-11, więc obawiam się że tu może być problem.

Komentarze w wskazówki mile widziane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 06 Kwi 2019 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Zakładam, że podróżujesz samochodem? na trasie ruch praktycznie zerowy poza Złotym Kręgiem i innymi sztampami jak Vatna, Vik, Selfoss, Kraftla, Detifoss możesz nikogo nie spotkać jeśli śpisz po hotelach to raczej nie ma sensu jeździć "nocą". Zastanów się nad namiotem daję większą swobodę.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Kwi 2019 12:16 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
cześć,

Dzięki za odpowiedź.

Tak, podróżować będziemy samochodem.
Namiot odpada bo na wycieczkę biorę mamę która ma już swoje lata :)
Jazdę nocą rozważaliśmy ze względu na złote godziny, żeby dobre zdjęcia zrobić, i brak turystów na trasie.

a jak wygląda sprawa tłoku w tych popularnych miejscach końcem czerwca w ciągu dnia? Da się zrobić zdjęcia bez obcych ludzi w tle? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Kwi 2019 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Ja nie mówię, żeby nie jeździć nocą, bo sam mam to w planie w tym roku na Lofotach ;) ale my jesteśmy namiotowi.

W Waszym przypadku co potem? Może jak znajdziesz hotel z bardziej liberalną polityką noclegową po wcześniejszym kontakcie to można sobie na to pozwolić. Jeśli nie to pytanie czy całego dnia nie macie straconego z racji braku regeneracji.
Poza tym odległości na wyspie są naprawdę niewielkie. A wyjść w nocy odjechać kawałek samochodem spod hotelu do jakiejś atrakcji na foty i wrócić żeby dospać do końca doby to chyba taki złoty środek i wtedy, faktycznie ludzi nawet w "must see" może nie być, "stracicie" 2-3h na jazdę i obfocenie i do łóżka - takie jest moje zdanie. Nie ma sensu się zamęczać, tym bardziej, że jak piszesz mama ma już swoje lata.

Co do ilości ludzi, wszystko zależy od pogody, przy słabej pogodzie nawet przy Detifoss, czy Geysir może nie być dużo ludzi., generalnie jest wszędzie sporo przestrzeni i musielibyście mieć wyjątkowego pecha żeby nie mieć możliwości zrobienia zdjęć bez ludzi.
Co do braku ludzie polecam Fiordy Zachodnie - bajka :D
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group