Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kosowo
#1 PostWysłany: 23 Cze 2015 11:04 

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 1
Witam wszystkich,

Mam pytanie, czy byl ktos z Was w Kosowie? To tez w sumie jak najbardziej okolice Skopje pomijajac granice i specyfike miejsca. Da sie do Prisztiny dojechac w godzine, tylko czy warto?? Dzieki za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Kosowo
#2 PostWysłany: 23 Cze 2015 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Z tego co pamietam to jazda autobusem ze Skopje do Prisztiny trwala duuzo dluzej niz godzine (nie wiem czym Ty chcesz podrozowac).
A sama stolica nie jest rewelacyjna moim zdaniem. Ale nie zaluje ze bylem.
Na wp.pl dwa dni temu byl artykul o turystyce w Kosowie gdzie mozna bylo zobaczyc bardziej atrakcyjne miejsca niz stolica.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowo
#3 PostWysłany: 23 Cze 2015 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Jechałem z dworca autobusowego w Skopje do Prisztiny. Na pewno trwało to dłużej, niż godzinę, chyba dłużej, niż dwie. Staliśmy chyba kwadrans na granicy (BTW, wystarczy dowód osobisty).
Ogólnie fajny klimat. O ile Prisztina wygląda całkiem europejsko (w końcu pracuje tam sporo osób zza granicy), to mijane po drodze wioski były dość ubogie. Ogólnie uważam, że warto.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowo
#4 PostWysłany: 30 Gru 2017 01:21 

Rejestracja: 08 Gru 2017
Posty: 12
Dla podróżujących do Kosowa: zielona karta nie jest uznawana i na granicy trzeba kupić ubezpieczenie w cenie 15€. Dodatkowo są problemy z wyjazdem z Kosowa do Serbii jeżeli nie ma się pieczątki potwierdzającej wjazd do Kosowa z Serbii. Serbowie Kosowo dalej uznają za swoje terytorium. Jedynym wyjściem jest pokazanie Serbom dowodu osobistego a nie paszportu co mi doradził kosowski pogranicznik jak wracałem z Albanii. Jedną z atrakcji w Kosowie była późno nocna wizyta w restauracji na kawę, w lokalu byli sami mężczyźni w liczbie 50 i jedyna kobieta czyli moja żona. Ich spojrzenia są niezapomniane a kawa była naprawdę szybko wypita.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group