Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prisztina
#1 PostWysłany: 21 Mar 2015 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Na chwilę obecną chyba jedyny sklep z pamiątkami z Kosowa. Dosyć długo go szukałem, ale ostatecznie się udało - sklep znajduje się po lewej stronie od głównego wejścia do Grand Hotel Prishtina.
Załącznik:
kosowo.JPG
kosowo.JPG [ 44.58 KiB | Obejrzany 13016 razy ]
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
sebastianp79 uważa post za pomocny.
 
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
 Temat postu: Re: Prisztina
#2 PostWysłany: 21 Mar 2015 18:53 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
o fajnie :) Bo w nie długim czasie wybieram się do Kosowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prisztina
#3 PostWysłany: 21 Mar 2015 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Nie wiem czy w sklepie były pocztówki ale udało mi się je wcześniej kupić niedaleko tego Hotelu w księgarni na Bulevardi Nene Tereza.

BTW. Pocztówki z Kosowa to jedyne jakie w mojej historii nie doszły nigdy do adresata. Przypadek?
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prisztina
#4 PostWysłany: 21 Mar 2015 21:03 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 128
Loty: 328
Kilometry: 648 974
Więcej sklepów z pamiątkami jest w Prizrenie.
I moje pocztówki stamtąd doszły :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prisztina
#5 PostWysłany: 21 Mar 2015 23:08 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 40
Loty: 12
Kilometry: 42 008
Jedyne pocztówki jakie znalazłem to na głównym planu koło tego napisu New Born, u obnośnych sprzedawców książek. A bałem się, że pocztówka z Kosowa będzie rzeczą niemożliwą do zdobycia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prisztina
#6 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 20
Loty: 39
Kilometry: 63 056
Pocztówki są też dostępne na pocztach. Jedna mnie kosztowała 0.25 albo 0.5 euro. Wysyłka do Polski 1 euro. Dwie wysłałam, obie doszły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prisztina
#7 PostWysłany: 01 Sie 2018 11:40 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Te blaszane dzieło co roku malowane jest na inny kolor. Podobno taka tradycja.
A wg mnie po prostu je przemalowują gdyż za dużo tam bazgrołów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prisztina
#8 PostWysłany: 24 Sie 2022 07:23 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Największy parking blisko centrum znajdziecie przy ul. Garibaldi.

Co zobaczyć - w kolejności zwiedzania, byłem z przewodnikiem więc zakładam, że to najciekawsze miejsca warte odwiedzenia w stolicy Kosowa:
* Turystyczna atrakcja, napis NEW BORN,
* Plac Madeleina Albright,
* Spacer bulwarem Matki Teresy - sporo restauracji, sklepów z pamiątkami. Na uwagę zasługuje pomnik Matki Teresy, Sheshi Skenderbeu i na końcu bulwaru pomnik prezydenta Kosowa ...jak dobrze pamiętam,

Dalej spacer aleją Agim Ramadami do Permendorja - czyli kolejny monument z niewielkim placem.

Przechodząc na drugą stronę kierujemy się w stronę ul. Ibrahim Lutfiu. Przy tej ulicy znajduje się dosyć charakterystyczny budynek z "zaokrąglonymi schodami". Widać go na mapach google jako zwykły budynek, a znajduje się tam Muzeum z historią Kosowa. Miejsce warte odwiedzenia, wstęp bezpłatny.

Niedaleko stąd jest do drugiego muzeum "Ethnographic Museum" ( 42°40'07.2"N 21°10'04.7"E ) - to jest już zaznaczone na mapach google i również polecam odwiedzić, wstęp bezpłatny.

Z ciekawszych miejsc na uwagę zasługuje jeszcze Katedra Matki Teresy oraz budynek Narodowej Biblioteki.
Góra
 Profil Relacje PM off
bizqit lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Prisztina
#9 PostWysłany: 14 Cze 2023 10:40 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 51
W Prisztinie rzeczywiście bardzo trudno znaleźć sklep z pamiątkami - ja znalazłem małą manufakturkę z pięknymi gadżetami (magnesy, pocztówki, koszulki, kubki) niedaleko budynku Rządu Republiki Kosowa. Dokładny adres na Google Maps: https://goo.gl/maps/pBCeniMMvvPb4tJK8

PS. W Prizrenie jest o wiele więcej miejsc z pamiątkami, ale są o wiele bardziej "standardowe".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group