Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#21 PostWysłany: 22 Kwi 2019 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Samo miasto tylko do zwiedzenia to jeden dzień wystarczy. Natomiast do odpoczynku - nocleg nad jeziorem (nawet kemping) i codziennie na obiad/kolację - jest super - nawet na 10 dni. I jeszcze na rowerze dookoła jeziora - ja dla mnie bosko 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#22 PostWysłany: 20 Cze 2019 21:55 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
A jak z kąpielami? Bo zastanawiam się nad wyjazdem z dziećmi, ale wszędzie na zdjęciach widzę beton albo mało zachęcające kamieniste plaże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#23 PostWysłany: 20 Cze 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Takich jak nad Bałtykiem to nie ma. Plaże z drobnymi kamyczkami z domieszką piasku, nie za szerokie ale raczej przyjazne. Woda w lipcu/sierpniu cieplutka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#24 PostWysłany: 25 Cze 2019 22:37 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Gdzie najlepiej zaparkować w okolicach Klasztoru? Może być płatny parking, ważne by był bezpieczny i w miarę blisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#25 PostWysłany: 20 Sie 2019 20:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
whitew napisał(a):
Trochę zburzę falę pochwał i zachwytów ;) Mnie Ochryda szczerze mówiąc delikatnie rozczarowała.


Ja również potwierdzam to samo.
Owszem miasteczko i ładne, warte odwiedzenia, jak tysiące innych miejsc.
Ale te wszystkie ochy i achy, nazywanie go perłą, to delikatnie mówiąc, gruba przesada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#26 PostWysłany: 31 Paź 2019 07:35 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Będę tam na początku grudnia na 3, 5dnia kąpiele mnie nie interesują. Pytanie jak z trekkingiem po górach, da radę czy za dużo śniegu?
Bo mam 2 opcje:
Calosc w okolicach jeziora, albo 2 noclegi w Ochrydzie, 2 w Skopje

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#27 PostWysłany: 31 Paź 2019 09:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@Soulfly W grudniu druga opcja zdecydowanie lepsza.Pogoda raczej bardziej deszczowa niż śniegowa. .
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#28 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@Soulfly - zdecydowanie opcja nr 2, mi Skopje w sumie bardziej przypadło do gustu niż Ochryda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#29 PostWysłany: 12 Mar 2021 21:40 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
pawbart napisał(a):
Gdzie najlepiej zaparkować w okolicach Klasztoru? Może być płatny parking, ważne by był bezpieczny i w miarę blisko.


Pytanie stare, ale może komuś się przyda w przyszłości: blisko centrum znajduje się ulica Pere Toshev, a tam szkoła z parkingiem zewnętrznym na którym spokojnie można zostawić auto.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#30 PostWysłany: 12 Mar 2022 18:03 

Rejestracja: 20 Cze 2018
Posty: 7
Czy w okolicach Ochrydy są jakieś szlaki spacerowe bądź trasy rowerowe? Można spędzić tam aktywnie czas? Coś gdzie można dostać się na nogach, rowerem bądź autobusem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#31 PostWysłany: 16 Mar 2022 11:35 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
, Park Narodowy Galiczica ,kojarzl mi sie z Jura Krakowsko-Częstochowska ,tylko jest wyzszy,fajnie sie chodzi sa szlaki,na MTB tez na pewno cos sie znajdzie

https://www.strava.com/activities/2919882586

Taka trasa szedlem ,z Ohrydy
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off
anatoksyna_a lubi ten post.
anatoksyna_a uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#32 PostWysłany: 17 Mar 2022 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 426
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
anatoksyna_a napisał(a):
Można spędzić tam aktywnie czas? Coś gdzie można dostać się na nogach, rowerem bądź autobusem?


ja polecam statek do Sw. Naum (ladny monastyr na granicy z Albania) i tam spacer [petla ma ok. 3 km] do zrodel rzeki Crni Drim. Moze sie wydawac malutkie, ale warto - zwlaszcza ze nie ma tam w ogole tloku, a klimat miejscami (gdy mija sie opuszczone domki) jak na glebokiej jugoslowianskiej prowincji ;)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
anatoksyna_a uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#33 PostWysłany: 19 Mar 2022 15:55 

Rejestracja: 19 Mar 2022
Posty: 15
Polecam objechać jezioro ochrydzkie naokoło z noclegiem po albańskiej stronie np. w Lin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#34 PostWysłany: 18 Sie 2022 07:51 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Dawno nie było aktualizacji więc dorzucę od siebie na rok 2022.

Miasteczko i jego zabytki można zwiedzić w jeden dzień chociaż znacznie ciekawiej będzie rozbić to na dwa dni i przeplatać zwiedzanie z kąpielami w jeziorze. Plaże te blisko miasta są kamieniste ale w sezonie wakacyjnym wypełnione na full. Woda czysta z duża ilością ryb pływających dookoła, a i węża czasami uda się zobaczyć. Mi udało spotkać się żółwia w drodze przez las biegnącej od Cerkwi Św. Jana Teologa z Kaneo do Twierdzy Samuela.
Odnośnie kąpieli w jeziorze - wodne buty obowiązkowe ale dla zapominalskich bez problemu można kupić je w centrum Ohrydu w bardzo przyzwoitej cenie 400 MKD.

W centrum wybór restauracji ogromny. Z tego co zauważyłem większość zamiast tradycyjnego naszego pierwszego dania - zupy zamawia sałatkę (zazwyczaj szopską) i następnie danie główne. Ceny bardzo przystępne, porównywalne do tych w Polsce. Jeżeli jesteśmy przy jedzeniu - jest sporo piekarni oferujących świeże burki w opcji z mięsem i serem. Mi one bardzo smakowały.

Odnośnie rejsów opcji jest kilka. Można przepłynąć się łódką TAXI. Trasa z centrum do Cerkwi Św. Jana Teologa to koszt 1000 MKD.
Można też wybrać opcję do Saint Naum - tutaj jest wersja tańsza i droższa.
Tańsza w cenie 15EUR - większy prom płynie bezpośrednio, jak dobrze pamiętam 10.00-11.00 i powrót koło 16.00
Droższa w cenie 25EUR - mniejsza, bardziej "luksusowa" łódka, która przy okazji robi postój połączony ze zwiedzaniem Bay of the Bones (Zatoka Kości).

Jeżeli będziecie chcieli przywieźć z podróży ich lokalne smakołyki np. na prezent warto odwiedzić sklep Papa's Food Ohrid (można znaleźć na google adres). Oferują sporo lokalnego jedzenia, wina, rakiji z opcją testowania na miejscu ;)
Nie polecam kupować w Ohrydzie miodów. Te można kupić na drodze do Skopje bezpośrednio od pszczelarzy, duży słoik kosztuje 10 EUR.
Można też kupić na pamiątkę słynne ohrydzkie perły, jubilerów jest sporo. Ceny zaczynają się od 5EUR w opcji bazarowej do "sky is the limit" w opcji jubilerskiej z certyfikatem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#35 PostWysłany: 20 Sie 2022 16:07 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Siemion napisał(a):
Odnośnie kąpieli w jeziorze - wodne buty obowiązkowe

no nie wiem, ja zawsze kąpałem się bez, w tym roku również
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#36 PostWysłany: 23 Sie 2022 07:32 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Pudelek napisał(a):
no nie wiem, ja zawsze kąpałem się bez, w tym roku również


Zamiast w hotelu można spać pod mostem, też się da, pytanie "czy będzie to przyjemne i po co?"
Podobnie tutaj, nie widzę nic przyjemnego w chodzeniu po kamiennym dnie jeziora gdzie uskoki są całkiem spore.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#37 PostWysłany: 23 Sie 2022 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 426
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
Siemion napisał(a):
w chodzeniu po kamiennym dnie jeziora gdzie uskoki są całkiem spore.


Zalezy w ktorym miejscu. Np w okolicach Strugi dno jest piaszczyste i bez zadnych uskokow
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#38 PostWysłany: 23 Sie 2022 14:03 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Bo dla niektórych Jezioro Ochrydzkie to jest tylko przy samym mieście...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#39 PostWysłany: 02 Lut 2023 16:50 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 39
Loty: 27
Kilometry: 67 095
Dla nas najfajniesza była Trpejca. Byliśmy w sierpniu, a na prawde nie było tam sporo ludzi.

Załączniki:
IMG-20220820-WA0000.jpg
IMG-20220820-WA0000.jpg [ 115.05 KiB | Obejrzany 1049 razy ]
IMG-20220820-WA0011.jpg
IMG-20220820-WA0011.jpg [ 226.37 KiB | Obejrzany 1049 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#40 PostWysłany: 16 Lut 2023 10:34 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Proszę, podlinkuj dokładnie to miejsce w Trpejca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group