Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#141 PostWysłany: 23 Lip 2019 20:32 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 104 082
niebieski
To teraz mi to mówicie... :?
 Relacje PM off  

#142 PostWysłany: 06 Sie 2019 19:57 
Awatar użytkownika

Loty: 374
Kilometry: 439 419
platynowy
Może komuś się przyda rozkład marszrutek z Rybnicy. Do Naddniestrza można przejść z Reziny (to swoją drogą ciekawa nazwa, bo oznacza guma po rosyjsku) przez most na piechotę.

Jak dojechać do Reziny transportem publicznym, nie mam pojęcia, ale da się na pewno.

Jeszcze taka ciekawostka migracjonkowa. Ona może być wielorazowego użytku w terminie ważności. Jeśli przejeżdża się między Mołdawią a Naddniestrzem kilka razy można jej nie oddawać i zrobić to dopiero wtedy kiedy wyjeżdża się po raz ostatni.

Image

el sueño de la razon produce monstruos
 Relacje PM off
wtak lubi ten post.

#143 PostWysłany: 08 Sie 2019 13:15 
Awatar użytkownika

Loty: 75
Kilometry: 93 137
srebrny
krupierkt napisał(a):
Ja także dorzucę kilka aktualnych informacji.

Do Naddniestrza jechaliśmy porannym pociągiem relacji Kiszyniów - Odessa. Wyjeżdżał o 7:09 i po półtora godzinie zatrzymał się w Tyraspolu. Pociąg był pełen ale w stolicy Naddniestrza wysiadły tylko dwie pary.

Na dworcu wypisano nam karty imigracyjne niestety z błędami. Niezbyt ogarnięty żołnierz tłumaczył (a raczej pokazywał), że ma klawiaturę z cyrylicą. Błędy były w nazwisku i dacie urodzenia.

Wracaliśmy do Kiszyniowa busem o 10:20. Marszrutki odjeżdżają z dworca kolejowego co półgodziny i zazwyczaj są pełne (przynajmniej te poranne). Podróż do Kiszyniowa trwa ok 2 godzin. Na granicy celnik/żołnierz tylko sprawdzał czy mamy karty imigracyjne i wcale ich nie zabrał.

Koszt biletu na pociąg - 25 Lei Mołdawskich, koszt busa to 40 rubli Naddniestrzańskich.

Bardzo zależało mi na plastikowych żetonach/monetach. Raczej nie są dostępne w obiegu, dopiero w punkcie wymiany walut przy hotelu Russia kupiłem je (tak kupiłem płacąc 24 ruble) ich nominały to 1,3,5,10. Mocno rozbawił mnie nominał banknotu 25 rublowego :-)

Zrobiliśmy sobie także wycieczkę trolejbusem nr 19 do Bender. Koszt biletu 3 ruble. Oba miasta dzieli ok 19 km i jest to chyba najdłuższa trasa trolejbusowa na świecie.

A jak wyglądała dostępność biletów na pociąg w Kiszynowie. Kupowaliście w dniu wyjazdu? Widzę, że bilet można kupić na stronie ukraińskich kolei, ale jest 4x droższy.
 Relacje PM off  

#144 PostWysłany: 10 Sie 2019 12:13 
Awatar użytkownika

platynowy
Kilka aktualnych informacji dotyczących podróży samochodem przez Naddniestrze.

1. Najwyraźniej zaczęła działać tam zielona karta
2. Obowiązkowa pozostaje winieta na samochód - jakieś 13 zł na 4 dni
3. Drogi są w miarę w porządku (tak jak te lepsze u nas 30 lat temu). Dziur wielkich nie ma, są łaty.
4. Ruch minimalny.
5. Przejechałem pewnie ze 400 km. Policja nie zatrzymała mnie ani razu.
6. Benzyna tańsza niż w Mołdawii.
7. Kontrola przy wjeździe ograniczyła się do otwarcia bagażnika. Przy wyjeździe nie było żadnej, ale może to przez trwającą akurat burzę.

8. To moje prywatne zabawy z migracjonką. Nie zabrali mi jej przy wyjeździe, bo była ważna jeszcze 5 dni. Teraz nie mam jej jak oddać i przewiduję kłopoty przy kolejnym wjeździe.

W Naddniestrzu mnóstwo mozaik, pomników, reliefów. Zazwyczaj w dobrym stanie. Nie tylko Leniny i propaganda.

Polecam.ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#145 PostWysłany: 10 Sie 2019 17:05 
Awatar użytkownika

złoty
@pabien 'ie -> 3 fotka to skąd? ;)
Jesli chodzi o migracjonkę , to raz: nastąpiła pewna liberalizacja, a po wtóre ze wzgledu na różny status terenów mołdawsko-naddniestrzańskich czasem nie ma kto migracjonki odebrać . Nie martw sie tym. Którą drogą opuszczałeś MNP ?

#146 PostWysłany: 10 Sie 2019 21:21 
Awatar użytkownika

platynowy
Trzecia fotka to dworzec autobusowy w Benderach. Wyjeżdżałem przez Bendery właśnie, ale przez tę burzę zapomniałem powiedzieć, że mi już migracjonka niepotrzebna.

Relacje PM off  

#147 PostWysłany: 11 Sie 2019 19:05 
Awatar użytkownika

złoty
Ja miałem taki przypadek, że wyjeżdżałem z Dubossar do Molovaty Nuovej (Molovata N., Korżewo i jeszcze 2 wioski na wschodnim brzegu są pod kontrolą Moldawii, ale np nie mogą wywieszać flagi panstwowej). Nie ma tu check pointöw, tylko rosyjskie "siły i pokojowe" przy promie. Oni nie kontrolują żadnych dokumentów. Wysiadam z promu na mołdawskim brzegu, tam tylko policja wyrywkowo sprawdza pojazdy. Krótko mówiąc nie wiadomo do końca kiedy przekroczyłem "granicę" z Naddniestrza. Migracjonka się ostała ;)
pabien lubi ten post.

[ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości