Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dortmund
#41 PostWysłany: 30 Paź 2015 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
@Zielony^
Oglądałem ten mega meczyk w TV, a na żywo musiało to być po prostu fenomenalne doznanie :)

Co do kanarów, to jest tam jeden fajny gość, władający polskim językiem. Jak nas spotkał w U47 to powiedział kalecząc "o czo choci, o ten tramwaj, co nie choci". Potem jak nas zobaczył na przystanku to przywitał wesołym "gdzie wy znowu jeciecie" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zielony^ lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Dortmund
#42 PostWysłany: 30 Paź 2015 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
@maczala1
Potwierdzam - na żywo RE WE LA CJA :).

Wychodząc ze stadionu tłoczyła się obok nas grupka Anglików. Strasznie przeżywali, że u nich takiej atmosfery to nawet w finale pucharu czy w Lidze Mistrzów nie ma...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#43 PostWysłany: 30 Paź 2015 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
No właśnie kompletnie nie wiem, czemu czsami nawet na forum padały opinie, że Bundesliga to nudy. Dla mnie to idealnie wyważone proporcje - zawsze pełny stadion, doping ale bez burd, bezpiecznie, wysoki poziom sportowy, czegóż chcieć więcej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#44 PostWysłany: 22 Sty 2016 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Czy był ktoś może w nowo otwartym Muzeum Futbolu w Dortmundzie, zaraz przy dworcu i słynnym U? Ostatnio byłem jak jeszcze było zamknięte a teraz się wybieram w sobotę 13.02 i zastanawiam się co robić.

https://www.fussballmuseum.de

Warto dla osób nie znających niemieckiego? Bilety po 15 i 12 eur więc dość sporo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#45 PostWysłany: 30 Sty 2016 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
Nastąpiła mała aktualizacja godzin otwarcia Primarka. Otwierają go teraz o 9.30, a nie o 9.00 (tak faktycznie to zawsze otwierają z 10 minut przed czasem). Różnica może niewielka ale ma zanczenie przy szybkich jednodniówkach, szczególnie z Gdańska.
Ja już chyba po raz 5-ty poprowadziłem szaloną półdniówkę na warickich papierach, a za każdym razem brało udział więcej uczestników. Teraz było 10 osób i mieliśmy zasponsorowany Business Class w Wizzie - całe dwa rzędy do prywatnego użytku :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#46 PostWysłany: 28 Lut 2016 21:25 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Wie ktoś może czy da się wejść na Florianturm bez płacenia za bilet do Westfalenparku i jak to wygląda w praktyce (jest jakieś osobne wejście? :-D )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#47 PostWysłany: 28 Lut 2016 22:25 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 92
Loty: 27
Kilometry: 33 492
Nie ma takiej możliwości aby jakoś ominąć kupno biletu. Jest sprawdzany i do góry windą jedzie się z osobą z obsługi i nie ma możliwości nic "zakombinować" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#48 PostWysłany: 28 Lut 2016 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
O ile pamiętam to teren parku jest ogrodzony, więc nie ma za badzo jak bo chyba ne będziesz skakał przez płot lub przez bramy. A i sam park wart jest odwiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#49 PostWysłany: 29 Lut 2016 18:05 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
tomassi82 napisał(a):
Nie ma takiej możliwości aby jakoś ominąć kupno biletu. Jest sprawdzany i do góry windą jedzie się z osobą z obsługi i nie ma możliwości nic "zakombinować" :)


Tego się domyślam :D
Chodzi mi bardziej o to, że w cenniku jest osobny bilet za wejście do parku, bilet kombi z wejściem do parku i wieżą oraz sam bilet na wieżę i o ten trzeci mi właśnie chodzi - jak on działa? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#50 PostWysłany: 29 Lut 2016 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Może to bilet dla tych, co mają bilet roczny do parku?
Góra
 Profil Relacje PM off
Klebek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#51 PostWysłany: 13 Sie 2016 12:51 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
tabo89 napisał(a):
Czy był ktoś może w nowo otwartym Muzeum Futbolu w Dortmundzie, zaraz przy dworcu i słynnym U? Ostatnio byłem jak jeszcze było zamknięte a teraz się wybieram w sobotę 13.02 i zastanawiam się co robić.

https://www.fussballmuseum.de

Warto dla osób nie znających niemieckiego? Bilety po 15 i 12 eur więc dość sporo.

Podbijam z tym samym pytaniem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#52 PostWysłany: 07 Kwi 2017 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 320
niebieski
Podczas pobytu w Dortmundzie warto odwiedzić okolice jeziora Phoenix. Jest to sztuczny akwen powstały na terenie zlikwidowanej huty. Niestety nie ma tyle uroku co naturalne zbiorniki z dużą ilością zieleni. Jest natomiast sporo ławek, na których można przysiąść na chwilę, a może i na dłużej i spokojnie popatrzeć na taflę jeziora.
Dookoła jeziora wyrosły biurowce i apartamentowce i tylko konwerter na małym półwyspie przypomina, że kiedyś była tu huta.
Załącznik:
Komentarz do pliku: Thomas - Konverter
20170328_091359.jpg
20170328_091359.jpg [ 211.48 KiB | Obejrzany 5748 razy ]
Załącznik:
Komentarz do pliku: Jezioro Phoenix
20170328_091534.jpg
20170328_091534.jpg [ 219.44 KiB | Obejrzany 5748 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#53 PostWysłany: 17 Sie 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Po ostatniej wizycie w Dortmundzie (przy okazji Superpucharu Niemiec) upewniłem się w przekonaniu, że to miasto jest koszmarnie brzydkie :).
Ale ponieważ mieliśmy do zagospodarowania kilkanaście godzin, trzeba było znaleźć jakieś inne rozrywki niż picie piwa, bo do meczu byśmy nie dotrwali.
Zatem przedstawiam subiektywną listę top-atrakcji Dortmundu.
Lista nie będzie długa, bo to jednak Dortmund... ;)

1. Gokarty.
Czy wiedzieliście, że Dortmundzie znajduje się najdłuższy na świecie zadaszony/kryty tor kartingowy?
Tak przynajmniej reklamuje się tor Highway - http://kart-rennen.com/bahninfos/
1600m długości, 20 zakrętów, kilka długich prostych (na końcu jednej z nich najsłabsza, 6,5 konna wersja gokartów osiąga 60km/h).
Okrążenie pokonuje się w około 2 minuty. Dobrze daje po łapach :).
Ciekawie rozwiązany dostęp do gokartów. Trzeba zacząć od tych 6,5 konnych. Jeśli uda się zejść poniżej 2 minut, dostaje się "licencję" na mocniejsze - 9 konne. Jeśli uda się nimi zejść poniżej 1m50s to dostaje się dostęp do najmocniejszych (12 czy 13 konnych o ile pamiętam).
Cena:
- 8 minut za 12€
- 16 minut za 24€
Dodatkowo płatna kominiarka - lepiej mieć swoją.
My wzieliśmy 2x8minut. W pierwsze 8 minut uda się zrobić tylko 2 mierzone okrążenia (1 odpada - wyjazd z boksu, później 2 po >2minuty i zostaje jakaś 1m do końca... więc zjazd do boksu.
Przejazdy odbywają się w sesjach, czyli jak jest więcej ludzi to razem jeżdżą ci którzy wzieli po 16 minut, oddzielnie ci co po 8. Ewentualnie po 8 minutach wpuszczani są Ci co mają 8 do tych co mieli 16... (prawdopodobnie mocno niesprawiedliwe, bo zawsze paręnaście sekund na wyjazd itd się traci).
Przy drugim przejeździe zeszliśmy do około 2min na kółko i dało radę zrobić 3 mierzone okrążenia (jeździliśmy sami - sobota, niedługo po otwarciu toru).
Otwarte codziennie od 10 do 23, niedziele do 22).

Lokalizacja:
Baroper Bahnhofstraße 79-85, 44225 Dortmund
https://goo.gl/maps/jCU2AQZ1jsv
Przy stacjach:
- S-bahn: Dortmund-Barop (1 przystanek od Hbf)
- U-bahn: Harkortstraße (bodaj 10 przystanków od Stadtgarten) - linia U42 na pewno tam dojeżdża (kierunek Grotenbachstraße). Nie wiem czy i co jeszcze.

Przejazdy:
Przejazd kartem 13KM


Jazda w większej grupie:



2. Dortmunder-U
Odnowiony obiekt w centrum miasta. Charakterystyczny - widać z daleka z wielu miejsc z dużym "U" na dachu i ekranami pod nim.
Z zewnątrz - koszmarek. Wewnątrz - zgrabny (zwłaszcza robiące wrażenie atrium).
Co w nim ciekawego? Nietypowa wystawa sztuki współczesnej.
Na dodatek można wyjść/wyjechać windą na dach (centrum miasta). Widok z około 8-9 piętra prawie panoramiczny - całkiem przyjemnie. W jakichś nieznanych mi okresach działa tam na dachu restauracja/klub bo widać było stoły itd.
Wejście generalnie bezpłatne. Niektóre części wystaw - płatne.
Strona: http://www.dortmunder-u.de/
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/YRDq4vFYDUJ2

I... to by było na tyle.
Pozostałe ciekawsze, nieliczne atrakcje opisano w sąsiednich postach :).

Nam pogoda mocno nie sprzyjała, więc jezioro i park musieliśmy sobie darować.

Po drodze z lotniska, robiąc przesiadkę z autobusu na U-Bahn w Aplerbeck - tuż obok przystanka autobusowego znajduje się kawiarnia z kawą i bułkami w rozsądnych cenach. W sam raz na śniadanie po wczesnym przylocie.
https://goo.gl/maps/PFAF2dK2pcK2
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#54 PostWysłany: 28 Sie 2017 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 130
Kilometry: 161 911
Lista atrakcji w Dortmundzie się wydłuża Wszystkim maniakom gier video i nie tylko polecam muzeum Binarium. Niedawno otwarte, bodajże w grudniu zeszłego roku ale zdecydowanie warte odwiedzin. Na wystawie cały przekrój konsol od pierwszej w historii Magnavox Odyssey do PlayStation 4. Również handheldy mają swoją sekcję. Można pograć na między innymi Atari 2600, PS 1, Saturnie ale i Wi U oraz Xbox One Na miejscu kawiarnia.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#55 PostWysłany: 01 Gru 2019 07:24 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Dorzucam coś od siebie - ruiny zamku Hohensyburg :) Dojedziemy tam na bilecie całodziennym - strefa A, który dla 2 osób to kosztuje 10.5 EUR

Będąc na jednodniówce, postanowiłem zrobić "coś nowego". Pod zamek dojeżdża się autobusem, a do wyboru mamy dwie opcje:

1. Starujemy z lotniska busem 490 o 8:30, następnie na Aplerbeck U przesiadamy się na 437 i jedziemy do DO-Hörde Bf U, gdzie przesiadamy się na 442.
Google link planer

2. Z lotniska spacerem idziemy na dworzec Holzwickede, skąd pociągiem o 8:32 jedziemy do DO-Hörde Bf U, gdzie przesiadamy się na 442.
Google link planer

Na miejscu spędziłem ok. godziny. Wracałem busem do DO-Hörde Bf U o godz.10:44, następny jest o 11:04.

Link tripadvisor

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 218.04 KiB | Obejrzany 3938 razy ]

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 291.76 KiB | Obejrzany 3938 razy ]

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 230.42 KiB | Obejrzany 3938 razy ]

Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 216 KiB | Obejrzany 3938 razy ]

Załącznik:
5.jpg
5.jpg [ 99.67 KiB | Obejrzany 3938 razy ]

Załącznik:
6.jpg
6.jpg [ 159.57 KiB | Obejrzany 3938 razy ]

Załącznik:
7.jpg
7.jpg [ 374.16 KiB | Obejrzany 3938 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#56 PostWysłany: 19 Lis 2020 18:29 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Wybieram się na jednodniówkę do DTM, pytanie do tych którzy byli na miejscu. Chodzi mi o atrakcje wokół lotniska, bo raczej nie zdążę dojechać do miasta :) Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#57 PostWysłany: 20 Lis 2020 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Oczywiście że zdążysz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#58 PostWysłany: 20 Lis 2020 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Kothson napisał(a):
Wybieram się na jednodniówkę do DTM, pytanie do tych którzy byli na miejscu. Chodzi mi o atrakcje wokół lotniska, bo raczej nie zdążę dojechać do miasta :) Image

Ja we wrześniu zrobiłem taki durnolot, wybrałem się pieszo do Emscherquellhof, dworek nad źródłem, który jest tuż za miejscowością Holzwickede. Po drodze można obejrzeć pozostałości po kopalniach, m.in. Wetterschacht Margarethe.

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#59 PostWysłany: 20 Lis 2020 13:26 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Dołączyłem do tego maca i wyszła fajna trasa (11 km), oby pogoda była sprzyjająca. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#60 PostWysłany: 12 Mar 2023 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Floriantrum - wieża RTV w Westfalenpark. Podejrzewam, że może to być jedna z najciekawszych atrakcji miasta. Wejście wraz z parkiem 5,5 euro/os. dorosła, łatwy dojazd metrem z centrum.

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group