Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zamki w Niemczech
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2018 13:25 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Wraz z mężem postanowiliśmy zrobić wypad do Niemiec. Głowny cel to wybrane zamki z tej strony :
https://www.touropia.com/castles-in-germany/. Cel pośredni: Muzeum Porsche i Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie.
Wyjeżdżaliśmy z UK, więc na pierwszy rzut poszedł zamek Cochem. Hotel wybrałam w pobliżu zamku, więc samochód zostawiliśmy na parkingu hotelowym i poszliśmy pieszo. Od hotelu do zamku jakieś 15 minut. Okolice ładne, dużo winorośli, widok na miasteczkoz góry. Sam zamek niestety nie zrobił na nas jakiegoś wrażenia. Poczekaliśmy do wieczora na podświetlenie zamku i niestety, nic spektakularnego nie zobaczyliśmy.
Kolejnego dnia wybraliśmy się do zamku Eltz . To jakieś pół godziny samochodem od Cochem. Wjechaliśmy na parking (2€) i poszliśmy pieszo dalej. Mozna skorzystać z płatnego busika. Ten zamek ładniejszy od poprzedniego. Umiejscowiony wśród drzew, przyjemnie się chodzi podziwiając przyrodę i sam zamek. Nie interesowały nas wnętrza, więc nie kupowaliśmy wejściówek do zamku.
Kolejny cel naszej podróży to zamek Hohenzollern. Hotel pod Stuttgartem w miejscowości Renningen. To baza wypadowa do zamku i samego Stuttgartu. Jednego dnia pojechaliśmy do Muzeum Porsche i Muzeum Mercedesa, a drugiego do zamku. Na podzamkowy parking przyjechalismy po południu, po 17 i nie musieliśmy już płacić za parking(2€). Sporo turystów już wracało z ze zwiedznia, więc tłumów nie było :) . Na górę mozna wjechać płatnym busem, ale my postanowiliśmy wejść na górę. No i to był błąd, po podejście do zamku było dość strome, a mając już tego samego dnia chodzenie wokół zamku Eltz i wielogodzinną podróż samochodem do hotelu, to nasza kondycja była dość słaba. No i przy pełnym słońcu i temperaturze w okolicy 30 stopni, to było męczące. ale daliśmy radę :) . Tak jak poprzednio, biletów do zamku nie kupowaliśmy. Nikt nas nie sprawdzał, więc spokojnie zwiedzalismy, po drodze podziwiając widoki okolicy. A widok fajny :) .
No i ostatni zamek na naszej liście. Dość daleko, ale stwierdziliśmy, że te 3 godziny samochodem możemy jeszcze pojechać, by zobaczyć śliczny zamek Neuschwanstein. Oj, warto było. Parking dość drogi (6€), ale co tam. Co się rzuca w oczy, to tłumy turystów, jak na Krupówkach :) . Podejście łagodniejsze, niż w zamku Hohenzollern.Dużo wycieczek japońskich. Wiele pań było w butach na obcasie lub w klapkach, sandałach :o . Pogoda nadal dopisywała, więc idziemy. Zamek śliczny, w pięknej okolicy Alp. Doszliśmy do mostku, z którego widac dobrze zamek. Oczywiście na moście także tłumy. Warto przejść się dalej i wejść wyżej na górę, z której rozpościera się cudowny widok na zamek, jezioro i Alpy. To mój numer jeden. Okolica przepiękna i zamek jest wart obejrzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Zamki w Niemczech
#2 PostWysłany: 17 Wrz 2018 15:51 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Akurat w ubiegłym tygodniu miałem okazję widzieć zamek Cochem (ale bez zwiedzania) oraz odwiedzić zamek Eltz. Ten drugi rzeczywiście robi niesamowite wrażenie.
W sumie w czasie mojej wycieczki po Nadrenii (i nie tylko) miałem okazję zobaczyć około 30 zamków w lepszym lub gorszym stanie. Jak ogarnę zdjęcia to wrzucę coś na forum.

A tymczasem kilka fotek ze wspomnianych miejsc.

Zamek Cochem:

Image

Image

Image

Zamek Eltz:

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zamki w Niemczech
#3 PostWysłany: 10 Lip 2019 09:06 

Rejestracja: 10 Gru 2018
Posty: 2
Mam tam tak blisko, a jeszcze nie byłem... Jutro rozpoczynam urlop i chyba mam już pomysł, jak zagospodarować jeden z dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zamki w Niemczech
#4 PostWysłany: 21 Lip 2019 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 554
niebieski
Ooo coś dla mnie :) Też bardzo lubię zamki i od czasu do czasu staram się jakiś odwiedzić. Wrocław ma ten plus, że łatwo się stąd dostać do Saksonii, która ma sporo do zaoferowania. A już najlepsze są jednodniówki, szczególnie, jak się nie miało nic w planach, a akurat pogoda dopisuje.

Tylko 200km jazdy samochodem i tuż przy granicy mamy Bad Muskau (Mużaków). Jeśli ktoś może zabrać rowery, to bardzo polecam. Parkingi w weekend pełne, ale w pobliżu jest Netto z całkiem sporym parkingiem. A że w Niemczech sklepy jeśli w ogóle w sobotę czynne, to krótko, więc raczej nie było problemu.

Załącznik:
Muzakow1.jpg
Muzakow1.jpg [ 156.25 KiB | Obejrzany 5350 razy ]

Załącznik:
Muzakow2.jpg
Muzakow2.jpg [ 218.41 KiB | Obejrzany 5350 razy ]


Dodatkowa atrakcja niedaleko zamku, do której też można dojechać rowerem - park rododendronów i mostek diabła. :)

Załącznik:
Muzakow3.jpg
Muzakow3.jpg [ 205.26 KiB | Obejrzany 5350 razy ]


Kolejna jednodniówka możliwa samochodem lub Flixbusem za mniej niż 100zł/os, czyli Morritzburg. Pałac położony niedaleko Drezna, skąd bez problemu można się dostać komunikacją miejską za 2,40 EUR.
Fajne miejsce do spacerów, miasteczko ciche i senne, ale pięknie odnowione. W ogrodach zamkowych akurat były jakieś atrakcje dla dzieci.
Oba wyjazdy pod koniec maja.

Załącznik:
Morritzburg02.jpg
Morritzburg02.jpg [ 149.01 KiB | Obejrzany 5350 razy ]

Załącznik:
Morritzburg06.jpg
Morritzburg06.jpg [ 129.67 KiB | Obejrzany 5350 razy ]

Załącznik:
Morritzburg08.jpg
Morritzburg08.jpg [ 130 KiB | Obejrzany 5350 razy ]

Załącznik:
Morritzburg03.jpg
Morritzburg03.jpg [ 163.45 KiB | Obejrzany 5350 razy ]

Załącznik:
Morritzburg04.jpg
Morritzburg04.jpg [ 217.67 KiB | Obejrzany 5350 razy ]

I można się załapać na klasycznego curry wursta! :)
Załącznik:
Morritzburg10.jpg
Morritzburg10.jpg [ 86.1 KiB | Obejrzany 5350 razy ]


A będąc w Czeskiej Szwajcarii nie sposób ominąć twierdzę Königstein.

Załącznik:
Niemcy1.jpg
Niemcy1.jpg [ 181.69 KiB | Obejrzany 5343 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zamki w Niemczech
#5 PostWysłany: 21 Lip 2019 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Cochem i Eltz szczegolnie warto odwiedzic jesienia, tylko w weekendy lepiej pojechac rano lub z wieczora, bo bywaja niezle korki do Eltz. Cochem z kolei ma wyprzedane noclegi, wiec trzeba zatrzymac sie kawalek od centrum. Akurat bylam znowu w Cochem w zeszlym tygodniu i przetestowalam kolejny nocleg, tym razem Altes Winzerhaus, polecam.

Cala czeska i saksonska Szwajcaria jest warta odwiedzenia. Spedzilam tam 3 dni w maju, ale mysle ze daloby rade tydzien. Na twierdze mozna spokojnie poswiecic wiekszosc dnia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zamki w Niemczech
#6 PostWysłany: 21 Lip 2019 21:31 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jeśli chodzi o niemieckie zamki to polecam całą dolinę Renu i Mozeli - to prawdziwe ich zagłębie.

W mojej mini-relacji z ub.roku można znaleźć nieco fotek dających wyobrażenie skali zjawiska.

Relację można znaleźć tutaj: parostatkiem-no-prawie-w-piekny-rejs-czyli-niemcy-inaczej,1510,133923

Najbardziej "zamkowe" posty to:

#7 - dolina Mozeli (odcinek Cochem-Koblencja-Braubach)
#9,10 - dolina Renu (odcinek Braubach-Ruedesheim)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zamki w Niemczech
#7 PostWysłany: 18 Maj 2020 17:49 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Ja mam pytanie dotyczące zamku Drachenburg koło Bonn. Czy jest możliwość wejścia na teren parku zamkowego, spacerowanie wokół zamku bez konieczności kupowania wejściówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group