Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zorza polarna w Tromso
#1 PostWysłany: 23 Maj 2019 09:33 

Rejestracja: 04 Cze 2017
Posty: 12
Cześć wszystkim pomocnym,

Potrzebuję porady odnośnie zorganizowanych wycieczek na polowanie na zorze polarna. Wybieram się do Tromso na przełomie listopada i grudnia i liczę na łowy z aparatem. Czy ktos może coś sprawdzonego polecić? Ofert jest sporo ale chętnie skorzystam z porady kogoś kto juz tam był. Zaintrygowala mnie wycieczka na łodzi i oglądanie zorzy z wody, czy ktoś o tym słyszał?

Dzieki za pomocne głosy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 23 Maj 2019 10:02 

Rejestracja: 02 Maj 2017
Posty: 67
Cześć @Kamisss

Cztery lata temu bardzo dobrze spisała się ekipa z Green Fox Guiding (chyba zresztą Polak jest/był właścicielem). Rzecz jasna wiele się mogło od tego czasu zmienić, tego nie wiem. ;)

Nasza wtedy_docelowa miejscówka znajduje się tutaj: https://www.google.com/maps/place/Auror ... 18.0684301 i dziś na pewno wziąłbym samochód i samemu tam dojechał. Zresztą tego typu miejsc w okolicy jest na pewno mnóstwo, ja podaję Ci konkret z naszej wycieczki. Natomiast GFG (z 2015r.) mogę z czystym sumieniem polecić. :) Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Maj 2019 11:28 

Rejestracja: 04 Cze 2017
Posty: 12
Dzięki, każdy pomysł chetnie przyjmuję :)
właśnie szukamy wycieczek zorganizowanych, bez wynajmowania samochodu (towarzystwo bez prawek jazdy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Maj 2019 10:23 

Rejestracja: 04 Cze 2017
Posty: 12
Jeśli ktoś brał udział w polowaniu na zorze w tromso, to chetnie poslucham reliacji, pomysłów? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Maj 2019 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jest sporo firm które organizują wyjazdy lub wypłynięcia, żeby zobaczyć zorzę. W samym mieście jest sporo świateł, wyjazd „w dzicz” jest bardzo wskazany. Problemem jest pogoda, a raczej jej brak. Najlepiej takie wyjazdy robić na ostatnią chwilę, gdy objawią się odpowiednie warunki. Kupowanie ba pop roku do przodu biletów to 80% (lub więcej) szansy, że zobaczy się głównie chmury.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Maj 2019 11:59 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Ja polowałam sama na zorzę ;) O dziwo, ledwo co przyjechałyśmy to zorza była nad naszym hotelem. Niezbyt mocna, ale po godzinie juz zniknęła :( Potem udało się 2 dni później na plaży Telegrafbukta, ale też bez szału.


Gadałam z chłopakiem na plaży, który 2 dni wcześniej wybrał się na taką wyprawę pod granicę szwedzko-fińską i tam rzeczywiście było o wiele lepiej widać.
Ale dzień przed moim przylotem do Tromso zorza była tak mocna w samym Tromso, że ludzie ze zwykłych komórek mieli fajne fotki.

Załączniki:
53503831_2218728284853182_6899402895557394432_o.jpg
53503831_2218728284853182_6899402895557394432_o.jpg [ 142.32 KiB | Obejrzany 6118 razy ]
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 31 Maj 2019 13:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Śmiało mogę polecić Ci aplikację do polowania na zorzę polarną: My Aurora Forecast (jest wersja płatna i darmowa). W naszym wypadku sprawdziła się w 100%.
Jeśli zaś chodzi o wycieczki to polecam skontaktować się z naszą koleżanką forumową, która mieszka w Tromso i współorganizuje tam wycieczki. Osoba przemiła i bardzo pomocna.
https://www.facebook.com/carollayna.blog/
http://carollayna.pl/?fbclid=IwAR3Kj5rWykvD3V8OSIzi40fsPzo8GUlcDbYdBXRM-_s-lpMFCvmqur6Y2DM
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2023 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
U mnie sprawdziła się aplikacja Aurora Alerts. Na zorzę polowaliśmy tylko w Tromso. W dniu przylotu była lekko widoczna nad lotniskiem. Przedwczoraj cały dzień lało, wiało i były mega chmury, a około 22 totalna zmiana pogody i do 23:30 można było podziwiać bardzo fajną zorzę jak na widoki z miasta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Lut 2023 16:02 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 26
Cześć.
Jeśli jest ktoś chętny na objazdówkę i zorze w okolicach Tromso to będziemy w dniach 23-26.02 i mamy dwa wolne miejsca w aucie, zapraszamy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Mar 2023 11:18 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 26
Dla potomnych:
Aplikacje pogodowe się sprawdzają, aczkolwiek pogoda zmienia się tam turbo dynamicznie. Wskazana jest cierpliwość i notoryczne sprawdzanie pogody. Koniecznie jedźcie w miejsca gdzie apka (Radar&Pogoda, Windy, Ventusky, Yr) pokazują kawałek czystego nieba. Bardzo polecam wyjazd na dwie miejscówki na północ (1h autem):
1) https://goo.gl/maps/LMp2orFH1XN7YFqy6
2) https://goo.gl/maps/5k7LBPZUCTHopE156
Na 3 próby (aplikacje pokazywały tam 100% zachmurzenie) zorzę podziwiałem dwukrotnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group