Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 31 Maj 2022 16:49 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
czy kolejka Fløibanen w Bergen jest wliczona w możliwość przejazdu biletem dobowym lub jednorazowym czy trzeba osobny bilet?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#222 PostWysłany: 31 Maj 2022 17:05 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Wątpię żeby była, bo wszyscy co stali w kolejce kupowali bilet. Czy to w kasie, czy w automacie.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#223 PostWysłany: 31 Maj 2022 18:10 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
a jaką dłuższą trasę promową/łodzi proponujecie w ramach biletu dobowego w Bergen (skyss) bo nigdzie nie mogę dokować się mapki z trasami gdzie pokazane byłby trasy promów i łodzi kursujących z Bergen po okolicy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 01 Cze 2022 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@heide_berg
Według mnie jedynie prom na Askoy (rejs jakieś 15 minut) może ewentualnie wchodzić w bilet dobowy Skyss, ponieważ ma taką samą taryfę jak tramwaj i autobusy w jednej strefie. Sam jednak nie korzystałem i mogę się mylić :D
https://www.skyss.no/en/tickets-and-pri ... at-travel/

edit:
No i znalazłem potwierdzenie moich domysłów :D
https://www.skyss.no/en/tickets-and-pri ... hour-pass/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#225 PostWysłany: 01 Cze 2022 10:13 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Na Askoy w ramach biletu :) . Polecam, piękna panorama miasta z pokładu. :)


Ostatnio edytowany przez ewaolivka, 01 Cze 2022 14:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#226 PostWysłany: 01 Cze 2022 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Jak ma się bilet dobowy i wolny czas, to faktycznie warto popłynąć na Askoy ale nie będzie to na pewno wyprawa na fiordy. Za takie coś trzeba zapłacić "troszkę" więcej niestety.
https://rodne.no/en/#f-bergen
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#227 PostWysłany: 01 Cze 2022 11:17 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
to teraz pytanie gdzie najdalej na ten Akoy dochodzi prom bo wyspa jest dość duża? nigdzie nie mogę znaleźć mapki z trasami ;/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 01 Cze 2022 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Prom dochodzi najdalej w jedno miejsce na wyspie, konkretnie jedyną przystań promową na wyspie. Zwykła mapa google wskaże to magiczne miejsce, które znajduje się na brzegu od strony Bergen :)
To nie jest żaden prom wycieczkowy, tylko zwykła komunikacja na wyspę, żeby można się tam dostać drogą wodną (jest też most drogowy). Nie ma żadnych mapek, tras, itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#229 PostWysłany: 01 Cze 2022 14:46 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
To ja jeszcze polecam, bo zeszłym roku zrobiłam taką wycieczkę w ramach biletu (dziennego lub kilkudniowego) przejazd autobusem 499 ze stacji autobusowej Bergen Busstasjon aż do końca trasy tj. do wysepki Herdla. Może to nie fjordy, ale widoki na szare Morze Północne i wysepki, i kolorową roslinność (byłam we wrześniu) wspominam z przyjemnością :) . Wysiąść i przejść się kilka przystanków . Można też wsiąść lub wysiąść po przepłynięciu tym promem z Bergen do Kleppesto .
Autobusy kursują dość często.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
#230 PostWysłany: 28 Sie 2022 00:02 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 39
Robię w najbliższym czasie jednodniówkę w Bergen.
Ląduję o 16.45 i wylatuję o 22.40

Zastanawiam się czy jest sens i da się jakoś tanio dojechać do miasta i coś zobaczyć w takim czasie ?
Alternatywnie - może w okolicy lotniska można miło spędzić 4 godziny? Patrząc na mapę myślałem kupić w remie piwo, obejrzeć czy coś ciekawego jest w kokstad i iść nad morze.

Możecie polecić coś na tak krótki czas ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 28 Sie 2022 00:21 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 805
platynowy
Ja miałem też ok. 6h pomiędzy lotami i pojechałem tramwajem do miasta (w zeszłym roku kosztował 39 NOK i jechał ok. 45 min). Starczy spokojnie na spacer po mieście, na Fløyen nie udało mi się wjechać, bo trwały jakieś prace konserwacyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#232 PostWysłany: 28 Sie 2022 08:33 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Warto. Bergen jest tak fotogeniczne, klimatyczne, że nawet te 3 godziny, które będziesz miał, pozwolą odkryć jego urodę i ...zachęcą do powrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group