Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#341 PostWysłany: 07 Maj 2019 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Byłam w połowie marca tego roku w Lizbonie i było trochę ludzi, ale, nie jakieś straszne tłumy. Kolejka do tramwaju 28 na początkowej stacji Martim Moniz na jakieś 20 minut, a i to tylko dlatego, że z mamą przepuściłyśmy jeden tramwaj, by w następnym mieć miejsca siedzące 8-) W Belem w Klasztorze Hieronimitów ok. 10 rano kolejka na 10 minut stania. Kolejka na wjazd na taras widokowy na Pomniku Odkrywców na jakieś 15 minut czekania, ale tam się na raz może zmieścić z 20-25 osób tylko, więc jest to zrozumiałe. Kolejki do kas z obsługą na Rossio na 20 minut czekania, ale już kolejki do automatów biletowych na tym dworcu to tylko 7-10 minut czekania - tylko trzeba znać system biletowy i wiedzieć co się kupuje :D
Pogoda świetna, praktycznie bez deszczu, więc i ludzi trochę było, ale nie było bardzo tłoczno, chociaż codziennie co najmniej jeden wielki liniowiec pasażerski stał przycumowany przy Alfamie.
W listopadzie 2018 roku ludzi trochę mniej, ale pogoda gorsza, bo duża szansa na deszcz i to silny i całodniowy.
Generalnie liczba turystów wzrasta. Mam wrażenie, że w 2015 roku na przełomie maja i czerwca było tyle samo turystów co teraz w marcu. Zresztą cóż się dziwić? Lizbona to piękne miasto i wiele osób chce ją zobaczyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Lizbona
#342 PostWysłany: 07 Maj 2019 09:50 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Dziwi mnie ten zachwyt nad Setubal. Jak człowiek tam pojedzie to się zastanawia po co w zasadzie to zrobił...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#343 PostWysłany: 11 Maj 2019 23:31 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Przyłączam się do miłośników Lizbony. To jedno z piękniejszych i sympatycznych miast jakie zobaczyłem. Ilość turystów zatrważająca, ale jak można narzekać jak sam się do nich zaliczam. Lizbony to jak Lwów wystarczy być, czuć i chłonąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#344 PostWysłany: 12 Maj 2019 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Oprócz samej Lizbony, ciekawą atrakcją jest przejazd pociągiem w kierunku Faro mostem 25 kwietnia. Najlepiej wsiąść na stacji Lizbona Oriente, żeby po drodze jeszcze miasto z okna pociągu podziwiać ;) sam konduktor chyba miał pojęcie o tym, bo bilety zaczął sprawdzać dopiero dalej za mostem, kiedy skończyły się najlepsze widoki, żeby nie przeszkadzać w oglądaniu :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#345 PostWysłany: 12 Maj 2019 09:15 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Picie alkoholu w miejscach publicznych, jest w Lizbonie dozwolone ?
Bo siedziałem sobie na miradorach i pociągałem winko z gwinta. :D Nikt , nic nie tego , ale może to zabronione ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#346 PostWysłany: 12 Maj 2019 10:31 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 27
Raczej dozwolone na mirador Santa catarina wszyscy piją i pala różne substancje. Na każdym kroku oferują sprzedaż haszyszu a na Santa catarina to taka mała legalna dystrybucja każdy róg obstawiony dilerami.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#347 PostWysłany: 12 Maj 2019 10:44 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Właśnie m.in. na tym miradorze popijałem. A co do dilerów to rzeczywiście jest ich pełno. Zaczepiali co chwilę, ale co oni faktycznie sprzedają to licho wie.
Akurat okulary połamałem. to jak na zawołanie pojawił się sklepik na dwóch nogach :mrgreen: z podróbami Ray banów. Z 30 € wywoławczo za piątaka kupiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#348 PostWysłany: 12 Maj 2019 11:07 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak można nie pic alko w miejscach publicznych? Nie rozumiem :lol: Kolejny raz będę w Lizbonie w grudniu i po shoppingu w Pingo Doce od razu nad rzekę i...spozywanie w pięknych okolicznościach przyrody :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#349 PostWysłany: 12 Maj 2019 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Jak dla mnie kwintesencja Lizbony to Miradouro Senhora do Monte (moje ulubione) albo Miradouro da Penha de França (zero turystów, miejscowych też mało) wino i bifana od Antonia i świat jest piękny.

Santa Catarina jest słabe i zadeptane a dilerzy sprzedają frajerom shit
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#350 PostWysłany: 17 Maj 2019 10:11 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
Wintermute napisał(a):
Dziwi mnie ten zachwyt nad Setubal. Jak człowiek tam pojedzie to się zastanawia po co w zasadzie to zrobił...


Podobnie sprawa ma się z Lizboną, jeśli ktoś nie lubi jej brzydoty. Dla złaknionych turystycznych kurortów, z Setubal promem za 7 euro dostępna jest Troia, na pieszo da się dostać na na Figuerinhę czy Portinho da Arrábida. Siedzenie w mieście jest, owszem, takie se.
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#351 PostWysłany: 17 Maj 2019 11:45 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
portuguesas napisał(a):
... na pieszo da się dostać na na Figuerinhę czy Portinho da Arrábida.


Jak? Da się jakoś inaczej niż wąską i ruchliwą główną drogą? Byliśmy w Setubal dwa razy, trochę kombinowaliśmy w tę stronę, ale nic nie wykombinowaliśmy poza dojściem do fortu nad miastem z zachodniej strony. Swoją drogą dzielnica między fortem a centrum podobała nam się chyba najbardziej, znacznie bardziej niż samo centrum.
Na plaże pod Serra da Arrabida dostaliśmy się dopiero przy innej okazji pożyczając w Lizbonie na jeden dzień auto. Transportem publicznym chyba nie do zrobienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#352 PostWysłany: 17 Maj 2019 13:13 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 23
Loty: 56
Kilometry: 75 640
Gdzie w Lizbonie najbardziej opłaca się cenowo kupić kartki z korka? Chcę zrobić pokaźne zakupy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#353 PostWysłany: 17 Maj 2019 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@voy w Sintrze przy dworcu kolejowym widziałam kartki z korka po 0,5 euro sztuka, ale tam było maks z 10 wzorów. W samej Lizbonie proponuję zajrzeć do sklepów "All for 1 euro" widziałam kilka takich sklepów przy Av. Alm. Reis - ta ulica odchodzi od placu Martim Moniz. Bywają tam takie kartki i inne pamiątki też w niezłych cenach. Pewnie przy zakupach hurtowych można się targować.
I też przy samej katedrze jest duży sklep z pamiątkami, gdzie mają ogólnie dobre ceny na wyroby z korka. Cen pocztówek nie pamiętam, ale magnesy z korka można było dostać po 1 euro, i chyba była jeszcze oferta 4 w cenie 3, czy jakoś podobnie. Małe saszetki np. na klucze, czy chusteczki z mielonego korka, ale całkiem przyzwoicie wyglądające były po 1 euro. Świetnie się nadają jako drobiazg z wyjazdu i dla dzieci i dla dorosłych ;)
Sklep jest tu:
https://www.google.pl/maps/place/Bazar+ ... -9.1343037
Góra
 Profil Relacje PM off
voy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#354 PostWysłany: 17 Maj 2019 13:56 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
meczko napisał(a):
Jak? Da się jakoś inaczej niż wąską i ruchliwą główną drogą?


Da się, ale nie masz chodnika... a plażę. Musisz przejść się do plaży Albarquel (to ta zaraz od miejskiej, dostępna z Setubal górą po drewnianych schodkach przy restauracji, później po robionym właśnie chodniku), musisz iść w stronę klifów u zakończenia plaży, przeleźć na drugą stronę - mogą przydać się buty lepsze niż klapki - i iść wodą aż do praia Comenda. Od parku przy plaży Comenda - to miejsce gdzie jest taki "kemping" (swoją drogą, polecam tam pójść z namiotem, bardzo fajne miejsce z dostępnym grillem) musisz wbić się na drogę. Pobocze na odcinku park -> Outao jest znośne i do przejścia aż na Figueirinhę. Później obok przesmyku w klifie masz osobny mostek dla ludzi i pobocze, problem zaczyna się ok. 1 km przed Praia da Galapos - kończy się pobocze i trzeba po prostu uważać.

Byliśmy właśnie w ubiegłym tygodniu w Setubal i jeśli nie chcesz się zamęczyć to najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie autobusu TST z Setubal do Outao, z tamtego miejsca musisz przejść się ok. 1,5 km. Całość trasy to ok. 3 godzin, bez jakiegoś znacznego narzucania tempa i postojami. Po drodze trafiliśmy jeszcze na hiszpanki, które cisnęły tak samo. Jak dla mnie - dla widoków, warto pieszo. Doszliśmy do Portinho, kusiła mnie jeszcze winnica w Azeitao, ale przy 35*C z nieba w sobotę nie do zrobienia.
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#355 PostWysłany: 17 Maj 2019 14:24 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
voy...kup se buciki z korka. Zaszpanujesz a wrażenie jakie zrobisz w szkole/pracy./domu nikt Ci nie zabierze :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#356 PostWysłany: 09 Cze 2019 21:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czy ktoś korzystał może z Yellow Boat River Tour i może podzielić się wrażeniami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#357 PostWysłany: 10 Wrz 2019 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Czy będąc w Sintrze i nie mając samochodu da się zobaczyć (w sensie nie biegać z wywieszonym językiem) Pałac Pena, Zamek Maurów i Quinta da Regaleira? Wiem, że do dwóch pierwszych dojeżdża autobus, a co z Quinta da Regaleira? Da się tam dojść na nogach np z Zamku Maurów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#358 PostWysłany: 10 Wrz 2019 08:47 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 8
Loty: 33
Kilometry: 46 844
Da się zobaczyć te obiekty w jeden dzień. Do Quinta da Regaleira można dojść z centrum Sintry, nie jest daleko. Do pozostałych dwóch obiektów tak jak napisałaś, jeździ autobus. Pałac Pena i Zamek Maurów są blisko siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#359 PostWysłany: 10 Wrz 2019 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@orchidea04 do Quinta da Regaleira bez problemu da się dojść z centrum miasta. Z zamku Maurów jest już dalej, chociaż głównie się schodzi. Nie wiem jak dokładnie chcesz zwiedzić te trzy miejsca i ile czasu zamierzasz poświęcić np. na robienie zdjęć. Jeśli dokładnie to sugerowałabym zrezygnowanie z jednego miejsca. Pałac Pena jest duży i ma olbrzymie ogrody, do których warto zajrzeć chociaż na pół godzinki. Z kolei Quinta da Regaleira ma mały pałac, ale duże i niezwykle ciekawie urządzone ogrody, których zobaczenie zajmuje 2-3 godziny. Ja osobiście zrezygnowałabym z Zamku Maurów, który dość dobrze i z góry można obejrzeć z Pałacu Pena, a z dołu widoczny jest z Quinta da Regaleira i centrum Sintry. Jeśli dodatkowo chcesz jeszcze zobaczyć Cabo da Roca to na wszystko może zabraknąć czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#360 PostWysłany: 10 Wrz 2019 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Chcę poświęcić cały dzień na Sintrę i planuję tam być przed 10:00. Czy lepiej najpierw pójść do Quinta da Regaleira i dopiero później próbować łapać autobus do Pałacu Pena?
Cabo da Roca nie było na mojej liście. Wiem, że ocean i w ogóle, najbardziej wysunięty punkt kontynentalnej Europy zachodniej, ale czy jest tam jeszcze coś do zobaczenia? No i jak tam się dostać z Sintry? Czy da się stamtąd dostać z powrotem do Lizbony bez wracania do Sintry?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group