Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:06 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Chciałem właśnie pytać o jednodniówkę w okolice Porto, bo przylatuje rano, a doba hotelowa od 15, ale juz prawie wszystko wiem. Dzięki wszystkim w tym temacie za wskazówki, jak spędzić jeden dzien w tych pięknych okolicach.
Jesli cos nowego, wartego uwagi sie pojawiło, to prosze o odświeżenie informacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 21 Paź 2019 23:37 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1443
złoty
Skoro temat został odgrzebany to jeszcze jeden pomysł: Vila do Conde. Można z Porto dojechać metrem, które obszerne kawałki jedzie przez wiejskie, a nawet leśne tereny. Miasteczko nie ma takich highlightów jak Guimaraes, ale ma miłe stare centrum, spory klasztor, plaże nad oceanem, latarnię morską i rybacką kapliczkę u ujścia rzeki do oceanu. Na pół dnia jak znalazł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Paź 2019 11:52 

Rejestracja: 24 Paź 2019
Posty: 1
Cześć,

na upartego możesz wypożyczyć samochód i pojechać na północ Hiszpanii np. do Santiago de Compostela, które jest absolutnie przepiękne i ma niesamowity klimat! My wypożyczaliśmy auto poprzez HAPPYCAR - https://www.happycar.pl/ z odbiorem przy stacji kolejowej (przewożnik AVIS), tyle że ja wypożyczałam na jeden dzien tylko na 4 dni, ale nie powinno byc problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Paź 2019 12:17 

Rejestracja: 30 Paź 2019
Posty: 16
Na jednodniową podróż polecam Bragę, mniej zatłoczone w sezonie letnim. Autobusem nr 2 z dworca
kolejowego można dojechać do Bom Jesus do Monte i pokonać sporo schodów dla pięknego widoku.

Aveiro - Portugalska Wenecja. Wycieczka łodzią meliceiros z krótką historią miasta, baseny solankowe i bezpłatne korzystanie z rowerów miejskich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Lip 2021 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
absolutnie i zdecydowanie:

https://porto-north-portugal.com/porto- ... ilway.html
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Lip 2021 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
Miramar - fajne spokojne miasteczko nad oceanem, słynie z fotogenicznej kapliczki Capela do Senhor da Pedra.
Została wzniesiona na skałach przy lokalnej plaży. Mega!

pociągiem podmiejski z centrum 30minut / kilka eurto.
polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Sie 2021 17:11 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Przy intensywnym wyjeździe, kupując trzydniowy bilet PKP (72h) za 15 euro można zaoszczędzić parę groszy i pojechać do: Bragi, Guimarães, Aveiro lub Marco de Canaveses. Bilet działa na zasadzie Hop on - hop off.

Bilet można również kupić na Lizbonę i okolice oraz na całe Algarve. Wtedy są inne ceny.

Link do oferty Bilhete Turístico de comboio / Tourist Travelcard:
https://www.cp.pt/passageiros/en/discou ... travelcard

Załącznik:
porto_okolice.jpg
porto_okolice.jpg [ 204.17 KiB | Obejrzany 2278 razy ]



linia do Aveiro to trasa wzdłuż oceanu. Można skakać od plaży do plaży. Lista poniżej.
Praias: Linha de Aveiro – Francelos, Miramar, Aguda, Granja e Espinho.

Warto obserwować fejsbuka CP - Comboios de Portugal https://www.facebook.com/CP lub stronę z promocjami https://www.cp.pt/passageiros/pt/descon ... /descontos

Poza tym niezmiennie polecam przejażdżkę pociągiem do ostatniej stacji Pocinho na rzece Duero. Klasyczne, osobowe połączenie. W samym Pocinho nic prócz tamy i ośrodka szkolenia wioślarzy nie ma. Dlatego po dojechaniu pierwszym pociągiem z Porto warto od razu wrócić i wysiąść, w którymś z miasteczek po drodze. Na przykład w Pinhão lub Régua i pozwiedzać. Do Porto wracamy ostatnim pociągiem z Pocinho.
Można też skorzystać z takiej oferty: https://www.evasoes.pt/roteiros/miradou ... o-pocinho/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 30 Wrz 2021 20:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Stoję przed dylematem gdzie wyskoczyć z Porto, mam trzy dni w połowię października i nie mogę się zdecydować. Transport komunikacja publiczna.
Jeden dzień Porto, na jeden wyskoczę do Guimaraes i jednego dnia mi brakuje.

Myślałem o Pinhao nad rzeką Duero ale o ile zdjęcia wyglądają super, to mam wątpliwości co do poruszania się na miejscu. Brak jakiś ścieżek, tras spacerowych, jak są drogi boczne to są prywatne dojazdy do dzielnic.
Wizyta wydaje mi się być rozczarowująca?
Rozważam jeszcze Aveiro, Bragę i Miramar? A może w ogóle to olać i wybrać jakąś pobliską plaże + wino Porto w Porto? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Wrz 2021 21:26 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Braga to świetny pomysł. Łatwy dojazd z Porto pociągiem, a sama Braga bardzo ładna i spacerowa. Po spacerze po mieście uberem do kościoła na wzgórzu. Jak byś miał tego wolnego dnia dobrą pogodę to zamiast Bragi autobusem miejskim nr 906 z placu przed ratuszem w Porto na Praia Madalena. Najładniejsza plaża w okolicy miasta osiągalna komunikacją publiczną. Na plaży spacer około godziny do kościółka na cyplu. A w powrotnej drodze wysiąść na lewym brzegu Duoro na zestaw 5 kieliszków Porto za 5 euro w dawnej hali targowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 30 Wrz 2021 22:46 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Ps. I w Guimaraes nie tylko zamek i uliczki w centrum, ale i wjazd gondolówką do sanktuarium na wzgórzu - kolejka dużo lepsza niż ta w lewobrzeżnym Porto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Paź 2021 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie będę się rozpisywał, w tym drugim wątku zawarłem większość swoich uwag, natomiast co do

klapio napisał(a):
.....Pinhao nad rzeką Duero


to główną atrakcją tego Douro Valley Railway nie jest Pinhao jako takie, tylko ogólnie widoki z okna pociągu. I tak, samo Pinhao ponoć jest najładniejszą miejscowością na trasie, i właśnie tam przewodniki polecają zrobić przystanek + zwiedzanie, ale nie spodziewałbym się tam cudów. Ja nie miałem czasu, wysiadłem tylko na ostatniej stacji kolei - nazwy miejscowości nie pamiętam, ale w ogóle nie ma tam nic ciekawego.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 07 Paź 2021 13:05 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Właśnie wróciłem z Portugalii i informacyjnie napiszę, że w trakcie powrotu w niedzielę wieczorem (21:47) pociągiem z Aveiro do Porto na stacji Granja dochodzi do przesiadki do autobusu, który jedzie dalej po trasie i zatrzymuje się w Porto zarówno na stacji Campanha jak i Sao Bento. Przesiadka ta występuje tylko w niedziele i jest związane z pracami na trasie kolejowej. Obsługa informuje o tym fakcie i kieruje do autobusu.
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 18 Paź 2021 21:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Ostatecznie na jeden dzień pojechałem Guimaraes i na jeden do Aveiro. O ile Guimaraes było super to Aveiro dla mnie było kompletną strata czasu. Atrakcyjność kanału w Aveiro jest podobna do tego jaki widziałem w Kielcach czy Pułtusku. Do tego niestety potwierdzam co napisał @irie86, chciałem wysiąść w Aguda, przejść się na nogach pod kapliczkę Miramar i stamtąd wrócić pociągiem do Porto ale pociąg się nie zatrzymał :D Także mała podróżnicza wpadka z mojej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Paź 2021 21:48 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 85
@klapio Nie zgadzam się z Twoją opinią o Aveiro. Wycieczka do Aveiro jest fantastyczna jeśli poza kanałem obejrzysz też bliskie okolice Aveiro - Praia da Costa Nova i Reserva Natural das Dunas de São Jacinto.
Góra
 Profil Relacje PM off
slawekg lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 01 Kwi 2022 21:09 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Pomysł na jednodniówkę z Porto do Hiszpanii (Vigo, Santiago de Compostela)

viewtopic.php?p=1519222#p1519222

Warto sprawdzać stronę kolei portugalskich w poszukiwaniu promocji:
Kod:
https://www.cp.pt/passageiros/pt/descontos-vantagens/descontos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group