Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Madera
#61 PostWysłany: 21 Paź 2019 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1233
srebrny
Potwierdzam, że luty jest bardzo OK, pogoda często na krótki rękaw lub na jakąś lekką bluzkę. Ale jeśli nastawiasz się na autobus, a nie na wynajęcie samochodu, to musisz wiedzieć, że poruszanie się po wyspie komunikacją nie należy do zbyt swobodnych i traci się jedną wspaniałą rzecz - podczas jazdy do wielu atrakcji, widoki są na tyle zachwycające, że jadąc samochodem, nie sposób się nie zatrzymać aby podziwiać otoczenie, w komunikacji tego komfortu nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Madera
#62 PostWysłany: 07 Lis 2019 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1462
złoty
Nie widziałem by ktoś to polecał, ale przypadkiem trafiłem na kolejkę do "Calhau das Achadas" w Achadas Da Cruz - ponoć najbardziej stroma w Europie. Wagoniki bardzo małe, więc jak zawieje i jest się w chmurach, to wrażenia są ciekawe. Na dole można sobie przyjemnie pospacerować i trafić na mały bar, którego sympatyczny własciciel potrafi zaskoczyć - mnie poczęstował smażonymi jabłkami z cynamonie z własnego ogródka. Płaci się "co łaska". Nie polecam baru na górze - mało przyjemna obsługa i trafiło mi sie spleśniałe ciastko. (wagonik kolejki widoczny na zdjęciu...)
Załącznik:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 602.83 KiB | Obejrzany 5510 razy ]


Mogę też polecić degustację wina, madery oraz rumu u właściciela tego przybytku:
https://pt-pt.facebook.com/pg/acasaestr ... e_internal
Pasjonat, który pędzi wino z własnych winogron, naprawdę sporo wie i jest chętny by się podzielić - a i nie tylko napojami częstuje. Można te degustacje też zamówić przez https://www.airbnb.com/experiences/615421 (ale bezpośrednio się kontaktując jest taniej...).
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#63 PostWysłany: 09 Lis 2019 06:01 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1697
Loty: 628
Kilometry: 1 039 816
srebrny
abelincoln napisał(a):
Nie widziałem by ktoś to polecał, ale przypadkiem trafiłem na kolejkę do "Calhau das Achadas" w Achadas Da Cruz - ponoć najbardziej stroma w Europie.


Warto dodać, że ta kolejka jest dużo tańsza niż te bardziej turystyczne w okolicach Funchal
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#64 PostWysłany: 09 Lis 2019 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Gdyby kogoś interesowały kolejki linowe, to na forum jest moja relacja - zaliczyliśmy w ciągu dwóch pobytów wszystkie. Ceny biletów i godziny otwarcia mogły ulec zmianie przez te kilka lat, ale lokalizacje i wskazówki dojazdowe są nadal aktualne:
troche-poza-szlakiem-czyli-madera-sladami-kolejek-linowych,1506,69493
Plus w komentarzach jest jeszcze info o dodatkowej atrakcji w formie windy (zbudowanej zamiast kolejki).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#65 PostWysłany: 29 Lis 2019 12:13 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 10
Loty: 67
Kilometry: 121 040
Kolejkę z postów powyżej polecam w 100%. Robi niesamowite wrażenie, okolica jest bardzo malownicza, a przy tym wszystkim jest to bardzo tanie (3€ w dwie strony).

Dodatkowo polecam naturalne baseny na północy wyspy:
https://goo.gl/maps/FG3RyCLz4w7LsbWo8
Najlepsze jakie udało nam się znaleźć na wyspie.
Darmowe i w listopadzie bardzo mało ludzi.
Pomimo późnej jesieni dla mnie klimat był przyjemniejszy niż w szczycie sezonu nad Bałtykiem. Bez najmniejszego problemu można było się kąpać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#66 PostWysłany: 29 Lis 2019 15:09 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
Kolejka najlepsza na wyspie i tania jak barszcz!! :) ale pamiętaj, że ostatni kurs na dół jest 30 min przed zamknięciem. A Baseny w Porto Moniz są piękne i bardzo bardzo tanie !!! za 3 osoby dorosłe i dziecko + 2 leżaki i parasol zapłaciłem 8 e cały dzień na przełomie czerwca i lipca !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 09 Wrz 2020 20:47 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Wiem, że to kwestia subiektywna ale właśnie robię sobie plan :) Miasteczek/levad//punktów widokowych jest bez liku i nie wierzę, że wszystkie są takie klimatyczne/wow/oryginalne ;)
Gdzie byście drugi raz nie pojechali?
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#68 PostWysłany: 11 Wrz 2020 07:01 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Orientuje się może ktoś czy znajdę gdzieś jakąś fajną stronę z rozpisanymi szlakami ?
Korzystał już ktoś na wyspie z apek trekingowych?
Typu komot, Wikiloc i może się podzielić informacją, która się sprawdzi lepiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#69 PostWysłany: 11 Wrz 2020 09:01 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Druga strona, post #24
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#70 PostWysłany: 12 Wrz 2020 19:55 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Najsz. O to mi chodziło. Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#71 PostWysłany: 12 Wrz 2020 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@dlainternetu


Zeus napisał(a):

Załącznik:
dzięki.JPG
dzięki.JPG [ 9.18 KiB | Obejrzany 3888 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#72 PostWysłany: 14 Wrz 2020 23:06 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Tak trochę nie związane pytanie z atrakcji ale czy na Maderze jest kaucja za szklane butelki 1l bo tak patrząc na rachunek jak by się zgadzało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#73 PostWysłany: 09 Paź 2020 22:03 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Dziś próbowaliśmy wjechać drogą z Eira do Serrado do Pico do areeiro i droga była zamknięta. Na jakieś ichniejszej stronie było napisane, że mają ją otworzyć 7.10.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#74 PostWysłany: 06 Gru 2020 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1233
srebrny
Czy aktualnie wszystkie atrakcje są dostępne - Ogrody w Monte, baseny i inne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#75 PostWysłany: 07 Gru 2020 20:56 

Wszystkie atrakcje są dostępne i otwarte.
Nie wiem jakie baseny masz na myśli ale jeśli Porto Moniz to mogą być zamknięte jak pada albo bardzo wieje (pojedyncze dni).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#76 PostWysłany: 04 Wrz 2021 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1851
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie,
Korzystał ktoś we wrześniu z tych rejsów na delfiny i wieloryby w Funchal? Warte swojej ceny? Jakie są szanse wtedy coś zobaczyć? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#77 PostWysłany: 14 Wrz 2021 12:02 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 703
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Informacja dla spóźnialskich albo późno przyjeżdżających na baseny w Porto Moniz. Po czasie zamknięcia (19:00) bramki wejściowe do kompleksu nadal pozostają otwarte.
Polecam również inne naturalne baseny w Porto Moniz - Piscinas Naturais Velhas (https://maps.app.goo.gl/1JGyqDq2aTrQpzJa7)
Raptem 100 metrów dalej, z basenem "infinity" bo kończący się betonową zaporą nad urwiskiem oceanu ;) Wstęp darmowy. Zdjęcia w załączeniu.
Informacja dla zmotoryzowanych: strefa płatnego parkowania obowiązuje przez cały tydzień do 19:00, a nie jak w Funchal do soboty.

@WojtekFranz M3 to droga przez Encumeada? A M5 gdzie zrobiłeś?ImageImageImage


Ostatnio edytowany przez Manuel, 14 Wrz 2021 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#78 PostWysłany: 14 Wrz 2021 12:07 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 703
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Praia Garajau. Kurs kolejką w dwie strony 3€. Kolejka kursuje na żądanie. Na samą plażę zamiast kolejki można dostać się autem i oczywiście na pieszo. Na miejscu bar, prysznice i toalety. Leżaki 2.5€. ImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 20 Wrz 2021 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 764
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Cześć,

Mam przed sobą pięć i pół dnia na Maderze. Ostatni weekend spędziłem na selekcjonowaniu najciekawszych tras trekkingowych i z dużym żalem z części musiałem zrezygnować bo zwczajnie nie da się wszystkiego zrobić w tak krótkim czasie. Nocleg mamy 4km od lotniska. Poniżej przedstawiam swój plan, a na końcu umieszczę pytania/wątpliwości :P

1 dzien
Przylot o 11. Wypozyczenie auta, przejazd na Cabo Girao i wjazd kolejka na szczyt klifu, nastepnie zwiedzanie Funchal. W godzinach popoludniowych przejazd do Vereda dos Balcoes, przejscie szlaku na punkt widokowy, powrot do hotelu.

2 dzien
Vereda do Pico do Arieiro - całodniowy trekking

3 dzien
Vereda do Caldeirao Verde - calodniowy trekking

4 dzien
Plazowanie - pol dnia w naturalnych basenach w Porto Moniz, a nastepnie Praia do Porto do Seixal z punktem widokowym Véu da Noiva

5 dzien
wypożyczenie elektrycznych rowerow górskich w Funchal i calodniowe jezdzenie w okolicach Doliny Zakonnic

6 dzien
Levada das 25 fontes i Levada do Risco LUB Vereda do Fanal

7 dzien.
Wylot o 9 rano


Co sądzicie o takim planie? Wątpliwości mam kilka:

1) Którą z tych dwóch opcji wybrać: Levada das 25 fontes + Levada do Risco czy Vereda do Fanal? Levada das 25 fontes jest opisywana w internecie na różnych blogach jako jedna z najpiękniejszych tras na Maderze, z drugiej strony Vereda do Fanal jest zdecydowanie mniej oblegana przez turystów i trasa wiedzie przez piękny las wawrzynowy. Czy jeśli zrezygnuje z 25 fontes to ominie mnie coś unikatowego czego nie zobaczę na innych trasach, które zaplanowałem? Jak ta trasa wypada pod względem atrakcyjności krajobrazów w porównaniu do Veredo do Fanal? Biorę też pod uwagę możliwość podjechania do lasu wawrzynowego samochodem, bez robienia całej trasy pieszo, a zaoszczedzony czas przeznaczyć na Levada das 25 fontes. Co sądzicie?

2) Wypozyczaliscie górskie rowery na Maderze? Wypozyczalnie ktore znalazlem w Internecie sa niesety tylko w Funchal. Bedziemy mieli maly samochod i nie bedzie ich jak załadowac. Czy ta dolina zakonnic jest realnie do zrealizowania w ciagu jednego dnia, przy załozeniu, ze bedziemy jechac na rowerze z samej wypozyczalni w Funchal? Są jeszcze jakies ciekawe trasy poza miastem oferujace piekne widoki (najlepiej jakies szlaki gorskie, bo nie usmiecha mi sie jezdzic caly czas po asfalcie publiczna droga :P)

3 Vereda do Caldeirao Verde - na zdjeciach wyglada obłędnie i normalnie byloby moim "must do", ale znalazlem opinie ze trasa jest nieco monotonna. Nie bedzie tez zbyt podobna do Levada das 25 fontes (o ile sie na nia zdecyduje)? Warto ją robić, czy zamiast tego postawić np na Vereda do Larano? Zdaję sobie sprawę ze początek pazdziernika to początek pory deszczowej, wiec wodospady nie będą aż tak bardzo okazałe :/

4. Dzien przeznaczony na plażowanie - generalnie zależy mi na jakiejś mało komercyjnej plaży w otoczeniu wysokich klifów, stąd wybór padł na Seixal. Warto tam jechać, czy lepiej postawić na jedną z plaż na zachodnim wybrzeżu wyspy (np okolice Ponta do Pargo)?


Z góry dziękuje za wszelką pomoc w ogarnięciu tego, bo mam duży mętlik :D
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 20 Wrz 2021 12:49 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1434
złoty
Niestety mniej konkretnie niż Twoje pytania, bo na Maderze byłem już ponad 10 lat temu, ale dwie rzeczy, które mogą się przydać:

- Madeira to m.zd.raczej nierowerowa wyspa. Wszędzie jest po prostu bardzo stromo, a na szlakach pieszych poza drogami jest w wielu miejscach po prostu przepaściście. Z kolei na drogach czułbym się mocno niekomfortowo wyprzedzany przez auta na stromych i krętych odcinkach. Wyjątkiem może być płaskowyż w zachodniej części wyspy, ale trzeba byłoby te rowery jakoś tam wywieźć, bo trochę daleko, żeby jechać na nich drogą z Funchal.

- jako jeden z trekkingów bardzo polecam Ponta de Sao Lourenco, cypel na wschodnim końcu wyspy. Mocno różni się od levad, ocean z obu stron, widokowo spektakularny. Jeżeli będziecie mieć auto i dojedziecie do końca drogi to raczej półdniowa niż całodniowa wycieczka, więc warto zaplanować jeszcze coś w tym regionie wyspy. My byliśmy autobusem z Funchal, więc szliśmy od Canical na piechotę i zajęło nam to znacznie dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group