Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Madera
#61 PostWysłany: 21 Paź 2019 10:11 
Awatar użytkownika

niebieski
Potwierdzam, że luty jest bardzo OK, pogoda często na krótki rękaw lub na jakąś lekką bluzkę. Ale jeśli nastawiasz się na autobus, a nie na wynajęcie samochodu, to musisz wiedzieć, że poruszanie się po wyspie komunikacją nie należy do zbyt swobodnych i traci się jedną wspaniałą rzecz - podczas jazdy do wielu atrakcji, widoki są na tyle zachwycające, że jadąc samochodem, nie sposób się nie zatrzymać aby podziwiać otoczenie, w komunikacji tego komfortu nie ma.
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 07 Lis 2019 19:17 

niebieski
Nie widziałem by ktoś to polecał, ale przypadkiem trafiłem na kolejkę do "Calhau das Achadas" w Achadas Da Cruz - ponoć najbardziej stroma w Europie. Wagoniki bardzo małe, więc jak zawieje i jest się w chmurach, to wrażenia są ciekawe. Na dole można sobie przyjemnie pospacerować i trafić na mały bar, którego sympatyczny własciciel potrafi zaskoczyć - mnie poczęstował smażonymi jabłkami z cynamonie z własnego ogródka. Płaci się "co łaska". Nie polecam baru na górze - mało przyjemna obsługa i trafiło mi sie spleśniałe ciastko. (wagonik kolejki widoczny na zdjęciu...)
Załącznik:
Capture.PNG

Mogę też polecić degustację wina, madery oraz rumu u właściciela tego przybytku:
https://pt-pt.facebook.com/pg/acasaestr ... e_internal
Pasjonat, który pędzi wino z własnych winogron, naprawdę sporo wie i jest chętny by się podzielić - a i nie tylko napojami częstuje. Można te degustacje też zamówić przez https://www.airbnb.com/experiences/615421 (ale bezpośrednio się kontaktując jest taniej...).

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
OSK lubi ten post.

#63 PostWysłany: 09 Lis 2019 05:01 

Loty: 318
Kilometry: 548 182
srebrny
abelincoln napisał(a):
Nie widziałem by ktoś to polecał, ale przypadkiem trafiłem na kolejkę do "Calhau das Achadas" w Achadas Da Cruz - ponoć najbardziej stroma w Europie.

Warto dodać, że ta kolejka jest dużo tańsza niż te bardziej turystyczne w okolicach Funchal

#64 PostWysłany: 09 Lis 2019 10:37 
Awatar użytkownika

złoty
Gdyby kogoś interesowały kolejki linowe, to na forum jest moja relacja - zaliczyliśmy w ciągu dwóch pobytów wszystkie. Ceny biletów i godziny otwarcia mogły ulec zmianie przez te kilka lat, ale lokalizacje i wskazówki dojazdowe są nadal aktualne:
troche-poza-szlakiem-czyli-madera-sladami-kolejek-linowych,1506,69493
Plus w komentarzach jest jeszcze info o dodatkowej atrakcji w formie windy (zbudowanej zamiast kolejki).

#65 PostWysłany: 29 Lis 2019 11:13 

Loty: 67
Kilometry: 121 040
Kolejkę z postów powyżej polecam w 100%. Robi niesamowite wrażenie, okolica jest bardzo malownicza, a przy tym wszystkim jest to bardzo tanie (3€ w dwie strony).

Dodatkowo polecam naturalne baseny na północy wyspy:
https://goo.gl/maps/FG3RyCLz4w7LsbWo8
Najlepsze jakie udało nam się znaleźć na wyspie.
Darmowe i w listopadzie bardzo mało ludzi.
Pomimo późnej jesieni dla mnie klimat był przyjemniejszy niż w szczycie sezonu nad Bałtykiem. Bez najmniejszego problemu można było się kąpać.
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 29 Lis 2019 14:09 

Loty: 16
Kilometry: 28 363
Kolejka najlepsza na wyspie i tania jak barszcz!! :) ale pamiętaj, że ostatni kurs na dół jest 30 min przed zamknięciem. A Baseny w Porto Moniz są piękne i bardzo bardzo tanie !!! za 3 osoby dorosłe i dziecko + 2 leżaki i parasol zapłaciłem 8 e cały dzień na przełomie czerwca i lipca !!!
 Relacje PM off  

[ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości