Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#261 PostWysłany: 22 Sie 2019 00:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11307
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Subiektywne po czerwcowym pobycie na Sao Miguel:
- z miasteczek najbardziej podobały się nam Ponta Delgada i Ribeira Grande (nawiasem mówiąc w obu byliśmy w Boże Ciało i natrafiliśmy na procesje)
Załącznik:
Komentarz do pliku: Ponta Delgada
IMG_5894.JPG
IMG_5894.JPG [ 168.36 KiB | Obejrzany 4005 razy ]
Załącznik:
Komentarz do pliku: Ribeira grande
IMG_5238.JPG
IMG_5238.JPG [ 213.5 KiB | Obejrzany 4005 razy ]

- punkty widokowe – fantastyczna sprawa, w większości świetnie utrzymane miejsca, czasem wręcz z ogrodami. Jak ktoś chce, może sobie nawet pogrilować, bo są przygotowane stanowiska. Polecam szczególnie objazd wschodniego i południowo –wschodniego wybrzeża
Załącznik:
IMG_4624.JPG
IMG_4624.JPG [ 244.93 KiB | Obejrzany 4005 razy ]

- Pico Bartolomeu – niby piszą o tym punkt widokowy, ale tam po prostu podjeżdża się pod wieżę na szczyt góry. Widoki wyśmienite, o ile wiatr rozgoni chmury. Dobre miejsce na wypatrzenie gili azorskich – endemicznego gatunku.
Załącznik:
IMG_4522.JPG
IMG_4522.JPG [ 154.98 KiB | Obejrzany 4005 razy ]

- Furnas – fumarole, zapach siarki, bulgoczące jeziorko, ścieżka wokół jeziora, ogród botaniczny – polecamy
Załącznik:
IMG_4952.JPG
IMG_4952.JPG [ 203.12 KiB | Obejrzany 4005 razy ]

- Sete Cidades – polecamy, ale warto sprawdzać prognozy pogody i kamerki (patrz niżej), bo fajnie jednak z najsłynniejszego punktu widokowego mieć dobry widok na jeziora
Załącznik:
IMG_5646.JPG
IMG_5646.JPG [ 145.01 KiB | Obejrzany 4005 razy ]

- Cha Gorreana – bardziej jako ciekawostka, ale można przejść się po herbacianych polach i zakupić tamtejsze herbatki w sklepiku
Załącznik:
IMG_5182.JPG
IMG_5182.JPG [ 181.5 KiB | Obejrzany 4005 razy ]

- Ribeira do Caldeiroes - przepiękny wodospad i park nadrzeczny ze starymi zabudowaniami młyńskimi
Załącznik:
IMG_4869.JPG
IMG_4869.JPG [ 170.84 KiB | Obejrzany 4005 razy ]

- Mosteiros – super miejsce, super widoki nad oceanem, najlepiej po południu i zostać na zachód słońca
Załącznik:
IMG_5615.JPG
IMG_5615.JPG [ 119.43 KiB | Obejrzany 4005 razy ]

- Praia da Viola – opuszczona wioska nad morzem, wodospadzik, czarna plaża
Załącznik:
IMG_4780.JPG
IMG_4780.JPG [ 266.38 KiB | Obejrzany 4005 razy ]

- Ermida de Nossa Senhora da Paz koło Vila Franca do Campo – jeśli macie dużo czasu to można podjechać do tej kapliczki; jest stamtąd widok na miasteczko i pobliską wysepkę, na której w czerwcu odbywają się zawody Red Bull Cliff Diving
Załącznik:
IMG_5468.JPG
IMG_5468.JPG [ 199.82 KiB | Obejrzany 4005 razy ]

- rezerwat Poco Azul – poszliśmy, bo było niedaleko od naszej kwatery w Achadinha; spacerek trochę jak lesie deszczowym, ale widoków z pięknym kolorem wody (jak na widzianych wcześniej zdjęciach) nie uświadczyliśmy
- plantacja ananasów – największe rozczarowanie, bo nie można było tam kupić… ananasów
- w gorszą pogodę można podjechać np. do wytwórni likierów w Ribeira Grande czy fabryki Ceramica Vieira w Lagoa

Warto poszukać jakiś lokalnych imprez czy wydarzeń - nam udało się trafić na wspomniane dwie procesje, gonienie byków w Sete Cidades czy konkurs zup (sic! :D ) i występ lokalnego zespołu ludowego w Nordestinho podczas lokalnej fiesty.
Załącznik:
IMG_5804.JPG
IMG_5804.JPG [ 231.12 KiB | Obejrzany 4005 razy ]


Czerwiec to czas hortensji – wyspa wygląda bajecznie kolorowo. Jazda samochodem wzdłuż kwietnych szpalerów to coś niesamowitego. Generalnie było dość ciepło, ale pogoda kapryśna - przydały się kurtki przeciwdeszczowe, dobrze mieć też jakiegoś windstopera.

Dobra strona polecona przez miejscowych http://www.spotazores.com/ilha/2/
Kamerki internetowe w różnych częściach wyspy – nieocenione w planowaniu, bo wyspa jest na tyle mała, że można elastycznie podchodzić do wycieczek i udawać się tam, gdzie lepsza pogoda i widoczność.

Przemieszczanie się: samochód na Sao Miguel to dla mnie mus – pozwala dotrzeć do kupy fajnych miejsc, do których nie dotrzemy komunikacją publiczną. Polecam się nie spieszyć i cieszyć widokami. Opis naszego wynajmu zamieściłem już tutaj azory-wypozyczalnia-samochodow,1419,71111&start=140#p1232437

Mimo 6 dni na wyspie wcale nie miałem wrażenia, że wszystko już zobaczyliśmy. Zwłaszcza, że nie popłynęliśmy na wieloryby – jak nic muszę jeszcze tam wrócić :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 22 Sie 2019 08:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Azory
#262 PostWysłany: 22 Sie 2019 08:11 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Byliśmy w tym samym czasie na Sao Miguel. Cha Goreana warta jest odwiedzenia, bo to jedyna plantacja herbaty w Europie. Przynajmniej oficjalnie. Wytwórnia likierów Multher de Capote warta polecenia. Najlepsze że brandy o smaku maracuji było u nich droższe niż w markecie o 4 euro. Inne ich produkty zresztą też były w markecie tańsze. Zatem zwiedzamy wytwórnię, ale zakupy robimy w markecie :)
Plantacja ananasów to faktycznie lekka porażka, ale i tam warto na chwilę zajrzeć aby zobaczyć ile czasu trzeba, żeby taki ananas od momentu posadzenia do wylądowania na naszym stole.
Na wieloryby trzeba się wybrać. No i obowiązkowo Pico da Vara.

Jak się zbiorę to napiszę relację. Chociaż od zeszłego roku piszę relację gruzińską i jakoś napisać nie mogę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Siemion uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#263 PostWysłany: 22 Sie 2019 08:37 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Ja byłem na tej samej plantacji. Owszem można było na niej kupić wszystko z ananasów, ale samych ananasów już nie, i to uznałem za porażkę. Natomiast wizytę tam jak najbardziej polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#264 PostWysłany: 22 Sie 2019 10:37 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
seth11 napisał(a):
Cha Goreana warta jest odwiedzenia, bo to jedyna plantacja herbaty w Europie. Przynajmniej oficjalnie.

Chyba jednak nie. Jest jeszcze Fábrica de Chá do Porto Formoso. Produkują herbatę chyba wyłącznie na potrzeby swojego sklepiku. Mają tam świetny punkt widokowy który był tu nie raz prezentowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#265 PostWysłany: 24 Wrz 2019 21:51 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
yendras napisał(a):
Masz na myśli pływanie z delfinami w sensie dosłownym, tzn. nie oglądanie z łodzi ? Wypływa się gdzieś dalej i wskakuje do oceanu ? Napisz trochę więcej plizz.


Chociaż pytanie nie do mnie zostało skierowane to odpowiem. :oops: Pływałam z delfinami w Oceanie Atlantyckim będąc na Sao Miguel w 2017 roku. Nasza łódź wypływała z Ponta Delgada. Na początku odprawa: plan i zasady wycieczki, informacja o możliwych do spotkania delfinach i najważniejsze: zasady pływania z delfinami. Dobór pianek i kurtek (sztormiaków) dla każdego uczestnika. Na naszej łodzi było 8 osób pływających i jedna filmująca i fotografująca (na własny użytek) + sternik.

Wypływamy na Ocean. Nawigowani przez inną łódź podpływamy do miejsca gdzie są delfiny. Jedno wejście do wody to dwie osoby z łodzi. Delikatnie, najdelikatniej jak potrafisz wślizgujesz się do wody. Żadnego pluskania, chlapania, gwałtownych ruchów. Masz piankę i okularki/maskę z rurką. Żadnych płetw. Kiedy jesteś w wodzie to Ciebie nawigują z łodzi: na lewo, z tyłu itp. jeśli delfiny odpłyną w inne miejsce.

Ja widziałam delfiny będąc pod wodą, ale nie były to widoki z prospektów reklamowych :( :( . na kamerze widać je, ale nie oszukujmy się, to nie jest film WOW! Choć przeżycie jest WOW! Wejść do wody było kilka, sama wycieczka zdecydowanie dłuższa niż planowana. Warto wziąć picie i jakieś przekąski. Moja córka marzyła o pływaniu z delfinami, jednak ja nie zgadzałam się na pływanie w zamkniętym akwenie typu basen. Kiedy znalazłam tę ofertę, to wiedziałam, że to oferta dla nas. To doświadczenie zupełnie inne, zaskakujące i dla niektórych rozczarowujące. Delfiny nie podpływały, o żadnej możliwości ich dotykania nie było mowy ( jest to oczywiście zabronione). Są płochliwe, nie szukają kontaktu z człowiekiem. Są DZIKIE. Żyją na wolności, w oceanie, nie są zaganiane, ograniczone siatką.

Dla mnie było to fantastyczne doświadczenie, córka (wtedy lat 13) była zawiedziona, że one są daleko, że nie podpływają, że stosunkowo słabo je widać pod wodą.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
yendras uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#266 PostWysłany: 29 Wrz 2019 14:03 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
Pływanie z delfinami na Sao Miguel rok 2017/lipiec.
Na prośbę użytkownika wersus79 dodaję informacje dot. firmy i ceny. Wycieczkę organizowała firma Futurismo. Z tego co pamiętam płaciliśmy 70 euro od osoby dorosłej. Dziecko chyba tyle samo, bo było traktowane ze względu na wiek jako dorosły, ale pewna nie jestem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#267 PostWysłany: 29 Wrz 2019 21:25 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Dla wybierających się na Azory w najbliższych dniach ważna informacja o zbliżającym się huraganie Lorenzzo.
Istnieje duże ryzyko odwołania lotów i zagrożenia dla ludzi na wyspach.

Najlepiej sprawdzać na bieżąco na stronie azorskiej straży pożarnej https://www.prociv.azores.gov.pt/ lub fb https://www.facebook.com/SRPCBA/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marshi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#268 PostWysłany: 09 Paź 2019 21:49 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 3
Czy ktoś orientuje się jak wygląda sytuacja na miejscu (lub skąd można taką informację uzyskać)?
Wybieram się za kilka dni na Azory, a w internetach wiele artykułów o spustoszeniu jakie pozostawił po sobie Lorenzo 2.10.2019. Na filmach wrzuconych na youtube rzeczywiście widać sporo zniszczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#269 PostWysłany: 11 Paź 2019 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@przygodowitaj proponuję skontaktuj się z miejscem gdzie masz zarezerwowany nocleg i bezpośrednio u nich się o wszystko dopytaj. Mieszkańcy Azorów są bardzo mili i pomocni. Ewentualnie możesz też pooglądać co widać na kamerkach internetowych i czy interesujące Ciebie miejsca są zniszczone / naprawiane / funkcjonują normalnie itp.
https://www.visitazores.com/en/webcams
albo możesz się skontaktować z biurami informacji turystycznej na odpowiedniej wyspie lub wyspach i tam zadać pytania:
https://www.visitazores.com/en/contact-us
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#270 PostWysłany: 11 Paź 2019 10:22 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Będąc ostatnio w Portugalii oglądałem w ichniejszej TV bezpośrednie relacje z Azorów. Ewakuacja kilkuset mieszkańców jednej z niewielkich wysp(niestety nie pamiętam której?) to było to o czym najwięcej mówiono. Bardzo wysokie fale na oceanie które jednak aż tak poważnych zniszczeń chyba nie spowodowały bo już na następny dzień prawie całkowicie nie było relacji. Tak więc obstawiam , że nie było aż tak tragicznie jak się spodziewano :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#271 PostWysłany: 11 Paź 2019 19:48 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Z tego co czytałem w miejscowych mediach, to najbardziej ucierpiały wyspy Flores i Corvo, a główną szkodą było zniszczenie portu w Lajes das Flores, który jako jedyny dla obu wysp mógł przyjmować duże statki z zaopatrzeniem. W wyniku tego na obu wyspach wprowadzono, na razie do końca października, racjonowanie benzyny, ale w ilościach, które raczej nie skomplikują nadmiernie życia turyście - o ile dobrze pamiętam, to można zatankować max. 15 l na auto dziennie. Może się też okazać, że wybór towarów w sklepach będzie ograniczony, chociaż to już moja spekulacja, a nie nic opartego na konkretnej informacji.
Reszta wysp wyszła z huraganu raczej obronną ręką. No i najważniejsze - nikomu nic się nie stało. Pozazdrościć przygotowania i zorganizowania obrony cywilnej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#272 PostWysłany: 20 Paź 2019 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 271
Kilometry: 597 231
srebrny
Czy ktoś z Was kupował kartusze na Azorach? Chodzi mi o Sao Jorge. :)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#273 PostWysłany: 10 Gru 2019 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
W lipcu 2020 r. wracamy na Azory. Na razie bilety kupione tylko do LIS, więc będziemy mogli spokojnie skorzystać z bezpłatnych dolotów wewnętrznych (mam nadzieję, że nie zlikwidują tej opcji). Ponieważ poprzednim razem (czy-azory-gryza-sprawdzam-na-wlasnej-skorze,1506,132218) spenetrowaliśmy już co nieco archipelag, zastanawiam się, gdzie uderzyć tym razem? Na pewno chcemy wrócić na Flores i dotrzeć na Corvo, ale myślę, że czasu wystarczy jeszcze na 1 - 2 wyspy.
Chodzi mi po głowie Pico (z uwagi na sam szczyt oraz delfiny), choć w grze są też wszystkie pozostałe, nieodwiedzone przez nas wyspy, czyli Santa Maria, Graciosa i Sao Jorge. Jakie są Wasze subiektywne oceny powyższych 4 wysp?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#274 PostWysłany: 10 Gru 2019 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Ze względu na łatwość przemieszczania się promami między Pico i Sao Jorge rozważ wybór tych dwóch wysp. Na Sao Jorge nie byłam, ale czytałam, że krajobrazowo jest interesująca - ma najwięcej (chyba ze 40) osuwisk skalnych lub lawowych zwanych faja. Pico bardzo mi się spodobało ze względu na widoki i krajobrazy np. pola lawowe, delta lawowa. Koniecznie trzeba tam zobaczyć kulturowy krajobraz winnic otoczonych murkami wpisany na listę UNESCO, jak jeden z dwóch obiektów z tej listy na Azorach. Drugi to miasto Angra do Heroismo na Terceirze. Na Pico są też fajne muzea związane z wielorybnictwem, osady z i kościółki z tradycyjną zabudową.
Polecam Pico i najlepiej w parze z Sao Jorge.
Na Graciosie też nie byłam, ale to chyba jedna z mniej atrakcyjnych wysp Azorów, a do tego nieco bardziej oddalona od pozostałych, więc trudniej osiągalna promem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#275 PostWysłany: 11 Gru 2019 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Zatem loty zarezerwowane: LIS - PIX (4 dni) - CVU (2 dni) - FLW (5 dni) - LIS.

Skorzystałem znowu z infolinii Azores Airlines, więc nie muszę jeszcze płacić i to dobrze, bo okazuje się, że na Corvo - na chwilę obecną - nie ma żadnych dostępnych noclegów! Ponieważ opłacić muszę chyba do 14.12, będę musiał podjąć decyzję:
a) czy zostawić plan bez zmian i czekać aż dostępność zakwaterowania poprawi się (a w zasadzie, pojawi się) nieco później, ryzykując, że nic takiego nie nastąpi, czy też
b) odpuścić sobie nocowanie na Corvo i zmienić loty w taki sposób, że wykluczyć lot na tą wysepkę, a popłynąć na nią z Flores, w ramach jednodniowego wypadu.

Czy macie jakieś pozytywne doświadczenia z rezerwowaniem noclegów na Corvo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 11 Gru 2019 20:02 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Trochę się robi bałagan w naszym archeo o Azorach.

Tu @mmaratonczyk wspominał o noclegach:
viewtopic.php?p=1264741#p1264741
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#277 PostWysłany: 11 Gru 2019 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 271
Kilometry: 597 231
srebrny
@tropikey na Corvo zapytaj się pierwszej napotkanej osoby o nocleg , jest dużo prywatnych kwater. Byłem dwa tygodnie na Azorach i zawsze o nocleg pytałam pod wieczór, najlepiej w knajpie lub małym sklepie. Nie było z tym żadnych problemów.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#278 PostWysłany: 11 Gru 2019 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
W jakim miesiącu to było? My będziemy w połowie lipca, więc trochę się boję, żeby nie skończyło się spaniem pod chmurką :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#279 PostWysłany: 11 Gru 2019 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 271
Kilometry: 597 231
srebrny
No właśnie w połowie lipca. Zerknij sobie na mojego nieaktualnego bloga i sobie poczytaj :D
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#280 PostWysłany: 11 Gru 2019 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Przeczytałem :)
Mam nadzieję, że w ciągu tych kilku lat od Twojej wizyty ruch noclegowy na Corvo nie wzrósł tak mocno, że nawet te pokoje typu naszego "Zimmer frei" będą wszystkie zajęte :)
Napisałem do kilku miejsc bezpośrednio. Może jednak uda się zarezerwować coś z wyprzedzeniem. W każdym razie, pewnie jednak zostawimy plan bez zmian i zaryzykujemy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group